0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. Z.

Ynt: Didim marina
« Yanıtla #30 : Ekim 09, 2014, 15:27:55 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Didim Marina'da teknesi bağlı kişiler kapalı bir grup olsak (moderasyon olabileceğini söyledi) bu grup içinde orada aldığımız hizmetleri, fiyatları, ustaları, işlerinin detaylarını paylaşsak, böylece bir güç birliği yaratsak.
Kapalı olmasını istememin nedeni, belki bir ustayı methedeceğiz, belki kötüleyeceğiz; polemik/reklam tartışmasına sebep olmamak ve dolaylı olarak lafların/yorumların ortada dolaşmamasını böylece de hizmet aldığımız kişiler nezdinde kırgınlık yaratmamak .

Peki, diyelimki seneye de ben orada kışlayacağım. O zaman nasıl olacak sizin tecrübelerinizin bize ulaşımı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yalovada değildik ama Yalovayı takip ettik, hasbel kader oralarda konaklamayı planladığımızda kim kimdir biliyoruz.
Bence form içerisinde kapalı grup oluşturmak ''teknik olarak'' mümkün olsa dahi ''etik olarak'' doğru olmaz kanısındayım (kendi adıma).

Selametle.

*

M. A.

« Yanıtla #31 : Ekim 09, 2014, 15:39:31 »
Açıkçası açık olmasının bence mahsuru yok ama endişem "ben Ali'den şu hizmeti 100 liraya aldım, çok memnun kaldım" dediğimde reklam mı diye üzeri(miz)me çullanılmaması; keza tam tersi "ben şundan kazık yedim" dediğimde "ama adamın ekmek parası ile oynuyorsun" denmesi. Ve bunu diyecek olanların da konunun taraftarı olmayanlar olması.
Ben yukarıda yazdığım örnekleri pontonda konuşuyorum; pontonda da 3-4 kişi aramızda konuşuyoruz ve söylemek istediğimize de haber veriyoruz. Burada da benzerini istiyorum. Çıkış noktam bu.

*

S. Z.

« Yanıtla #32 : Ekim 09, 2014, 15:44:12 »
Endişenizi anlıyorum ama özellikle kışlama için seçtiğimiz marinalardaki beğeniler ve beğenilmeyenler bence hepimizi ilgilendirir kanısındayım. Tabi yukarıda belirttiğim gibi ''benim düşüncem''.

Selametle.

*

N. B.

« Yanıtla #33 : Ekim 09, 2014, 16:03:46 »
Matay korsanım,

İyi niyetinizden asla şüphe yok ama masumane "forum içinde forum"
şakası bile nerelere çekildi. hala da çekiliyor. Maalesef.

*

U. U.

« Yanıtla #34 : Ekim 09, 2014, 18:14:37 »
Açıkçası açık olmasının bence mahsuru yok ama endişem "ben Ali'den şu hizmeti 100 liraya aldım, çok memnun kaldım" dediğimde reklam mı diye üzeri(miz)me çullanılmaması; keza tam tersi "ben şundan kazık yedim" dediğimde "ama adamın ekmek parası ile oynuyorsun" denmesi. Ve bunu diyecek olanların da konunun taraftarı olmayanlar olması.
Ben yukarıda yazdığım örnekleri pontonda konuşuyorum; pontonda da 3-4 kişi aramızda konuşuyoruz ve söylemek istediğimize de haber veriyoruz. Burada da benzerini istiyorum. Çıkış noktam bu.

Matay korsanım,
Yazılarınız en hasta olduğum klasik yurdum insanı tavrının bir örneği Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
Özellikle de ekmek parası bölümü.Herkez çoluğuna çocuğuna helal ekmek yedirsin.
Ben bu forumu özellikle bu tür bilgileri de alabileyim diye okuyorum.
Yeri gelmişken yazayım bizim marinada belki herkez çok beyeniyor ama ben kendi adıma teos marin adlı servise bir daha asla teknemi elletmem.Muhabbet ve iş bağlama 10 numara ama iş alaşehir tımarı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
Birazcık terso korsan ve dahi MKD Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

*

M. A.

« Yanıtla #35 : Ekim 09, 2014, 18:35:00 »
Valla Utku Ağabey, seninle tamamen aynı fikirdeyim. Eskiden beri hep dedim ki ben arkadaş arasında, iskelede, kulüpte ne konuşuyorsam burada da konuşabilmeliyim. Ama ben gitmeden önce de, gittikten sonra böyle tartışmaları görünce tırstım. Şimdi geri dönünce de zaten ortam gergin, biber ekmemeyim diye önce olabilir mi diye Umut'a sordum, şimdi de gruba soruyorum.

Eski Matay olsa  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap peh!
*

S. Z.

« Yanıtla #36 : Ekim 09, 2014, 19:01:31 »
Eski Matay olsa  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap peh!

Eski halini hatırlayamadım, belki de benden önce olduğundan olabilir.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ama eski Matay derken ''dobra dobra yazardım'' demek istiyorsan, yine öyle ol be dostum...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #37 : Ekim 09, 2014, 19:22:23 »
Vallahi ben birisinden memnun kalsam yazarım, tavsiye ederim. Bana "Çıkarın var" diyenin de ağzını yırtarım.

Memnun kalmadığım hizmeti de 7 düvelde yerin dibine batırırım. Adres tarif ederken bile "çok kötü iş yapan, dolandırıcııı, kazıkçıı, pislik bir dükkan var, onun karşısından sola dön..." diye adını zikrederim. Hep söylüyorum, köy küçüldü artık. Yok öyle kötü iş yapıp para kazanmak. "Niye kötülüyorsun?" diyenin de ağzını yırtarım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Kolay kolay kimseye iyi de demem, kötü de demem. "İyi" dediysem iyidir, "kötü" dediysem kötüdür. Bugüne kadar da "kötü" deyip de ayakta kalan işletme olmadı. Mesela Küçükyalı'daki Adana Kolcuoğlu Kebap çok kötü bir yer. Kebap bile yapmadan insanları kandırıyorlar. Sanırım yakında kapanır. Ya da düzelir. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #38 : Ekim 09, 2014, 19:42:16 »

... Eskiden beri hep dedim ki ben arkadaş arasında, iskelede, kulüpte ne konuşuyorsam burada da konuşabilmeliyim.

Aynen katılıyorum. Rahat olalım. Birisinden aldığımız hizmet iyi ise yazalım, kötüyse de yazalım. Bize denk gelmiş olsa bile, bir başka Korsan Kardeş de aynı intibaını yazarsa, zaten o zaman bu kanı "popüle" olur, değer kazanır.

BALIM SY
*

T. Ö.

« Yanıtla #39 : Ekim 09, 2014, 19:55:20 »
...Mesela Küçükyalı'daki Adana Kolcuoğlu Kebap çok kötü bir yer. Kebap bile yapmadan insanları kandırıyorlar. Sanırım yakında kapanır. Ya da düzelir.

Birde senin biminici vardı...

TANER
*

Ö. T.

« Yanıtla #40 : Ekim 09, 2014, 20:05:14 »
forumda birilerine özel bir alan açılıyor olması, başkalarına da başka sebeplerle özel alan açılması hakkını doğurur

ama bu tür konuların forumun sadece üyelere açık alanlarında yayınlanması , daha yerinde olur

diğer taraftan

"filancadan şu hizmeti uygun fiyata aldım çokta memnun kaldım"

bu lafın altında, ötesinde, berisinde reklam aranıyorsa  çok ciddi samimiyet sorunumuz var demektir

bence bu konunun en başından moderasyon gerekli bilgilendirmeyi yapar, işin en başından belli sıkıntıların önüne geçilmiş olur

insanlar  böyle şeylere takılmadan, gönlünce  dayanışma içinde olmalı
*

H. E.

« Yanıtla #41 : Ekim 09, 2014, 20:15:18 »
...Mesela Küçükyalı'daki Adana Kolcuoğlu Kebap çok kötü bir yer. Kebap bile yapmadan insanları kandırıyorlar. Sanırım yakında kapanır. Ya da düzelir.

Birde senin biminici vardı...

TANER
O tenteciyi bana HakanZ önermişti. Kapanmasın diye de tek başına uğraşıyor. En son evinin terasını yaptırdı falan ama nafile... Benim ahımı alıp da ayakta kalan olmamıştır.
Adamlar beni öyle bezdirdi ki serpinti körüğünün saydamlarını bu sene kendim değiştirdim. Saatlerce uğraşıp yaptıkları dikişleri söktüm falan. İçine etmişler zaten sunbrellanın.
*

C. D.

« Yanıtla #42 : Ekim 09, 2014, 20:32:04 »
Ya kullanılmış elektrikli tuvalet olayı onu unutmuşsun ama.

Ya da ben mi karıştırıyorum konuları.
karıştırmış isem baştan affola.
*

C. D.

« Yanıtla #43 : Ekim 09, 2014, 20:46:25 »
Marinalarla ilgili bir kaç kelam da ben edeyim.

Boyacı bir arkadaşımız var.
İşinin ehli ama hakettiğini bile istemekten utanır.
iş yaptırmaya kalkarsanız ayvayı yediniz.

O kadar titizlenir o kadar özenir ki.
Tekne sahibine bile;
-Yavvv hadi gari bırak orası da öyle kalıversin. Dedirten cinsten

Elinde iş olmadığında  başka boyacıların aldıkları işlere de yardım etmişti.
Sonra gelmez oldu.

Rastgeldiğimde sordum niye burada devam etmiyorsun diye.
-Abi denizden çıkan tekneye tazyikli suyla yıkayıp,
ardından spatula ile üstün körü kazır gibi yapıp zehirliyi astar felan sürmeden yalap şalap sürmemi istiyorlar.
Ben anama küfrettirmedim bu vakte kadar, bundan sonra da ettiremem demişti.

Böyleleride var.
Ancak böyleleri, yapacakları işe verdikleri - verecekleri  rakamın çok altında,
(diğerleri tarafından) teklif verildiği için iş alamıyorlar.

Tekne sahibi 3'e yapılacak işi 2'ye yaptırdığı için (şimdilik) mutlu,
diğerleri Alaşehir tımarı ile 1'e yapılacak işten 2 aldıkları için mutlu.

*

H. E.

« Yanıtla #44 : Ekim 09, 2014, 21:53:35 »
Ya kullanılmış elektrikli tuvalet olayı onu unutmuşsun ama.

Ya da ben mi karıştırıyorum konuları.
karıştırmış isem baştan affola.

Yok unutmadım. Taa,West Marine Amerika'ya kadar yazarak takip etmiştim. Oradan Türkiye'yi arayıp gerekeni yaptırdılar. Kullanılmış tuvalet satmak da buradaklerin ayıbı olarak kayıt edildi.

Benim sinirlendiğim insanların yaptığı işe hakim olmaması. Mesela adam Küçükyalı'da tüp satıyor. 30 yıldır bu işi yapıyor. O bölgenin en büyüğü. Biraz da olsa kendini geliştirmesi, sattığı ürünlere hakim olmasını beklersin değil mi? Marin tüp sorduğumda hayatında ilk defa duyduğunu söyledi. O sırada oturduğu masanın üstünde, önünde duran katalog dikkatimi çekti. Elime aldım, ürün kataloğu. Sayfaları karıştırınca Marin Tüp sayfası açıldı. "Bak burada var" deyince çok şaşırdı. Belli ki o katalog senelerdir orada duruyor ama hiç bakmamış. Sonunda zorla fabrikayı falan aratarak 2 marin tüp siparişi verdirtebildim. Daha fiyat konusunda söylediklerini falan anlatmayayım. İnsan sinirleniyor istemeden. Be adam, senelerce bu işi yaptın, hiç mi merak etmiyorsun, hadi rakiplerinin ürünlerini merak etmedin, kendi firmanınkilere hiç bakmaz mısın? Bu kadar kolay mı para kazanmak?

Daha dünkü olay: evdeki süpürgenin hortumu parçalanmış (klasik temizlikçi kadın performansı). İşyerime çok yakın devasa bir dükkan var. İşi tüm elektrikli süpürgelere hortum, torba vb. satmak. Etraftan da duyuyorum, herkes tüm ihtiyacını oradan karşılıyor, ne ararlarsa buluyorlar. Öğler arası gittim, süpürgenin marka ve modelini söyleyerek hortumu istedim ki zaten büyük olasılıkla tüm modellerde aynı hortum kullanılıyor veya en fazla iki farklı hortum var. Cevap: "Bilmiyorum abi, yırtık hortumu getir bakalım". Ulan o kadarını ben de yaparım. Senin uzmanlığın, işine saygın nerede? Ben olsam tüm modelleri ezberlerim, müşteri modeli bilmese de ayırıcı tanı için soracağım soru algritmaları geliştiririm...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ama yok, ne uğraşıcan, bu kadar kolayken para kazanmak...