0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Z. D.

BODRUM GÜLLÜK MARİNA 2015 EKİM DE AÇILIYOR
« : Temmuz 08, 2015, 06:28:28 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Güvercinlik, Torba, Gündoğan, Türkbükü ile Yunanistan’ın Leros, Kalimnos, Farmakoni adalarına ve Didim’e çok yakın konumda bulunan Güllük Marina, 2015’in Ekim ayında hizmete açılıyor.

Denizdeki uğrak noktalarına yakınlığının yanı sıra Güllük Marina, Bodrum Havaalanı’na da sadece 10 dakika mesafede yer alıyor.

Egesu Marina tarafından 60 milyon liralık yatırımla inşaatına 2014 yılı Ağustos ayında başlanan Bodrum Güllük Marina, belli noktalara yakınlığı ile cazibeli bir merkez olmaya hazırlanıyor.

15 metreden 70 metreye kadar 350 yat bağlama kapasitesine sahip olduklarını belirten Egesu Marina Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Şengül, “Güllük Marina’yı hayata geçirirken Bodrum aşığı biri olarak Bodrum’a yatırım yapmanın heyecanıyla yola çıktık” dedi.

BODRUM HAVAALANI 8 KİLOMETRE UZAKLIKTA

Bodrum Havaalanı’na sadece 8 kilometre mesafede bulunan 58 bin metrekarelik alana ve 4-15 metrelik su derinliğine sahip Güllük Marina’da güvenlik ve konforun ön planda tutulduğunu ifade eden Şengül, sözlerine şöyle devam etti:

“Teknelerin temel ihtiyacı olan su, elektrik, haberleşme ve güvenlik gibi standart hizmetlerin yanı sıra marinamızda bir yat kulüp, spor ve sağlık merkezi, ticari alanlar, restoranlar ve kafeteryalar da yer alacak.

Ayrıca lüks konaklama odaları, yüzme havuzu, alışveriş alanları da bulunacak. Kesintisiz internet erişimi ve TV izleme alanları ile ihtiyaç ve lüksün beraber sunulduğu bir konsept yaratmayı hedefledik.”     

Yatçıların uğrak noktasında yer alan, bu arada kardeş marina Port Iasos’a da 3 deniz mili mesafedeki Güllük Marina’da konaklamanın yanı sıra yatlara lojistik hizmet de verilecek. 

Güllük Marina, 2015’in Ekim ayında hizmete açılacak. Bu nedenle ön rezervasyonlar kabul edilmeye başlandı.

Ön rezervasyon ve daha fazla bilgi için:
0543 774 38 81

Kaynak: TurkSail

*

Z. D.

Ynt: BODRUM GÜLLÜK MARİNA 2015 EKİM DE AÇILIYOR
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2015, 06:29:30 »
15 metreden 70 metreye tekneleri bekliyorlar bizleri değil  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. S.

« Yanıtla #2 : Temmuz 08, 2015, 13:13:34 »
Hatalı yazılmıştır Zafer korsanım. Öyle bir kıstas olacağını sanmıyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. D.

« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2015, 16:08:22 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hatalı yazılmıştır Zafer korsanım. Öyle bir kıstas olacağını sanmıyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Marinalardaki yeni trend lux büyük motor yatlara yer vermek. Teos ta bile 15 m altı teknelere yer yok.

Bodrum da 40 m2 den aşağı fiyat hesaplamıyorlar günlük bağlamalarda
« Son Düzenleme: Temmuz 08, 2015, 16:08:42 Gönderen: Zafer Dedeoğlu »

*

Ö. T.

« Yanıtla #4 : Temmuz 10, 2015, 02:40:38 »
Bindikleri dalı keserler eğer adları çıkarsa.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. K.

« Yanıtla #5 : Temmuz 13, 2015, 07:24:55 »
Başka bir haber sitesinde:
"... 15m2 den 70m2 ye ..." (metrekare)
diye geçiyor ilgili cümle...

Yazılı metinlerin bir yerden diğerine aktarılması sırasında ne kadar özensiz ve bilgisiz olunabileceği örneği...

*

S. O.

« Yanıtla #6 : Temmuz 13, 2015, 09:51:59 »
D-Marin Didim'de de 15 m2 alt sınırı var. Sanırım m2 dir o rakamlar.
*

A. K.

« Yanıtla #7 : Temmuz 13, 2015, 10:00:14 »
Tabii ki metrekare...
Tuksail gibi yelken ve denizcilik dünyasında iddiası olan bir sitenin, özensiz ve dikkatsiz aktarımı sırasında "metre" olmuş...

*

İ. S.

« Yanıtla #8 : Temmuz 13, 2015, 14:38:01 »
Şimdi oldu. 15 metre ile 15 m2 arasında dağlar kadar fark var.
*

H. T.

« Yanıtla #9 : Eylül 28, 2016, 14:39:51 »

Herkese merhaba,

Egesu Marina 39ft (46m2) yelkenli için 4.400.- € (12+5, toplam 17ay ) fiyat verdi.

Marina tekne bağlamaya başlamış. CNR Ataköy fuarında görüştüm şu ana kadar altmışa yakın tekneyle sözleşme yapmışlar.

Didim marina ile 31/04/2016'da kışlama sözleşmemin süresi dolduktan sonra bu yeni marşnaya geçmey
düşünüyorum.

Marina hakkında fikri, bilgisi olan arkadaşlar var mıdır? Paylaşırlarsa memnun olurum.

*

H. T.

« Yanıtla #10 : Eylül 28, 2016, 14:41:27 »

Düzeltme...... yanlışlıkla 31/04/2016 yazmışım, 2017 olacak...,
*

Z. D.

« Yanıtla #11 : Eylül 28, 2016, 17:13:13 »
marinayı bilmem  ama Güllük körfezi , balık çiftliklerinden dolayı çok kirlenmiş. Bir daha düşün derim
*

A. K.

« Yanıtla #12 : Eylül 28, 2016, 21:42:43 »
Önceki gün marinayı gezdim, marina müdürü (Bora Bey) ile görüştüm, benim kayık için teklif bile aldım.

Kişisel görüşlerim şöyle:

- Beklentileri bu günkü amatör denizcilik koşullarına göre biraz gerçeklerden uzak. Havaalanına yakınlıklarından dolayı haftasonu denize çıkacak motoryatçılar hedeflenmiş gibi bir izlenim edindim.

- Her yeni marina gibi temiz ve tenha. Yaklaşık otuz civarında tekne vardı galiba.

- Tuvalet ve duşlar da temiz ve derli toplu.

- Pontonlarda derinlik 4-12m arasında değişiyor.

- Ortalıkta hiç bir palamar göremedim. Galiba yanaşırken güvenlik görevlisi yardım ediyor.

- Market daha açılmamış.

- Teknik servis için bir firma ile anlaşma yapmışlar.

- Lift ve çekek yeri yok. Önümüzdeki yıllarda çevredeki başka arazileri (marindan uzak) değerlendirerek yapacaklarmış.

- Çok ufak toprak bir otoparkı var.

- Güllük'e indikten sonra sola saparak gidiliyor. Ancak hiç, ama hiç bir işaret levhası yok. Belirttiğimde "Denizi sağınıza alıp geleceksiniz" diye Türk usulü bir cevap aldım.

- Yakıt için haftanın belli günlerinde uğrayacak bir tanker gemisi (teknesi) olacakmış.

- Bugün için sadece elektrik ve su var; onlar da anlaşma fiyatlarına dahil değil.

- Sadece su ve elektrik için günlük bağlanma fiyatları da oldukça yüksek bence.

- Arkasındaki butik otel ve altı odası ancak Arap şeyhlerinin beğenilerine hitabedebilir. Zaten onlar gelip kalmışlar...

Şu anda aklıma gelenler bunlar.
Eğer yanlış bir bilgi yazmışsam, lütfen düzeltmeme yardımcı olun.

Güllük Körfezi'nde balık çiftliklerinin yarattığı kirlilik gerçekten can sıkıcı. Bir de buna ek olarak, yelkenle çiftliklerin arasından geçmek biraz dikkat ve çaba gerektiriyor.

Ben de Didim Marina'da kışlıyorum. Ancak en az üç veya dört sezon geçip, Güllük Marina'nın tesislerinin düzenli çalışmaya başlamasına ve marina sahiplerinin ayaklarının biraz daha yere basmasına kadar, özellikle teknik servisinden çok memnun olduğum firmayı bırakmamak için Didim'de kalmaya devam edeceğim.

Herkese sevgiler...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap