0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. Ö.

Ynt: Quadrocopter
« Yanıtla #30 : Aralık 02, 2013, 15:07:02 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
vallah ailecek eyç di bu aile...
bravo...
Hooop, bunlar yeni yetme, bizim oralara gelmeleri için daa on fırın lazım...

TANER

*

Ö. K.

« Yanıtla #31 : Aralık 02, 2013, 15:12:33 »
Cüneyt'cim, konu mankeni gerekiyorsa f7' de var... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

U. K.

« Yanıtla #32 : Aralık 02, 2013, 15:20:18 »
vallah ailecek eyç di bu aile...
bravo...
Hooop, bunlar yeni yetme, bizim oralara gelmeleri için daa on fırın lazım...

TANER

vallahi benim de canım çekti.  maket falan yaparkene ben de kayıt yapayım böyle.

*

E. Ç.

« Yanıtla #33 : Aralık 02, 2013, 15:20:35 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. Ö.

« Yanıtla #34 : Aralık 02, 2013, 15:26:38 »
Kamera kaydı çok keyifli oluyor.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2013, 15:27:34 Gönderen: Cüneyt Özer »

*

M. İ.

« Yanıtla #35 : Aralık 02, 2013, 15:26:52 »
Teşekkürler. Akşam ilk iş bunu seyredeceğim fakat bana özelden parça listesini gönderebilir misin?
Benim amacım da seninkiyle aynı. GoPro3 takıp tekneden çekim yapmak.
Kaç metreye kadar kontrol edebiliyorsun?
Kontrol mesafesini geçtiğinde kalkış noktana dön, pil azaldığında dön gibi ayarların var mı?
Parça listesini gönderiyorum, ama üzerinden geçelim, hepsini alman gerekmiyor.
Pili azaldığında veya kumanda mesafesini kayıp ettiği anda kalktığı yere geri iniyor. Mesafe 2 km, hiç (Henüz) denemedim. Ayrıca 1km ile sınırladım ben.

Cüneyt Korsan'ım ben bu "kalktığı yere inme" olayını pek anlayamadım.Benim de 6 kanallı bir helikopterim var harika kullanamasam da, az çok uğraşıyorum.Ancak bu konuya yabancı kaldım.
Geri dönüş için sizin kumandada yaptığınız tüm yer/yön hareketlerini kayıt altına alıp onları geri doğru uygulayan bir sistem mi var yoksa GPS üzerinden kayıt altına aldığı noktaya mı iniş yapıyor ? Bunu yapmak için en kısa rotayı mı kullanıyor yoksa etraftaki engelleri gören ve etrafından dolaşmayı başarabilen bir sistem var mı ? Çünkü tekneden kaldırıp gökyüzüne bıraktığınız bir uçan cismi geri çağırdınığınızda eğer siz yer değiştirdiyseniz çok ilgisiz bir yere inecektir.Yada aynı yerdeyseniz bile direk/gurcata/ıstralya vs. takılma ihtimali de çok yüksek.

Biraz açarmısınız sistemi merak ettim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. Ö.

« Yanıtla #36 : Aralık 02, 2013, 15:40:41 »
Teşekkürler. Akşam ilk iş bunu seyredeceğim fakat bana özelden parça listesini gönderebilir misin?
Benim amacım da seninkiyle aynı. GoPro3 takıp tekneden çekim yapmak.
Kaç metreye kadar kontrol edebiliyorsun?
Kontrol mesafesini geçtiğinde kalkış noktana dön, pil azaldığında dön gibi ayarların var mı?
Parça listesini gönderiyorum, ama üzerinden geçelim, hepsini alman gerekmiyor.
Pili azaldığında veya kumanda mesafesini kayıp ettiği anda kalktığı yere geri iniyor. Mesafe 2 km, hiç (Henüz) denemedim. Ayrıca 1km ile sınırladım ben.

Cüneyt Korsan'ım ben bu "kalktığı yere inme" olayını pek anlayamadım.Benim de 6 kanallı bir helikopterim var harika kullanamasam da, az çok uğraşıyorum.Ancak bu konuya yabancı kaldım.
Geri dönüş için sizin kumandada yaptığınız tüm yer/yön hareketlerini kayıt altına alıp onları geri doğru uygulayan bir sistem mi var yoksa GPS üzerinden kayıt altına aldığı noktaya mı iniş yapıyor ? Bunu yapmak için en kısa rotayı mı kullanıyor yoksa etraftaki engelleri gören ve etrafından dolaşmayı başarabilen bir sistem var mı ? Çünkü tekneden kaldırıp gökyüzüne bıraktığınız bir uçan cismi geri çağırdınığınızda eğer siz yer değiştirdiyseniz çok ilgisiz bir yere inecektir.Yada aynı yerdeyseniz bile direk/gurcata/ıstralya vs. takılma ihtimali de çok yüksek.

Biraz açarmısınız sistemi merak ettim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben de çok acemi olmama rağmen dilim döndüğünce açıklayayım.
Kumandadan uçuş modunu seçiyorsunuz. Gps, manuel, atti, vs.
Gps ile uçmayı seçtiğinizde,
Üzerindeki gps vasıtası ile yerde quadcopteri ilk açtığınız konumu belirliyor. (cihaz yeşil ışık ile bunu teyit ediyor), ve uçmaya başlıyorsunuz. Eğer kumanda sinyalini kayıp ederse, veya pil belirli bir yüzdenin altına düşer ise ilk havalandığı yere geri dönüyor. Bu yolu nasıl izliyor, incelemek gerekli. Veya yine sizin atadığınız diğer bir mod ise, ''sinyali kaybettiğin anda oduğun yere in'' komutu.
Ayrıca merak ettiklerinizin ve sorularınızın tüm cevapları bu linkte;

*

M. İ.

« Yanıtla #37 : Aralık 02, 2013, 15:49:22 »
Cüneyt Korsan teşekkür ederim, fail-safe'de aldım cevabımı.
*

C. Ö.

« Yanıtla #38 : Aralık 02, 2013, 15:50:42 »
Rica ederim.
*

E. Ç.

« Yanıtla #39 : Aralık 02, 2013, 17:13:20 »

Mobil cihazlarda oynatmiyor videoyu.PC den izleyebildim.

Ucus videolarini sabirsizlikla bekliyorum Cuneyt korsanim.
*

N. Y.

« Yanıtla #40 : Aralık 02, 2013, 23:47:26 »
*

C. Ö.

« Yanıtla #41 : Aralık 03, 2013, 00:23:01 »

*

H. D.

« Yanıtla #42 : Aralık 03, 2013, 08:25:01 »
Konumuzda gecen uçan dört kollu aletimizin üstündeki donanıma göre ya kumandanın sinyali ile  belirli bir zamandan daha uzun süre bağlantısı koparsa yada üstündeki akülerin voltajı belli bir seviyeye inerse dört kollumuz eve dönme kararı verip en kısa yoldan kalkış noktasına varmaya "ÇALIŞIR". Kalkış noktasına gelince yine üstündeki donanıma bağlı olarak büyük coğunlukla kendi kendine inemez o nokta civarında havada bekler ki sizde dört kollunuzu görüp kumanda ile uygun yere indirirsiniz.Geri dönmeye sebeb  sinyal kaybı yani kumandanın bozulması ise artık ne yaparsınız bilemem.
*

N. Y.

« Yanıtla #43 : Aralık 03, 2013, 15:24:48 »
Haberden anladığıma göre. Amerikada insansız hava aracı kullanmak güvenlik açısından yasakmış.
*

C. Ö.

« Yanıtla #44 : Aralık 10, 2013, 13:54:06 »
Aşağıdaki linkte quadcopter ile yaptığım çekimler mevcut. İzleyip, inceleyebilirsiniz.