0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. A.

Merhabalar,
İzlediğim bir youtube kanalında gördüm. (Hakan Karaca'nın transfer videolarında) Çok da hoşuma gitti. Mutlaka sizlerin de hoşuna gidecektir.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yakaladıkları balıkların etlerinden faydalandıktan sonra, sanırım kuyruk kısmı kurutuluyor; ve sanırım vernikleniyor.
İşte sorum bu; sanırım dediğim şeyler doğru mu? Kuyruk ve yüzgeçleri kestikten sonra nasıl bir işlemden geçirmek gerekiyor??

Bilen korsan var mıdır?

*

S. Ç.

Ynt: Nasıl Yaparım?? (Çok hoşuma gitti, mutlaka yapmam lazım)
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2018, 18:21:48 »
Yapma allahaşkına..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2018, 16:17:41 »
Abi çok güzel durmuyor mu? 

Balığı zaten yakalayacağız, ee kuyruğunu da zaten yemeyeceğiz. Bari hatırası yaşasın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Ç.

« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2018, 17:14:27 »
Iyyy...şimdide varmı bilmem..hani,yerin anlamını ve mahiyetini belirtme  adına,tavanlara ağ atarlar,içinede pırılpırıl vernikli deniz yıldızları yengeçler korlar..üstleri hep tozludur..yıkasan yıkanmaz,silsen silinmez..
Onlar hep başıma,üstüme tabağıma düşecek gibi gelir..girmem öyle yerlere..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Pimpiriklide değilimdir ama..işte öyle..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. E.

« Yanıtla #4 : Eylül 13, 2018, 18:28:05 »
Sonuç olarak Canlı bir Varlıktan arta kalan ....
Tahtadan olsa neyse ...
Bende sevmem Canlı kalıntısını

Ama zevk meselesi , Belki sende Fotograftan beğeniyorsun.
Gerçeği elinde olsa sende beğenmeyebilirsin...
Biz sana Bizim yaptığımız Tahta Taka, Tirhandillerden veya piyadelerden  satalım dermişim
Bu kadar laftan sonra....

*

H. Z.

« Yanıtla #5 : Eylül 14, 2018, 01:31:18 »
Abi çok güzel durmuyor mu? 

Balığı zaten yakalayacağız, ee kuyruğunu da zaten yemeyeceğiz. Bari hatırası yaşasın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ahşap tutkalı vurdum, kuruduktan sonra parke cam cilası vurmuştum ama iyi ki hatırlattın. Ambara koymuştum kurusun diye. Girip bi bakim bi ara. Gülme ama 6 ay olmuştur. Unutmuşum gitmiş.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. Ö.

« Yanıtla #6 : Eylül 14, 2018, 09:14:26 »
Hakan, o daha kurumamıştır . Altı ay daha bekle  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #7 : Eylül 14, 2018, 11:33:41 »
Ya biliyorum aslında şu bizim balıkçılardakini ben de sevmiyorum. Tozlu ve yapış yapış oluyorlar.
Ama Yunanda mutlaka rastlamışsınızdır. Onların ki böyle çok naturel ve güzel duruyor. Acaba sadece güneşte mi kurutuyorlar diye de düşünüyorum.

Du bakam, yine de bir deneyelim. Bizimkisi anca palamut kuyruğu olur gibi duruyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Olmadı tirhandil maketi bakarız
*

O. E.

« Yanıtla #8 : Eylül 14, 2018, 13:01:56 »

Bunlar nasıl ?
*

M. A.

« Yanıtla #9 : Eylül 14, 2018, 13:16:01 »
Tirhandil güzelmiş. Balıkçı tekneleri bu yaz Babakale deneyilerim sonrası şu sıralar pek çekici gelmiyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu da benim ofisteki maket.
*

O. E.

« Yanıtla #10 : Eylül 14, 2018, 13:39:19 »
Tirhandil güzelmiş. Balıkçı tekneleri bu yaz Babakale deneyilerim sonrası şu sıralar pek çekici gelmiyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu da benim ofisteki maket.

Maketini çok beğendim,

Okudum Sana bayağı eziyet yaptılar...
Hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi değil....
Dışardan baktığında aman ne Kadirşinas dediğin adamlar , Gerçek hayatta ilk iyilik yapma noktasında kendini belli ediverir.
Bir Meslek grubunu,  o yüzden genelleyip ne Yüceltmek , Nede aşağı doğru itelemek doğru olmuyor....

Ben Hep Amatör Denizcilik Ruhu , Denizcilik terbiyesi gibi lafları anlamsız buluyorum.

Bence....
İnsan var , Denizci ,Balıkçı ,Forumcu ,Facebookçu yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #11 : Eylül 14, 2018, 14:27:41 »
Aslında çok doğru.. Her grupta iyiler ve kötüler yer alıyor..

Bu arada son okuduğum bir mübadele kitabında da Agralı Halil öyle diyordu; "Kötü devlet yoktur, kötü insan vardır."

Ben çok beğendim bu kitabı, araya bir reklam koyayım... Şimdiye kadar okuduğum en en en en iyi kitaptı... İlk defa bir anlatım bu kadar sinema izler tadında iz bıraktı bende... Mutlaka okuyun ben iki gecede bitirdim, kitap sizi bırakmıyor.  Zaten son 50-60 sayfada yumruk yiyorsunuz, ne ara okuduğunuzu anlamıyorsunuz. (aramızda kalsın ilk defa bir kitapta gözümden yaş geldi) Bence mutlaka okunmalı...

Aşkın gücüne, özlemin ve pişmanlığın yarattığı dinmek bilmez sızıya ve sonsuza dek kaybedilenin yarattığı hüzne dair unutulmayacak bir hikâye… Bu romanı kolay kolay unutamayacaksınız…. Midilli’nin sokaklarında gezdiğinizi hissedecek, söğüdün yapraklarının arasından geçen rüzgârı hissedeceksiniz…

Ahmet ÜMİT – Yazar

Bu acıklı bir o kadar da duyarlı aşk hikayesini bana “geçirebilmiş” olmanın tek nedeni var dostum: “Sınırsız sorumsuz bir samimiyet!...” Hele de son 56 sayfadaki o kreşendo!... İlk 150 sayfa belli ki, o son üç bölüm için yazılmış…

Ali SAYDAM –İletişim Uzmanı / Yazar

Levent Deniz’in “Midilli’de Söğüdün Gölgesinde” adlı romanını, hikâyenin geçtiği yerlerin çok yakınında, Ege’de bir tekne gezisinde okudum, hem de bir solukta.Yakın tarihimizin acı bir gerçeğini, mübadele yıllarını, çok dokunaklı, çok duygusal anlatmış yazar.

Erol EVGİN – Mimar / Sanatçı

Yazarın yüreğinde öyle bir öykü var ki… Eliniz mutlaka bu kitaba varmalı. Harika bir roman!

Sunay AKIN – Yazar

*

O. E.

« Yanıtla #12 : Eylül 14, 2018, 14:59:23 »
Aslında çok doğru.. Her grupta iyiler ve kötüler yer alıyor..

Bu arada son okuduğum bir mübadele kitabında da Agralı Halil öyle diyordu; "Kötü devlet yoktur, kötü insan vardır."

Ben çok beğendim bu kitabı, araya bir reklam koyayım... Şimdiye kadar okuduğum en en en en iyi kitaptı... İlk defa bir anlatım bu kadar sinema izler tadında iz bıraktı bende... Mutlaka okuyun ben iki gecede bitirdim, kitap sizi bırakmıyor.  Zaten son 50-60 sayfada yumruk yiyorsunuz, ne ara okuduğunuzu anlamıyorsunuz. (aramızda kalsın ilk defa bir kitapta gözümden yaş geldi) Bence mutlaka okunmalı...

Aşkın gücüne, özlemin ve pişmanlığın yarattığı dinmek bilmez sızıya ve sonsuza dek kaybedilenin yarattığı hüzne dair unutulmayacak bir hikâye… Bu romanı kolay kolay unutamayacaksınız…. Midilli’nin sokaklarında gezdiğinizi hissedecek, söğüdün yapraklarının arasından geçen rüzgârı hissedeceksiniz…

Ahmet ÜMİT – Yazar

Bu acıklı bir o kadar da duyarlı aşk hikayesini bana “geçirebilmiş” olmanın tek nedeni var dostum: “Sınırsız sorumsuz bir samimiyet!...” Hele de son 56 sayfadaki o kreşendo!... İlk 150 sayfa belli ki, o son üç bölüm için yazılmış…

Ali SAYDAM –İletişim Uzmanı / Yazar

Levent Deniz’in “Midilli’de Söğüdün Gölgesinde” adlı romanını, hikâyenin geçtiği yerlerin çok yakınında, Ege’de bir tekne gezisinde okudum, hem de bir solukta.Yakın tarihimizin acı bir gerçeğini, mübadele yıllarını, çok dokunaklı, çok duygusal anlatmış yazar.

Erol EVGİN – Mimar / Sanatçı

Yazarın yüreğinde öyle bir öykü var ki… Eliniz mutlaka bu kitaba varmalı. Harika bir roman!

Sunay AKIN – Yazar

Bu akşam ediniyorum ....
Teşekkür ederim Kitap tavsiye eden insanlara minnettar kalıyorum...
Aslında burada bir Kitap Tavsiye köşesi açsak....
Ne Kadar iyi olur
« Son Düzenleme: Eylül 14, 2018, 15:02:04 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

H. Z.

« Yanıtla #13 : Eylül 14, 2018, 15:38:47 »
Var zaten.

*

O. E.

« Yanıtla #14 : Eylül 14, 2018, 17:16:03 »
Var zaten.

EVET Varmış onun üzerinden devam .....