0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. B.

Ynt: Ali Boratav’ın Mavi Yolculuk Rehberi kitabı çıktı
« Yanıtla #15 : Mart 25, 2019, 23:04:03 »
Sevgili denizci dostlar,
Ben 3 yıl önceye kadar bayağı ciddi bir iletişim danışmanı olarak çalıştım.... ama bu teknoloji gerektiren forumlarda çok acemiyim, mesajları da kaçırırım.... bir de şunu eklemeliyim ki, son 8-10 yıldır fırsat bulduğum her boş anımda yazı yazmaya çabalar dururum... Son 3 yıl da net bir şekilde mavi yolculuk rehberi için... hala bir twitter hesabım bile yok! Yani bana bu konularda özel bir mesaj yollamak isteyen olursa 7x24 telefonum 0532.2183801 her zaman açık, her denizci arkadaşımın her konuda emrindeyim))))
Gelelim asıl konuya.... Mavi Yolculuk Rehberi benim emeklilik projemdi. Bir gün iş hayatı bitti ve 7x24 bu işe gömüldüm.
Sınırlı (yani Gökova-Kekova + 12 Adalar) ama detaylı bir "Mavi yolculuk gezisi, kültürü, coğrafyası, denizleri, tarihi, lezzeti, doğası, insanları" rehberi yapmak istedim.
Piri Reis'ten Ahmet Rasim'e, Rod Heikell'den, Sadun Boro'ya.... Muhittin Öney'den İlhan Akşit'e, Orhan Duru'dan Azra Erhat'a, Mina Urgan'a tüm edebi ve ebedi eserlerin birikimini kitabın satır aralarına da katmaya çalışarak...
Son yıllarda Hulki Ertem Kaptanımızın da belirttiği gibi denizdeki yoğunluk nedeniyle farklı güzel günlük konaklama duraklarına da dikkat çekmeye çalışarak...
Şimdiye kadar basılı kaynaklarımızda değinilmemiş olan, ama denizci dostlarımızın artık bir doğal parkur haline getirdiği 12 Adalar duraklarını da ekleyerek...
Mavi yolculuk Kıyılarımıza ilişkin "bir gezi ve yaşam rehberi" oluşturmaya çalıştım.
Kitabı görüp de beğenisini ifade eden denizci arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Ama eleştiri ve önerilerini de bekliyorum. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap))))
Asıl önemlisi, yeni nesil amatör denizci arkadaşlarımıza bir fayda sunabilmek...
Sevgi ve saygılarımla
Ali Boratav

*

B. O.

« Yanıtla #16 : Mart 25, 2019, 23:13:07 »
Emeğinize sağlık, çok özenli bir çalışma olmuş. Çok teşekkür ederim.

*

A. A.

« Yanıtla #17 : Mart 25, 2019, 23:17:28 »
Elinize sağlık, edinen dostlar çok övüyor.

Benim nüsham da yarın imzanız sonrası elime ulaşacak.

Siparişim sonrası, zerobooks tan 15 dakika sonra aradılar.
Yarın imza gününüz olduğunu ve bana yarını beklersem  kitabımı adıma imzalı olarak gönderebileceklerini söylediler.

Bu nazik ve duyarlı iletişim nedeniyle kendilerine de teşekkür ediyorum.

Muhakkak bilgi ve ilginiz dahilindedir.

Teşekkürler.

*

N. A.

« Yanıtla #18 : Mart 26, 2019, 01:28:15 »
Bende bugün sipariş ettim. Emeğinize sağlık. Merakla bekliyorum.

*

Y. A.

« Yanıtla #19 : Mart 26, 2019, 08:31:55 »
Emeklerinize sağlık çok güzel ve benim gibi tekne yelken işine başlayan insanlar için inanılmaz sade bir anlatım olmuş.
Resimler özellikle güzel ki benim açımdan şöyle bir avantajı da oldu evde hanım resimleri görüp gelsin artık yaz demeye başladı ve ben de o güzel suların üstünde uyanacaksın hayal etsene diyerek yelkenli aşkına benzin döküyorum.
Gezi rehberi olarak ilk kitabım olduğu için de ben deki yeri her zaman başka olacaktır.

*

M. A.

« Yanıtla #20 : Mart 26, 2019, 14:04:02 »
Ali Bey'in gezilerini uzun seneler Yacht Türkiye'de takip ettim. Hatta buradaki fotoğrafı da dergide kullandığı fotoğrafı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Biraz önce ben de sipariş ettim, umarım temiz ve eziksiz gelir kargodan
*

K. K.

« Yanıtla #21 : Mart 26, 2019, 14:17:15 »
bugun saat  6 da  ayırttığımız  kitabımızı ,  Ali  beyden  imzalı  almak için  kitapçıda  olacagız .. Emekleriniz  için  teşekkür  ederiz.
*

M. S.

« Yanıtla #22 : Mart 26, 2019, 17:36:23 »
Dün akşam siparişimi verdim. inşaallah imzalı gelir. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. K.

« Yanıtla #23 : Mart 26, 2019, 19:11:55 »
Ali Beyle cok keyifli bir sohbet sonrasi Kitabimizi aldik .. cok bilgilendici ciddi buyuk Emek verilmis bir kitap. Ali beye tekrar cok tesekkurler
*

G. K.

« Yanıtla #24 : Mart 27, 2019, 14:30:48 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ali Bey'in gezilerini uzun seneler Yacht Türkiye'de takip ettim. Hatta buradaki fotoğrafı da dergide kullandığı fotoğrafı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Biraz önce ben de sipariş ettim, umarım temiz ve eziksiz gelir kargodan

Benim siparişim bugün imzalı olarak geldi. Çok sağlam ve güzel paketlemişler, hasarsız geldi. Emeği geçenlere çok teşekkürler...
*

G. Ö.

« Yanıtla #25 : Haziran 01, 2020, 20:34:20 »
Ali Boratav Korsan'dan mesaj var.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

''Ege Yayınevi (Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap), şu andaki kapak fiyatı 450 TL olan Mavi yolculuk Rehberi’ni, denizcilere 250 TL’lik özel bir fiyat ile (stoklarıyla sınırlı olmak üzere) sunan bir kampanya düzenledi. Bu kampanyayı Gezgin Korsan Grubu’na da duyurmak istiyorum…

Kampanyadan yararlanmak isteyen grup üyeleri Ege Yayınevi’ nin internet sitesi üzerinden değil, Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adresinden Gezgin Korsan Grubu üyesi olduklarını belirterek ve teslimat adreslerini de ekleyerek e-posta ile sipariş verebilirler.

Kitabın Ege Yayınevi’nin internet sitesindeki indirimli satış fiyatı 325 TL’dir.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ''

Ali Boratav
*

H. Z.

« Yanıtla #26 : Haziran 01, 2020, 20:42:07 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hemen alayım.
*

O. K.

« Yanıtla #27 : Haziran 02, 2020, 21:18:24 »
Teşekkürler hemen siparişimi verdim 👍
*

A. Ö.

« Yanıtla #28 : Haziran 05, 2020, 20:11:14 »
Selamlar,
Dün sipariş verip ödemesini yolladım, bugün elime ulaştı.
Emeği geçen herkese teşekkürler.

*

S. D.

« Yanıtla #29 : Haziran 06, 2020, 16:38:37 »
Siparişim bugün elime ulaştı, maaşallah yarım ton çekiyor, 2 metreküp de hacmi var, az iskeleye sancağa koysan sıkı bir orsa seyrinde alabora olma ihtimali var!

Şakası bir yana, muazzam bir çalışma olmuş, içeriğinin gerek doluluğu, gerekse kalitesi zaten şüphe götürmüyordu ama bir de baskıya gösterilen özen var ki, müthiş!