0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. G.

Ynt: Muazzez’in Seyir Defterinden, Yunanistan Turu (Yaz, 2018)
« Yanıtla #30 : Ocak 02, 2019, 19:38:59 »
Sahile bakarken tabelada buranın “Orange Beach” olduğunu anlıyoruz. Tesadüfen bulmuşuz, daha önce okumuştum bir iki yerde. Keyfini çıkartmak için biraz daha akşam olmasını, kalabalığın azalmasını bekleyeceğiz.
Kalabalık azalıyor, biz de fazla beklemeden gidiyoruz denize. Koyun fotoğraflarını çekmek için makinamı alıyorum yanıma. Koya inip sağa yönelince, fotoğraf çekmek yasak tabelası ile geliyoruz yüz yüze. Bu ne şimdi derken, bu tarafın çıplaklara ayrıldığını anlıyoruz. İleride üryan bir adamı da görünce artık o tarafı fazla zorlamıyoruz. Denizin tadını çıkartıp karavana dönüyoruz. İşimiz var. Yemek yeyip Ada’nın dizisine yetişeceğiz. (Erkenci Kuş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) Fakat ormanda uydu anteni ağaçlardan çekmiyor. Neyse Muazzez’i ileri, geri, sağa, sola oynatıp yakalıyoruz sinyali. Dışarıda soframızı kurup, yemek faslına geçiyoruz artık derken, ızdırap başlıyor. Her yerde sivrisinek var ama felaket. Her yerimize Sinkov sürdük ama fayda etmiyor. Herifler göz kapağından, T-Shirt üzerinden, neresi varsa değerlendiriyorlar. Ancak sinek kovucu ile küçük birer banyo yapınca biraz rahatlayıp yemeğimizi yiyoruz.

Yemeğin sonunda hemen yanına park ettiğimiz karavandaki Romanyalı karı-koca, ellerinde İngilizce eksikliğinden hangi meyveden yaptıklarını anlatamadıkları ev yapımı bir şişe likör ile ziyaretimize geldiler. Adam, kapüşonunu sıkı sıkıya taktığı bir yağmurluk giymişti bu sıcakta, sivrisinek yüzünden dedi, hak verdik. Bir saat falan konuşmaya, iletişim kurmaya çalıştık. Baktık olmayacak, gittiler. Biz de toparlanıp içeri girdik. Dizi bittikten sonra, karavanı daha düz bir yere aldık uyumak için. Ama uzun zamandır bu kadar zifiri karanlık görmemiştim. En ufak bir yıldız dahi yok, hava bulutlu. Garip bir his. Artık yatıyoruz, hadi iyi geceler.

Koordinat: 40.124979, 23.968768

*

H. G.

« Yanıtla #31 : Ocak 02, 2019, 19:40:27 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Orange Beach, Detay

*

H. G.

« Yanıtla #32 : Ocak 02, 2019, 19:43:16 »
Ulaşamayanlar için fotoğrafın altına direkt adresini de koydum, işe yarar umarım.

*

H. E.

« Yanıtla #33 : Ocak 02, 2019, 20:37:29 »
Ipad'te Safari kısıtlıyor olabilir. Chrome ile denenebilir.

*

M. A.

« Yanıtla #34 : Ocak 02, 2019, 23:42:36 »
Ben Ipad / Safari üzerinden takip ediyorum, fotoğraflarda problem yok...

Çok güzel olmuş karavan seyir yazıları Hakan Korsan, keyifle okuyorum, ilham verici  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. K.

« Yanıtla #35 : Ocak 03, 2019, 01:49:53 »
Ipad/Safari bendede problem yok.Kaleminize sağlık.
*

H. G.

« Yanıtla #36 : Ocak 05, 2019, 15:37:53 »
18 Temmuz 2018, Çarşamba;

Hareket:    Sarti, Orange Beach         Kilometre: 113,743
Hedef :   Port Koufo

Kimse gelmeden denize girme niyetiyle sabah 8 gibi kalkıyoruz. Ama hem bir sürü insan gelmiş, hem dalgalı deniz baya çöp getirmiş, hem de çıplak adamın yine nöbetini tuttuğunu görünce, karavana dönüp kahvaltıyı farklı bir yerde yapmak üzere yola koyuluyoruz. Sarti’ye tepeden bakan bir seyir noktasında yapılan kahvaltıdan sonra yola devam. Porto Koufo’ya gelmeden önce bir kaç ara yola giriyoruz, bakir, sesiz bir yer bulma umuduyla. Çok güzel kumsalı, denizi olan yerler var, hem de sakin fakat Muazzez’i götüremiyoruz, yollar çok bozuk. Sonuçta, Porto Koufo’nun hemen girişinde denizle aramızda 3 metre beyaz kum olan bir plajda demirimizi atıyoruz. Muazzez’in yarısı asfaltta yarısı kumda kalıyor. Dert etmiyoruz, tek şerit halinde bir sürü karavan ve araba aynı şekilde park etmiş. Biraz kalabalık ama çok sevdik burayı, bu gece buradayız.
*

H. G.

« Yanıtla #37 : Ocak 05, 2019, 15:39:14 »

Porto Koufo, Yukardan bakış.
*

H. G.

« Yanıtla #38 : Ocak 05, 2019, 15:44:20 »
Bu arada Buzdolabı su koyverdi, çalışmıyor. Türkiyeyi aradık. Klasik fişi çek, bekle, tekrar tak tavsiyesini yerine getirdik ama sonuç yok. Çözüm yarına kaldı.
(Buzdolabı 3 sistem dediklerinden. 141 Litre Amonyaklı. 220V AC / 12V DC / LPG ile çalışıyor. Tekne deneyimlerime göre normal kompresörlü sistemden çok daha fazla güç tüketiyor.)
*

H. G.

« Yanıtla #39 : Ocak 05, 2019, 15:45:46 »

Porto Koufo, Konuşlandığımız kumsal.
*

H. G.

« Yanıtla #40 : Ocak 05, 2019, 15:46:30 »
Kumsala kurduğumuz masada akşam yemeğimizi şarap eşliğinde yiyoruz, Ay’da bize eşlik ediyor.
Yorulmuşuz, biraz da şarabın etkisiyle, dalga sesleri eşliğinde uymak üzere karavana çekiliyoruz.

Koordinat: 39.965129, 23.925590 (Yaklaşık)
*

H. G.

« Yanıtla #41 : Ocak 05, 2019, 15:47:27 »

Porto Koufo, Kumsalda gün batışı.
*

A. Ü.

« Yanıtla #42 : Ocak 05, 2019, 18:04:11 »
Hakan ilgi ile takibe devam,Amonyaklı buzdolabı notumu aldım bu bilgi lazım bana motor karavan yapımında Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. G.

« Yanıtla #43 : Ocak 05, 2019, 20:18:06 »
Hakan ilgi ile takibe devam,Amonyaklı buzdolabı notumu aldım bu bilgi lazım bana motor karavan yapımında Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yine de iki kere düşün.
Ben değiştirdim, kompresörlüye döndüm.
Dediğim gibi öncelikle çok enerji harcıyordu. 210w civarı yanlış hatırlamıyorsam, 132 Litre olan kompresörlü ise 60w civarı.
Amonyaklı çok sessiz, sıfır sesle çalışıyordu ama 420 Ah Akü (480 w güneş paneli var.)  gece bayılmaya başlıyordu.
Şimdi böyle sorunlarım yok.
*

F. G.

« Yanıtla #44 : Ocak 06, 2019, 18:09:18 »
Hakan kaptan resimleri gorememe problemi hala bende sozkonusu.