0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. G.

Kamp Karavan Fuarı
« : Şubat 03, 2019, 21:55:02 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. G.

Ynt: Kamp Karavan Fuarı
« Yanıtla #1 : Şubat 03, 2019, 21:56:37 »
Boat Show' da Gezgin Korsan standını ziyaret ettikten sonra
Camp & Caravan Fuarına da uğramayı unutmayın.

*

L.

« Yanıtla #2 : Mart 10, 2019, 09:49:14 »

*

A. Ü.

« Yanıtla #3 : Mart 10, 2019, 11:16:29 »
Tekneyi sattığımda motor karavana geçtiğimde alacağım kamyonet tarzı aracın üzerine bu videodaki karavanı tekersiz,şasesiz,mümkünse içi boş alıp,kendi kafama göre dizayn etmeyi planlıyorum içerisini.
Bayıldım bu karavana compak,fiber,adam yapmış şapka çıkartıyorum.

DOLLY KARAVAN & WEEKEND YOLLARDA

« Son Düzenleme: Mart 10, 2019, 11:18:07 Gönderen: Ali Ünalan »

*

O. Ö.

« Yanıtla #4 : Mart 10, 2019, 20:18:21 »
Ali Korsanım,
Biiiiir: Sen Çokomel'i satsan da, Karavan'a dönsen de, teknesiz yapamazsın. En kötü ihtimalle, gene inflatable boat'a dönersin, o denizin üzerinde olmak için...
İkiiii: Eski bir çekili karavancı olarak, bu karavancılığın hukuki yönlerini, mevzuatını da iyi incelemiş biri olarak söyliiim sana: O öyle, tek kabin veya çift kabin kamyoneti alıp, üstüne kafana göre bir yapı yapamıyorsun bizim mevzuata göre. Haa, şunu yapabilirsin kafana göre: Bir "Van tipi minibüs" alırsın, dışına hiç dokunmadan içini istediğin gibi yapabilirsin. Ama o bile, "tek sıra koltuklu, beş kişilik" falan diye kayıtlıysa onu bile yapamazsın. TÜV (Fenni muayene) muayenesinde, o kayıtlı şekli isterler senden. Türkiye'de o nikelajlı far tamponunu takman için bile, proje ve TÜV muayenesi gerekir. Sen o kamyoneti alınca veya almadan önce, bir karavancıya git: "Usta; aaaabi; buna şööööle şööööle bişi yaptırmak istiyorum. Ne yapabiliriz?" diye sor. Haa, o karavanı, çekili karavan olarak (projesi, müsaadesi zaten vardır) boş alıp, içini kafana göre yaparsın. Bak o serbest. Ankara'da bizim Ender Bey (Güney Karavan) böyle boş çok karavan satıyor. Ya da aynı karavanı, yandan kapağı açılan büfe karavanı falan olarak da satıyor. Benim karavanı alan Tekirdağ'lı genç de, odiyoloji (terim eksik olabilir) teknisyeniymiş, içine ses geçirmez kabin yapıp, duyma testleri falan yapmak üzere götürdü Tekirdağ'a.

*

A. Ü.

« Yanıtla #5 : Mart 10, 2019, 22:02:23 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ali Korsanım,
Biiiiir: Sen Çokomel'i satsan da, Karavan'a dönsen de, teknesiz yapamazsın. En kötü ihtimalle, gene inflatable boat'a dönersin, o denizin üzerinde olmak için...
İkiiii: Eski bir çekili karavancı olarak, bu karavancılığın hukuki yönlerini, mevzuatını da iyi incelemiş biri olarak söyliiim sana: O öyle, tek kabin veya çift kabin kamyoneti alıp, üstüne kafana göre bir yapı yapamıyorsun bizim mevzuata göre. Haa, şunu yapabilirsin kafana göre: Bir "Van tipi minibüs" alırsın, dışına hiç dokunmadan içini istediğin gibi yapabilirsin. Ama o bile, "tek sıra koltuklu, beş kişilik" falan diye kayıtlıysa onu bile yapamazsın. TÜV (Fenni muayene) muayenesinde, o kayıtlı şekli isterler senden. Türkiye'de o nikelajlı far tamponunu takman için bile, proje ve TÜV muayenesi gerekir. Sen o kamyoneti alınca veya almadan önce, bir karavancıya git: "Usta; aaaabi; buna şööööle şööööle bişi yaptırmak istiyorum. Ne yapabiliriz?" diye sor. Haa, o karavanı, çekili karavan olarak (projesi, müsaadesi zaten vardır) boş alıp, içini kafana göre yaparsın. Bak o serbest. Ankara'da bizim Ender Bey (Güney Karavan) böyle boş çok karavan satıyor. Ya da aynı karavanı, yandan kapağı açılan büfe karavanı falan olarak da satıyor. Benim karavanı alan Tekirdağ'lı genç de, odiyoloji (terim eksik olabilir) teknisyeniymiş, içine ses geçirmez kabin yapıp, duyma testleri falan yapmak üzere götürdü Tekirdağ'a.
Orhan ağbi tekneden önce bende çekme karavan vardı,tekneyi alınca sattım,şimdiki planım motor karavan,tekne işi sarmadı beni,bana çok yavaş geliyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap motor karavanda botta olacak,akşam buradan çıktığımda sabah Marmariste olmalıyım veya bilmem ne ovası,bilmem ne yaylası,kafama göre bilmem ne koyyu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap benim tekne İst da biliyorsunuz,teknem olduğu halde ben yazları Göcekte tekne kiralıyorum,kendi teknemi getirip götürmeye aşağıya zamanım yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap motor karavan konusunda kanunlardan haberim var,kanunlara uygun bir motor karavan olacak,Pirgosu sana aldiye yalvardım almadın,gel sana Çokomeli vereyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Benim eski karavan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Mart 10, 2019, 22:06:55 Gönderen: Ali Ünalan »
*

O. Ö.

« Yanıtla #6 : Mart 10, 2019, 22:20:51 »
Direği kolayına katlanından çekili tekne yapsan?... Bizde pek alışılmış değil ama, Avrupa'da karavan gibi de kullanıyorlar işte onu...
Ben emekli olmadan (daha bir seneden biraz fazla var), maalesef tekne alamıyorum. Ama emeklilikten sonra karanlık emellerim var... En kötü ihtimalle Cezayir'e gitmeyi düşünüyorum... 2020 Haziran'ında falan olabilir. İşte o zaman Fransa veya İtalya'dan Pirgos, aazami Çokomel boyunda birşey alıp, seni de hadi gel bunu Alger (Türkçede Cezayir dediğimiz şehir)'ye götürelim diyebilirim :=))). (Birkaç gün önce buraya verilen iki siteden bu ülkelerdeki teknelere bakıp bakıp, monitörü yalıyorum zaaaten).
*

A. Ü.

« Yanıtla #7 : Mart 10, 2019, 22:25:36 »
Direği kolayına katlanından çekili tekne yapsan?... Bizde pek alışılmış değil ama, Avrupa'da karavan gibi de kullanıyorlar işte onu...
Ben emekli olmadan (daha bir seneden biraz fazla var), maalesef tekne alamıyorum. Ama emeklilikten sonra karanlık emellerim var... En kötü ihtimalle Cezayir'e gitmeyi düşünüyorum... 2020 Haziran'ında falan olabilir. İşte o zaman Fransa veya İtalya'dan Pirgos, aazami Çokomel boyunda birşey alıp, seni de hadi gel bunu Alger (Türkçede Cezayir dediğimiz şehir)'ye götürelim diyebilirim :=))). (Birkaç gün önce buraya verilen iki siteden bu ülkelerdeki teknelere bakıp bakıp, monitörü yalıyorum zaaaten).
Ne zaman deren ağbi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bende ilk tekneyi aldığımda ilk heves öyleydim şimdi değilim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. Ö.

« Yanıtla #8 : Mart 11, 2019, 09:19:05 »
Ali Korsanım,
Bak ben karavanı, önce hanım ve kızı razı ederek aldım. Ama aldığımız 2010 yazında Ankara-İstanbul (Şile)-Yeni Foça-Kuşadası-Ankara (2500 km'lik tur) turundan sonra, sıcak suyu yok (o kara, teknede de güneşe asılarak kullanılan sıcak su torbası duşlardan 4 tane almıştım, onu da beğenmediler), pis su deposu yok (tuvalet kabini ve kimyasal tuvaleti de tabii ki var, temiz su deposu, mutfak ve tuvalet muslukları ve soğuk duşu tabii ki var)diye homurdanıp, beğenmediler. Beğenen bir oğlan kaldı, bir de ben... Karavanı 7 sene süreyle Bala yakınlarındaki hobi bahçemize zincirleyip, "bağ evi" olarak tayin ettik. 2017 sonbaharında da sattık. Benim hanım, kızkardeşim, eniştemin "Grand Soleil 45"ine bile, "ehh... iki kişi için idaaare eder..." diyor. Beğendiği tekneler, 100 feetlik, 4 katlı motoryat'lar... Hani yazlık olsa (onu da emekli olunca alacağız), önüne, "balık için canıım..." diye bişeyler çekiceeeem...
Cezayir'e kısmet olup da gidersem, Alger veya sahil şeridinde başka bir yer olursa, orada doğru düzgün satılık yelken teknesi yok... Hemen bir balıkçı tipi yelken teknesi alıp, tam bir "Türk Korsanı" (bizimkiler Cezayir'de başlamıştı ya bu işe :=))) ) olurum, arkadan da Fransa ya da İtalya kıyılarından bir tekne alıp, Cezayir'e getiririm bir şekilde. En kötü, şu an İngiltere'de olsalar da, benim Malta Middle Sea Race yarışçısı delikız yeğenim ve eşi ile, olmadı Grand Soleil 45 (Keyif60 yelkenlisi)'in skipper'ı eniştem ile, ya da ekibinden birileri ile (teyzeoğlu dahil) getiririm. Hanım benden sonra en azından bir sene gelmeyecek Cezayir'e (okulu devam eden oğlunu bırakamaz). Gelince de, eli mahkum benim düzene uyar artık...
Bıkma olayına gelince, bak ben 10 senedir omuzumdan hem de 2,5 kg'ı bulan fotoğraf makinamı ve setini indirmeden geziyorum. Evden makinasız  çıkmıyorum.  Bıkmadım ve ucu bucağı da yok diyorum... Evi rahatsız etmeden yapabildiğim hobim bu... Biri Amerikan ordusunun yakın müsademede de kullandığı bir pompalı olmak, biri İtalyan, biri Belçika klasiği iki adedi de çifte olmak üzere üç av tüfeğim de evde yatıyor. Evin muhalefetinden yapamıyorum... Sadece ruhum avcı kaldı... Yelkenli tekneyi de, ya Cezayir'de, ya Ege veya Akdeniz'de bir yazlığın önünde (ya da en yakın liman-balıkçı barınağında) aynen fotoğrafçılık gibi yapmak istiyorum. Hepsi bu.