0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. Ö.

Ynt: Her karavan da bir metre kısaymış :)
« Yanıtla #15 : Ekim 24, 2017, 14:37:29 »
Foruuuum,
Bu günlerde, benim Güney Karavan 4mx2m karavanı Ankara'dan Tekirdağ'a sattım. Alan çocukların araba, 85 model bir 1.6 Dizel (türbosuz) Golf. Kendileri, "aaaabi araba 90 Beygir" diyorlar, komik çocuklar. Oysa, vaktiyle sahaftan aldığım 1985 yılının Fransız "L'Automobile" dergisinde, o senenin "Renault 9 Diesel (hani şu bizde de yapılıp, taksicilik falan da yapan), Peugeot 309 Diesel, Golf Diesel, bi de hatırlayamadığım bir araba karşılaştırılıyordu. Yau Beygir Gücü ve yakışı en düşük olan 53 PS Din'le Golf'tü, Renault 9 Diesel 54 PS Din'di, en kuvvetlisi 60 küsurla o Peugeot idi. O arabayla, tork'u da düşük olduğu için (benim ve Salim Korsanın arabalarının motorunun yarısı kadar) o karavanı çekmek, gerçek bir uzmanlık istiyordu. Tarif ettim: "Rampalarda sağa yanaşın ikiye koyun, yarım gaz devam edin, hayatta 80'i geçmeyin..." falan diye... Neyse benim evin önünden çıktılar, Ankara'da uyduruk, projesiz bir çeki kancası yaptırmışlardı, yakalanırsa cezası 89 TL :=)))) imiş. Tekirdağ'da projeli ya o arabaya, ya başkasına yaptıracaklardı. Telefon ettiler, ilk bir kilometrede çeki demirinin ortasına bağlandığı ana demirin sağ tarafı kırılmış bile... Sinyal bağlantısı için gittikleri elektrikçi, bir kurtarıcı çağırmış, yüklemiş gitmişler Tekirdağ'a. Ben, "100 km'si 11,5 Litre mazota çekerim" (karavanla 7,5Litre / 100 km, boş dönerken 4Litre/100km) yazmıştım ilana. "AAAbi çeker misin?" dediler, Cuma akşamına olur, arada toplantılarım var dediydim... Neyse, kısmetse bir çekili tekne çekeriz artık, boş kalan demirle... Ya da daha baba bi çekili tekneyi, mesela bi Ducato'yla çekeriz, kimbilir?... Selamlar.

*

Ö. K.

Ynt: Her karavan da bir metre kısaymış :)
« Yanıtla #16 : Aralık 06, 2018, 09:20:00 »
Satıldı mı karavan acaba?