27 Ocak 2019 Pazar, Gezgin Korsan Sohbet Toplantı İlanı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Nihat Can

• * Gezgin Korsan
  • 5
    • Yaşadığı Şehir
  • Bodrum
Satılık tekne ilani
« : Aralık 30, 2018, 09:56:53 »
Uzun zamandır hareketli salmali uygun fiyatlı tekne arıyordum.sahibinden e düşen su ilan kafamı karıştırdı.tekneyi bilen veya teknenin durumu ile ilgili fikri olan arkadaşlarımızın fikirlerini bekliyorum.tekne 4.5 tonmus.acil fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.ilk teknem olacak.Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Nevzat Doğru

• * Gezgin Korsan
  • 516
    • Yaşadığı Şehir
  • Trabzon
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Dost
Ynt: Satılık tekne ilani
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2018, 10:48:00 »
Nihat bey , ilanı biraz inceledim . Tekne 2014 yılında imal edilmiş gibi durmuyor , başka bir limandan gelen veya kayıtsız olup da o tarihte kayıt edilen teknelerde yanıltıcı model tarihleri olabiliyor . Bu teknede en önemli konu teknenin ve motorun liman kaydı var mı ? Eğer varsa bu rakam ki daha da düşebilir gibi , sadece motor parası yani CE belgeli bir yanmar motor 35 binden fazla şimdilerde . Özel yapım 2014 de liman kütüğü kaydı yapılmışsa 5 yıl satış veremezler . Ben Ahmetten almıştım , o da Mehmetten almış sen ver parayı ,devir 3 yıl sonra denilebilir , öyle bir rizikoya girilir mi ? Bilemem !  Kelepir gibi , düşeş gibi görünüyor ilk bakışta ama nasıl dı atasözü "ele dimyata giderken ,eldeki pirinçten olma ..." gibi bir şeydi sanırım.
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2018, 10:49:15 Gönderen: Nevzat Doğru »
*

Çevrimdışı Nihat Can

• * Gezgin Korsan
  • 5
    • Yaşadığı Şehir
  • Bodrum
« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2018, 13:25:52 »
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.kompozit plastik olması ve belli bir markaya ait olmaması beni düşündüren şeyler.galiba bu tekneden vazgececegim.
*
« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2018, 15:08:21 »
Tekne tasarım olarak yeni..yani 2014 olabilir..ama başından kötü şeyler geçmiş gibi..belki bir fırtına..ana yelkeni parçalanmış..kötü ve geçici bir boya yapılmış..hukuki bir problemi yoksa bir okadar masrafla güzel birşey olabilir..
Ama bana sorarsanız ben almam..
S/Y  SANSED
*

Çevrimdışı Nevzat Doğru

• * Gezgin Korsan
  • 516
    • Yaşadığı Şehir
  • Trabzon
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Dost
« Yanıtla #4 : Aralık 30, 2018, 17:15:24 »
Aslında fiyat çok uygun olduğu için araştırmamış vaz geçmezdim ben olsam. En büyük şart gövde ve motorun liman kayıt belgesindeki kaydı varsa ve vatandaş devir verebiliyorsa , teknede ciddi sorun yoksa suda olan kısımllarında çürüme ( ozmoz) gövdede yamukluk vs ... Alınıp 50 bin tl de harcayıp güzelce kullanılabilirse ,alınır . 8 metre fiber , içten dizel motorlu sorunsuz bir yelkenli 80- 100 bin tl rahat eder.
*

Çevrimdışı Recep Ertürk

• * Gezgin Korsan
  • 828
    • Yaşadığı Şehir
  • Ayvalık
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #5 : Aralık 30, 2018, 18:04:02 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

galiba bu tekneden vazgececegim.

Vazgeçmeden önce araştırın. Kim yapmış, nerede yapışmıştan başlayarak. Tabii üstte söylenen evrak sorunlarını da aklınızda tutarak.. O rakama bu boy ve motorda bir tekne bulamazsınız. Satıştaki "acil ihtiyaç" sorunu ciddiyse ancak bu rakama indirilebilir.

Tabii gidip bakmak lazım. Bu işlerden anlayan birinin suda karada incelemesi, seyir yapması lazım. Yoksa sadece ucuz diye de atlamak olmaz. Bence bakılmaya ve net sonuç aldıktan sonra karar vermeye değer bir tekne. Ahşabın vernik dökülmesi, boyasızlığına, kirli, bakımsız görüntüsüne filan takılmayın. En kolayı onlar..

Selametle..