26 Kasım 2017 - Pazar, Gezgin Korsan Atölye Toplantı duyurusu için tıklayın

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Ynt: Cılgın denizde tekneye çıkma denemeleri
« Yanıtla #15 : Kasım 14, 2017, 18:43:43 »
Küçük Çanta içerisinde , altan ince bir ipi var çekiyorsun Merdiven açılıyor.
Fiyatıda 30 Euro civarında idi yanlış hatırlamıyor isem.
Bazı ülkelerde zorunlu imiş zaten
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Kasım 14, 2017, 18:47:42 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

Çevrimdışı Mahir Günşiray

• * Gezgin Korsan
  • 996
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Baluna
    • Tiyatro
« Yanıtla #16 : Kasım 15, 2017, 05:53:55 »
Yine bir "Dünya Rakı Günü"nde, 13 cm dalgada, teknelerden botla Kınalıada kumsala iniş ve teknelere dönüş operasyonumuzu hatırlattı.
Biraz cesur, biraz da mecbur olmuşlar sanırım. Anlaşılan ailecek karaya çıkarken ile döndüklerindeki hava değişiklik göstermiş.
Emniyet merdivenleri varsa da teknede olduğundan ulaşamamışlardır.
Riskli hareketler yapmalarına rağmen, babanın botu imtina ile kullanmasını takdir ettim.
Gitmemek dışında ne yapılabilirdi diye düşününce, aklıma gelen soru, halattan bir merdiven yapabilirler miydi ya da ( ve ilaveten) bir shackle temin edebilirlerse kendilerini tekneye bağlayıp öyle geçmeye çalışabilirler miydi oldu.  Ancak bu tekneye bağlanma meselesinde de halatın uzunluğu ile ilgili farklı görüşler var. Kimileri kısa tutulmasından yana, kimileri ile kısa olmasının sakıncalarından söz ediyor. Gerçekten dalgalı bir denizde -denize düşüldüğünde tekneye çarpmamak için- uzunluğu iyi ayarlamak elzem bir sorunsal.
Neyse, iyi ki "dünya malt viski " günü değilmiş.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y Baluna - Mytillini
Beneteau 461
*

Çevrimiçi Kıvanç Tüfekçioğlu

• * Gezgin Korsan
  • 1.127
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir - Dikili
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Merica , Bademli İç liman Alarga
« Yanıtla #17 : Kasım 15, 2017, 10:15:33 »
Kayık anladığım kadarıyla bir Formosa Keç, muhtemel 60 feet olanlardan. Ahmet Semiz ağabeyin Nelea'sının bir büyüğü, benzeri Karacasöğüt'te var, Avo II...
İngiliz bandıralı, muhtemel adamlar da İngiliz.
Keza ada da zaten en meşhurundan bir İngiliz Kolonisi, Pitcairn Adası... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Dolayısıyla çapası CQR'dır bunun kesin. )))

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Yorumun güzelliği  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Semih Sener

• * Gezgin Korsan
  • 3.708
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
« Yanıtla #18 : Kasım 15, 2017, 16:08:19 »

Burdan tekneyi kurtarsalar   açığa gitmek harici çekebilecekleri  bir yer  bulamadım 

İskele alçak ,  iki teknelik de rampa yapmışlar kendilerine bela bir yer orası sanırım... 
*

Çevrimdışı Murat_Şen

• * Gezgin Korsan
  • 5
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Tekne Adı
  • Ceylin , Çiftlikköy-Çeşme
« Yanıtla #19 : Kasım 15, 2017, 22:01:24 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Oturdum çapa karşılaştırma testleri izliyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu Mantus çok çılgın bir şeye benziyor. Kullanan var mı acaba?

Mutluay bey; hem 2 yıldır kullanıcısı, hemde Türkiye ithalatcısı olarak 1 yıldır kullananlardan 100 e yakın referans verebilirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İnanın o videolardan hemen hemen her dip çeşidinde bende çok fazla sayıda çektim. Fazlası bar azı yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Daha ayrıntılı videoları Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adresinden bakabilirsiniz.
Saygılar
Mantus Anchor Türkiye

*

Çevrimdışı Mutluay İzbudak

• * Gezgin Korsan
  • 174
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir/Urla
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #20 : Kasım 15, 2017, 22:35:13 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Oturdum çapa karşılaştırma testleri izliyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu Mantus çok çılgın bir şeye benziyor. Kullanan var mı acaba?

Mutluay bey; hem 2 yıldır kullanıcısı, hemde Türkiye ithalatcısı olarak 1 yıldır kullananlardan 100 e yakın referans verebilirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İnanın o videolardan hemen hemen her dip çeşidinde bende çok fazla sayıda çektim. Fazlası bar azı yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Daha ayrıntılı videoları Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adresinden bakabilirsiniz.
Saygılar