26 Kasım 2017 - Pazar, Gezgin Korsan Atölye Toplantı duyurusu için tıklayın

KATILIMCI LİSTESİNİ GÖRÜNTÜLE

(Toplam: 32 kişi)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Ynt: Tekne çalınması
« Yanıtla #105 : Şubat 15, 2017, 11:05:33 »
Saf rölünü cinlikle yapan bu adam ne iş yapar? çaldırdığını iddia ettiği iki teknesini almak için bu kısa sürede  harcadığı yüzbinlerce yuroyu nasıl kazandı? tekne alırken parası çok ama nedense kalkıp İtalyaya gidecek parası yok,Çuvallar dolusu parayı tekneye bağlıyor sonra üç kuruşa tamah edip tekneyi kiraya veriyor.Kiraya verirken hiç bir araştırma yapmıyor.Yahu kiralık bisiklet için bile ne muamele var!!!!
Efendim dolaylı yoldan ortada üçüncü bir tekne olduğunu anlıyoruz deniz ortasında arıza çıkıyor ama yardım karşılığı istene para fazla geliyor.
Bütün yazılarak beyan edilen her şey DÜZMECE,TİYATRO bakalım bu oyun neden sahneye konuldu anlarız elbet.
Beni yalanlamak için şu İtalyan savcıdan gelen bir yazıyı buraya koysun bakalım.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı İlker Erkman

• * Gezgin Korsan
  • 1.065
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
« Yanıtla #106 : Şubat 15, 2017, 11:23:29 »
Hüseyin Korsan tamamen doğru söylüyor.Burada fazla yüz bulamayınca Facebook da aynı teraneleri yazmaya başladı.Film senaryosu olsa bu kadar olmaz Adam iki tekne çaldırdı üçüncüsü yoldadır herhalde Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #107 : Şubat 24, 2017, 09:37:18 »
Italyada ki bir arkadasıma sordurayım yardımcı olayım diye 4 kere telefon ile aradım, acmadı. Mesaj attım dönmedi. Yardım bekleyen kişinin kesinlikle tavrı bu değildir diye düşünüyorum.
Okyanusya - Kocaeli/Darıca
*

Çevrimdışı İlker Erkman

• * Gezgin Korsan
  • 1.065
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
« Yanıtla #108 : Şubat 24, 2017, 11:49:35 »
Bu kişi  garanti bir numara çeviriyor facebook da Amatör denizciler platformunda aynı konuyu defalarca yazıyor ve kendisini şikayet edenlere ana avrat küfrediyor. Sonunda admin onunda facebook hesabını kapattı. Lutfen artik bu konuyu burada konuşmayalım ve bence
Ne olduğu belirsiz bu şahsın üyeliğini moderasyon kaldirsin
*

Çevrimdışı Murat Ayduk

• * Gezgin Korsan
  • 1.003
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Mi Nina, Viaport Marina
« Yanıtla #109 : Temmuz 14, 2017, 15:56:22 »
Merhabalar,
Yeni konu açmadan burada yazayım istedim.
Çok güzel bir ürün gözüme çarptı. Kullanan var mı? bana çok kullanışlı geldi.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

alıp tekneye bir adet koymak güzel olur aslında...
S/Y Mi Nina
Viaport Marina, İstanbul

*

Çevrimdışı Cenk Gürsel

• * Gezgin Korsan
  • 3.354
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul -Tuzla
    • Tekne Adı
  • S/Y Kara S/Y.Kuzeyyıldızı Tuzla ⛵
« Yanıtla #110 : Temmuz 14, 2017, 18:24:30 »
Basarili bir urun gecen sene almistim teknede ve godide kullaniyorum.
"Geldikleri Gibi Giderler"  Gazi Mustafa Kemal Ataturk
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 12.810
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #111 : Temmuz 16, 2017, 09:58:22 »
Merhabalar,

Bu ürünler uydu ile bağlantılı çalışmıyor. Basit bir bluetooth etiket sadece. Çevredeki BT'u açık telefonlara sinyal gönderiyor o kadar. O telefonda da ilgili app yüklü olmalı. Dolayısıyla işe yaraması için böyle bir telefonun kapsama alanı içine girmesi gerek. Bir başkasının etiketi de sizin telefonunuzdaki app tarafından tespit ediliyor ve bilgisi merkeze gönderiliyor. Siz farkında olmuyorsunuz elbette. Sistemin mantığı ne kadar çok bu app yüklü telefon olursa ağ o kadar genişler ve ürünlerin çalıştığı alan genişler şeklinde.
Türkiye'de ve tekne kullanımında şu an için pek işe yaramaz dolayısıyla.
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2017, 16:28:33 Gönderen: Hakan Erim »
S/Y Ekip Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Ufuk Dumlu

• * Gezgin Korsan
  • 272
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • NYKSS-BAŞAK L.İZMİR
« Yanıtla #112 : Temmuz 16, 2017, 10:16:46 »
Konuyu okuyunca aklıma martın sonunda çalınan daha sonrada buluna bavaria33 aklıma geldi 60 mülteciyi nasıl yerleştirdiler? Herhalde metrobüsten hallice metrekarede boşluk kalmayacak şekilde istif.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Türkiyede morno sektöründe Şahin K denizcilik sektörününde en meşhur adamı güven Doğanay bilip bilmediğim her deniz mecrasında var.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2017, 10:22:02 Gönderen: Ufuk Dumlu »
*

Çevrimiçi Semih Sener

• * Gezgin Korsan
  • 3.703
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
« Yanıtla #113 : Temmuz 16, 2017, 12:18:26 »
Bu arada motor çalınmasına karşı 14-110 TL arasında Decatholonda bisiklet için olan kilitler var .

Gidince bakarsınız 1-10 'a kadar güvenlik skala etiketi koymuşlar,  2 olan mesela demir makasıyla kesılebılıyor, 8 ve üzeri için hızar lazım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

8 lıkten aldım  ,gelsin hızarla alsın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2017, 12:24:01 Gönderen: Semih Sener »
*
« Yanıtla #114 : Temmuz 16, 2017, 17:36:32 »
Semih Korsan,

Polyester teknenin komple aynasını kırıp alıyorlar. Direksiyonlu modellerde biliyorsunuz çok fazla bağlantı olduğundan çalınması daha zor olur diye düşünürdük. Hiç öyle değil, polyester teknenin arka aynası ile birlikte söküp götürmüşler.

Aslında motor üreticilerinin bu konuda tedbir almaları bence gerekli. Elektronik emniyet kilitleri yüklenebilir, özel elektronik güvenlik sistemleri geliştirilebilir....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Albayım 44 - Kuşadası
*

Çevrimdışı Ufuk Dumlu

• * Gezgin Korsan
  • 272
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • NYKSS-BAŞAK L.İZMİR
« Yanıtla #115 : Temmuz 16, 2017, 20:20:51 »
Semih Korsan,

Polyester teknenin komple aynasını kırıp alıyorlar. Direksiyonlu modellerde biliyorsunuz çok fazla bağlantı olduğundan çalınması daha zor olur diye düşünürdük. Hiç öyle değil, polyester teknenin arka aynası ile birlikte söküp götürmüşler.

Aslında motor üreticilerinin bu konuda tedbir almaları bence gerekli. Elektronik emniyet kilitleri yüklenebilir, özel elektronik güvenlik sistemleri geliştirilebilir....

Hırsıza zeval olmaz yan komşumun motorunu üç kez götürdüler garibim şimdi söküp takıyor birde güya barınakta sahil Güvenlik var barınağın bas kösesini en aynalı yeri kapmış yaymış totoşunu oturuyor sahil güvenliğin olduğu bir barınakta hırsızlık oluyorsa varın gerisini siz düşünün faturasız motor alım satımına devlet yaptırım getirmediği sürece bu sorun çözülmez
*

Çevrimiçi Hasan Ali Tekeli

• * Gezgin Korsan
  • 112
    • Yaşadığı Şehir
  • Fethiye/mugla
    • Tekne Adı
  • S/Y KEDİ , FETHİYE
« Yanıtla #116 : Temmuz 16, 2017, 23:32:11 »
Parcalayip satarlar hirsizlari yaptirim durdurmaz
*
« Yanıtla #117 : Temmuz 17, 2017, 02:37:14 »
Bu motorlar ağırlıklı olarak insan kaçakçılığında kullanılıyor diye düşünüyorum. Parça olarak satılması bence çok talep görmez. Yamaha motorumda hiç parça ihtiyacım olmamıştı. Eskiden araba hırsızlığı da olurdu. Artık elektronik güvenlik sistemleri sayesinde çok daha zor. Elbette alım-satım aşamasında da daha güvenli bir kayıt sistemi de kurulabilir.

Outboard motorlarda da devir bağlama kütüğünde yapılıyor. Faturasız çalıntı motoru alıp kayıt etmemiz zaten mümkün değil. Sahil güvenlik / jandarma bir zahmet edip bir ruhsat kontrolü yapsa diyeceğim ama İzmir'de polis yaptığı baskında sahil güvenlik personelinin el konulan motorları sattığını yakaladı. İzmir de kaçakçılığın yoğun olduğu 2 yıl öncesinde yaşandı bu olay.

Ama ne olursa olsun bu işin mağduru bizleriz. Motoru teknenin üstünde bırakmak mümkün değil. Elbette tak denize açıl sök eve taşı kışın İzmir e motoru taşı eziyetten başka bir şey değil.

Barınakta dizel motora geçenler oldu. 16 hp dizel motor 90 kilo ağırlığı 20.000 tl ödeme yapmışlar. Pervane polyester işçiliği bu paraya dahil değil.

Değer mi? O gürültüyü, titreşimi, sıcaklığı ve egzoz kokusunu bedava verseler Yamaha ya değişmem...

Albayım 44 - Kuşadası
*
« Yanıtla #118 : Temmuz 18, 2017, 13:26:34 »
Merhabalar,

Ben kediye tasma yaptım bunu. Ortadan kaybolunca elime telefonu alıp geziyorum. 10-20 metre yaklasınca buldum diyor.
Hakanın dedigi gibi ancak uygulama yuklu ise calisiyor ve kapsama alanı 10-20 metre açık alanda.
Baskasında da yukluyse uygulama ve yanından geçerse teknenin şansa bulunma ihtimali var tabii,
S/Y Boemar - Marinturk D65
*

Çevrimdışı Murat Ayduk

• * Gezgin Korsan
  • 1.003
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Mi Nina, Viaport Marina
« Yanıtla #119 : Temmuz 18, 2017, 15:21:39 »