16 Aralık '18 Pazar, Tunç Aytunç'un sunacağı "SARONİK, Atina'nın Güneyindeki Cennet" - Sohbet Toplantı Etkinliği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Özer Aydınkaya

• * Gezgin Korsan
  • 222
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • ELIF- Netsel Marina
Ynt: Kışın Neden Daha Çok Zorlanırız?
« Yanıtla #15 : Kasım 28, 2018, 20:33:44 »
Kasım ayından beri seyir yapıyorum . Her ne kadar çok soğuk olmasada geceleri soğuk oluyor. Webasto gibi ısıtıcı yok ise gece üşünüyor. Ama elektrik alabilirseniz karadan 1 kw  bir elektrikli fan yeterli oluyor. Gündüz hareket olduğu ve bol çay kahve olduğu için hem tekne ısınıyor hemde üşünmüyor. Banyo işi  en dertlisi .
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.004
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #16 : Kasım 29, 2018, 09:31:10 »
Tekne dışında ise şu tür önlemler alınabilir...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Alper Dora

• * Gezgin Korsan
  • 540
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • HAYHAY, Sokakağzı
« Yanıtla #17 : Kasım 29, 2018, 10:52:52 »
Ege de kışları denize girmek çok dertli değil. Ben eskiden kışları bayramlarda Assosa gittiğimde tekneyi denize indirirdim hala da kışın gittiğimde girerim. Evet atlayacak iskele vs olmadığı için  ilk girerken biraz ıstıraplı oluyor ama girdikten sonra sorun yok. 10. dakikadan sonra iniş takımı ile irtibat kesiliyor ama.  Ne kadar hissisleşiyor derseniz tekneyi ufak limana deniz içinde yürüyerek sokuyordum üstümde sarı yağmurluk vardı. Tekneden olta takımlarını benzin bidonunu alırken dizimin üstünde bişey hissettim. Ahtapotun biri sarı yağmurluğa ulaşıcam diye tırmanıyordu. Ancak dizden sonra kendisini farkettim. Eve kadarda üstümde benimle geldi. Ertesi gün soframızda baş konuk oldu.
Tekne dışında giyinme olayına gelince. Birincisi altı kaymayacak yumuşak kauçuklu bir bot şart. Bunun dışında lahana gibi kalın giyinmek sıcak tutacak diye bir kaide yok. Vücut sıcaklığınızı koruyacak arada bariyer görevi görebilecek ince thinsulate giysilerde gayet sıcak tutacak ve hareket kabiliyetinizi engellemeyeceklerdir.
IN BOOST WE TRUST
*

Çevrimdışı Serhat Bulut

• * Gezgin Korsan
  • 654
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
« Yanıtla #18 : Kasım 29, 2018, 11:02:54 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
...

Desenize lahana gibi kat kat ...

İçliklerin sadece bir takımını giyeceksiniz. Üstüne uzun kollu bir polar. İkinci içlik takımı yedek.

Bu arada şunu belirteyim; teknede ıslak zemin olarak kullandığınız tuvalet, duş kabini gibi bir yerde Webasto menfezi olması çok işe yarıyor. Islak mont, pantolon vb. kıyafetinizi asıyorsunuz, sular süzülüyor ve kısa sürede kuruyor. Özellğkle uzun seyirlerde, tekne içinden havuzluğa çıkarken ıslak kıyafet giymek çok sinir bozucu oluyor. Bu şekilde sorun olmuyor.

Gördüğüm kadarıyla "teknede çamaşır kurutma makinesi" çözümü geliştirmişsin.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap