27 Ocak 2019 Pazar, Gezgin Korsan Sohbet Toplantı İlanı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Ümit Özdoğan

• * Gezgin Korsan
  • 545
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Tekne Adı
  • YANKI 2, İZMİR
Ynt: İdeal boy nedir?
« Yanıtla #60 : Ocak 03, 2019, 15:23:58 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bizim her işimiz böyle olmak zorunda mı Rota Fishere 90 hp takmaya çalışmalar , 8 metre az 15 metre idare eder yorumları ondan sonra niye barınak yok neden çekek yeri yok neden marina pahalı. Bizden ötürü olmasın  ( çuvaldızı kendine batıran kaptan) 

Senden ötürü be yaw!

Satmışsın Gofi 21'i, almışsın First 24, (h)epimiz sandık ki tekneyi büyütmek iyi oluyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

YANKI 2 - Dufour 412 gl - Gökova Ören Marina
*

Çevrimdışı Yusuf Topaloğlu

• * Gezgin Korsan
  • 775
    • Yaşadığı Şehir
  • Izmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • EGE MEYRA
« Yanıtla #61 : Ocak 03, 2019, 15:43:23 »
Bizim her işimiz böyle olmak zorunda mı Rota Fishere 90 hp takmaya çalışmalar , 8 metre az 15 metre idare eder yorumları ondan sonra niye barınak yok neden çekek yeri yok neden marina pahalı. Bizden ötürü olmasın  ( çuvaldızı kendine batıran kaptan) 

Senden ötürü be yaw!

Satmışsın Gofi 21'i, almışsın First 24, (h)epimiz sandık ki tekneyi büyütmek iyi oluyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

vallahi doğru bütün suç bende  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y EGE MEYRA
First 24
Denizcilik aşçılık gibi , çok okusanız da mutfağa girmeden öğrenilmiyor.
*

Çevrimdışı Ömer Yücel

• * Gezgin Korsan
  • 63
    • Yaşadığı Şehir
  • istanbul
    • Tekne Adı
  • gülgüzeli
« Yanıtla #62 : Ocak 10, 2019, 14:46:18 »
Evliliğimin ilk yılları.. hayat mücadelesinin başları ev bark araba vs. derken sahil ilçesinde oturmanın verdiği cesaretle 5.5 mt bir yarım kamara alıp bu dipsiz kuyuya düşmüş olduk Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

6.5 mt biraz daha eli yüzü düzgün teknelere iç geçirerek bakıyoruz. Ve denildiği gibi aldığımız gün 1 mt küçük geldi. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Senesine kalmadan üzerinde ilk heyecan emekleriyle birlikte sattım. Şöhret basamaklarını hızla tırmanma gayesiyle 7.60 mt amerikan bir motoryat Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap v8 benzinli 260 hp saatte tam gazda 90 lt Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap... Senesine o da yolcu..

Rüzgarlı havalardan çok hazetmem çalıştığımız için de uzun seyirler pek mümkün olmuyor. Motoryatta ısrarcıyım ama bu sefer kararlıyım Marmaranın kirli denizinde idaeal olanı kıçtan takma...Çok geçmeden buldum.. Ümit Kaptanın 8.40 teknesini aldık. Tekne Gökovada olunca fırsatı kaçırmadık tekne tesliminde 10 günlük bir gezi yaptık. İstanbula tekneyi getirdiğim gün teknecilik yapmadığımı İstanbulun kirli denizi ve rüzgarlı havasında teknelere hizmet ettiğimizi anladım. VE 3 ay sonra onu da satmaya karar verrdim.

Şimdi römorkla araç arkasında gelip bana güneyi gezidrecek 6mt bi yarım kamaraya döndüm.. Yani en başa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İlk teknemi bir değişiklik olsun diye almıştım belki.. Şimdi hayat ve emeklilik planlarını bunun üzerine yapabilecek kadar bir tutkuya dönüştü... Bu dönüşümler de sizi ordan oraya sürüklüyor haliyle..

İdeal olan elbetteki ihtiyaca hizmet eden ama en önemli husus maddiyat..

6 mt teknem suda 4 ay kalıyor ve römorkla karaya alıyorum ne yıpranıyor ne bakım masrafı.. Kışlamasını rahatlıkla herkes yapabilir. Çekek parası vinç  parası zehirli sürdürme parası vs vs..hiçbiri yok...

İlk seferimizi bu sene yapacağız inşallah bakalım bu sefer randıman alabilecek miyiz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Searay 190 bowrider with suzuki 100bf
*
« Yanıtla #63 : Ocak 10, 2019, 15:21:12 »
Yaş kemale erince ve İstanbul yorgunluğuna kapılınca; yıllardır gitmediğimiz yazlığı seyyar hale getirmek amacıyla 2-3 aydır hemen hergün internet üzerinden 40ft bir tekne bakıyorum ( iç çekerek ). Amaç senenin 5-6 ayı teknede yaşamak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. (İkna çalışmalarım hala devam ediyor.) Beğendiğim tip ve marka, birde donanımı istediğim gibi olanları eşimle beraber görmek için gidiyorduk ( toplam 3 tekne gördük). Eşim nedense hiç yorum yapmıyordu.  Yorum yapmayan eşim geçen fuara gittiğimizde suskunluğunu bozup 45 veya 50 fit olmalı dedi ve konuyu kapattı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Yusuf Topaloğlu

• * Gezgin Korsan
  • 775
    • Yaşadığı Şehir
  • Izmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • EGE MEYRA
« Yanıtla #64 : Ocak 10, 2019, 15:32:02 »
Küçük tekne keyiflidir, kolaydır deniz basitlik ister benim teknem büyük değil tek başıma çıkabiliyorum palamar istemeden ancak bazen bir piratım olsa diye iç geçiriyorum Urladan Çeşmeden Balıklıovadan Foça'dan at denize karşı adaya git gel ters çevir bırak olduğu yerde işte o kadar nedir bu 3 oda 1 salon merakı korkutuyoruz yeni başlayacak olanları diyorum ve kaçıyorum . Korkutmamak lazım yeni başlayacak olanları zaten ekonomik şartlar belli gidilen mesafeler belli vs vs . 
S/Y EGE MEYRA
First 24
Denizcilik aşçılık gibi , çok okusanız da mutfağa girmeden öğrenilmiyor.
*

Çevrimdışı Nedim Delen

• * Gezgin Korsan
  • 1.132
    • Yaşadığı Şehir
  • Zürih - İsviçre
    • Tekne Adı
  • Luchs II, Lachen - HIMELAY, Finike Setur Marina
« Yanıtla #65 : Ocak 11, 2019, 15:21:57 »
  Yorum yapmayan eşim geçen fuara gittiğimizde suskunluğunu bozup 45 veya 50 fit olmalı dedi ve konuyu kapattı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bencede hakli  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Istanbul bootshow yaklasiyor siz bir ugrayin isterseniz.

Safak korsanim, yas 50, 50 fit gerekiyor ayrica elektrikli WC olmazsa olmaz benden söylemesi.

önlem almak istiyorsan simdiden 60 fit al
yas 60 olunca 50 fit ti satip satip 60 fit almak zorunda kalmazsin.