27 Ocak 2019 Pazar, Gezgin Korsan Sohbet Toplantı İlanı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Ynt: EBRULARIM
« Yanıtla #15 : Mart 11, 2013, 18:38:59 »
Ebru çalışmalarında simetrik olanları ben hep tomografi sonuçlarına benzetmişimdir Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Sen nelerle uğraşıyosun böyle Noyan korsanım,çok keyifli olmalı.Boş zamanlarında da diş hekimliği yapıyosun heralde Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y  SANSED
*

Çevrimdışı Noyan Bakır

• * Gezgin Korsan
  • 6.967
    • Yaşadığı Şehir
  • Ankara
« Yanıtla #16 : Mart 11, 2013, 22:34:37 »
İlke korsan, asit fenik diş depolarında ve tıbbi-kimyasal madde satıcılarında bulunur. Pahalı bir şey değildir.

Vural korsan o şekilde Hikmet Barutçugil üstad çalışıyor. Üstadın yaptığı çölde develer, İstanbul boğazı gibi üç
boyutlu ebruların (Artık Barut ebrusu veya Barutçugil ebrusu deniyor) bir kaç tanesi ile Amel Maramu alınır.
(Amel Maramu da bana takıntı oldu). Onunla ebru gerçekten de boyut değiştirmiştir. Ama "Ebru bu değil"
şeklinde tartışmalar da yok değil tabii.

Hakan korsanım ben ebruların doğru dürüst fotoğraflarını çekemedim, nerde kaldı video. Ama internette
çok iyi örnekler bulunabilir .Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bunu izle Maramu konusunda bana hakverirsin.

Serdar korsanım benzetmen güzel.Yalnız her ebru tekdir. Bir tablonun aynısı yapılabilir ama ebrunun bir eşi daha
yapılamaz.  Bir özellik de geleneksel olarak ebru sanatçılarının eserlerine imza atmamasıdır. 
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap T.C.G. SAVARONA Denizcilik Müzesi olmalıdır.
*

Çevrimdışı Noyan Bakır

• * Gezgin Korsan
  • 6.967
    • Yaşadığı Şehir
  • Ankara
« Yanıtla #17 : Mart 12, 2013, 00:16:24 »
Fotoğraflar çok güzel çıkmıyor maalesef. Kusura bakmayın. Çerçeveli bir resmin veya ebrunun fotoğrafını çekmek çok zor işmiş. Bir de resmin önünde cam-plastik varsa. Manzara fotoğrafı çekmeye hiç benzemiyor.

Daha önce bahsettiğim şal ebru aşağıda.
Renkleri ve dengesi bana göre çok iyi oturmuş bir ebru.
Bunu ilk sergiye satmaya gönlüm elvermediği için koymamıştım. İkincisine de yaban ellere gitmesine dayanamam diye "Satılmıştır" etiketi yapıştırarak koymuştum.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şal Ebru

Başka bir taraklı ebru
« Son Düzenleme: Mart 12, 2013, 00:17:11 Gönderen: Noyan Bakır »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap T.C.G. SAVARONA Denizcilik Müzesi olmalıdır.
*

Çevrimdışı Hüseyin Durmaz

• * Gezgin Korsan
  • 5.107
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir idi değişti şu an EDİRNE
« Yanıtla #18 : Mart 12, 2013, 00:21:14 »
Şal ebru cidden çok güzel
*

Çevrimdışı Noyan Bakır

• * Gezgin Korsan
  • 6.967
    • Yaşadığı Şehir
  • Ankara
« Yanıtla #19 : Mart 12, 2013, 00:34:03 »
Beğenmenize sevindim. Teşekkür ederim Hüseyin Korsan.
*
« Yanıtla #20 : Mart 12, 2013, 00:40:32 »
Şal ebruyu bende beğendim.Noyan korsanım,genelde ebatlar nedir.A3-A4 gibimi,yoksa değişken mi?
S/Y  SANSED
*

Çevrimdışı Hakan Zorlu

• * Gezgin Korsan
  • 7.172
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • S/Y Maşallah
    • S/Y Maşallah
« Yanıtla #21 : Mart 12, 2013, 01:06:29 »
Bana hiç kimse, hatta bir foto yarışmasında (mıydı ne) kazanmış olsam bile bir ebru çalışması hediye etmedi. Oysa ne kadar isterdim. Ziyadesi ile mağdurum bu konuda...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

( Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap biz göle maya çalalım da, ya tutarsa  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
S/Y Maşallah
*
« Yanıtla #22 : Mart 12, 2013, 01:29:39 »
Çok anlamıyor olsam da bence hepsi güzeller...Ellerinize sağlık Noyan Korsan...
*

Çevrimdışı Noyan Bakır

• * Gezgin Korsan
  • 6.967
    • Yaşadığı Şehir
  • Ankara
« Yanıtla #23 : Mart 12, 2013, 02:00:30 »
Serdar korsan muhtelif boyutlarda.
İsmail korsan teşekkür ederim.
HakanZ'ciğim bakayım da sağa sola attığım bişi varsa. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ama Maaşallah'a bir tur bindirirsin.
Onu bırak da  sana şu şal ebruyu satiiiim.
O kadar reklam yaptık boşa gitmesin.
*

Çevrimdışı Nedim Yıldız

• * Gezgin Korsan
  • 3.733
    • Yaşadığı Şehir
  • Bursa
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #24 : Mart 12, 2013, 11:26:22 »
Fevkâlâdenin fevkinde... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Hakan Zorlu

• * Gezgin Korsan
  • 7.172
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • S/Y Maşallah
    • S/Y Maşallah
« Yanıtla #25 : Mart 12, 2013, 23:22:22 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
HakanZ'ciğim bakayım da sağa sola attığım bişi varsa. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ama Maaşallah'a bir tur bindirirsin.
Onu bırak da  sana şu şal ebruyu satiiiim.
O kadar reklam yaptık boşa gitmesin.

Tamam anlaştık, ama 100.000 TL den bir kuruş az vermem.

(Hakan,TicaretinKurduFeciTüccarKorsan) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y Maşallah
*

Çevrimdışı Kaan Erdem

• 1.707
    • Yaşadığı Şehir
  • Marmaris Netsel Marina
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #26 : Mart 12, 2013, 23:30:41 »
Noyan Korsanım,
En sevdiğim sanat dallarından biri olan Ebru ile beni fena vurdunuz.
Hep hayal etmişimdir bir fırsat bulsam da bir Ebru atölyesine çırak yazılsam diye.Hele de bir ressamın oğlu ve de bir seramik sanatçısı hanımefendinin ağabeyi olarak.
Bu sefer şapkamı reverans yaparak çıkartıyorum.
Çok Sevgiler
« Son Düzenleme: Mart 12, 2013, 23:39:21 Gönderen: Kaan Erdem »
S/Y Dimple, Marmaris
*

Çevrimdışı Noyan Bakır

• * Gezgin Korsan
  • 6.967
    • Yaşadığı Şehir
  • Ankara
« Yanıtla #27 : Mart 12, 2013, 23:53:36 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tamam anlaştık, ama 100.000 TL den bir kuruş az vermem.

(Hakan,TicaretinKurduFeciTüccarKorsan) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Olmaz Hakan'cığım kusura bakma.
60.000 verdiler vermedim emin ol.
Ama madem ısrar ediyorsun gül hatırın için, ayağın alışsın diye 50.000 e bırakırım.

(TerstenKayserilitüccarkorsan)
*

Çevrimdışı Noyan Bakır

• * Gezgin Korsan
  • 6.967
    • Yaşadığı Şehir
  • Ankara
« Yanıtla #28 : Mart 12, 2013, 23:57:44 »
Nedim korsan teşekkürler.

Kaan korsan, klasik ebru yani toprak boya ve ödle yapılan ebru biraz vakit alır.
Yalnız hazır satılan boyalar ve su yosunundan elde edilmiş kitre ile kolayca başlangıç yapılabilir.
Hiç durma derim. Ebru teknesinin üstündeki  renk cümbüşü insanı mesr eder. Tüm sıkıntıların yok olur.
*

Çevrimdışı Kaan Erdem

• 1.707
    • Yaşadığı Şehir
  • Marmaris Netsel Marina
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #29 : Mart 13, 2013, 00:07:55 »
Hiç gözünden kaçmıyor Noyan korsanım :-(
Bu konuda senden az biraz tiyo alarak sanırım marmariste içimi huzur dolduracak yeni bir hobby daha edinebilirim.
Çok Sevgiler Sana,
PS:Yalnız bu basiretli tacir durumu Hakan ile bizim aramızdaydı.Bir ben kendimi terstenkayserilitüccarbilirdim.
Uff yandık yahu
S/Y Dimple, Marmaris