26 Kasım 2017 - Pazar, Gezgin Korsan Atölye Toplantı duyurusu için tıklayın


KATILIMCI LİSTESİNİ GÖRÜNTÜLE

(Toplam: 34 kişi)


0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

    Çevrimdışı Gezginkorsan

  • * Gezgin Korsan
  • 28
    • Yaşadığı Şehir
  • Tüm Denizler
Gezgin Korsan Forum Kuralları
« : Mayıs 07, 2008, 15:37:51 »
Konulara mesaj yazmak veya tüm içeriği görüntülemek için gerçek adınızla üye olmanız şartımızdır. Gezgin Korsan Forumundaki mesajları izinsiz olarak başka yerde yayınlamak yasaktır.

Gurubumuz; yelkeni sadece yarış olarak algılamayan, gezmekten zevk alan, belki de yelkeni, denizi ve yatçılığı bir yaşam tarzı olarak benimseyen kişilerin bir araya gelmesi amaçlanmaktadır. Grubumuz hiç bir denizci grubuna veya kuruluşa alternatif değildir.

Yelken kullanımını teşvik eden, yarışı bir an önce bitirip marinaya dönmek yerine denizde daha çok kalmak için çaba harcayan kişilerin; tecrübelerini, bilgilerini, sorunlarını kendilerine çok daha yakın kulüp arkadaşları ile paylaşması ana hedeftir. Bu grupta yayınlanan tüm mesajlar kulübe özel kabul edilmeli grup dışına taşınmamasına özen gösterilmelidir.

Sanal alem dışında üyelerimizi ve yeni katılacakları da içine alacak denizde ve karada başka organizasyonlar da yapılacaktır. Yapılacak faaliyetlerin hepsinin önceden programlanmış, ilan edilmiş, belirli kurallara bağlanmış olması gerekmez. Örneğin gün içinde gruba atılacak:

-Bugün saat dörtte denize çıkıyorum, gelen var mı?

şeklinde kısa bir mesaj belki bir kaç teknenin birlikte denize çıkmasını sağlayacaktır. Katkılarınız kadar sorularınız da önemlidir. Sorulacak bir soru kişiye özel gibi gözükse de verilecek cevaplar genellikle diğer arkadaşlarımızın da o konuda bilgi sahibi olmasına yardımcı olacaktır.

Amacımız, kişilerin birbirlerini yüzyüze mimik mimiğe tanıyıp kaynaştığı bir aile yaratmak. Kural dışı mesajlarda gerek görüldüğünde moderasyon uygulanabilir ve saygısızlık ya da ürün satma ısrarı üyelikten çıkarılma sebebi olacaktır.

Gezgin Korsan


GEZGİN KORSAN FORUMU KURALLARI

Forumda rumuz kullanmayınız. Foruma üye olduktan sonra mutlaka "Üyelik Bilgilerim" bölümünden görünen ad bölümüne mutlaka GERÇEK İSMİNİZİ ve geçerli bir e-posta adresi yazınız.

"Kimlik Bilgilerini Değiştir" seçeneğinin altında yeralan "Kimlik Bilgisi" sekmesinden doğum tarihi, yaşadığınız şehir ve varsa tekne adınızı isterseniz imza bölümüne bir mesaj girebilirsiniz.


Fikir alışverişinde bulunulması amacıyla kurulan bu forumda üyeler arasında oluşabilecek fikir uyuşmazlıklarını kavgaya dönüştürmemek için gereken nezaketi göstereceğinize ve aşağıda belirtilen insani ve ahlaki kurallara dikkat edeceğinize inanıyoruz:

* Gezgin Korsan'lar Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkilâplarına gönülden bağlıdır. Herhangi bir alanda kişileri, kurumları, kuruluşları, ulu önder Atatürk ve/veya devlet'i küçük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyelik silinir. Bu tür olaylardan doğacak hukuki sorumluluk üyenin kendisine aittir. Gezgin Korsan ve Forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir, tutulamaz.

* Bu forumda siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu konuda doğabilecek her türlü ihtilaf ve hukuki sorumluluk üye sahibine aittir. Gezgin Korsan ve Site Yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

* Gezgin Korsan, üyenin üyelik başvurusunda yazdığı her bilgiyi doğru olarak kabul eder. Bu bilgilerin yanlış olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir teknik, tartışma ve/veya kanuni arzdan sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

* Gezgin Korsan üyeliği kişiseldir. Üye olan herkes, kullanıcı adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan Gezgin Korsan sorumlu değildir. Gezgin Korsan şifre kullanımından doğacak sorunlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

*Yeni kayıt olan korsanlardan ilk önce kendilerini tanıtan bir mesaj yollamaları beklenmektedir. Bu nedenle ilk önce forumun sadece "Kendinizi Tanıtın" Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bölümüne mesaj yazmanıza izin vardır. Buraya tanıtım mesajınızı yazdıktan sonra diğer bölümler de kullanıma açılacaktır. Yine hatırlatmak isteriz ki forumda korsanlar gerçek kimlikleri ile yer almaktadırlar. Bu nedenle profilinizde sizi yakından gösteren bir fotoğrafınıza yer vermelisiniz.

* Forumda yazılan mesajların tüm sorumluluğu üyeye hakları ise foruma aittir. Üyelik sona erdirme sonucunda kişi mesajlarının silinmesini talep edemez. Bu konuda takdir forum gurubuna aittir.

* Gezgin Korsan üyeleri, yayınlanacak içeriklerin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanununa, 3984 Sayılı Radyo ve Televizyon Kanununa, Basın Kanununa ve sair mevzuata uygun olacağını uygun olmayanların yayınlanmayacağını, yayınlanması halinde ise bu nedenle yetkili kişi, kurum ve kuruluşlardan Gezgin Korsan'a gelebilecek her türlü yükümlülüğünün aynen kendisine rücu edileceğini peşinen beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

* Gezgin Korsan sitesini arkadaş bulma siteleriyle karıştıranlar, üyeleri bu yönde rahatsız edenler siteden sorgusuz ve süresiz uzaklaştırılır.

* Forum sayfalarına telif haklarına muhalif içerikler yüklemek yasaktır. Bu tür içeriklerin yüklenmesinden doğabilecek telif hakkı ihlallerinden içeriği giren üye sorumludur.

* Forum dili Türkçe'dir. Forum yazışmalarınızda Türkçe imla kurallarına uymaya ve anlaşılır bir dil kullanmaya özen gösteriniz. Forumlarda büyük harf ile yazmak bağırmak anlamına gelir ayrıca mesajın okunmasını zorlaştırır dolayısıyla büyük harf, küçük harf yazımına dikkat edilmesi gerekmektedir.

* Firma adı, marka vs. kullanıcı adı olarak seçildiği takdirde ilgili firmadan ya da ilgili kişiden itiraz gelirse kullanıcı adınızı değiştirmeniz Forum yönetimi tarafından istenebilir. Bu konuda doğabilecek her türlü ihtilaf ve hukuki sorumluluk üye sahibine aittir. Gezgin Korsan ve Site Yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

* Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da burada tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere, sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalayamaz ya da iletemez. Bu konuda doğabilecek her türlü ihtilaf ve hukuki sorumluluk üye sahibine aittir. Gezgin Korsan ve Site Yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

*Gezgin korsan moderasyonu, forum kural ve temel ilkelerinin korunması amacıyla,  üye yazışmalarının genel kontrolü ve düzenlenmesi bakımından  sorumlu ve gereğinin yapılması için tam yetkilidir.
Bu amaçla moderasyon, gerekli gördüğü hallerde ilgili üyeyi uyarır. Davranış bozukluğunun sürmesi halinde ikinci ve kesin uyarı yapılır. Bu durumda bile davranışların değişmemesi, üyenin 3 gün süre ile foruma mesaj gönderme hakkının kısıtlanması cezasını gerektirir. Böyle bir konuma düşen üye yazışmaları takip edebilir ancak mesaj yollayamaz...
Bu cezayı alan üyenin davranış sorunlarının devam etmesi, 5 günlük tam uzaklaştırmayı gerektirir. Böyle bir konuma düşen üyenin forma erişimi 5 gün boyunca tam anlamı ile engellenir ve devamı halinde üyelik silinir. Moderasyon Grubu uygun gördüğü taktirde yukarıdaki adımlara bağlı kalmaksızın bir üyeliği, mesajı, konuyu, görseli veya bilgiyi direkt silebilir.
Zorunlu olmamakla birlikte tüm cezalar üyeye önceden bildirilir, gerekçesi açıklanır ve daha sonra uygulanır.

Tüm üyeler yukarıdaki kuralları kabul etmiş sayılır, onaylar ve aksini iddia edemez.

Kısacası biz bir aileyiz. Aile içinde konuşurken birbirimizi kırmamak için nasıl özen gösteriyorsak Gezgin Korsan içinde de bu şekilde davranmaya mecburuz. Aslında mecburiyetten ziyade içimizden gelen budur ve bu olmalıdır. Zaten aksine; yani polemiklere, kapışmalara, saygısızlıklara bu çatı altında tahammül yoktur. Fitne, uyumsuzluk çıkaracakların hiç üye olmadan başka kapılar araması tercihimizdir ve konu bu kadar nettir. Huzur, saygı ve dostluk için buradayız.

Kabulünüz ise Hoşgeldiniz....
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2016, 10:15:16 Gönderen: Moderasyon Grubu »
Ynt: Gezgin Korsan Forum Kuralları
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2012, 02:06:09 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap