Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Karavan ve Kampçılık / Ynt: Karavancı Korsanlar
« Son İleti Gönderen: Atilla Kaplan Bugün, 16:39:30 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
24 - 28 Nisan arası  CNR da karavan , tiny house  fuarı var .

Benim transporter'a bir kac ilave yapacagım ama karavan olarak tescil ettirmeyeceğim. O yüzden ağırlıklı WC /duş için ufak  ucuz bir karavan almayı düşünüyorum.

Malum tekneden kalan bir sürü 12 volt malzeme var. Ayrıca 460 watlık fazla bir panelim de var

Abi sen karavan almayı kafaya koymuşsun bahane uydurmana gerek yok:)) Elinde 2 tane 12 volt pompa bir tane güneş panelin var diye karavan alınmaz:))

ilaveten elimde fazla  küçük tv , su deposu  var. Yani 2 tekeri hazır geriye gövde kaldı . transporterın Ön koltukları dönerli yapacağım planı hazır . Koltuklar dönünce yandan açılan çift taraflı masamız olacak .
Mutfak  , yatak yapacaktım ama  oğlum karşı çıktı o yüzden bir tane ucuzundan hazır almak lazım . herşeyi yaparım da tuvalet ve duş problem olacaktı.
Oğlum kamp  hayatını seviyor. Arada arkadaşlarıyla çadır kuruyorlar . Bende kıyamadım minibusun arkasına karavanı takar gezer dedim.

2
İnverter ve Jenaratör / Ynt: Jeneratör tavsiye
« Son İleti Gönderen: Yağmur Akgün Bugün, 14:38:22 »
Bizim teknede en büyük sıkıntı saç kurutma makinesi mesela. Saat 10'da binip akşam 6'da indiği, bütün günü 40 derece hava ve kavurucu güneşin altında geçirdiği bir teknede neden saç kurutucusuna ihtiyaç duyar bir insan, bilmiyorum. Ama şimdiki aklım olsa invertörü 1600 değil 3000 wattlık alırdım.
3
« Son İleti Gönderen: Atilla Kaplan Bugün, 14:28:43 »
listeye bir de kurutma makinası ilave ediniz. tabi bu makina biraz fazla çekebilir.  Iç çamaşırımızı, gömleğimizi bayrak gibi direğe asmak istemeyiz değil mi.
4
Boğazlarda gemi trafik hattını geçişlerde özellikle gece mutlaka gemi trafik merkezi ile haberleşin. Bulunduğunuz sektörü telsiz ile arayıp kendinizi tanıtın, sizi radarda takip etmelerini ve aykırı geçişlerde rehberlik etmelerini isteyin. Zaten işleri bu. Bu sayede her şartta güvenle geçiş yaparsınız.
Bilgileri aşağıda;
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
5
« Son İleti Gönderen: Özgür Ökten Bugün, 13:01:11 »
Aküyü bertaraf edip direktmi bağlı jeneratör bu cihazlara?
Akü ile ilgisi olmayan, direk 220V AC ile çalışan ev tipi cihazlardan bahsediyor.

Klima, kettle, Airfryer, kahve makinesi, çamaşır makinesi gibi.

Jeneratör 220V AC şebeke elektriği üretiyor, aynı sahil ceryanı gibi tekne içinde kullanılıyor.
6
Marinaların umrunda değil, size imzalattıkları sayfalarca sözleşmeye göre hiçbir sorumlulukları da yok sanırım.

2018'de Pendik'teki havalı marinadan eski transfer müşterimin teknesi çalınmış, haberleri yok, 1 hafta sonra tekne sahibi marinaya gelip teknem nerede deyince çalındığı çıkmıştı ortaya.
7
« Son İleti Gönderen: Atilla Yücebaş Bugün, 12:56:00 »
Aküyü bertaraf edip direktmi bağlı jeneratör bu cihazlara?
8
« Son İleti Gönderen: Efe Sarıoğlu Bugün, 12:45:55 »
Efe hocam ilanlarda bakıyorum millet 10 mt tekneye 5 6 kw jeneratör koymuş , bunlar boşa masrafmı oluyor redresörun kapasitesi belliyse Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sadece akü şarjı için değil, 220v den çalışan klima, airfryer, su yapıcı, mikrodalga vs gibi yüksek akım çeken cihazları da jeneratörden besliyorlar.
9
« Son İleti Gönderen: Atilla Yücebaş Bugün, 12:43:35 »
Efe hocam ilanlarda bakıyorum millet 10 mt tekneye 5 6 kw jeneratör koymuş , bunlar boşa masrafmı oluyor redresörun kapasitesi belliyse Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
10
« Son İleti Gönderen: Efe Sarıoğlu Bugün, 12:19:05 »
Kaç kw lik jeneratör kaç amper üretiyor bunu nasil hesapliyoruz? 3 4 kw Jeneratörle akü şarj etsek kaç amper üretir acaba
Jeneratör direkt olarak aküyü şarj etmez, arada bir redresör gereklidir, aküye basacağı akımı redresörün kapasitesi belirler. Redresör kapasiteleri genelde 60ah in üstüne çıkmıyor. 12 volt 60 ah bir redresör basit bir hesapla 720watt lık güce ihtiyaç duyar. Bunun içinde teoride 1 kw lık bir jeneratör yeterli olacaktır. Bunun üzerindeki kapasiteler akülerinizin daha hızlı şarj olmasını sağlamaz.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10