0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. S.

2016 da ehliyetler yenisiyle değişecek ve bu ehliyetler Yunanistanda geçerli olacak diye duyunca başvurayım dedim. Sitede gerekli evraklar diye aşağıdakiler yazıyor.
Öncelikle internetten Randevu alınması gerekiyor. mail adresinize gelen maile onay verince kesinlik kazanıyor.
1.      Eski sürücü belgesi  onlarda kalıyor, size geçici 15 günlük belge veriyorlar15 gün içinde posta ile geliyormuş
2.      Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği 
3.      Sürücü sağlık raporu  ozel hastane oluyor. 3 biometrik resim ve 30 tl ile alınıyor.
4.      15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıldığına dair makbuz  ben finanbanka yatırdım. 13 tl ve 2 tl. 13 tl için banka makbuzuna ilave ayrı bir makbuz verdiler, kaşe ve imzalı. 2 TL olanda kaşe ve imza yok. Memur buna kaşe vurdur diyince atladık arabaya en yakın finansbanka gittim. sıramı bekledim. yarım saat sonra sıra gelince , bu 2 tl lik makbuza kaşe vururmusunuz dedim. yok vuramayız dediler. Başka şube olunca olmuyormuş. Hesabımdan odendigini belirten bir çıktı verin dedim.oda olmazmış. Alın 2 TL verin yeni makbuz dedim.BANKADAN ALINAN MAKBUZLARDA ISLAK İMZA OLSUN.
5.      2 adet fotoğraf (5x6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik vesikalık fotoğraf)  BIOMETRIK olmalı, birini iade ettiler.
6.      Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan. mümkünse sağlık raporuna yazdırın. 
NOT: Trafik tescil kuruluşlarında harç, değerli kağıt ve hizmet bedeli ücretleri elden tahsil edilmeyecektir. Ücretlerin Maliye Bakanlığının veznelerine veya anlaşmalı bankalara yatırılması gerekmektedir.

7 )Buna nüfus cüzdan fotokopisini eklediler. farkettim ki etrafta artık fotokopici yok. Çok aradım

Randevu yerini Beylikdüzü seçmiştim.Ne aradım, yandex haritalar alakasız yerlere götürdü. 2 sube varmış. trafik ihlas Marmara tarafındaymış. Önceden şubeyi kontrol edin.

Evrakları verince parmak izi de alıyorlar.Benim pasaport alırken almışlardı.Kontrol ettiler, tekrar elimi siyaha bulamadım....

*

H. D.

Ynt: Ehliyet değişimi, yeni tip ehliyetlere geciş işlemleri.
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2016, 19:31:59 »
Aile hekimine gittim sıra bana gelince sadece 5 dakika sürdü tek imzalı olur raporu.2 adet düz vesikalık resim aldılar.Herhangi bir ücret ödemedim.
Yeni Biometrik resim çektirdim 8 adedine 15 tl ödedim.
Akbanktan 45 dakika sıra bekledikten sonra 13ve2 liralık ayrı iki dekont aldım.
Randevu alabilmek için Günlerce PC başında savaş ettim,sonunda randevuyu aldım, verdiğim email adresine onay geldi.Randevu yerini kendi sitesindeki haritadan kolayca buldum.
Randevu saatinde sıra bana gelince ehliyetimi,sağlık raporumu,2 adet biometrik fotoğrafı,banka dekontlarını verdim,Hüviyetime bakarak bilgileri PC de doldurdu kan grubu diye sormadı; kimlik bilgilerimi,kan grubunu ve yeni sürücü belgesinin teslim adresini,kime teslim edileceği bilgilerini el yazımla bana doldurttu imzalattı.Parmak izi için özel tarayıcıya yollattı.Her şey bitince A4 kagıdına bilgisayar çıktısı olarak 15 günlük geçici sürücü belgesi verdi.Büroda 15 dakikada işlemlerim bitti.Teşekkür ettim çıktım.Şu an için yeni sürücü belgemi bekliyorum.
İşlemimin yapıldığı yer İZMİR KARŞIYAKA İLÇESİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ binası.

*

S. S.

« Yanıtla #2 : Şubat 02, 2016, 19:51:13 »
Aile hekimine gittim.  Avcılar kaymakamlık sağlık ocağındaki aile hekimim veremeyiz ,Özelden al dedi. Özele gittim. 3 bio fotograf dedi. 30 lira aldı. Göz doktoruna cıkardılar. Karsıdaki tabeladan en alttan ikinciyi soldan oku dedi , tek gözümü kapatarak. Sonra sağdan oku dedi diğer gözü kapatarak. Renk kör testi yapmadı. Kan grubu kağıdı istediler 0 rh negatif yazın dedim.Ağız büküp, zorda olsa yazdılar. İlçe emniyetteki Memur kan grubumu sordu. Eskisinde yazmıyordu. Sağlık raporunda yazdığını söyledim..

Dekontun arkasında imza gerekmez yazısı vardı. Onu kabul etmediler.2 Tl için Finansbank aradım ve sıra bekleyerek yeniden yatırdım.... Nufus cüzdanı fotokopisi yazmadığı halde istediler.

2 gün sonraya randevu almıştım. Beylikdüzü İlçe emniyet.

Ne olur ne olmaz dekont ıslak imza olsun, nüfus cüzdanı sureti olsun. Ehliyeti zaten alıkoyuyorlar.
73

*

C. E.

« Yanıtla #3 : Şubat 03, 2016, 08:40:32 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
4.      15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı)

Devlet işlerinden alınan vakıf, dernek bağışı türü zorlamaları yasaklamamışlar mıydı? Hatta aynı kanun yüzünden Üniversite binalarında bulunan (gösterilen) dernek merkezlerinin taşınmak zorunda kaldığını hatırlıyorum.

*

M. K. K.

« Yanıtla #4 : Şubat 03, 2016, 15:50:10 »
Çok teşekkürler konu için. Televizyon izlemeyen biri olarak haberim olana kadar iş işten geçmiş olur, ben de garip garip cezalar ödemek durumunda olurdum sanıyorum. Geçerli olur gibi gelmiyor ama merak ettiğim bir şey var. İki senede bir gemi adamlığı için aldığım sağlık raporu ehliyette iş görür mü?

*

H. D.

« Yanıtla #5 : Şubat 03, 2016, 16:15:11 »
Hayır olmaz çünkü o sağlık raporu denen belgenin aslını alıp dosyaya koyuyorlar,hemde sürücü olabilir yazısına bakıyorlar.
*

H. B. T.

« Yanıtla #6 : Şubat 03, 2016, 22:17:18 »
   Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Anlamadığım tek nokta randevu ! Neyin randevusunu kimden almalıyım?
Küçük bir kasabada yaşıyorum, hiç bir yoğunluğu olmayan devlet dairesinden randevu almak abes olmaz mı?
   Yoksa bu da bir prosedür mü?
*

H. D.

« Yanıtla #7 : Şubat 03, 2016, 22:24:10 »
Randevu almazsan evraklarını bilgisayara giremiyorlar.
*

T. A.

« Yanıtla #8 : Şubat 03, 2016, 23:05:28 »
   Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Anlamadığım tek nokta randevu ! Neyin randevusunu kimden almalıyım?
Küçük bir kasabada yaşıyorum, hiç bir yoğunluğu olmayan devlet dairesinden randevu almak abes olmaz mı?
   Yoksa bu da bir prosedür mü?

Hasan Korsanım Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap burada açıklamalar var.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. A.

« Yanıtla #9 : Şubat 12, 2016, 10:29:57 »
Yeni ehliyeti gelen Korsan var mı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. D.

« Yanıtla #10 : Şubat 12, 2016, 11:03:21 »
Var. Benim yeni tip sürücü belgem geldi.
*

T. A.

« Yanıtla #11 : Şubat 12, 2016, 11:56:26 »
Var. Benim yeni tip sürücü belgem geldi.

Hayırlısı olsun Hüseyin korsan... Benimkininde eli kulağında demek ki  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. S.

« Yanıtla #12 : Şubat 16, 2016, 18:02:51 »
Hayırlı olsun Hüseyin Korsan .

bugun 15. gun ve ehliyetim gelmedi. Verilen geçici yazının son günü.
*

H. D.

« Yanıtla #13 : Şubat 16, 2016, 22:26:48 »
Benimki geldiği halde aynı anda işlem yaptığımız eşiminki henüz gelmedi.teslimat yaptığımız emniyet müdürlüğüne sorduğumuzda gecikme olabilir normaldir,verdiğimiz geçici sürücü belgesini kullanmaya devam edin dediler.
*

U. K.

« Yanıtla #14 : Şubat 26, 2016, 21:47:16 »
Yeni ehliyetim 20. günde geldi.
Bu Çarşamba Bulgaristan'da off-road yarışlarına katılacağım için, sınırda ödenen ehliyet parasından bıktığım için acele edip aldım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap