0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. B.

Ynt: PC de kullanılacak deniz haritaları.
« Yanıtla #195 : Haziran 11, 2010, 14:59:56 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Eşimin kullandıgı Android versiyon 1.5 ama market kurdum ve uygulama satın alabiliyor.

benim denemek için 3 günüm vardı, baktım olacak gibi değil iade ettim.

*

M. G.

« Yanıtla #196 : Haziran 11, 2010, 23:52:05 »
Ben abd den 629 dolara siparis verdim gelenbirininevine. 16 gb 3 g versiyonu. Gps ozelligi sadece 3g li olanda mevcut. Tam gps yani uyduruk felan degil.
Laptopa az dokunmaya ise laptop goturmemeye basladim.
Turkce klavye sorunu sonbahardaki guncellemeyi bekliyor. Cok uygun bir cihaz her bir yonden.
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2010, 23:52:27 Gönderen: Mehmet Göktürk »

*

K. E.

« Yanıtla #197 : Haziran 12, 2010, 10:53:23 »
Arkadaşlar konuştuğumuz şey bumu?

*

H. Ç.

« Yanıtla #198 : Haziran 12, 2010, 11:06:54 »
IPad çok şeyi değiştirecek gibi gözüküyor. Ben de IPad hedefledim ama tam araştıramadım. Şu sorular kafama takılıyor:
-Ipad windows tabanlı programlarla da çalışıyor mu, yoksa sadece MAC esaslı mi?
-PC tabletin gps li ve 3G'li gelişmiş şekli mi?
-USB port var mı yazıcı vs. için?
-ABD'den alındığında buradaki GSM'lerle hemen çalışabiliyor mu, yoksa iphone gibi şifre çözme vs. ek işlemler gerekiyor mu?
-Kindle uygulaması Türkiye'de de kullanılabiliyor mu?

*

E. Ç.

« Yanıtla #199 : Haziran 12, 2010, 11:51:25 »
-Ipad windows tabanlı programlarla da çalışıyor mu, yoksa sadece MAC esaslı mi?

Her ikiside değil. Ipad, Iphone larda kullanılan yazılımın Ipad e özel versiyonunun kullanıyor.Dolayısıyla sadece kendine özel yazılımlar indirilebiliyor.

-PC tabletin gps li ve 3G'li gelişmiş şekli mi?

Ipad Tablet PC değil.242.8 x 189.7 x 13.4 mm. boyutlarından kocaman bir Tablet PDA

-USB port var mı yazıcı vs. için?

USB Neymiş?
iPad kendisini iPhone ve iPod gibi USB kablosu üzerinden senkronize ediyor fakat usb girişi bu cihazlarda gördüğümüz üzere cihaza özel. Bu demek oluyorki iPad’e sadece Apple ürünleri bağlayabilirsiniz. SD kartta bahsettiğimiz üzere usb belleklerinizi kullanamayacaksınız.

Altıntı: Berk Gün - Iphone neden başarısız ( Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

-ABD'den alındığında buradaki GSM'lerle hemen çalışabiliyor mu, yoksa iphone gibi şifre çözme vs. ek işlemler gerekiyor mu ?

Cihaz sadece Data transferi yapabildiği için(telefon olarak kullanılamaz) herhangi bir kısıtlama yok.Ama önceki başlıklarda dediğim gibi Microsim sıkıntısı var.Ayrıca ilerleyen dönemlerde çıkacak programlar sayesinde SMS alıp gönderebilecek.

-Kindle uygulaması Türkiye'de de kullanılabiliyor mu?

Amazon’un iPhone ve iPod touch’lar için geliştirdiği Kindle uygulaması ABD sınırlarının dışına çıkarak 60 ülkede dağıtılacak.

Ancak bu ülkelerin içinde Türkiye yer almıyor. Ne de olsa, ne Kindle Türkiye’de satılıyor ne de Kindle for PC uygulamasının desteklediği ülkeler arasında Türkiye var, niye iPhone uygulaması olsun ki… Yine de değinmeden geçmeyelim…

İlgili – Amazon

*

M. G.

« Yanıtla #200 : Haziran 12, 2010, 14:41:56 »
Arkadaşlar konuştuğumuz şey bumu?
Hayir

Cakir korsan verilen bilgiler yanlis. Usb konusunda ihtiyac yok ama bunun icin adaptor cikti zaten. Aleti alali hic pc ye baglamadim. Hersey havadan. Basit bir programla ipad iniz kablosuz disk oluyor zaten. Printer problemi de yok cunku onun icin de program var.  Pc ler remote desktop ya da vnc de yapabiliyorsunuz. Ssh bile var. Su an tek sikintim (goruldugu uzere) turkce klavye. Üöç var digerleri yok. Ama gostermede sorun yok. Eylule kadar boyle sonra sistem 4 yukleyecekmisiz onda olacakmis.

Sonbaharda baska marka cihazlar da cikacak. Buna erismeleri kolay olmaz ama vakit gecitmeden bu top cihazlar gecebilirsi iz diyorum.

Kahvaltida gazete okunabiliyor bu sayede.

Micro sim hic sorun degil kenarindan yan keski ile aliyorsun tamam. Eski telefona koyacak olursan ustune pecete doldurunca yine oturuyor. Kirdirma gibi seyler yok yuzdeyuz legal ve gsm edge ve 3 g hemen calisiyor.
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2010, 14:52:21 Gönderen: Mehmet Göktürk »
*

H. Ç.

« Yanıtla #201 : Haziran 13, 2010, 09:02:35 »
Mehmet korsan ipad'iniz hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Açıklamalardan anladığım kadarıyla, ipad sadece itune (deniz haritaları gibi, müzik, video gibi vs.) uygulamalar ve internet için kullanılabiliyor. Diğer uygulamalar için gene bir pc'ye ihtiyaç var: Word'de bir belge hazırlamak, bir çizim programını kullanmak. Erdem korsan'ın anlattıklarına göre adaptörle de olsa USB bağlantılı bir diskten de olsa bu tür uygulamaların kullanılması mümkün değil. Çünkü ipad PC özelliğinde bir şey değil.
Ama kidle konusunda pek emin değilim. TV'deki bir kitap programında Kidle'ın Türkiye'de de kullanılmaya başladığını izlemiştim. Ipad'de de kullanılıyor olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta Amazon'un geliştirdiği bir online kitap okuma programı.
Bilgiler için teşekkürler.
*

M. G.

« Yanıtla #202 : Haziran 13, 2010, 20:31:32 »
Erdem korsan in ipad i yok. Yazdigi referanslar anti ipad goruslu bir kisiden alinti. Word excel ve powerpoint var. Disk baglama sorunu yok.

Ancak elbette autocad calistirmak icin uygun degil.

Pekcogumuzun yaptigi isler icin oldukca yeterli bir alet. Foruma girmek icin mesela ideal. Email icin ideal. Youtube icin ideal. Prezentasyon yapmak icin ideal. Program yazmak icin ideal degil, bol yazi yazmak icin 50 dolara bluetooth klavye alinabilir.

Apple in appstore mantigi sayesinde amator kullanicilar bile program yazip satabiliyor. Bu nedenle yazilimlarin sayisi cok fazla ve yeterli. Ah su olsaydi su anda demiyorum. Hrsey mevcut.

Cok fazla seyler mucizeler de beklemeyin tabi.
*

M. G.

« Yanıtla #203 : Haziran 13, 2010, 21:03:41 »
Iste sdcard ve usb adaptörü
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Ç.

« Yanıtla #204 : Haziran 18, 2010, 08:36:29 »
Mehmet korsanım, internetten indirilen windows tabanlı bir program ipad de çalışıyor mu yani? "Evet" se benim için sorun büyük ölçüde çözüldü demektir.
*

E. Ç.

« Yanıtla #205 : Haziran 18, 2010, 09:43:05 »
Mehmet  hocam, siz 'bu cihaz herseyi yapiyor diye mesaj atarsaniz.Hasan korsanimda wln uygulamalari calisiyormu diye sorar haliyle. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hasan abi,appstore da pc de kullandigin programlarin hemen hemen hepsinin esdegeri var.Ancak wlndowsta oldugu gibi download edip crackleyip kuramiyorsun.appstore da tipis tipis oduyorsun lisans ucretini.

(üçüncü parti yazilim kurabilmek icin crackli versiyonlar cikabilir belki)

Ayrica benim mesajimin sadece USB ile ilgili bolumu alinti.Alinti olduguda altinda yaziyor zaten.

Ben Ipad sahibi olamamis fakir ama gururlu bir gencim Hocam Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2010, 09:58:06 Gönderen: Erdem Çakır »
*

M. G.

« Yanıtla #206 : Haziran 18, 2010, 10:56:11 »
Dogru diyorsun erdem. Hasan korsan lazim olan neredeyse hersey var bunun icin. Yazilim derdi yok sadece farkli bir dunyaya giriyorsun. Mesela zip acici kapayici var. Pdf var. Word var. Excel var. Vnc ve telnet ftp var. Tarayici zaten var. Navigasyon yazilimi var.  Muhasebe yazilimi yok ama web tabanli olanlar calisir. Yahut firmanin biri cikartabilir. Program lisans ucretleri pc de oldugu gibi yuksek degil cunku herkes oduyor. Bircok program 99 cent. Ya da bedava.
*

E. Ç.

« Yanıtla #207 : Haziran 28, 2010, 15:23:14 »
Maxsea Version 10.1 ve 10.3 programları için CM93 2010 Ocak haritaları (test edilmiş)

Maxsea Version 12 için Mapmedia haritaları (Test edilmemiş)

Maptech BSB full haritaları

Raymarine Raytech Navigator v.6.1

Fugawi Marine ENC

Bilgi almak için özel mesaj gönderebilirsiniz..

Sevgiler...
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2010, 15:52:51 Gönderen: Hakan Erim »
*

E. Ç.

« Yanıtla #208 : Temmuz 16, 2010, 12:57:28 »
CM93 Haritası paralı siteden part part sunulduğu için indirmeyen korsanlar...

Google a 'Cm93 2010 Torrent' yazıp torrentle indirebilirsiniz.

8mb bağlantı ile ortalama 2 saatte iniyor.

Sevgiler...
*

H. Ç.

« Yanıtla #209 : Ağustos 10, 2010, 21:34:00 »
Teknede kullamak için bir dizüstü-tablet almak istiyorum.
Bu dizüstü:
- MaxSea 10.1.3.2'yi çalıştırsın
- İnternete bağlanabilsin (WiFi veya değil)
- Hergün kullandığım windows tabanlı bir programı (300MB) çalıştırabilsin.
En iyi fiyatla hangi markayı almalıyım?