0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. A.

Tekne yaşından dolayı sigorta yapılmaz mı ?
« : Aralık 10, 2013, 19:57:42 »
Merhaba

SPRING 1986 yapımı, yani 27 yaşında. Sigorta yaptırmak için acente ile görüştüm. 3. Şahıs sorumluluk için teminat veremeyeceklerini diğer hasarlar içinde muafiyetli teminat verebileceklerini söylüyorlar. Doğru mudur ? Tekne eski diye 3. Şahıs hasarları teminat altına alınamaz mı ?

*

T. G.

Ynt: Tekne yaşından dolayı sigorta yapılmaz mı ?
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2013, 20:57:39 »
Evet öyle durumlar oluyor yabancı sigortaları deneyiniz

*

M. D.

« Yanıtla #2 : Aralık 10, 2013, 22:15:57 »
Tekne sigortacılığı konusunda çok bilinen bir sigorta şirketi teknemi sigortalamak için beni arayıp uzun uzun reklam yaptıktan sonra 1984 model olduğunu öğrendiğinde sigorta yapamayacaklarını söylemişlerdi. Tanıdık sigortacılarla sorun çözülebiliyor. Bu konuda Hakan Zorlu'dan yeterli bilgiyi ve yardımı alabileceğinizi düşünüyorum.

*

T. K.

« Yanıtla #3 : Aralık 10, 2013, 22:57:32 »
teknemi bu sene martta aldım haziranda sigortası bitti 83 model comet 910 sigortayı bağlı oldum marinanın yanındaki acenteye yaptırayım dedim yaşını duyunca dedilerki merkeze soralım falan bende biten sigortamın acentesini aradım hemen sigortayı yapıp marinaya mail attılar hiç bir problem yok.

*

D. E.

« Yanıtla #4 : Aralık 11, 2013, 09:45:36 »
Merhaba,

Biz hiç sorun yaşamadık. 1982 model. Evet her şirket yapmıyor sigorta ancak yapan firmalar da var. Sigortacı korsanlardan Hakan Zorlu'ya danışmak gerek. Hatta bu konuda bir semineri var Gezgin Korsan sunumlarında...

Sevgi ve Saygıyla
Dilek Ergül

*

D. E.

« Yanıtla #5 : Aralık 12, 2013, 00:24:57 »
   Benim 1980 mod. teknemi  2 ayrı firmaya sigorta yaptırdım. İlk '' xx'' şirketi Ekspertiz yaptırdıktan sonra teknemi sigortaladı, ama sigorta pirimi yüksek olduğu için, 3 ay sonra ilk poliçeyi iptal ettim. İkinci '' yy '' şirketi ise Ekspertiz yaptırmadan % 25 daha ucuz pirim karşılığında Teknemi Sigortaladı.
   2ci yıl '' Mutabakatlı Tekne Değeri '' şerhinin konmasını talep ettim , '' yy '' şirketi de Ekspertiz yaptırdıktan sonra teknemi,hem de talep ettiğim değerden %25 daha fazla ''Mutabakatlı tekne değeri''
ile Sigortaladı.  (İsterseniz özelden detaylı bilgi verebilirim.)
*

M. A.

« Yanıtla #6 : Aralık 12, 2013, 08:18:22 »
Sadece tekne değil İnsanlarada sigorta yapmıyorlar yaşından dolayı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sigortacılarda haklı canım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Adamın bir gözü toprağa bakıyorsa, delimi sigortacı adamı sigorta etsin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benim teknemde 30 yaşında, benden evvelki sahibi bir sigorta şirketine yaptırmış ben devam ettirmedim, demekki yapılıyor.
Benim tekne 5 senedir Kuzeye, Güneye, Batıya açık bir yerde Allaha emanet duruyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Geçenlerde hastalandım 20 gün tekne kendi demirinde kaldı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şu ana kadar sorun olmadı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu sistemde çok iyi, herkese tavsiye ederim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hemde hiçbir ödeme yapmanız gerekmiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tabi arada elinizi havaya kaldırıp biraz dua etmenizde fayda var  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Nede olsa Allaha emanet, Yukarıyla aranızı sıcak tutmazsanız sorun olabilir  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu yöntemi denemek isteyen olursa teknesine gelir, Okur Üflerim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ücretimde makuldür  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
En ucuz sigorta firmasının aldığının yarısını alırım, onada Kredi kartına 12 Taksit yaparım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Heeee Yunan adalarında geçmiyo yalnız benim Sistem Onu diyeyimde sorun olmasın Sonra  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Z. T. G.

« Yanıtla #7 : Aralık 12, 2013, 09:25:16 »
Benim teknem 1974 yapımı.
Refit işlemleri sırasında elde yapılmış dövme çiviler çıkınca, aslında daha yaşlı olduğundan şüphelenmedim değil.
İlk sigorta yaptırmak istediğimde (2 yıl önce), şirket sigorta yapmak istemedi yaşlı diye.
İlk görüşmelerde eksper bile göndermek istemedi.
İkili ilişkiler sonucu zorla eksper gönderdiler.
Sonuçta benim biçtiğim değerden daha yüksek bir değer biçtiler tekneme :-)
Bu yıl sorun çıkmadı sigorta sırasında.
*

A. Ç.

« Yanıtla #8 : Aralık 12, 2013, 11:24:35 »
Aklınıza gelen  her şey sigortalanabilir. Yurt dışında bacağını,  yüzünü sigortalatan artistler var. Önemli olan sigorta şirketinin riski satın alması ve bir fiyat biçmesidir. Türkiye'de bu konuda maalesef biraz geriyiz.  Sigorta şirketleri ve özellikle bazı acentalar basılmış hazır poliçe satmayı seviyorlar, nadiren ek yapıyorlar.  Ben zamanında sadece marina istiyor diye trafik sigortasına benzer sigorta yaptırmıştım, teknem o zaman oldukça yaşlı idi. Bir çok acenta olmaz demişti. Sonunda tanıdık aracılığı ile istediğim sigortayı yaptırmıştım. Sigorta yaptırırken  kapsamını iyice okuyun ve anlayın. Neyi öder, neyi ödemez, primi ne kadardır, iyice öğrenin, istediğiniz ek talepler varsa primini öğrenin ve poliçeye dahil ettirin. 
*

E. Y.

« Yanıtla #9 : Aralık 12, 2013, 11:55:02 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
...Önemli olan sigorta şirketinin riski satın alması ve bir fiyat biçmesidir.
 Doğru
Türkiye'de bu konuda maalesef biraz geriyiz.
 Sigorta şirketleri ve özellikle bazı acentalar basılmış hazır poliçe satmayı seviyorlar, nadiren ek yapıyorlar
Eksik bilgi! Sigorta şirketleri önceden hazırlanıp Hazine Müsteşarlığı'na sunulmuş ve müsteşarlığın onayından geçmiş ve ilgili sigorta konusunun  genel şartlarına aykırı düşmeyen özel şartlara haiz poliçeleri satarlar
.......Sonunda tanıdık aracılığı ile istediğim sigortayı yaptırmıştım.
Sizin tanıdığınızın temsil ettiği sigorta şirketinde arzu ettiğiniz poliçe şartlarını haiz ve Hazine Müsteşarlığı tarafından onaylı poliçe tarifesi varmış. Olay bu! Yoksa tanıdığınız sizin kara kaşınıza kara gözünüze göre  poliçe düzenleyemez.
 Sigorta yaptırırken  kapsamını iyice okuyun ve anlayın. Neyi öder, neyi ödemez, primi ne kadardır, iyice öğrenin, istediğiniz ek talepler varsa primini öğrenin ve poliçeye dahil ettirin.
İşte bir sigortalı adayının mutlaka ve mutlaka atlamaması gereken nokta. Fiyat herşey değildir.Mutlaka okuyun, mutlaka öğrenin ve kendiniz için, malınız için en doğru poliçeyi satın alın.

bir sigortacı eskisinin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap görüşleridir. dikkate alıp almamak size kalmış

« Son Düzenleme: Aralık 12, 2013, 11:55:55 Gönderen: Erol Yapıcı »
*

C. A.

« Yanıtla #10 : Aralık 12, 2013, 12:23:24 »
 ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için herkese çok teşekkür ederim. Sigorta benim için olmazsa olmaz, ev, araba, iş yeri, aile herşeyi sigortalatırım ve çok yararını gördüm. Şimdi hali hazırda poliçelerimizi yapan acente dışında,farklı bir acente ile ilerlemeye çalışıyoruz. Benim için şu anda önemli olan kendi teknemden daha çok başkalarının teknelerine verebileceğim hasarların teminat altında olması. Sigorta şirketlerinin vermek istemediği teminatta tam olarak bu. Muafiyetli de olsa benim teknemi teminat altına alıyorlar ama 3.şahısa yanaşmıyorlar.
*

C. A.

« Yanıtla #11 : Aralık 12, 2013, 12:26:16 »
Sadece tekne değil İnsanlarada sigorta yapmıyorlar yaşından dolayı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sigortacılarda haklı canım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Adamın bir gözü toprağa bakıyorsa, delimi sigortacı adamı sigorta etsin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benim teknemde 30 yaşında, benden evvelki sahibi bir sigorta şirketine yaptırmış ben devam ettirmedim, demekki yapılıyor.
Benim tekne 5 senedir Kuzeye, Güneye, Batıya açık bir yerde Allaha emanet duruyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Geçenlerde hastalandım 20 gün tekne kendi demirinde kaldı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şu ana kadar sorun olmadı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu sistemde çok iyi, herkese tavsiye ederim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hemde hiçbir ödeme yapmanız gerekmiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tabi arada elinizi havaya kaldırıp biraz dua etmenizde fayda var  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Nede olsa Allaha emanet, Yukarıyla aranızı sıcak tutmazsanız sorun olabilir  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu yöntemi denemek isteyen olursa teknesine gelir, Okur Üflerim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ücretimde makuldür  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
En ucuz sigorta firmasının aldığının yarısını alırım, onada Kredi kartına 12 Taksit yaparım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Heeee Yunan adalarında geçmiyo yalnız benim Sistem Onu diyeyimde sorun olmasın Sonra  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Murat korsanım, yukarıyla aramız pek iyi olmadığından sigortaya önem vermek zorundayım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Eğer hasar durumunda teminat varsa sizin yöntemi, sizin aracılığınızla uygulamaktan mutluluk duyarım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. O.

« Yanıtla #12 : Aralık 12, 2013, 12:57:41 »
...
 Benim için şu anda önemli olan kendi teknemden daha çok başkalarının teknelerine verebileceğim hasarların teminat altında olması. Sigorta şirketlerinin vermek istemediği teminatta tam olarak bu. Muafiyetli de olsa benim teknemi teminat altına alıyorlar ama 3.şahısa yanaşmıyorlar.

Yaşı büyük teknenin 3.şahıslara zarar verme ihtimali daha mı fazlaymış? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. A.

« Yanıtla #13 : Aralık 12, 2013, 15:17:34 »
...
 Benim için şu anda önemli olan kendi teknemden daha çok başkalarının teknelerine verebileceğim hasarların teminat altında olması. Sigorta şirketlerinin vermek istemediği teminatta tam olarak bu. Muafiyetli de olsa benim teknemi teminat altına alıyorlar ama 3.şahısa yanaşmıyorlar.

Yaşı büyük teknenin 3.şahıslara zarar verme ihtimali daha mı fazlaymış? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hem yaş büyük, hem boy küçük olunca haliyle prim de düşük oluyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sanırım sigorta şirketi açısından bakınca riske girmeye değmiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. K.

« Yanıtla #14 : Aralık 17, 2013, 19:13:43 »
Merhaba. Ben deniz sigortacısıyım. Yaşlı tekneler sigortacıların pek ilgisini çekmez. Özellikle bedelleri düşükse. Biraz uğraşmak gerekebilir. Teknenin özelliklerini gönderirseniz ve isterseniz uğraşabilirim. Sorumluluk sigortaları ise bizde yeni yeni gelişmekte. Aslında onun da yaşla ilgisi yok. Avrupada gemiler için sadece sorumluluk sigortası yapan sigortacılar / klüpler vardır. Bunlardan bazıları yatları da sigortalar. Eğer tekne sigortası yaptırmak istemiyorsanız ya da yaptırmanıza rağmen 3. şahıs sorumluluk yaptıramıyorsanız, bunun için yurt dışındaki sigortacılarla da size yardımcı olmaya çalışırım.