0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. B.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
...

Acaba ilanı açarken bir uyarı verse sistem nasıl olur?

Hocam sistem dediğin sen, ben, bizim oğlan...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hakan sen Adam'ı öldürürsün Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gülerken yerimden sıçradım,Kafamı karavanın dolabına çarptım.
Bu gece bir şey olursa beni Trilye açıklarına gömün  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

U. K.

Andrey'le direkt olmasa da gıyaben tanışıyorum.

Ben de tekne bakarken teknesinden haberim oldu.

Kendisi serbest çalışan bir RYA eğitmeni.

Sanırım satış kuralları konusunda bilgisi olmasa gerek.

Acaba ilanı açarken bir uyarı verse sistem nasıl olur?
Kahveye girerken bile selamünaleyküm dersin. Aynı hesap.

*

E. S.

Fiyatı eksik kalmış (!)
Hoş geldiniz , hayırlı satışlar...
Sevgili Kıvanç, 24 feet bir seafarer benim ilk teknemdi, yıllaca kullandık, halen kızımda, insanı yelkene ve tekneye aşık eder bu seafarerler...Çok denizci teknelerdir...

*

K. A.

Merhaba Sevgili Korsanlar,
Andrey Marmaris Yacht Marina'dan komşum, ilanını burda görünce çok şaşırdım ben de çünkü ilanının çevirisini ben yapmıştım. Bana nerede kullanacağını söylememişti. kendisi IYT ocean ym bildiğim kadarıyla. Eşiyle beraber denizde yaşayan gerçek bir deniz insanıdır. Ayda 5 gün falan karadagörüyorum adamı.

İlan hakkında yazılan kinayeli mesajları kendisi anlayamaz çünkü sadece Rusça ve İngilizce biliyor.

Ben olsam, bu ilanı çok sıkı tecrübeli, uluslararası denizlerde binlerce mil yelken basmış bir denizciyle tanışma ve onun seyre hazır kayığını satın alabilme şansı olarak görürdüm. Kaldı ki bu tip denizci bir kayığı sahibinden.comda bulma şansınızın pek olmadığını düşünüyorum. Sadece yacht marina'ya gidenlerin görebileceği bir kayığı burda gezgin korsan'da bulabilmek bu ortama değer katıyor.

Satılık tekne ilanının satılık dubleks yazlık ilanından farklı bir şey olduğunu düşünüyorum. Okyanus geçmiş bir teknenin donanım listesini okumak ve fotoğraflardan bir Rus denizcinin pratik çözümlerini görmek bile bir değerdir. Bn de özgür ökten korsan sayesinde hayallerimin kayığını aynı mainada bir Rus denizciden almıştım. Ruslar'ın pratik çözümleri akıl almaz. Buzdolabı saklama kabından bir elektrik panosu yapmıştı adam 😊

Benim de yapmayı düşünüp beceremediğim bir yöntemi iZleyerek Boston'a giden çift, kış başı kayığı satın alıyorlar tüm kış tamirat yapıp mevsim gelince okyanusu geçiyorlar. Filmleri de eklemiş Andrey.
Ben ısrarla bu gönderinin içerik bakımından forumu zenginleştirir nitelikte olduğunu düşünüyorum.
Satış ilanı konusundaki kurallarını bilmiyorum, bu adamın broker'ı falan da değilim. Belki farklı bir başlığa taşınabilir.
Sürç-i lisan ettiysek affola.
Sevgiler

*

Ö. Ö.

Ağzına sağlık Kağan! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bence de bu satış işlerinde biraz daha pozitif seçici/ayrımcı olabiliriz.

Domates satmıyor ki adam, tekne satıyor. Bunun yeri burası olmalı asıl, emlak siteleri değil!

Her yeni gelen doğru bölümde tekne satış ilanı verse ne olur?

İstemeyen okumaz geçer, isteyene fayda sağlar. Tekne arayan insanlar foruma tıklar, diğer konular ilgilerini çeker. Yeni korsanlar doğar. Bir gün denizci bi toplum oluruz! (Devrim olur gibi bişey!)

Fayda çok, zarar göremiyorum.
Tekne ilanlarına pozitif ayrımcılık istiyorum..

öZgür (mobil)

*

E. B.

Sıradan bir ilan gibi değildi gerçekten. Ben keyifle izledim videoları.. Özellikle serpinti körüğü olmadan da okyanus geçilebildiğini göstermek adına benim için çok faydalı bile oldu.Diğer konu başlığına örnek teşkil etti bu dostumuz. Bir de belirli bir konforu sağlayamaz isek teknelerimize eşlerimiz , sevgililerimiz , çocuklarımız gelmez diye düşünen Türk denizcilerinin ufku açıldı biraz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ancak uyarayım, O eften püften biminiyi açıp, bir de serpinti körüğü yaptırıp , öyle satışa çıkınız. Daha kolay alıcı bulur Türküye 'de.

Fiyatı eksik gerçekten. Bir de kendisi ile konuşmak isterim. İngilizcem fena sayılmaz. Rusça dan da çakarım az. Nasıl iletişim kurabiliriz. ?
*

H. E.

Merhaba Sevgili Korsanlar,
Andrey Marmaris Yacht Marina'dan komşum, ilanını burda görünce çok şaşırdım ben de çünkü ilanının çevirisini ben yapmıştım.

"Solar akü 70W" herhalde solar panel olacaktı.
Bir de "durudadır" değil durumdadır.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

... Nasıl iletişim kurabiliriz. ?

Valla, iletişimden neyi kastettiğine bağlı. Bizim gibi sıradan insanlar ilanda verilen telefon numarası ve mail adresini kullanıyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. B.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap gördüm numarayı..
*

H. E.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap gördüm numarayı..

İlanları hınçla okuyorsun.
*

U. K.

Ağzına sağlık Kağan! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bence de bu satış işlerinde biraz daha pozitif seçici/ayrımcı olabiliriz.

Domates satmıyor ki adam, tekne satıyor. Bunun yeri burası olmalı asıl, emlak siteleri değil!

Her yeni gelen doğru bölümde tekne satış ilanı verse ne olur?

İstemeyen okumaz geçer, isteyene fayda sağlar. Tekne arayan insanlar foruma tıklar, diğer konular ilgilerini çeker. Yeni korsanlar doğar. Bir gün denizci bi toplum oluruz! (Devrim olur gibi bişey!)

Fayda çok, zarar göremiyorum.
Tekne ilanlarına pozitif ayrımcılık istiyorum..

öZgür (mobil)

doğru ama en azından bir "merhaba" yı hak ediyor bu forum.
bu derece mükemmel yazılmış bir ilanı yayınlarsanız herkes de sizin Türkçe bildiğinizi düşünür ve bir selam bekler.
yoksa tabii ki, bence de tekne ilanı yayınlanması için en doğru yerlerden birisi burası.
*

H. D.

Atlantiki daha doğrusu sadece Atlas okyanusunu kat etmiş olmak o kişiyi ve teknesini ne kadar özel yapar bilemiyorum.
Mademki bu kadar özel olmuş bir teknesi var ve satmak istiyor ki verilen referansa göre teknesi bağlı iken bile karaya çıkmıyormuş neden böyle özel teknesini anavatanından çooook uzakta satmayı düşünür acaba?
Hiç Türkçe bilmeden neden gelip teknesini burada bu türden özel tekne müsterisinin az olacağı bir yerde satmak ister?Neden satılık malına DEĞER biçmez yada bunu belirtmez?
Linkini verdiğim Rusça dilindeki forumda nedense böyle denizci kişinin yine özel teknesine kimseler itibar etmez.
Ben çok şüpheci olabilirim,öküz altında buzağı arıyor olabilirim ama işte bunlarda insanın aklına geliyor ne hikmetse.
*

H. D.

Bu tekne 05.01.2015 Tarihinde US makamına varış limanı TERCEIRA olarak belirttiği evrağında teknede 4 kişi olduğunu belirtmiş ama tekne kaptanı ve sahibi olarak
AUDZEY SOSNİL ismi var ama buraya kayıtlı isim ise ANDREY SOSNİN
Şimdi bu durumda farklı iki kişimi var yoksa tek kişi iki isimmi kullanıyor  NEDEN?
*

Ö. Ö.

Devam et Hüseyin abi.. çok önemli bir ipucu yakaladın. Büyük oyunu çözeceksin.. devam..

öZgür (mobil)

*

K. Ö.

Adam okyanus geçişinde ne yaşadı  yada okyanus geçişi sırasında karadaki hayatında neler oldu bilinmez.. Belki de yaptı ve bitti, konsepti anlamış ve bitirmişte olabilir.
Rus fakat amerikadan geliyor bende buraya takıldım hüseyin abi 😉
*

H. D.

Bana göre normalden farklı gibi olduğunu düşündüğüm şeyleri; düşündüğüm şeyler paylaşılsın diye yazıyorum ama bundan dolayı gırgıra da alınıyoruz, aklı havada yerinede konuyoruz.Sağlık olsun.Benim hakkımda da düşünülüp, düşündüğünü paylaşmak için elbette yazılacak. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben yine sorayım:Bu vatandaş neden USA gümrüğüne verdiği evraktaki isimle bu siteye kayıt olduğu isim farklı?
Ayrıca teknenin resimlerine dikkatlice bakınca tekne içi düzeni hiç te öyle içinde sürekli yaşanacak tarzda düzenlenmiş gibi değil,eşyalar böyle mantığa göre ergonomik değil.Söz gelimi up uzun sapı olan kocaman bir tencere.Oturulacak yerlerin sırt hızasına gelen yerlerde yumuşak malzeme yok okyanus sallantılarında yaralanma ihtimalini çoğaltıyor.Teknenin içinde ve güverte üstünde neyin nerede olduğu belli değil.Halatlar öylesine oraya buraya atılmış.Rus sitesinde bile yazmışlar (elbette rusca) teknede nekadar çok ıvır zıvır var diye.
Bu detayları yazdığım için benimle dalga geçmek serbesttir.Unutmayın ki daha evvelden de böyle  satılık başka bir teknenin resimlerine bakıp bu tekne alınmaz bakımsızdır dediğimde yine biraz hor görülüp, nereden anladın diye sorulduğunda  ıspat olarak benden başka kimsenin fark edemediği bir detayı işaret etmiştim.Rüzgar jenaratörünün pallerinin bazıları yoktu.
Saygılar.
Not:Geçen hafta görev gereği Fethiyeye gittim ama boş vakit oluşmadı,şayet imkan oluşsaydı Özgür Korsanımı bulup yüz yüze tanışıp bir çayını içecektim, belki bir iki yumruk filanda atabilirdim planım böyle idi. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2016, 10:17:46 Gönderen: Hüseyin Durmaz »