0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

R. E.

Zincir galvenizleme
« : Haziran 24, 2018, 00:17:01 »

İzmir'de, Balıkesir'de veya Ayvalık'a yakın bir yerde zincir galvenizletilecek bir yer bilen o yerin telefonunu paylaşabilir mi?

Reklam sayılır deniyorsa telefon no'su özelden atılabilir...

Hepi topu 60 metre zincir ama bir yerde galvenizle kaplanması gerekiyor..

*

G. Ö.

Ynt: Zincir galvenizleme
« Yanıtla #1 : Haziran 24, 2018, 00:50:17 »
Bir Gezgin Korsan,  yaptığı iş nedeniyle kendisini ya da firmasını tavsiye etmiyorsa, tavsiyesi reklam sayılmıyor. Aksine, tavsiye Gezgin Korsan Rehber'de yer alıyor.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap, detaylı bilgi bu konuda.

Recep Korsan, istediğiniz bölgelerde değil ama aklınızda bulunsun. Kolay gelsin. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap, Dalko Galvaniz

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap , Anfora Yat
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2018, 00:51:43 Gönderen: Gülümser Özharar »

*

M. C. Ö.

« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2018, 09:06:24 »
Bana da lazımdı iyi geldi, Teşekkürler sevgili Gülümser

*

B. E.

« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2018, 14:54:09 »
İzmir Bornova da, Özkiraz galvaniz firmasında 2 yıl önce ben de zincirimi galvanizlettim.
İşlemden sonra baklalar birbirine yapışıyor.Tek tek çekiçleyerek ayırmak gerekiyor.Buna rağmen ırgatta da zaman zaman takılmalar oldu. 1 yıl sonra gerçekten takılmadan akmaya başladı .
Bilginiz olsun diye yazdım.
Kolay gelsin.

*

R. E.

« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2018, 23:06:14 »

Nihayet sorunu çözebildim.
İzmir'de eskiden yapan birçok firma artık zincir galveniz işi yapmıyor. İnternetten yardım alamadım.
Bu aramalar sırasında İzmit'te bir yer buldum. kilosunu 6 TL'ye galvenize ediyorlarmış.
İzmir Gaziemir, Menderes çevresinde Tekeli köyü yakınında OTB sanayi bölgesi diye bir yerde 210 kuruş + KDV ile sorunu çözdüm.

*

G. Ö.

« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2018, 23:25:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Nihayet sorunu çözebildim.
İzmir'de eskiden yapan birçok firma artık zincir galveniz işi yapmıyor. İnternetten yardım alamadım.
Bu aramalar sırasında İzmit'te bir yer buldum. kilosunu 6 TL'ye galvenize ediyorlarmış.
İzmir Gaziemir, Menderes çevresinde Tekeli köyü yakınında OTB sanayi bölgesi diye bir yerde 210 kuruş + KDV ile sorunu çözdüm.

Memnun kalırsanız ya da kaldıysanız, sizden galvanizcinin tam adres ve telefon bilgilerini alalım. Rehbere ekleyelim. Başka ihtiyacı olan korsanlar da istifade etsin. Ulaşmak kolay olsun. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

R. E.

« Yanıtla #6 : Temmuz 07, 2018, 23:21:48 »
Evet memnunum. İyi iş yapmışlar. 3 gün asitte tutup galvenizlemişler.
Daha çok başka tür metal işleri galvenizliyorlar. Arada zincir de geliyor. O nedenle sanırım zincirle ilgili altyapı eksikliği var. Plastik çekiçle birbirine yapışmış zincir baklalarını ayırmak zorunda kaldım. Ama memnunum. Çapak birikintisi yoktu. Yapışan baklaları ayırırken galvenizin düşüp altından zincir görüntüsü hiç çıkmadı. Sadece bir arkadaşım "bu işi onlara yaptırabilirdin orada" dedi.

Tabii asıl memnun olma veya olmama durumu 3-5 seneden sonra belli olacak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İzmir Menderes Tekeli köyü yakınında
İzomas Galveniz
0232 799 00 88
0553 428 26 49

« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2018, 23:22:49 Gönderen: Recep Ertürk »
*

N. Ö.

« Yanıtla #7 : Temmuz 07, 2018, 23:32:00 »
Üç gün asit banyosunda tutulunca, acaba zincirin tel çapında bir incelme olmuş mudur? Kumpas ile düzgün bir yerinden kontrol edilmesi iyi olur.
*

T. B.

« Yanıtla #8 : Temmuz 08, 2018, 15:25:54 »
İzmir Bornova da, Özkiraz galvaniz firmasında 2 yıl önce ben de zincirimi galvanizlettim.
İşlemden sonra baklalar birbirine yapışıyor.Tek tek çekiçleyerek ayırmak gerekiyor.Buna rağmen ırgatta da zaman zaman takılmalar oldu. 1 yıl sonra gerçekten takılmadan akmaya başladı .
Bilginiz olsun diye yazdım.
Kolay gelsin.

hatırlıyorsanız, fiyat, kalibre ve metre bilgisi paylaşabilirmisiniz lütfen.
*

R. E.

« Yanıtla #9 : Temmuz 08, 2018, 21:43:45 »
Üç gün asit banyosunda tutulunca, acaba zincirin tel çapında bir incelme olmuş mudur? Kumpas ile düzgün bir yerinden kontrol edilmesi iyi olur.

Beni de meraklandırdınız.. Bugün zinciri tekrar kontrol ettim. İncelme yok. Aksine milimetrik kalınlaşma var. Zinciri galvenize göndermeme neden olan iki ayrı yerdeki (biri bir karış kadar, diğeri 4-5 bakla) paslı bölgelerin baklaları pütürlü galveniz olmuş. Oralarda da incelme yok..

Birden çok yerinden kontrol ettim. Temiz iş yapmışlar. Sadece zor kısmı plastik çekiçle baklaların yapışan yerlerinden ayrılması idi. İşletme basit bir düzenekle bunu pekala ortadan kaldırabilir. Ama iş hacmi önemsiz sayıldığından yapmazlar..

*

B. O.

« Yanıtla #10 : Temmuz 08, 2018, 21:55:32 »
Dalamanda da Barbaros Galvaniz var. Hiç kullanmadım ama bir ara düşünmüştüm. Marmaris ve civarından arabanın yanaşabileceği her yerden teslim alıp; tekrar aynı şekilde geri getiriyorlarmış.
Bilginize
05325575986
*

N. Ö.

« Yanıtla #11 : Temmuz 08, 2018, 22:50:37 »

Bu anlattıklarınız yeniden galvanizlenen zincirlerde genellikle rastlanan normal durumlardır. Anlaşılan herhangi bir olumsuzluk olmamış. Belki sizi gereksiz yere meraklandırmış oldum, kusura bakmayın.

Güle güle kullanın Recep bey.
*

R. E.

« Yanıtla #12 : Temmuz 09, 2018, 06:42:39 »

Belki sizi gereksiz yere meraklandırmış oldum, kusura bakmayın.

Ne demek efendim. Çok teşekkür ederim uyarınıza.. Kişinin, ömründe ilk kez yaptırdığı bir iş için her türlü uyarı ve eleştiri çok yararlıdır. Benim gözlemim firmalar daha çok başka işler yapıyor ve arada da zinzir galvenizliyor. O bakımdan altyapıları pek zincir için uygun değil.

Diğer işlerde çapakları kendileri kırıyor ve alttan çıkan parlak olmayan yere çinko spreyi sıkarak aynı görüntüyü sağlıyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bizim bu anlamda şansımız veya şanssızlığımız çapaklar kırılmadan alıyoruz ve kendimiz uğraşıyoruz. Galveniz yapan firmadan, 25 TL+ KDV'ye bir sprey de ben aldım. Ama gerekmedi..

Şimdi zinciri işaretleme faslına geldim. Çapadan önceki 15 metre ek yapıldığından renk farkından işaretli. Uzun kalır mı bilmiyorum bu yapısal renk farkı. Yoksa birkaç atımda kaybolur mu? 15'er metrelik işaret düşünüyorum.

İşaretlemeyi de sprey boya ile yapmak doğru mudur?

*

N. Ö.

« Yanıtla #13 : Temmuz 09, 2018, 15:39:26 »

Şimdi zinciri işaretleme faslına geldim. Çapadan önceki 15 metre ek yapıldığından renk farkından işaretli. Uzun kalır mı bilmiyorum bu yapısal renk farkı. Yoksa birkaç atımda kaybolur mu? 15'er metrelik işaret düşünüyorum.

İşaretlemeyi de sprey boya ile yapmak doğru mudur?

[/quote]

Zincir işaretleme konusunda bugüne kadar tavsiye edilen bütün yöntemleri kullandım,denedim.

Eğer galvaniz zincir için konuşuyorsak, bana en basit gelen önce zinciri 10'ar metre boylarda kıyıya düzgün sermek ve daha sonra plastik kablo bağları ile işaretlemektir.
10'uncu metreye 1 adet, 20.ye aralıklı iki adet... gibi. 50.m den sonrası için yeniden 60.m ye 1 adet , 70.m ye aralıklı iki adet...  gibi devam edilebilir. Veya 50m den sonrasını işaretlemeyip tamamen göz kararı da kullanabilirsiniz.
Yaklaşık 15-20cm boylarındaki plastik kablo bağları kavaletadan sorun yaratmadan geçebiliyor. Farklı renklerde uygulayanlar da oluyor ama karanlıkta demirlerken renkler pek ayırdedici olamıyor.

Sprey boya da kullanabilirsiniz. Bunun için yine 10'ar m. ara ile, maskeleme bantlarını kabaca sararak yaklaşık 20cm kadar bir bölgeyi boya için ayırınız. Daha sonra yine 20. m. de aralıklı olarak 2 tane bölgeyi ayırınız... ve işaretlemeye devam ediniz.
Ben ben boya olarak parlak (fosforlu gibi) turuncu rengi kullanıyordum ve iyi fark ediliyordu. Ancak bu boyayı galvaniz üzerine direkt atmayınız çünkü örtücü olmuyor.
Önceden bir kat beyaz sprey astar kullanmalısınız.

Kolay gelsin.
*

R. E.

« Yanıtla #14 : Temmuz 09, 2018, 21:45:59 »

Çok çok teşekkür ederim..
Sağolun..