0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Z. D.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Rekabet Kurulu, Yıldız Holding'in bağlı olduğu Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ ve Pendik Turizm Marina Yat ve Çekek İşletmesi AŞ'nin hisselerinin tamamının Koç Holding’in bağlı şirketi Setur Servis Turistik AŞ tarafından devralınmasına izin vermedi.

Beta Marina Liman ve Çekek İşletmesi AŞ ve Pendik Turizm Marina Yat ve Çekek İşletmesi AŞ'nin hisselerinin tamamının Setur Servis Turistik AŞ tarafından devralınmasına ilişkin nihai inceleme sonuçlandı. Büyükada'ya 6 mil uzaklıkta bulunan İstanbul City Port'ta 11 yüzer iskele ve 752 bağlama kapasitesi bulunuyor.

Söz konusu işlemin Koç Holding AŞ'nin İstanbul City Port Marina bakımından tanımlanan ilgili pazarda hakim duruma gelmesine ve böylece piyasadaki rekabetin önemli ölçüde azaltılmasına yol açacak nitelikte olması nedeniyle işleme izin verilmemesine karar verildi.

Beta Marina'ya bağlı Göcek Exclusive

Setur’un satın almak üzere hareket ettiği Beta Marina Liman Yat ve Çekek İşletmeciliği A.Ş. Kasım 2007’de kuruldu. Yıldız Holding A.Ş., Kökler Yatırım Holding’in ortağı olduğu Beta Marina’nın yönetim kurulu başkanlığını Hüseyin Avni Metinkale yürütüyor. Şirketin yönetim kurulu başkan yardımcılığını ise Halil Cem Karakaş üstlenmiş durumda.

*

U. K.

ne kadar saçma, yasal olarak Kalamış&Fenerbahçe Marina Setur'a ait değil ki?
Fenerbahçe marina için işgaliye ödüyordu zaten, Kalamış yasal olarak Setur'daydı ama ihale iptal oldu, yani aslında orada da bir nevi işgal durumuna düşüldü anladığım kadarıyla.  Devlet istese kayyuma devreder, Setur'u da Kalamış&Fenerbahçe'den çıkarır.

bu durumda nasıl bir tekel oluyor anlamadım?

ayrıca geçmişte sadece iki marina varken (Ataköy ve Fenerbahçe&Kalamış) ADF tarafından marina zamları sonrası açılan davalarda mahkemeler bu iki marinanın tekel oluşturmadıklarına hükmetmişlerdi.  Şimdi İspark var, Tuzla marina var, nasıl tekel olacak?
« Son Düzenleme: Temmuz 21, 2015, 09:42:13 Gönderen: Umut Korkmaz »

*

M. Ö.

Rk zekidir.
Vardır bir bildikleri.
Bir yaşanmışlık.

*

D. A.

Ynt: REKABET KURULU PENDİK MARİNTÜRK ÜN SETUR A SATIŞINA ONAY VERMEDİ
« Yanıtla #3 : Ağustos 13, 2015, 17:15:51 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ne kadar saçma, yasal olarak Kalamış&Fenerbahçe Marina Setur'a ait değil ki?
Fenerbahçe marina için işgaliye ödüyordu zaten, Kalamış yasal olarak Setur'daydı ama ihale iptal oldu, yani aslında orada da bir nevi işgal durumuna düşüldü anladığım kadarıyla.  Devlet istese kayyuma devreder, Setur'u da Kalamış&Fenerbahçe'den çıkarır.

bu durumda nasıl bir tekel oluyor anlamadım?

ayrıca geçmişte sadece iki marina varken (Ataköy ve Fenerbahçe&Kalamış) ADF tarafından marina zamları sonrası açılan davalarda mahkemeler bu iki marinanın tekel oluşturmadıklarına hükmetmişlerdi.  Şimdi İspark var, Tuzla marina var, nasıl tekel olacak?

Belki de yurt genelinde degerlendirme yapmislardir..!