0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. T.

Ynt: Yaşanabilecek en kotu transfer ve ben faktorü
« Yanıtla #15 : Ekim 30, 2017, 08:46:00 »
Eee hani devamı?

*

A. Ü.

« Yanıtla #16 : Ekim 30, 2017, 10:02:27 »
 yalnız bi ahbab ile konuşurken duydum yanımda olsa soylemez hayatta iyi parayı boşuna vermemiş güzel kocaman içinde kalınıyor puhahaha

Ufuk buraya sesli güldüm Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
idare et Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

D. U.

« Yanıtla #17 : Ekim 30, 2017, 18:35:12 »
Babanızla paylaştıkalarınızı okurken kıskanmadım dersem yalan olur.
Sağlıkla, mutlulukla nicelerini yaşamanızı dilerim.

*

M. A.

« Yanıtla #18 : Ekim 30, 2017, 21:14:42 »
Çok güzel anlatmışsınız, elinize sağlık Ufuk Korsan. Sanki babanız teknenizi elinizden alacak, çok sevmiş görünüyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap gerisi de gelsin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

u.

« Yanıtla #19 : Ekim 30, 2017, 21:52:02 »
Sağ olun Teşekkür ederim korsanlar yaşanan çok olunca anlatılan konuda çok oluyor.Daha hala transfere gelemedik 😉 bayağı böyle 3 - 4 aylık farklı bir seramoni yaşadık 😀 hakikatten Ali korsanım Baba fena adeta Beni gömmek için yaratılmış Allah başımdan eksik etmesin biraz kavga biraz dövüş idare ediyoruz kuşak farkı diyeceğim ama bizim aramızda bayağı bir kuşak uçurumu var. Aslında ne o bensiz ne de ben onsuz yapabilirim arada kaçıyoruz ayrı evlere sonra yine birbirimize sarıyoruz bizde hep Action Korsanım

Doğanay korsanım babam tekneyi sevdide gezmesini değil bindiremiyorum gitsin orda çay içsin komşularla çene atsın sadece iş çıkar ona şurası sökülecek şurası takılacak fırtına var halatlarını kontrol et git gel  😂😂😂 arada bana küfür etsin 😀 ( Aldım başıma bela ettin)  Neyse gece mesaideyim vakit bulursan biraz daha yazı ekleyeceğim...
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2017, 21:54:06 Gönderen: Ufuk Dumlu »

*

u.

« Yanıtla #20 : Ekim 31, 2017, 03:19:20 »
Son gidiş toparlanma

İzmire normal iş yaşantıma geri dondüm yılbaşının hemen ertesi malum eksikler çok tamamlanacak bir süre beklenecek en azından fırtına mevsimi geçene kadar ama aklım orada arada arıyorum murat kaptanı sağolsun arkadaş olduk sabahları işe giderken bakıyor.Bu arada murat bey Bodrumda şahmerdan çakıyor yani iskele yapıyor zaten bodrumda yapan usta 3 – 4 kişi mart sonu veya nisanın yirmisine kadar gidip son eksikler giderilip getirilmiş olacak  diye hesap ediyorum impel iki tane olmak üzere yedeklendi tutya alındı  kırık manikalar temin edildi ırgat tamirdeydi  bodrumda o halledildi yağ filtreleri yedek ya alındı yağ emme pompası ana yelkenin açma halatı kopuktu muhtelif miktar halat alındı ve bunun gibi bir çok gerekli gerekli gereksiz eksikği tedarik ettik tekneye bu arada halen yanımdaki trandilin iç tarafı iskele ve karaya bağlı 8mm zinciri 50 metre karaya doğru kuma doşenmiş  kırılıp batmadığı sürece bir yere gidecek hali yok şubatta aynı şekilde izmirde sakin ev iş sakin geçti martın onu gibi iş yerimden bir anlaşmazlık sonucu ayrıldım  gerçi iyide oldu nasıl gelicek bu işler nasıl bitecek diye dert ediyordum zaten ondan sonraki üç iki ayım yani transferim çok maceralı geçti başında durmasam olmaz gibiydi o ara hala eksiklerimiz geliyordu bir Karaburun yaptık orda babanın bir evi var malzeme deposu çok geniş remorg yapmışlığımız bile var baba ile aslında kolay aklıma geldi bir gün onuda ekliyeyim foruma ne olur ne olmaz

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Oradanda alacaklarımızı aldıktan sonra tekrar bodrum yoluna yoluna hazırdık.19 Mart günü Karaburundan bodruma yola düştük

İlk gün tekneye girdim durumu sevmedim biri yatıp kalıyor belli hissettim,yani arada vaktiniz olursa havalandırın dedik ama bu kadarda değil 1.5 ay geçmişti sadece neyse artık ses etmedik sonradan oğrendim teknenin eski sahibi orada çalışıyormuş otel yerine tekneyi kullanmak işine gelmiş başında kimse olmayınca ses etmedik artık tabi otomatik sintine motorunu tamir etmiştim onu değiştim jabscoyu soküp yeni impeli taktım yavaş yavaş izmirden getirdiklerimi yerli yerine takmaya başladık arada ahşap kısımları soküyorum babaya veriyorum oda eliptik zımparadan geçiriyor izmirden getirdiğimiz vernik cila ile yada ne yapılması gerekiyorsa üzerinden geçiyordu ahşaplar grimsi olmuş hani çürümeden kumlanmadan onceki son evre bereket bu sene satmış yoksa içi full mobilya  içine yapılacak bir şey kalmıyacakmış alan sıfırdan marangoz ile girişmesi gerekecekmiş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Biz bu arada baba ile iskeleye bayağı bir dükkanı açtık zaten bu bodrumda doğru dürüst kış yok arada gelip iskelede balık tutanlar oluyor baba alıyor ifadelerini affetmiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yalnız şunu anladık bodrumda bodrumlu yok soruyoruz Sivaslıyım soruyoruz Erzurumluyum bir tanemi denk gelmez  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bende o ara bottan kalan balık bulucumu onun aynasını basit bir navigasyonum vardı onu bağladım gerçi navionics,si kullandık ama keşke abim dikkat etseydi ileride gorüceksiniz.o yüz liralık beğenmediğimiz navigasyon nelere kadir.Aslında gonül isterdi daha iyi bir şey takmak ama eldeki bulgur buydu değerlendirmek gerekiyor birde tekne bir gelsinde kafasındasınız emanet yer adamı huzurlu hissettirmiyor

Bu arada uydumuza kadar kurduk biz bayağı bayağı iskeleye baba oğul yerleştik  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap keyifler gıcır bayağı ev yaşantımızı iskeleye naklettik sabah ilk uyanıyoruz kahvaltı sonra gazete alma varsa nalbur sonra iş başı bulduğun yeri omul vidala sok tak vernikle yada ne gerekiyorsa yani tekne bakımsız olunca  depreşilcek bir yer bulmada hiç sıkıntı yaşamıyorsunuz

Sonra iç işleri çoğunlukla bitirdik aslına bakarsanız arada ali geliyor eski teknenin sahibi murat kaptanın yanında çalışıyordu o ara laflıyoruz onlarda memnunlar biz 7\24 olunca hazır güvenlik şahmerdanın başında sonracığıma sıra yelkenlere geldi Ana yelkenin açma halatı çürümüş kopmak üzereydi yeniledim yelkenler çalışmıyor harap durumda Cenova yelken güneşten üzerinde dura dura yanmış harap durumda ona yapacak bir şey yoktu mecbur oyle izmire kadar geldi sonra baba oğul yazlıkta oturduk el işçiliği ile tek tek diktik onları

Ama sarma yelken içler acısı açılmıyor iki gün cinnet geçirdim açılmıyor. Direğin her yerini wd40,ladım tovbe faliyet yok deli olucam üçüncü gün açtım bir hazır çorba hiç unutmam kremalı tavuklu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap pudraladım elleri pata küte gomdüm direğe kendimi bir baktım 12 metrenin tepesindeyim tavsiye ederim hazır çorba her tekneye lazım harika bir kaydırmaz elde terleme merleme kalmıyor çıktım vd40,kı arabın yağı misali sıkmaya anam aşağı bir bakıyorum her şey mikroskobik boyutta hiç boyle bir fantezi yaşamamışık şimdiye kadar Rüzgar gülüde çalışmıyordu onada sıktım ama hayır yemedi sonra başka bir zaman gres ile hallettim onu neyse sprey ile inemicem attım sipreyi iskeleye indim kaya kaya yavaşçacık
Bosum vardı bir doktor abim hediye etmişti ama nasıl kullanılacağını bilmiyoruzki  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap daha once bosummu gordük? hoş grsekte zaten sonradan düşündüm baba vinci sarıp kitleyemezdi.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Neyse inince lewar vinçlerle zorlamaya başladım ana yelkeni  yayım açılıyor kapanmıyor kapatırsan geri açılmıyor oyle boyle baya bir açma kapamanın ardından sarma ana yelken tüm gücümü tüketerek çalışmaya başladı  ha bu arada zembereğin içindeki 7mm geri sarma halatı gerilmekten üst  üste biniyor hadi kitliyor  hadi iki saat uğraş geri aç ama normal daha nce yelkenli teknemi grdüm? Bırak grmeyi üzerine çıkmışlığım yok  ama neyse birkaç  gün sonra uyandım tornavida  yardımı ile zorlaya zorlaya 10mm bir iskota halatını oraya gomdüm ilk başlarda çalışmadı direğe sıkıştı kalınlığından ama yelken zaten açılmadığından zorlaya zorlaya halat gerile gerile 7 – 8mm düştü zaten eskisinden iyi çalışmaya başladı esasen diğer yelkenden daha iyi millet iki saat bohça gibi toplarken bu projeksiyon perdesi gibi içine sarıyor ortada bir şey yok eziyet yok bir tek zembereği gozlüyeceksin ip üst üste binmeyecek yoksa fena bu arada ana yelkenin durumundan bahsedeyim sıfır inanamadım açınca hiç kullanmamış ne olucak 4 – 5 sene yatıncada açılma olayını bırakmış içeride kalmış neyseher gün birkaç kez bağlı bulunduğum yerde açıp kapamayı adet edindim yağlama derken çalışmaya başladı.

Çapa Kutusu

Ve en büyük olümcül hatamı yaptığım yere geldik çapa kutusu suya girdim vakit sıkıntım olmadığı için tel fırça ile zincirimi kekamozdan kıyıya kadar temizledim artık durmaktan ve hareketsizlikten boyut atlamıştı sonra o iş bitince topladım tekneye aldım bir baktım çapa kutusunun dibinden teknenin polyesterlerinin orada 14mm zincir geliyor artık aşağıda nasıl bağladıysa ama zincir 8mm benim izmirden aldığım kilitler olmadı zincire girmedi bende bu iki zinciri birleştirip  düğüm attım 3 yerdende çelik tel ile baklavaları boğdum ne büyük hata ve o ana kadar çok sağlam olduğu kanaatindeydim kendimce admiral çapası ile kutuya doldurdum o işte kendimce bitti ah ah ah…..

Bu arada işleri çoğunlukla işleri bitirdik kıl yün tüy işle kaldı Mart bitiyor paso geziyoruz sabah akşam yürüyüş o yarım ada cennet imkanım olsa çekerim oraya bir karavan orda yatar orda kalkarım huzur kral mezarları biz ve birkaç kare bu arada babam arıza vermeye başladı işler bitiyor kurcuklayacak yer azaldı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Arada bir keyfe keder içen biz Vuruyoruz her akşam Rakının dibine kimin tekne denk gelirse alkolik olacağız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bu kaptanlar sayesinde sünger Bob gibiler  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap puhahaha
Meğerse babamda bu ortama hasretmiş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hiç şikayet yok vallahi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hababam gotürüyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İzmir krizleri başladı kaçma eğiliminde nitekimde kurtlandı 5 nisan gibi kaçtı   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

u.

« Yanıtla #21 : Ekim 31, 2017, 03:35:06 »
Biladeri bekleyiş nisan başlarındayız abimin işten izin alması lazım bir türlü alamıyor bir balık çiftliğinde dalgıç aynı zamanda kaptan ikisindede mükemmeldir eeee haliyle 14 senesini vermiş ama ben faktorü olunca tecrübe bile sonuçsuz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap kalıyor  imkanlar imkansız faydalar faydasız şarkıdaki gibi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Neyse dediğim gibi yapıcak iş kalmadı bilader izin alıp gelemiyor bende boka sarmaya başladım yapıcak iş yok sonra bir anda kendimi aciliyeti olmayan izmirde yapacağım işlere saraken buldum ilk once havuzluğumdaki livar kapağının içindeki polyester çürümüş bütün mutfağım alıyordu oraya sardım dışadan iki kat çekomastik o kuruyuncada dış cephe klimacıların kullandığı kopüren kopükle boğdum orayı su yolunu kestim  delik yerden kalın bir klima borusu geçirerekten mutfak tüpünün livara geçmesi gereken kabloları verdim geldim işerisin  kabaran çürümüş küf olmus su kontraplaklarını spatula ile kazıyıp attım buzluk ve tadilat gormesi gereken yerleri onardım

Bu arada biladeri arıyorum ha bugün ha yarın izin alamıyorum havayı ayarlamak lazım diyor aksi gibi çok güzel günler geçiriyorum  hava sabahta oğle 2 – 3 kadar yağ gibi sonra gıpranıyor yelken havası yapıveriyor hatta arada birkaç gün yaprak kımıldamadı tam kaçmalık günlerdi ama bilader yok ümidi kesmeye başladım bu ara nisan beş babam çoktan kaçtı kaldım Bodrum ellerine mahsur   
   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ve hala saracak yer arıyorum günde 3 – 4 kez ana yelkeni açıyorum çalışsın diye  aç kapa artema  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu arada geçirdim orbitali elime can sıkıntısından nede olsa jenerator var vakit derdi hiç yok benzinde gidip gidip alıyoruz kendimi orbital ile tekneyi kazırken buldum zaten çirkin ordek yavrusunun solmuş siyahına tav oluyordum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bir baktım 3 günde tekneyi boyamışım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sonra baktım oda kesmedi vernikte çıksın dedim aradan duşluk tahtaları filan derken teknenin yan çıtalarını verniklerken buldum kendimi herhalde dedim bu biladerin gelemeyişi yüzünden izmire bir şe kalmayacaktı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sonra vurdum kendimi menemene  akşamlar olmasın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap oğle yemeğinide sağolsun Bodrum Masalı dizisinin setini kurdular sahile oğlen ışıkçıların şefrerin arasına kaynak,kaynak  boyle on numara yemek yapmadan geçiştirdim 3 - 4 günü  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap akşamada paşa gonlüm ne isterse  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

u.

« Yanıtla #22 : Ekim 31, 2017, 04:31:46 »
Yelken bilgim
Evet en can alıcı noktaya geldik...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  3 yıl once ades sistemini bitirdim oturdum çalıştım inekledim 84 puanla ADF,yi aldım  yelkenli bilgim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap?

ÇOK İYİ DUVAR KAĞIDI YAPARIM... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Biliyorsunuz bilmemek deel oğrenmemek ayıp... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sonacığıma kağıttanda güzel yaparım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tanıdığım kimsede yelkenli olmadığı için daha once yelkenliye binme ve çok yakından gorme şansım tabiki olmadı bir iki dizi  ve filmlerde gormüşlüğüm var yalan olmasın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bir iki kursuna gitmeye niyetlendim malesef oda  nasip olmadı birde sonuç odaklıyım alacakmıyım almıyacakmıyım? Bir gün sahip olurmuyum olamazmıyım? Dereyi gormeden paçayı sıvamak istemedim.
Nitekim fazlasıyla geç kaldım ben dereye çoktan girmiştim haberim yok.Şu an çozdüm gerçi tek başına kalınca üstünede denizde KIZIM ile 1,5 ay geçirince çaresiz oğrendim bilader beni bırakıp kaçtı zaten bir daha da transferden sonra tekneye yanıma yaklaşmadı puhahaah  teknede son gorüşüm o gün oldu onu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

DENEME TURLARI:

Murat kaptan ıslatmasak zor dedi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Rakı dedim goopeeen olsun dedim akşama mükellef bir sofra kurdum yaktım mangalı ve standart halini alan gomdük rakıya kendimizi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap akşama doğru iskele işinden geldiler halatların çozümünü yaptık kendi trandilini ilk once bir açtı daha doğrusu açmak zorunda kaldı benim altım kum ve 170cm geliyor suya girdiğim zaman tam anlım hizasında ama benim Maxi,ye yinede yetmemiş olacak ve artık ne kadar zamandır orada bağlıysa yerde kocaman bir çukur oymuş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sonra motoru çalıştırdım ileri gidemiyorum tabi sığ salma müsaade etmiyor kıç sancak koç başına bir halat bağladık elle çekmek suretiyle beni iskeleye çarpmadan kaydıraraktan lop açığa attılar yanımda birde ali var teknenin eski sahibi teknenin ilk seyrinide o ara yaptım bende ilk defa yol almış oldum hadi ufuk bir alıştırma yapalım sende gor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Oley...
Bu muhterem dediğim gibi ana yelkeni hak getire hiç kullanmamış sıfır duruyor Cenovaya bir numara çekmiş yalnız 11 – 12 metrelik tekneye gore bir cenova taktırmış daha doğrusu yelken alanını büyütmüş güzelde rüzgar vardı.Yardırdık gitmeye başladık keyifliydi güzeldi ilk kez yapan birine gore hoşuma gitti.  sonra neyse zaten ben o yelken alanını küçülttüm dertsiz başıma dert sonradan oğrendimki yanlış ise düzeltirsiniz boyle yaşlı kızlarda direğin akıbetini bilmiyorsan yelkenleri çok abatmamak lazım imiş her yirmi otuz senelik direk bakımsız ise yada durumunu bilmiyorsan yıkılma riski taşırmış
Sonra aynen  geri geldik murat kaptan benim yerime içeri geçti bende onun yerine açıkta kıçtan kara bağlandım artık Yalıkavağı az buz çozmüştüm oğleye kadar süt liman oğleden sora  hafif  hafif güneyli rüzgarlar başlar akşama doğru iyice coşar gün biterkende hava düşer
Artık hemen hemen her gün oğleden sonra çıkar olmuştum

Tabi,ki çoğunlukla cenova yada cenovayı açmasam sadece ana yelken ikisini birden açmaya pek cesaret edemiyordum dümeni sonuçta boşa bırakıyorsun hadi sarma sistem sıkışırsa zaten acemilikte hat safada hatta bir iki kez dümen benden çıktı  diğer yelkeni açmak için bıraktığımdan dolayı oto pilotum yok daha doğrusu beni bohça gibi bir tarafa attı hiç anlamayan biri olarak tırsmıştım ama korkunun ecele faydası yok hani diyorlarya repliklerde bazen:

O KIZ BURAYA GELECEK...   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Puhahahaahha  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

u.

« Yanıtla #23 : Ekim 31, 2017, 04:39:32 »
YARIN ÜŞENMEZ İSEM ÇÜNKİ BU KADAR YAZIYI BİR ARAYA HİÇ BİR FORUMDA YAZMADIM  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap:

Bodrum\Yalıkavak&Kokar Yarı Transfer ve ve ve YUNAN MACERAM..... Bir dizi felaketler sinsilesi.....   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ekim 31, 2017, 04:40:37 Gönderen: Ufuk Dumlu »
*

A. Ü.

« Yanıtla #24 : Ekim 31, 2017, 08:27:53 »
Ufuk ilgi ile takibe devam Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Y.

« Yanıtla #25 : Ekim 31, 2017, 08:54:19 »
çok güzel Ufuk korsan, kalemine sağlık... İzmir'de görüşmek üzere

Sent from my iPhone using Tapatalk
*

M. A.

« Yanıtla #26 : Ekim 31, 2017, 12:48:32 »
Babaya bayıldım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Babanız ve kızınızla nice seneler dilerim.
*

Ö. Ç.

« Yanıtla #27 : Kasım 01, 2017, 10:12:50 »
Çok güzel hikaye. Araya Yunanı nasıl sıkıştırdınız ben onu merak ediyorum kapanmayan ana yelkenle bir ilgilisi yoktur umarım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. G.

« Yanıtla #28 : Kasım 01, 2017, 11:04:22 »
Ufuk Korsanım,

çok güzel hikaye.

merakla devamını bekliyoruz.
*

u.

« Yanıtla #29 : Kasım 02, 2017, 02:33:43 »
EVET DEVAM... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben Faktorü:

Ben faktoru cümlede bile tuhaf geliyor ama nasıl açsam şoyleki bakıyorum buradaki ağabeylerim ablalarım tekne alırken sorvey dediğimiz kontrolü yapıyorlar ama ben uğraşmam gerek yokki ben her nasıl oluyorsa 4 – 5 metreden ters bırakılan ama her seferinde 4 ayak üzerine düşen kediyim nasıl oluyor diyeceksiniz bir şeyi çok istersem olur çok nasipliyim bir şeyi çok istersem olur tabi abuk sabuk değil yat,kat gokdelen değil  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Başağı alırken olduğu gibi bakımsızdı tamam ama  ne ozmos nede çok mühüm bir derdi vardı en temel motorunu bile çalıştırma ihtiyacı duymadım sadece hissetmek  gerçi plastik tokmakla sonradan tutyayı suda değiştirirken  bir giriştim meraktan ama ne cılof ne pılof en ufak ses yoktu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap , Başka bir ornek mesela 15  yaşında bir araba alırım ama sadece 35000,deydi sahibi belediye rüşvet olaylarından içeri girmiş araba yatmış beni beklemiş yani aranmam o beni bulur,arkadaşlar bile bir şey alırken anlasamda anlamasamda bana danışır…
Ama ama te yandan ıııııyyy… düşünmek bile istemiyorum Masada duran bir bardağa bakarsam kırılacağı içime düşerse o bardak 5 dakika sonra şu veya bu şekilde kırılır  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap kimsenin malına haset etmem kıskanmam yan goz ile bakmam ama size şunu soyliyeyim biraz batıl bulucaksınız ama goz değmesi denen şey gerçekten var  ve ben bunu istemedende olsa bunu başkasına yada bazen kendi talihime çok yapıyorum bazı şeyler içime doğuyor yada gozum değiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Neyse bu en iyi bir Ornek ile açıklanır  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hemde anlatmak istediğimi gorün hemde biraz konu değişsin tanıştırayım bu aşağıdaki araç 1986 Golf MK1 az yakar çok kaçar biladerin eski goz ağrılarından pancar motordan sonraki en büyük icat  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap aslen Mardin plakalıdır oylede gitti rahmetli mazot haricinde zeytin yağı çiçek yağı ve bunun binimum her türlü türevi ile gidebilir bilader bunu onun için aldı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ama inanın dışarıdakı gürültü neyse içeridede aynı bir fark yok yani anlıyacağınız  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

dinlemedi keyif onun koy onun o istedikten bize ne düşer tamam dedik   
Polis arkadaş ile diyoloğa geçti yalnız dedi ben mardine gelmem arabayı elazığa getirirsen alırım arkadaşta okey dedi anlaştılar belirli bir kaparo gonderdi arabanın satışı için el sıkıştılar.Bana geldi elazığa gitmek için uçak bileti almamı soyledi tamam dedim ve internet üzerinden uçak biletini temin ettim  elazığa uçtu aracı grdü beğendi noterden satışı yaptılar ve izmire doğru elli kontrol noktasından geçerek izmire doğru yola çıktı ( 67 Mardin plakalı,ya heryerde durdurulmuş nereye? İzmire Dur arıyacağız aracıda bir şeye benzemeteyince tipik uyuşturucu kaçakçısı muamelesi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Puhahaha
Sonuçta araba türlü badirelerden geçip sonunda izmire geldi mevsim yaz ilk hafta sonu ağabeymle yengem ile aldıkları arabayı babama gostermek üzere karaburuna yazlığa geldiler sonra denize gittik geldik plajdan donüşte ben n koltuktayım yazlıga son elli metre parkur çim yarış atları gibi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ağzımdan çıkan laf şu:
Abi sen bu arabayı aldın elazığdan buraya gostermeden izmire geldin Ya bozulursa?.....  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Dememe kaldı 1 – 2 – 3 tıp der gibi araba rampada baktı bana oylece baktı sonra bir yirmi otuz saniye marş tazeleme girişimi araçta faliyet yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sonra bana son bir pis bakış attı arabadan attım kendimi  başladım arkama bakmadan onumde duran yazlığa  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Oda kaçarsın dimi şimdi diye bağındı peşimden  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap neyse bir on dakika sonra çalıştırmayı başarmış sonra gozlerinden ateş çıkarak girdi yazlıktan içeri bir hışım ile ağzından çıkan tek laf şu…  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
/// Sen deveye Maşallah desen deve olduğu yere yığılır \\\
Puhahahaaha  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yani goz değmem bunun gibi bir sürü ornek sunulabilir bu en basitlerinden biri bilinçli olarak yapmasamda bu mevcut ailede bu huyum meşhur yani hiç kimsenin korkumdan aldığına ettiğine karışmam bunu neden anlattım çünkü bu şanssızlığımı birazdan transferde daha iyi anlayacağınız pişmiş tavuk benden daha şanslı ne hikmetse anlıyacağınız yanıma tekne ile yanıma komşu gelsiniz tekneye çıkartılacak adam değilim Puhhahaaha  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap neyse donek hikayemize:

BİLADERDEN HABER VAR:

Her gün aynı rutin sabah kalk biraz sabah yürüyüşü yada market kahvaltılık bir şey al artık yapıcak pek bir şey bulamıyorum bulursam vakit geçsin diye onun ile deşiniyorum oğlen yemeği hava biraz eserse  oğleden sonra şoyle bir başak ile yalıkavaktan açılıyorum maksat pratiğe devam yelken işini profosyonel olmasamda çozdüm en azından eski paniğim kalmadı yardırıyorum gidiyorum şoyle yalıkavak yarım adasının burnundan kafayı uzatıyorum sonra zınk tekrar içeri aslında yeni korkum var daha Mavi kartı çıkarmamışım sahil güvenlik bereket amcalar geçiyor ama bana bulaşmadılar neyse iki gün sonra Pal Marine gidip 10 Eurocuğumu verip kutsal mavi kartıma kavuştum ama bu işi sevdim beleş Mod çok ekstra bir şey olmadığı sürece rüzgar gotiriy ruzgar geri getiriy tam bir Kayseriliye gre spor masrafsız  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ama yanaşmalar problem allahım 340 zodyak bottan sonra dokuz metre titanic gibi geliyor bir ne koşuyorum deli dana gibi bir arkaya hiçbir şey adetse gsterilen kurs gibi değil motor içten takma olduğu için dümen çok geç cevap veriyor.Bazen kıyıya bağlandığım tonozu yakalamaya uğraşmayı bırakıyorum burnu topluyamıyorum bakıyorum adamın trandile çıkıcam koşturuyorum adamın trandile uçuyorum zarar vermiyeyim diye şimdi gerçi kolay oluyor ama ilk seferler fena oldu. Haliyle sıkılmaya başladım babam gideli bir hafta gibi bir süre oldu kavga yok dOvüş yok ekşın yok   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap en onemlisi saran biri yok  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap günlerden bir gün haber geldi 13 nisan Perşembe bilader aramış bana ulaşamamış peder bey
Abin Cumartesi izinli cumadan senin yanına tekneyi gormeye geliyor hem tekneye bakıcak getirebilirmi? Hemde tekneyi gormek istiyorlar iyi dedim sonra iki gün sonra sağolsun Cuma çalışmış o yorgunluk ile iş çıkışı izmirden Bodruma yanıma yollara koyuldu
Bu arada daha once yazmıştım bilader paluk çiftliğinde hem dalgıç hemde kaptan ticari deniz ehliyetinide çıkardı bayağıda proftur bu işlerde 14 senedir çiftlikte çalışıyor zaten totoşuda ondan nce hep suyun içindeydi ama bu yelkenli buyuk 14 metrelik yada 28 metrelik çiftlik teknesi değil onlar bunun yanıda çok teknolojik kalıyor hepsi radarlı madarlı kibrit çopü kadar joistic ile yonetiliyor en kotu elektrik olmaz ise takıyorlar dümen anahtarını kapatıyorlar hidroliği manuel gidiyorlar ama çok zor durumlarda biliyorsunuz yelkenli ağır yol hantal hiçbir tecrübe ondada yok neyse gayet güzel yolu tarif ettim Bodruma sokmadım gümüşlük üzerinden  yalıkavağa getirdim onları merkezdende araba ile karşılayıp Xuma Beach,e gtürdüm onları oldu saat gece yarısı bir neyse yatırdım onları sabah kalktık fazla vakit yok sabah kahvaltısı faslı onu hallettik sonr açozündüm iskeleden daha  oğle gibi olmadığı  için yalıkavakta rüzgar müzgar yok yazı bilmem ama  burada işler hep oğleden sonra biraz motor biraz Cenova yardımı ile yalıkavaktan çıktık tekneyi ilk gren biladerde beğendi ilk defa bir tekneye binen yenge için değişik bir tecrübeydi yani olsada olur olmasa olur  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu fotoğraflar kıyıdan açılırken donüşte hafif hafif hava kalkmaya başlamıştı ben miço olaraktan yelkenleri açtım neyin ne olduğunu gosterdim nasıl açılacağını kapanacağını nasıl ve neler yapmak gerektiğini kıyıya doğru gelirken oda hafif hafif kendini tarttı.Ama ben faktorünü hesap edemedi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kıyıya bağlandık güzel bir oğleden sonra atıştırması onları iki gibi gonderdim kimseler yohhh mahsunlaştım.Yok var aslında Milasın tüm ayıları hiç kimse kusura bakmasın  cumartesi Pazar oldumu o güzelim yarım adayı işkal ediyorlar her yer mangal is dumanı bilmediğim envayi çeşit Kürtçe Arapça hava afedersiniz yemek yiyip içip pisletip bırakıp gidiyorlar niye boyle dedim garibim çopçüler onlardan sonra arkalarını çarşambaya kadar çop kamyonu kamyon üstüne anca topluyorlar.

TRANSFER ZAMANI:
Yalıkavak&Kokar Transferi
TERSLİKLER – SİSAM FACİAM…..

Abim doner donmez haber etti 18 Nisan Çarşamba akşamı yanındayım 19 nisan sabahı hareket ediyoruz dedim:Havaya baktınmı?
Baktım 18 nisan akşamı fırtına var bir gün sürüyor Dilek boğazını geçeriz milli park civarı demir atarız  hava çok yükselmez ise basar Ahmetbeyli korfezine  kadar  gideriz demir atarız ertesi gün zaten fırtına ya orada sığındığımız yerde kalırız yada çok yükselmez ise basar kokara geçeriz benim çiftlikçi arkadaşların oraya bağlanırız ertesi günde hava toplar Karaburun yarım adasını doner mordoğana bağlanırız.
İyi dedim hava dedim bir günmü sürüyor eminmisin?   
Vallahi baktım ertesi gün düşmeye başlıyor iyi dedim bu  arada biz çıkana kadar oyle kral havalar gordümki elli kere gelirdi.Mazot derdim değildi yani mazot ile durağan havada bile gelsek olurdu yeterki artık yuvama izmire doneyim ama izin alamayışı pohh etti yani durduk durduk fırtına oncesi yollara düştük  yola  çıkmadan siteden hesaplamıştık 100 litre mazotum fazla geliceğini bile bile yığmıştım tekneye hoş hava bozuk olunca yelken gücünden dolayı çoğu izmire gelince bana kaldı.
18 nisan abim işten çıkınca geleceği yola çıkacakları için babam ile izmirden akşama bodrum için bilet almışlar kambersiz düğün olurmu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Babada gelicek tabi işin şakası kangoo bende birininde onu geri izmire getirmesi gerekiyor oda  o işe bakıyor tabi ben biraz yattım yuvarlandım saat yarım gibi yalıkavaktan Bodrum yollarına yola düştüm iki gibi inmişler bende aynı zamanda gara girdim onları aldım yalıkavağa donüş yoluna koyuldum.
Geldik yattık tabi bilader dokülüyor hemen gomulduk uykuya bilader sabah 5 buçukta kaldırdı hepimizi hazır asker etti hadi,hadi,hadi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap tabiri cayiz ise peşimizden atlı kovalıyor babam çanağı soküyor bırak baba filan ipleri nasıl çozdüm hatırlamıyorum bu arada babama şaka için Didim midim bizi kıyıdan takip et puhahaha oldu canım dedi başka işim yok birde sizi takip edicem dedi birde üzeine şaka ile ekledi inşallah batarsınız  zaten ğle olmadan uyanık eve varmış uykuya bile yatmış  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap puhahahaah gerçi batmaktan beter olduk  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap gün ışımadan biz yollara koyulduk  rüzgar filan yok 1500 devir motor kuvveti ortalık yağ gibi akıyoruz

Saat yediyi biraz geçe o okun ucundaki noktaya yakın biraz ilerisi yada gerisi bir yerlerdeydik,Motora yüklenenemiyoruz gerekli parçaları değiştirsemde teknedeki motoru tanıyacak kadar aylardır sahibi değilim ya yolda kalırsa? Sorusu var yavaş gidelim ama programa gore gidelim ertesi gün fırtına olacağı için hava yavaş yavaş yükselmeye başladı akşamada zaten uçmuştu, 8 – 9 gibi yükselmeye başladı bende iyi bir miço olduğumdan ilk once ana yelkeni açıp kurdum,sonacığıma cenovayı açtım forumdan okuyarak oğrendiğim güneye inerken bolca yelkenden faydanılabildiği kuzeye çıkarkende rüzgarlar genellikle güneye doğru estiği için rüzgardam pek faydalanamıyacağımdı.

Yelkenleri açarken:

Ama bereket  Yelkenleri açınca rüzgarıda arkamızdan yiyince tapa gaz kuzeye sisama doğru akmaya başladık motorun devrini bile artırma ihtiyacı duymadık,

Yanlış hatırlamıyorsam ilk once Didimin ucundaki yazlıklar,Sonra iyice yaklaştıkça gemilere yol gosteren soldaki fener gozükmeye başladı

Saat tam oğle vakti acıkmaya başladık ben aşağı mukfağa indim  yol için bayağı kumanya tavuk mavuk bir şeyler almıştım tavada onları yaptım sıra ile inip yemek işini hallettik bu ara feneride  geçip Didim açıklarında seyir yapmaya başlamıştık  arada Navionics,ten derinlik hız gibi bilgilerimizi takip ediyorduk.

Sonracığıma güzelgahta sektorun lideri balık çiftliklerinin fiyatlarına her şeye yon veren  kılıç,ın kırmızı kırmızı tesisleri grünmeye başladı ucu bucağı yoktu nerdeyse sisama yakın anca bittiler kaç tane vardı sayamadım bile bu Arda: