0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. A.

Ynt: Film önerisi
« Yanıtla #525 : Mayıs 16, 2018, 16:26:52 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sanki filmi gerçeğe göre  yumuşatmışlar gibi. Filmin fragman görüntülerinde nişanlı kurtulmuş gözüküyor vs vs...

Acaba kurtuldu mu yoksa "I see dead people" durumu mu?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben de onu düşündüm ama Hollywood bu, romantizmi sever....

*

M. A.

« Yanıtla #526 : Mayıs 16, 2018, 16:36:22 »
Sanki filmi gerçeğe göre  yumuşatmışlar gibi. Filmin fragman görüntülerinde nişanlı kurtulmuş gözüküyor vs vs...

Acaba kurtuldu mu yoksa "I see dead people" durumu mu?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bak bu olabilir. Bir filmde de vardı buna benzer birşey (6. His dışında ama hatırlayamadım ismini) Hahh şimdi geldi aklıma George Clooney ile Sandra Bullock'un uzayla ilgili bir filmi idi. George Clooney'de Sandra'ya gelip yardım ediyordu. Ama gerçekte yohhtuu...

*

H. E.

« Yanıtla #527 : Mayıs 16, 2018, 16:56:12 »

Bak bu olabilir. Bir filmde de vardı buna benzer birşey (6. His dışında ama hatırlayamadım ismini) Hahh şimdi geldi aklıma George Clooney ile Sandra Bullock'un uzayla ilgili bir filmi idi. George Clooney'de Sandra'ya gelip yardım ediyordu. Ama gerçekte yohhtuu...

*

M. A.

« Yanıtla #528 : Mayıs 17, 2018, 12:35:39 »

Önce sen demedin mi?   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Valla Ben demedim o dedi...

« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2018, 12:37:21 Gönderen: Murat Ayduk »

*

E. O.

« Yanıtla #529 : Haziran 04, 2018, 23:06:46 »
Adrift filmini  bu akşam izledim. Ben beğendim. Daha çok bir aşk hikayesi ama denizcilik de oldukça ağırlıklı. Fırtına daki çekimler oldukça gerçekçi ve sadece bu sahneler için bile seyredilir. Sona doğru şaşırtıp hüzünle bitiyor. Tekne de galiba bir Hallberg Raissy, çift direkli..
seyretmenizi öneririm...

*

A. T.

« Yanıtla #530 : Haziran 11, 2018, 02:18:00 »
Filmin sonu için spoiler vermeseydiniz keşke Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sent from my iPhone using Tapatalk
*

R. N. D.

« Yanıtla #531 : Haziran 11, 2018, 17:09:10 »
Adrift filmini  bu akşam izledim. Ben beğendim. Daha çok bir aşk hikayesi ama denizcilik de oldukça ağırlıklı. Fırtına daki çekimler oldukça gerçekçi ve sadece bu sahneler için bile seyredilir. Sona doğru şaşırtıp hüzünle bitiyor. Tekne de galiba bir Hallberg Raissy, çift direkli..
seyretmenizi öneririm...
bende bu filmi merakla bekleyenlerdenim. Nerede seyrettiniz acaba ? Sinemalara geldi mi ?
*

M. Ö.

« Yanıtla #532 : Haziran 12, 2018, 11:05:09 »
Tavsiye ederim. sıkmıyor. CKM de seyredebilirsiniz.
*

M. A.

« Yanıtla #533 : Haziran 12, 2018, 12:36:02 »
Adrift (Sürükleniş)

Film Ankara'da sınırlı sayıda salonda oynuyor. Film iyi kotarılmış, kitabı okumadığım için ne kadar gerçek öyküye sadık kalınmış bilmiyorum ama kesinlikle izlenmesi gereken bir film kaçırmayın derim. Detay vermeyeceğim ama denizcilik, tekne ve tutkulu bir aşk iyi harmanlanmış. Gerçek öyküler üzerine kurulmuş iyi bir senaryo filmi her zaman seyrettirir.
Olayın gerçek kahramanı Tami Oldham adlı kadının yaşadığı onca zorluk sonrasında denizden kopmamasıda takdire şayan bir durum olarak not edilmelidir.
*

T. R. Ö.

« Yanıtla #534 : Haziran 12, 2018, 13:01:55 »
Eğer henüz izlemediyseniz tavsiye ederim, Vikings dizisinden Floki ( Gustaf Skarsgard) de bu filmde yer almaktadır.
Film bir denizci hikayesi değil ancak deniz üzerinde geçen sahneler için izlenir,

*

C. G.

« Yanıtla #535 : Haziran 13, 2018, 00:18:09 »
*

S. Ç.

« Yanıtla #536 : Haziran 13, 2018, 03:00:31 »

Kon-Tiki  ilginç ve güzel bir film..
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #537 : Temmuz 14, 2018, 09:22:07 »
The Terror (TV Dizisi - 2018)
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Özet: Roman, 1845 yılında Atlas Okyanusu'ndan Büyük Okyanus'a bir geçit bulmak için Kuzey Kutbu'na çıktığı yolculuktan dönmeyen, kaybolması çeşitli spekülasyonlara yol açan İngiliz gezgin ve kaşif Sir John Franklin'in gerçek hayatından hikaye edilmiştir. Kitapta anlatılan tüm karakterler de Franklin'in gerçek mürettabatından esinlenilmiştir. 1859 yılında aynı bölgeye bir araştırma gemisi gönderilmiştir. Görgü tanığı eskimolardan edinilen bilgiler ve 25 Nisan 1948 tarihli bir seyir defterinin notları ile gerçekler gün yüzüne çıkarılmıştır. Gemilerin 1846 Eylül-1847 Nisan ayları arasında Victoria Boğazı'nda buzullar arasına sıkıştığı ve Franklin'in 1847 Haziran ayında öldüğü ortaya çıkmıştır. Sağ kalan mürettabatın hepsi buzda yürüyerek Kanada'ya ulaşmaya çalışırken açlık ve hastalıktan ölmüştür.

Dizide, yoğun soğuk, hastalık ve doğal tehlikelerle birlikte, kutup ayılarına karşı hayatta kalma mücadelesi veren Franklin mürettabatının gerilim ve dram türündeki hikayesi izleyicilere aktarılacaktır.

Fragman:

Dün akşam 1. sezonu bitirdik, gayet güzel, gerçekçi ve sert bir dizi olmuş.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #538 : Temmuz 14, 2018, 09:41:08 »
Diziyi izledikten sonra incelemek veya izlerken rehber olarak kullanmak için şöyle bir de güzel harita ekleyeyim;

O çılgın coğrafyayı Google earth'den gezmek de ayrı keyif tabi.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. B.

« Yanıtla #539 : Temmuz 15, 2018, 01:27:45 »

The Teror linki,Toplam 10 bölüm.
Seyretmeyenlere tavsiye edilir,gerçekten yaşanmış bir hikaye.