0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Ynt: şişme bot tamiri
« Yanıtla #120 : Temmuz 13, 2018, 11:29:31 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Devam.....

Trabzon İl milli eğitim müdürlüğü bir proje başlatmış.

Her Okul Barınaktan bir köpek sahiplenecek . O köpek o okulun sorumluluğunda olacak .
10 Okulda uygulamaya koymuşlar .
Çocuklar sevinçten çıldırıyor.

Bu proje keşke tüm illere yayılsa....

Aaa, bu çok güzel proje. Sosyal medyada yayılsa da diğer iller de yapsa.

*

O. E.

« Yanıtla #121 : Temmuz 13, 2018, 11:31:15 »
Barınaklar çok acıklı ....

İnsanın ne kadar acımasız bir varlık olduğunu en kısadan anlatacağınız yer " Barınaklar ".
Enteresan bir şekilde barınaklarda çalışan personel Hayvan sevmiyor , insan işini sevmez anlarım ancak Hayvancıkların ne kabahati var.
Birde her şeyin aşırısı (yobazı) gibi Hayvanseverin aşırısı varki en tehlikeli olan grup bunlar.
Bunlar genelde orta yaşın üstünde durumu iyi hanımefendilerden oluşuyor ve aralarında kim daha çok hayvan seviyor, kim daha çok hayvan sahiplendirdi gibi acaip bir yarış içindeler.
(Yanlış anlaşılmasın bu tespit asla geneli kapsamıyor)
Bizim sokak köpeklerine özelikle Golden Retreiver cinsine (ki Barınaklarda ezici çoğunluk nüfus) Amerikadan ve Kanada'dan çok talep var. Bunları Amerikada sahiplendirmek için çalışan Türkler var.Gerçekten çok ciddi emek ve para harcıyorlar.

Tek sorun Bu köpeklerin Yolcu beraberinde Uçağa binebilmesi Buradaki zorlukta yanında götürecek insan bulunması.
İnsanlar doğal olarak çekiniyor ve korkuyorlar.
Buradan çıkmak problem Amerikaya girmekte bir sıkıntı yok .
Hatta Köpek getirdim derseniz veya sahiplenen söylerse Sıranın en başına alıyorlar .
En az 10 polistende Teşekkür içeren övgüler duyuyorsunuz.

*

O. E.

« Yanıtla #122 : Temmuz 13, 2018, 11:37:42 »
Devam.....

Trabzon İl milli eğitim müdürlüğü bir proje başlatmış.

Her Okul Barınaktan bir köpek sahiplenecek . O köpek o okulun sorumluluğunda olacak .
10 Okulda uygulamaya koymuşlar .
Çocuklar sevinçten çıldırıyor.

Bu proje keşke tüm illere yayılsa....

Aaa, bu çok güzel proje. Sosyal medyada yayılsa da diğer iller de yapsa.

Biz Bir kaç il milli eğitim müdürlüğüne dilekçe gönderdik hatta tahta köpek klübeleri için destek vereceğimizi , talep çok olursa bu iş için sponsor bulmak için aşırı çaba harcayacağımızı belirtik.
Şu anda konu herkese sempatik geliyor Sponsor işi çok kolay....
Biliyorsun bürokrasiyi bekliyoruz....
İstanbul zor belki birkaç ilçe milli eğitim müdürlüğü insiyatif kullanır yapar.
Trabzon ile konuşun çocukları çok mutlu pedegojik açıdan çok faydalı falan diyede belirtik.
« Son Düzenleme: Temmuz 13, 2018, 11:38:52 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #123 : Temmuz 13, 2018, 14:11:25 »
Şişme bot tamirine geri döneyim.

Gülümser korsana GEKO rehbere eklenmek üzere bot tamirini yapan arkadaşın telefonunu attım dün ancak gidip gitmediğini anlayamadım. (gönderdiğim mesajları göremiyorum ??)

İhtiyacı olan olursa Bot Tamiri için Davut Gürbüz 532 725 91 35 .
İzmir, Çeşme faliyet alanı. Kuşadasına da gidiyormuş.

*

G. Ö.

« Yanıtla #124 : Temmuz 13, 2018, 16:04:04 »
Şişme bot tamirine geri döneyim.

Gülümser korsana GEKO rehbere eklenmek üzere bot tamirini yapan arkadaşın telefonunu attım dün ancak gidip gitmediğini anlayamadım. (gönderdiğim mesajları göremiyorum ??)

İhtiyacı olan olursa Bot Tamiri için Davut Gürbüz 532 725 91 35 .
İzmir, Çeşme faliyet alanı. Kuşadasına da gidiyormuş.

Teşekkürler Ümit Korsan. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. Y.

« Yanıtla #125 : Temmuz 14, 2018, 15:41:41 »
Bizim bot da 4. sezonda sukoyvermeye başladı ıskarmoz vs. tarafından.

pvc bot kumaşı / kalın pvc  tır brandası ve pvc yapıştırıcı için internetten link verebilecek olan var mı?
acil durumdayız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Merhaba korsanım ben bu ürünü kullanıyorum ve çok memnunum. Pvc kumaş için ya bot tamircilerinden yada pvc branda satan veya pvc brandadan imalat yapan döşemecilerden alıyorum.
*

B. T.

« Yanıtla #126 : Temmuz 14, 2018, 21:20:35 »
Çok teşekkür ederim Mehmet Korsan.

Peki henüz yapıştıricisı ayrılmamış ama yakinda elinde kalacağınızı bildiğiniz parçaları yerinden sökmek için bir yöntem var mı?
*

M. Y.

« Yanıtla #127 : Temmuz 15, 2018, 22:27:38 »
Çok teşekkür ederim Mehmet Korsan.

Peki henüz yapıştıricisı ayrılmamış ama yakinda elinde kalacağınızı bildiğiniz parçaları yerinden sökmek için bir yöntem var mı?

Isı tabancası veya saç kurutma makinası ile eritmeyecek şekilde ısıtın ve birbirinden ayırmaya çalışın neticeye ulaşacaksınız.  Daha önceki iletide yazmayı unutmuşum PVC bot kumaşı olarak elden çıkarılmış eski botların parçalarınıda kullanabilirsiniz.
*

B. T.

« Yanıtla #128 : Temmuz 22, 2018, 10:31:05 »
Mehmet Korsanım,

Adecco çift komponentli pvc yapıştırıcıyı aldım. Bir de ısı tabancası ekledim yanına. Botun tamir kitinden de yeterli miktarda kumaş çıktı. Internetten de aseton-zımpara vs. Yöntemi anladım. Buraya kadar tamam.

Lakin bu ısı tabancasını tam olarak ne şekilde kullanıyoruz? Pvc'ye önce  yapıştırıcı katlarını sürüp son birleştirme sırasında malzemeyi yumuşatmak için mi?

Bugün işleme başlıyoruz kısmetse Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tekrar teşekkürler.
*

M. Y.

« Yanıtla #129 : Temmuz 22, 2018, 23:01:50 »
Mehmet Korsanım,

Adecco çift komponentli pvc yapıştırıcıyı aldım. Bir de ısı tabancası ekledim yanına. Botun tamir kitinden de yeterli miktarda kumaş çıktı. Internetten de aseton-zımpara vs. Yöntemi anladım. Buraya kadar tamam.

Lakin bu ısı tabancasını tam olarak ne şekilde kullanıyoruz? Pvc'ye önce  yapıştırıcı katlarını sürüp son birleştirme sırasında malzemeyi yumuşatmak için mi?

Behçet korsanım yapıştırıcı üzerinde belirtilen oranlarda ihtiyacınız kadar yapıştırıcıyı başka bir kapta hazırlayın ve yapıştırma yapacağınız iki yüzeye de fırça ile sürün. Yaklaşık 20 dakika bekleyin ve süre sonunda yapıştırıcıları tekrar aktifleştirmek için yapıştırıcı sürdüğünüz iki yüzeye de ısı tabancası veya saç kurutma makinası ile ısı uygulayın. Yapıştırıcının yumuşadığını göreceksiniz ve hemen iki yüzeye baskı uygulayarak yapıştırın. Yapıştırdığınız yüzeyin içinde hava kalmaması için tahta spatula ( mutfak ta kullanılan ahşap spatula) ile merkezden dışa doğru baskı uygulayarak yapıştırma işlemini bitirin. Büyük parçalarda birisinin yardımı şart yoksa yapıştırırken kıvrımlar oluşabiliyor düzeltmek çok zor. Yapıştırma işleminden sonra eğer tamirat şişme tüplerde ise 72 saat sonra şişirin aksesuarlarda ise şişirilmiş olarak yapıştırma işlemi yapabilirsiniz kullanım için gene 2 - 3 gün beklerseniz süper olur.

Bugün işleme başlıyoruz kısmetse Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tekrar teşekkürler.
*

Ü. G.

« Yanıtla #130 : Kasım 13, 2018, 10:59:42 »
Özellikle uyduruk botlarda 2. seneden sonra bir tarafını yapsan diğer taraftan kaçak oluşuyor. En azından benim botta öyle. Tamir işinden sıkıldım. Zaten tamir de olmuyor.
 Şişme bota köpük basarak tamir edebilir miyiz diye biraz araştırma yapmıştım. Aşağıdaki videoda uygulamasını yapmışlar. Gayet başarılı bir şekilde köpük basılabiliyor.  2. dakika 18. saniyeye dikkat  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. D.

« Yanıtla #131 : Kasım 13, 2018, 15:54:46 »
abi çok problem varsa getirin Sokakağzına bizim köyün kızları hemen tamir etsinler. Mülteci transferinden dolayı usta oldular. Sabah akşam bot tamir ediyolar. Güneye inerken ya da kuzeye çıkarken getirin limana benden selam söyleyin  hallederler hemen Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. S.

« Yanıtla #132 : Haziran 19, 2022, 22:21:45 »
Çeşme deyim, Buca daki botçu Davut un tlf. varsa bildirirmisin?