0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. Y.

Ynt: Yakın Yol Tekneleri-Ecza Kutusunda Bulunması Gereken İlaçlar.
« Yanıtla #75 : Haziran 14, 2016, 22:03:22 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tekne normal ısıda bir yer değil..ilaçların kullanma tarihinden çok önce ambalajında olsa dahi bozulduğunu sanıyorum..

Nem de başka bir problem.
Bir çok ilacın prospektüsünde "serin ve kuru yerde saklayınız" ya da "oda sıcaklığında saklayınız, rutubetten muhafaza ediniz" yazar.
Bu durumda ilacı en garantili şekilde "eczane"de saklayabiliriz gibi görünüyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

« Yanıtla #76 : Haziran 14, 2016, 22:09:59 »
Blister ambalajlar rutubeti  büyük ölçüde  geçirirler. Sıcaklık  önemli bir faktördür ama kurtulmak  kolay  değil, ilaçları  bi cam  kavanoz içine almak rutubetten koruyabilir. 

*

K. Ö.

« Yanıtla #77 : Haziran 14, 2016, 22:51:37 »
Oda Sıcaklığında Saklanması Gereken İlaçlar / 18-25 derece
Serin Yerde Saklanması Gereken İlaçlar / 8-15 derece
Buzdolabında Saklanması Gereken İlaçlar - Soğuk Zincir İlaçları / 2-8 derece 'de saklanması gerekiyormuş.

Şarap dolapları +4 ile +20 derece arasında ve her rafı farklı ayarlanabilen modelleri mevcut.
Bir rafı bu işe ayrılsa, bu dolaplar kullanılabilir mi ? Hem şaraplar gerekli ısıda tutulur hem ilaçlar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

« Yanıtla #78 : Haziran 15, 2016, 06:11:49 »
Şarap dolapları  kullanılabilir. Oda ısısında  tutulması  gereken ilaçlar buzdolabında  da  tutulabilir.  Oda  ısısının altında  saklanmaması  gereken  bir  kaç ilaç  olduğunu hatırlıyorum ama  çok  spesifik  hastalıklar içindi.

*

K. Ö.

« Yanıtla #79 : Haziran 15, 2016, 11:06:02 »
Şarap dolapları  kullanılabilir. Oda ısısında  tutulması  gereken ilaçlar buzdolabında  da  tutulabilir.  Oda  ısısının altında  saklanmaması  gereken  bir  kaç ilaç  olduğunu hatırlıyorum ama  çok  spesifik  hastalıklar içindi.

Bu yanlış bilgi olabilir. İlaçların saklanması gereken dereceleri aldığım eczacılık sitesi, ilaçların standart buzdolaplarında saklanmaması gerektiğini yazıyordu.
O sebeple ( dereceleri yüksek ve standartlara ayarlanabiliyor diye) şarap dolaplarını sormuştum.

Bir de forum da ne kadar çok doktor var derler. Nerdeeee  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. T. G.

« Yanıtla #80 : Haziran 15, 2016, 11:19:51 »
Doktor olarak görüşümü yukarıda belirtmiştim :-)
*

A. Ş. .

« Yanıtla #81 : Kasım 28, 2017, 15:24:04 »
bulantı sık karşılaşılan bir sorun. bu konuda hem çocuklarda hem erişkinlerde hem de gebelerde  kullanılabilen  ve emedur metpamit dramamine gibi ilaçlardan kat kat etkili bir önerim olacak
zofran zydis 8mg  ağızda eriyen tablet.
dil altında eridiği için bazen hiç bir şekilde tablet bile yutamayacak kadar bulantı olan durumlarda bile kullanılabiliyor. 20 kilo bir çocuğa ilacın 1/4 ünü verebilirsiniz. hap yutamayan çocuklarda da dilaltından hemen emildiği için etkili.
reçete ile sadece kanser hastalarında ödeniyor. ama reçetesiz eczaneden alınabiliyor. 40küsür lira fiyatı vardı en son...
piyasada muadili epey var, ama dilaltı olarak alınabilen  bir tek yazdığım ilaç var.
*

H. E.

« Yanıtla #82 : Aralık 01, 2018, 23:56:58 »
Bu eski konuyu ben yeni görüyorum
*

R. E.

« Yanıtla #83 : Aralık 02, 2018, 00:37:43 »
Teknemde Aspirin bile yok desem

Doktor olarak görüşümü yukarıda belirtmiştim :-)

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yara bandı, sargı bezi, baticon gibi malzeme ile alka seltzer-sedergine-aspirin C plus üçlüsünden birini bulundurmak iyi gibi sanki..

*

C. A.

« Yanıtla #84 : Aralık 02, 2018, 02:38:21 »
Ticari gemilerde kullandığımız dünya sağlık örgütüne (who) ait kitapçığın linki aşağıdadır.

Annex I'deki ilaç listesinde, category C sekmesine bakmanız yeterlidir.

Selametle...

*

Ö. Y.

« Yanıtla #85 : Ocak 16, 2019, 09:21:40 »
Bir öneri de benden..

Açık olmayan yanıklar için (kaynar su v.s)  yanan bölgeye yumurtanın akını tabaka olacak şekilde sürüp kurutun.. Yarım saat sonra acı sızı yok evellallah.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

R. E.

« Yanıtla #86 : Ocak 16, 2019, 14:25:30 »

Diğer her şey bir yana da trafiğe çıkan otomobillerdeki üstünde kırmızı hilal olan çanta benzeri bir çantayı bulundurmayı gerektirir bir mevzuat var mı?

Şayet böyle bir mevzuat varsa, o çanta (ve içindekiler) olmadığında SG de cezayı çakıyorsa, onu bulundurmak kesin gerekli.

Bunun dışında üstteki mesajıma güveniyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. Ö.

« Yanıtla #87 : Nisan 24, 2020, 20:40:52 »

Diğer her şey bir yana da trafiğe çıkan otomobillerdeki üstünde kırmızı hilal olan çanta benzeri bir çantayı bulundurmayı gerektirir bir mevzuat var mı?

Şayet böyle bir mevzuat varsa, o çanta (ve içindekiler) olmadığında SG de cezayı çakıyorsa, onu bulundurmak kesin gerekli.

Bunun dışında üstteki mesajıma güveniyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tekne Ticari olarak kayıtlı ise ilk yardım çantası bulundurulması zorunlu. Yıllık olarak da yenilenmesi zorunlu.
*

Ö. T.

« Yanıtla #88 : Nisan 25, 2020, 01:55:16 »
Zorunluluğu bilmem ama ,kendi menfaatim için detaylı bir ilaç çantası teknemde bulunduruyorum. Kantaron yağı bile var içerisinde. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aslında üç sene filan önce bu işleri epey detaylı işlemiş , toplantılar filan düzenlemiştik.  Forumda bir yerlerde tozlanıyordur , bulup çıkarmak lazım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ç.

« Yanıtla #89 : Nisan 25, 2020, 11:52:41 »
Şimdi bir yerimiz çiziliyor,zedeleniyor..yok oksijenli sular sürmeler,batikonlar,kremler vs..

Çocukken ,keserdik,yaralardık bir yerimizi,anamız bizi yakalar basardı tentürdiyotu..ertesi gün pırıl pırıl olurdu orası..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap kokusu hala beynimde..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ve ilkokuldaki aşı günleri..

Hala varmı acaba dediğim,kokulu kahverengi tentürdiyottan..