0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ç.

Mandalya marina
« : Temmuz 18, 2016, 11:52:00 »
Didim'e götüdüğüm bir tekneyi Mandalya Marina'ya bağladım. Sanırım Güllük'te açılan diğer marina ile aynı zamanlarda açıldığı için, belki tanıtım faaliyetinde yetersiz kaldığı için adını çok duyuramadı. Ağaçların köklerinin denize indiği, çevresi yemyeşil bir marinacık. Çevresinde denizi önlemek için herhangi bir set yok zaten gerek de yok, bakıldığında küçücük bir gölün kıyısı gibi görünüyor. Fiyatları da oldukça makul görünüyor. Havalimanına yakın ama ulaşımı yok varsayabiliriz. Araç kiralama dışında pek alternatif yok gibi, belki mairna bu tür bir servis sağlayabilir. Güllük körfezinde dolaşan veya Didim'de bağlı teknelerin görmesini öneririm.

Detaylı bilgi:

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. K.

Ynt: Mandalya marina
« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2016, 16:44:54 »
Benim sürekli su ikmali yaptığım küçük ve temiz bir tesis.
Şimdilik palamar, su, elektrik, duş dışında çok fazla hizmet sunamıyorlar. Yakında yandaki sitenin lokantası ile anlaşacaklarmış.
Yöneticisi Çağlar adında genç bir arkadaş.

Tel: 0555 665 0314 (Çağlar)
CH: 73

*

Ü. G.

« Yanıtla #2 : Ocak 21, 2019, 15:19:32 »
Geçenlerde hafta sonu gezisi olarak arabayla Kazıklı koyuna gittim. Yeşili, genel olarak doğası çok güzel bir yer. Marina küçük ama hoşuma gitti. Karapark, mazot temini,  alışveriş vb. kısıtlı olduğu ortada ama benim için ilk sırada değiller. Kekamoz sorunu olduğunu da biliyorum. Bu marinaya tekne bağlamaya henüz karar vermedim, düşünüyorum.

Güllük tarafında olan koylardaki balık çiftliği ve kirliliği sorunu da malum. Bu koy daha iyi görünüyordu. Merak etiğim tekneyle günü birlik çıkışlarda fazla uzağa gitmeden hemen o koy içerisinde denize girme olanağı nasıl? Özellikle koyun çıkışta batı tarafları google earth üzerinde güzel görünüyor. Yoksa Didim tarafına veya Bodrum tarafına mı gitmek gerekiyor?

Orayı bilen veya orada kalan korsanlarımızın bu konudaki görüşlerini merak ediyorum.

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #3 : Ocak 21, 2019, 15:43:00 »
Geçenlerde hafta sonu gezisi olarak arabayla Kazıklı koyuna gittim. Yeşili, genel olarak doğası çok güzel bir yer. Marina küçük ama hoşuma gitti. Karapark, mazot temini,  alışveriş vb. kısıtlı olduğu ortada ama benim için ilk sırada değiller. Kekamoz sorunu olduğunu da biliyorum. Bu marinaya tekne bağlamaya henüz karar vermedim, düşünüyorum.

Güllük tarafında olan koylardaki balık çiftliği ve kirliliği sorunu da malum. Bu koy daha iyi görünüyordu. Merak etiğim tekneyle günü birlik çıkışlarda fazla uzağa gitmeden hemen o koy içerisinde denize girme olanağı nasıl? Özellikle koyun çıkışta batı tarafları google earth üzerinde güzel görünüyor. Yoksa Didim tarafına veya Bodrum tarafına mı gitmek gerekiyor?

Orayı bilen veya orada kalan korsanlarımızın bu konudaki görüşlerini merak ediyorum.

Maliyet kaygısıyla Iasos Marina'da kaldım geçen sezon yeni tekne alınca. Güllük körfezinin kuzey yakasında var gibi görünen onlarca koy bize temiz berrak duygusu vermeyince hep bodrum tarafında Cennet Koyuna gittik. O da bir süre sonra sıktı. Diğer bodrum koyları zaten hep şehir. Leros Patmos yakın adalar turunu aradan çıkartınca, eski göz ağrımız Gökova Ören Marinaya kaçtık. İzmir'den ulaşım süresi de 10 dk fark etmiyor (Iasos için yazıyorum).

Iasos'ta yakıtı bidonla taşıdım, karaya çekme imkanı da yoktu. Gökova Ören marinanın fiyatını hediye aylar dahil bölünce fiyat farkı da azalıyor. Hatta sözleşmem bitmeden kaçtığım için, verdiğim parayı kaldığım aylara bölünce, aylık maliyet aynı bile oldu.

Bazı koylarına büyüklerimiz el koysa da, Gökovanın her koyu cennet. Tavsiye ederim.

*

Ü. G.

« Yanıtla #4 : Ocak 21, 2019, 15:51:15 »
Evet İasos tarafının biraz daha kirli olabileceğini düşünüyordum. O nedenle Mandalyayı araştırıyorum. Bilgiler için teşekkürler.

*

E. S.

« Yanıtla #5 : Ocak 21, 2019, 16:06:33 »

Ünsal Korsanım; Benim teknem de kıyıkışlacık köyünde alargada , yaz aylarında Bodrum tarafındaki koylar çok kalabalık ve gürültülü olduğu için bu bölgeye sıklıkla gidip geliyorum. Kazıklı koyunun da Güllük körfezinden kirlilik açısından pek bir farkı yok lakin kuzey kıyıları yaz aylarında rüzgar ve dalgaya korunaklı ve oldukça temiz. Koydan çıkıp Didime doğru giderken Mandalya marinaya takribi 45 dk uzaklıkta çok çok daha temiz kristal berraklığında koylar da mevcut lakin yazın öğleden sonraları dalgaya açık. İsterseniz özelden çevre koylardan pek çok foto paylaşabilirim

*

Ü. G.

« Yanıtla #6 : Ocak 21, 2019, 16:10:26 »
Teşekkür ederim Efe korsanım. Resimde marinadan çıkışta kazıklı koyunun sağında iki koy işaretlemişsiniz. Özellikle bu koyları merak etmiştim. Bu koylar mı öğleden sonra dalgaya açık oluyor?
*

O. E.

« Yanıtla #7 : Ocak 21, 2019, 16:12:55 »
Bu arada Marina paraları uçmuş ki uçmuş  ...........

Minareden atsan havada kalır....

Bu kadar beklemiyordum açıkçası...

hayırlısı olsun
*

E. S.

« Yanıtla #8 : Ocak 21, 2019, 16:15:15 »
Hayır bu koylar (kuzey-kuzeybatı estiği sürece ki yaz aylarında hakim rüzgarlar genelde bunlar) dalga, rüzgar almaz. Ayrıca dip yapısı güzel demir tutuyor, marinaya dönmeden gecelemek isterseniz de rahat uyursunuz.
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2019, 16:16:27 Gönderen: Efe Sarıoğlu »
*

E. A. A.

« Yanıtla #9 : Ocak 21, 2019, 21:32:29 »
3 senedir Mandalya Marinadayım.  Marina müdürü Çağlar Sayan üyemiz zaten. Çok titiz , kendi bildiğinden şaşmayan kişilik yapısındaki arkadaşların haricinde, marinadan memnun kalmayanını görmedim. Neticede butik marina beklentileri törpülemek lazım. Kendi hesabıma çok sevdim, aileden biri gibi oldum. Hertürlü teknik desteği sağladılar , karaya alma konusu hariç  teknik hiçbir kısıtlılığım yok. Elimizdeki listede hertürlü tamiri yapabilecek kişilerin telefonları var. Bir marinada manevra yanaşma bu kadar kolay olabilir, siz tekneyi hizalayın  zaten tutup bağlıyorlar neredeyse. Marmaris yatmarinada  3-4 cm farkla araya girip bağlanma hususunda kulağı kestirdiğimiz için burası cennet gibi. Pervane kekamoz yaptı hasta olduğumu ve dalmaya hevesli olmadığımı gören Çağlar  saniye tereddüt etmeden daldı ve temizledi. Marina müdüründen bahsediyorum bu arada... Geçen ay yine pervane devri düştü , Çağlar  Memet bey olarak askerdeydi, bu sefer palamar cem  ,  daldı bana iş bırakmadılar. Bu insanlar mecburiyetten böyle davranmıyorlar içlerinden geliyor.  Kesinlikle mükemmel düzgün insanlar.  Bu sene ayrılıp biraz da başka yerleri göreyim diyorum  ama gerçekten ayrılmak zor geliyor. Bu kadar kaldıysam zaten personel sayesindedir kesin.
Suyu marmaris gibi değil organik kirlilik var. Çevredeki balık çiftlikleri gitmeden düzelmez. Ancak havaların soğuk olduğu o bölgede iki ayaklı trafiğinin azaldığı dönemde su pırıl pırıldı. Demekki geri dönüşsüz kimyasal kirlilik yok. Çevrede demir atılacak koylar var , havaya göre tabii. Yılda bir iki sağlam eser , geçen seferkinde körfezde yakalandık hava dinene kadar tur attık kıyıya yaklaşsak yapışırdık zaten. Bir çok yere yakın hafta sonu gidilebilir. Tabii diskosu , saunası, steak restoranı filan yok , olsa ben orada durmam  ,  bence emniyetli bir marina. Ben arada bir yazılarımda tanıtmaya çalıştım ama forum kuralları gereği reklama girer endişesiyle fazla kişisel fikir beyan etmemiştim, foruma üye olmalarını sağladım ama sıkı sıkıya da reklam olarak yorumlanabilecek paylaşımlarda bulunmamalarını tembih etmiştim. Dozu fazla kaçırdım galiba kimse tanımamış elemanları.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ü. G.

« Yanıtla #10 : Ocak 21, 2019, 21:46:38 »
 Olumlu olarak tanıtılmayı hakeden bir marinaysa tanıtılmalı zaten. Gidip gordugumde bende ortamı ve marinayı beğendim. Tek tedirgin olduğum kısım kirlilik durumu.  Çevredeki aktivitelerin az olması benim zaten istediğim bir sey. Aksi gürültü demektir. Bakalım henüz karar vermiş değilim. Detaylı bilgi için tesekkür ederim.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #11 : Ocak 21, 2019, 22:50:25 »

Ünsal Korsanım; Benim teknem de kıyıkışlacık köyünde alargada , yaz aylarında Bodrum tarafındaki koylar çok kalabalık ve gürültülü olduğu için bu bölgeye sıklıkla gidip geliyorum. Kazıklı koyunun da Güllük körfezinden kirlilik açısından pek bir farkı yok lakin kuzey kıyıları yaz aylarında rüzgar ve dalgaya korunaklı ve oldukça temiz. Koydan çıkıp Didime doğru giderken Mandalya marinaya takribi 45 dk uzaklıkta çok çok daha temiz kristal berraklığında koylar da mevcut lakin yazın öğleden sonraları dalgaya açık. İsterseniz özelden çevre koylardan pek çok foto paylaşabilirim

İşaretli olan koylardan güneydekinde kalınmaz, hem açık hem de balık çiftliği depoları vs var zaten o koyda. Kuzeydekinde biz sezon sonunda hafta sonları kalıyoruz bazen kısa seyir amaçlı çıktığımızda. Sezonda gündüz Didimden kalkan tur tekneleri ile dolu olduğu için kalınması keyif vermez bu koyda da. Ayrıca koyun önünden çok balıkçı teknesi ve mavna kılıklı şeyler geçiyor taşıma amaçlı. Hem gürültü hem dalga oluyor koya giren.

Sanırım Ekim ayıydı, o marinanın palamarı bu koya kadar gelip bir iki tekneye kıçtan kara hizmeti vermişti. Kıçtan karada hem palamarcılar hem de tekneler çok usta değildi ama hizmette sınır yoktu denilen cinsten bir hizmetti, 1 saat kadar uğraşıp bağlamışlardı tekneleri. Alp hocamın yazdığından marina içerisinde tecrübeli oldukları anlaşılıyor.
*

B. E.

« Yanıtla #12 : Ocak 22, 2019, 09:11:17 »
3 senedir Mandalya Marinadayım.  Marina müdürü Çağlar Sayan üyemiz zaten. Çok titiz , kendi bildiğinden şaşmayan kişilik yapısındaki arkadaşların haricinde, marinadan memnun kalmayanını görmedim. Neticede butik marina beklentileri törpülemek lazım. Kendi hesabıma çok sevdim, aileden biri gibi oldum. Hertürlü teknik desteği sağladılar , karaya alma konusu hariç  teknik hiçbir kısıtlılığım yok. Elimizdeki listede hertürlü tamiri yapabilecek kişilerin telefonları var. Bir marinada manevra yanaşma bu kadar kolay olabilir, siz tekneyi hizalayın  zaten tutup bağlıyorlar neredeyse. Marmaris yatmarinada  3-4 cm farkla araya girip bağlanma hususunda kulağı kestirdiğimiz için burası cennet gibi. Pervane kekamoz yaptı hasta olduğumu ve dalmaya hevesli olmadığımı gören Çağlar  saniye tereddüt etmeden daldı ve temizledi. Marina müdüründen bahsediyorum bu arada... Geçen ay yine pervane devri düştü , Çağlar  Memet bey olarak askerdeydi, bu sefer palamar cem  ,  daldı bana iş bırakmadılar. Bu insanlar mecburiyetten böyle davranmıyorlar içlerinden geliyor.  Kesinlikle mükemmel düzgün insanlar.  Bu sene ayrılıp biraz da başka yerleri göreyim diyorum  ama gerçekten ayrılmak zor geliyor. Bu kadar kaldıysam zaten personel sayesindedir kesin.
Suyu marmaris gibi değil organik kirlilik var. Çevredeki balık çiftlikleri gitmeden düzelmez. Ancak havaların soğuk olduğu o bölgede iki ayaklı trafiğinin azaldığı dönemde su pırıl pırıldı. Demekki geri dönüşsüz kimyasal kirlilik yok. Çevrede demir atılacak koylar var , havaya göre tabii. Yılda bir iki sağlam eser , geçen seferkinde körfezde yakalandık hava dinene kadar tur attık kıyıya yaklaşsak yapışırdık zaten. Bir çok yere yakın hafta sonu gidilebilir. Tabii diskosu , saunası, steak restoranı filan yok , olsa ben orada durmam  ,  bence emniyetli bir marina. Ben arada bir yazılarımda tanıtmaya çalıştım ama forum kuralları gereği reklama girer endişesiyle fazla kişisel fikir beyan etmemiştim, foruma üye olmalarını sağladım ama sıkı sıkıya da reklam olarak yorumlanabilecek paylaşımlarda bulunmamalarını tembih etmiştim. Dozu fazla kaçırdım galiba kimse tanımamış elemanları.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sağ olun hocam, güzel bilgi.
Bu yaz da tekne bende kalırsa komşu oluruz belki...
*

E. A. A.

« Yanıtla #13 : Ocak 22, 2019, 12:26:17 »
Cok mutlu olurum,  geldiginizde GeKo oldugunuzu soylediginizde bana haber veriyorlar zaten ...

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

E. S.

« Yanıtla #14 : Ocak 22, 2019, 12:31:54 »

İşaretli olan koylardan güneydekinde kalınmaz, hem açık hem de balık çiftliği depoları vs var zaten o koyda. Kuzeydekinde biz sezon sonunda hafta sonları kalıyoruz bazen kısa seyir amaçlı çıktığımızda. Sezonda gündüz Didimden kalkan tur tekneleri ile dolu olduğu için kalınması keyif vermez bu koyda da. Ayrıca koyun önünden çok balıkçı teknesi ve mavna kılıklı şeyler geçiyor taşıma amaçlı. Hem gürültü hem dalga oluyor koya giren.

Sanırım Ekim ayıydı, o marinanın palamarı bu koya kadar gelip bir iki tekneye kıçtan kara hizmeti vermişti. Kıçtan karada hem palamarcılar hem de tekneler çok usta değildi ama hizmette sınır yoktu denilen cinsten bir hizmetti, 1 saat kadar uğraşıp bağlamışlardı tekneleri. Alp hocamın yazdığından marina içerisinde tecrübeli oldukları anlaşılıyor.

Ömer korsan en güneydeki koy benim en çok gecelediğim koy. Çiftlik deposu vs yok orada. Yazın bir önceki gün sağlam fırtına olmuşsa çok nadir solugan alır, onun dışında güney cepheli olduğu için yazın oldukça korunaklı. Balık çiftliklerine yem taşıyan teknelerin sabah 9-10 gibi öğleden sonra 17-18 gibi dalga yaptığı doğrudur. Gündüzleri saat 12-16 aralığında güllükten kalkan tur tekneleri yüzme molasına girip çıkarlar ama saat 16 dan sonra sadece bir kaç yaban domuzu ve yaban keçisi kalıyor etrafta. Gerisi sükut, huzur:)