0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Ynt: Biraz da Müzik
« Yanıtla #1065 : Ocak 10, 2019, 11:38:10 »
Gezgin Korsan Radyo aslında tam da senin program yapacağın türde bir ortam Emin Alp Hocam.

Bir defa süreklilik derdin yok. Canın istediğinde "Daalın lan! Bu sefer profgram falan yok size. Canım istemiyo..." deme hakkına sahipsin.

Ne çaldığına karışan eden yok. Rock üstüne arabesk, Mozart'tan sonra TSM çalabilirsin. İstersen hiçbir şey çalmadan sesssiz durabilirsin.

Asabiyete falan karışan yok.

Bi dene yani bence...

Teknik ekip süper, her şeyi hazırlar sana, yayın için.

*

A. Y.

« Yanıtla #1066 : Ocak 10, 2019, 11:52:15 »
Slavlarin en marjinal, kopup gitmis ve sonradan beklenmedik sekilde ünlenmis ablasi Svetlana Laboda dir..
Laboda zaten devamli Turkiye deydi.. Bi vesileyle Miami ye gitti, orda ne olduysa artik bazi abilerle tanisti galiba ve solugu Uganda & Angola & Kongo civarlarinda aldi.. O etki muzigine yansidi ve basarilarina basarilar katarak superstar oldu..

*

E. A. A.

« Yanıtla #1067 : Ocak 10, 2019, 12:48:06 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gezgin Korsan Radyo aslında tam da senin program yapacağın türde bir ortam Emin Alp Hocam.

Bir defa süreklilik derdin yok. Canın istediğinde "Daalın lan! Bu sefer profgram falan yok size. Canım istemiyo..." deme hakkına sahipsin.

Ne çaldığına karışan eden yok. Rock üstüne arabesk, Mozart'tan sonra TSM çalabilirsin. İstersen hiçbir şey çalmadan sesssiz durabilirsin.

Asabiyete falan karışan yok.

Bi dene yani bence...

Teknik ekip süper, her şeyi hazırlar sana, yayın için.

Sağol Hakancım , ben seni dinlemeye devam edeceğim. Bu arada şubattaki fuara geleceğim  zamanı ve yeri belirleyelim  yine güzel bir geyik ortamı doğsun.

*

M. A.

« Yanıtla #1068 : Ocak 11, 2019, 00:51:50 »
Çoook sağolasın Meltem K... Benim en iyi huyum kendimi tanımamdır. Maymun iştahlılığın doruklarında olduğumdan astrologlar bana bakıp bakıp ikizler burcunu yazıyorlar , peşinen söyliiim. Bu işlerde devamlı aynı seviyede ilgi , aynı seviyede kafa enerjisi ve en önemlisi aynı seviyede üretkenlik gerekmekte. Motivasyonda tabii.  Yani şöyle bir tartarım konuyu sürebilirlikte ve kapasitede sorunum olacaksa yaklaşmam. İşin gerçeği sadece bu konular değil tüm yaşamımda böyleyim. Bir konuyu yayınlamak büyük sorumluluk akademik yaşantımızda bir çok örneklerle karşılaşıyoruz. Ben ya primer yaşadığım , bir ucundan şahit olduğum olayları rahat yazıyorum ya da tartışmasız çok iyi bildiğimi sandıklarımı. Kanıt aramak göstermekle uğraşmıyayım diye. Aksi takdirde söylenilen her kelime kullanılan her kavram için kontrol mekanizmam devreye giriyor fikri, olayı muhabbeti destekleyecek kanıtları son noktada sunabileyim diye. Bu konularda taraflar ve fikirler muhtelif malum, eski döneme ait hikayelerde dilin kemiği yok herkes anlatmış bir şey doğrudan emin olmak zor oluyor. Netice böyle aklımıza geldikçe  yazarız eğlencelik olsun diye. Bir de duyarım hep ameliyatta bilmem ne müziği dinliyorum  hasta memnun ben memnun durumları var. Asla yapamadım birader,  bir dönem ekmeğimizi müzikten yedik , teorisiyle uygulamasıyla fazlasıyla benimdir müzik ,arka plan muamelesi yapamam mesela  , aklım hemen armonik yapısına ona benzer başka ezgilere filan gider. Bu yüzden benim dükkanda sessizlik ve konsantrasyon hakimdir. İşin bitmesine doğru personel volume dikkat ederek istediği müziği açabilir. İş benim zevkime kalırsa dükkanda kan bol zaten müzik de eklenirse ortam  game of thrones a döner. Bu topikte zaten müdavimler belli çok da güzel katkılar yapılıyor , durmak yok yola devam, biz üretip buraya atalım , radyo işinde yetenekli biri topiği değerlendirsin. Ne güzel olur...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Evet burası çok keyifli, aynı konu devam etmese, olmadık şeyler üst ütse gelse bile çok keyifli, belki o hali bazen daha güzel... ve evet radyoda aynı kalitede ve heyecanda sürekliliği sağlamak zor zanaat(mış)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

L.

« Yanıtla #1069 : Ocak 11, 2019, 13:07:54 »
Singlehanded Sailor
Dire Straits

Şarkı: 

Sözleri ve öyküsü:  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Y.

« Yanıtla #1070 : Ocak 11, 2019, 13:34:24 »
Avraam Russo ve Rusca yazilmis/soylenmis en buyuk slow dans sarkisi ; Zinayu, skora tebya pateryayu*
*Biliyorum, yakinda seni kaybediyorum.. 

*

E. A. A.

« Yanıtla #1071 : Ocak 11, 2019, 14:56:25 »
Singlehanded Sailor
Dire Straits

Şarkı: 

Sözleri ve öyküsü:  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Rockbaba tarikatı üyeleri bu linki okumalı çok güzel . Özellikle denizci olanlar. Hatta  meraklılar  Sir Francis chichester  üzerine bir yazı hazırlayabilirler. Neticede Mark Knopfler  hazretleri konuya dikkat çekmiş bulunmakta...
*

A. Ü.

« Yanıtla #1072 : Ocak 11, 2019, 23:29:20 »
70'lerden Karışık Plaklar - Murat Meriç ile Plak Dolabı - Berlin bi'bak

*

E. A. A.

« Yanıtla #1073 : Ocak 12, 2019, 23:13:45 »
Gezginkorsan radyoda  Asabi DJ koptu bugün.... Peron21 den Andreas  Wilderman abimle pek güsel muhabbet vardı.   Hakan bu işi iyi biliyor...
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #1074 : Ocak 13, 2019, 16:48:44 »
*

H. E.

« Yanıtla #1075 : Ocak 13, 2019, 19:24:16 »

Doğru değil bu hikaye.

"Alla mattina appena alzata
o bella ciao bella ciao bella ciao ciao ciao
alla mattina appena alzata
in risaia mi tocca andar.

E fra gli insetti e le zanzare
e fra gli insetti e le zanzare
un dur lavor mi tocca far.

Il capo in piedi col suo bastone
il capo in piedi col suo bastone
e noi curve a lavorar.

O mamma mia, o che tormento!
o mamma mia o che tormento
io t'invoco ogni doman.

Ed ogni ora, che qui passiamo
Noi perdiam la gioventù

Ma verrà un giorno che tutte quante
ma verrà un giorno che tutte quante
lavoreremo in libertà."
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2019, 19:28:41 Gönderen: Hakan Erim »
*

C. Ü.

« Yanıtla #1076 : Ocak 13, 2019, 20:21:26 »

Doğru değil bu hikaye.

e noi curve a lavorar.

io t'invoco ogni doman.

Noi perdiam la gioventù

lavoreremo in libertà."

Bilgi gurmesi, Hakan korsanımdan yeni bir hikaye gelecek gibi
*

H. E.

« Yanıtla #1077 : Ocak 13, 2019, 20:29:39 »
...
Bilgi gurmesi, Hakan korsanımdan yeni bir hikaye gelecek gibi

Yok, estağfurullah. Sadece bu "Çav Bella" hakkında çok tevatür vardır. Aslında İtalya'da, Po ovasındaki çeltik işçilerinden doğmuş bir halk şarkısı. Eli bastonlu amele başından ve zor çalışma koşullarından bahseden, "güzel günler gelecek, mutlu olacağız" temalı bir parça. Sonradan Partizan grubu ile sözler değştirilmiş ve olaylar gelişmiş.

Ömer Korsan'ın dikkatimizi çektiği videoda ise çok yeteresiz ve hatalı bilgi verilmiş.
*

Z. G.

« Yanıtla #1078 : Ocak 14, 2019, 10:41:44 »

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #1079 : Ocak 14, 2019, 11:03:57 »

Doğru değil bu hikaye.

e noi curve a lavorar.

io t'invoco ogni doman.

Noi perdiam la gioventù

lavoreremo in libertà."

Öyleyse hikayenin doğrusu nedir?

Doğru diyebilmek için birinci derecede tanık ve doğru referans gerekirtiğini hatırlatırım..

Hakan Erim "doğru değil bu hikaye" netliğinde yazarak, doğru hikayeyi bildiğini ve bunu sağlam referanslar ile destekleyecek bilgilere sahip olduğunu düşündürdü bana, böyle midir?

Vikipedia da yazan Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap , youtube daki sunumu destekler tarzda. Youtube videosunda "antifaşistler tarafından eşlerine söylenmiştir " diyor, bestelenmiştir demiyor ve sözleri partizanlara uyarlanmıştır diyor, yani vikipedia'dan (benim bulabildiğim en anlamlı kaynak) çok farklı değil yazdıkları..

Kanıta dayalı konuşabilinecek bir öykü olduğunu çok zannetmiyorum ve kestirip atar tarzda net konuşulacak öyküler olmadığını biliyoruz anonim eserlerin.

Haa şu sıralarda ülkemizde bu marşın mücahit versiyonu da dolaşmakta, ilgilenenlere: