0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

İ. O.

Devekuşu -2
« : Kasım 12, 2012, 19:32:44 »
    Değerli Korsanlar

Devekuşu-2 için karar verdiğimiz Litl-Coot un planlarını satın aldık ve geçen cuma günü elimize ulaştı.
Tasarımcının öngördüğüne göre 29 plaka kontraplak, 272 kg kurşun ,30  galon epoksi reçine ,150 desimetreküp sert ağaç ve benim yaklaşık hesaplamalarıma göre de; iki kat elyaf kaplamak için 80 m2 elyaf, 60 kg dolgu macunu, 25 kg astar boya ve 25 kg son kat boya ile tabi ki yelken ve diğer paslanmazlar, makaralar ile sarf malzemeleri kullanarak kabaca 12-14 bin tl gibi bir maliyetle (hesaplamalarım bittiğinde kesinleşcek) ,Zamanlama olarak da sıkı bir çalışmayla ,hava şartları da elverdiği takdirde 2 ay içinde biteceğini öngörmekteyim. Başlamak için önümdeki en büyük engel maliyetin finansmanı.
   Bu ay zamanım planı çalışmakla ve kesin maliyet hesaplarını yapıyor olmakla geçecek. Cem Gür üstada plan seçimi başta olmak üzere, planın okunması, inşa esnasına nasıl bir iş planı yapmamız gerektiği ve diğer hususlarda desteği için teşekkür ediyorum.
   Yaptığım tüm çalışmaları burada  paylaşıyor olacağım. Eleştiri ve önerilerinizi  bekliyorum.

Saygılar.

İsmail Oruç
  Acemi Amatör Denizci.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. M.

Ynt: Devekuşu -2
« Yanıtla #1 : Kasım 12, 2012, 22:11:27 »
Hayirli olsun İsmail korsan.
Cok guzel bir model secmissiniz.Merakdan soruyorum ana yelken bu sekildemi olacak yoksa bildigimiz anlamda klasik yelken mi uygulayacaksiniz.birde boy ve en nedir

*

N. Y.

« Yanıtla #2 : Kasım 12, 2012, 22:16:08 »
İsmail korsanım hayırlı olsun..İnşallah hedeflediğiniz zamandan önce bitirirsiniz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. O.

« Yanıtla #3 : Kasım 12, 2012, 22:50:19 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hayirli olsun İsmail korsan.
Cok guzel bir model secmissiniz.Merakdan soruyorum ana yelken bu sekildemi olacak yoksa bildigimiz anlamda klasik yelken mi uygulayacaksiniz.birde boy ve en nedir
Hakan korsanım
Ana yelken bu şekilde olacak. Yawl armayı özellikle tercih ettik. Uzun yolda dümen tutmayı rahatlatması ve basit yelken yapısı olması nedeniyle.  Boy:5.45  En:2.11

İsmail korsanım hayırlı olsun..İnşallah hedeflediğiniz zamandan önce bitirirsiniz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Nedim Korsanım
Güzel temennin çok teşekkür ederim. Malzeme nin tamamını temin edecek imkanı bulabilirsem (burdaki umudum Devekuşu nun bir an önce satılması) zannediyorum hedeflediğim zamana yetişir.

*

O. T.

« Yanıtla #4 : Kasım 12, 2012, 22:55:51 »
Şimdiden  güle güle  kullan  çok  güzel  olacak  inan ve kolay gelsin diyorum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. T.

« Yanıtla #5 : Kasım 12, 2012, 23:04:07 »
Kolay gelsin. Başarılar diliyorum.

*

M. S.

« Yanıtla #6 : Kasım 12, 2012, 23:55:17 »
Kolay gelsin elinizden kurtulmaz tez zamanda bitirirsiniz
*

İ. O.

« Yanıtla #7 : Kasım 13, 2012, 00:20:45 »
Kolay gelsin elinizden kurtulmaz tez zamanda bitirirsiniz
Kolay gelsin. Başarılar diliyorum.

Şimdiden  güle güle  kullan  çok  güzel  olacak  inan ve kolay gelsin diyorum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Güzel temennileriniz ve moral desteğiniz için teşekkürler.
2 aylık sürenin bugünden itibaren olmadığını belirtmek isterim. İlk Kontrayı kestikten sonra başlayacak . Ayrıca Bu sefer daha temkinli gideceğimden , önce bir 1:10 karton maket yapacağım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
*

K. E.

« Yanıtla #8 : Kasım 13, 2012, 00:33:25 »
İsmail Korsanım kolay gelsin ve hayırlı olsun.
Başlamak bitirmenin yarısı imiş.
Tez zamanda ilk kontrayı kesesiniz inşallah
S&S
*

İ. O.

« Yanıtla #9 : Kasım 13, 2012, 00:42:09 »
İsmail Korsanım kolay gelsin ve hayırlı olsun.
Başlamak bitirmenin yarısı imiş.
Tez zamanda ilk kontrayı kesesiniz inşallah
S&S
AAAMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİNNNNNNNNNNNNNNN
 sağolun Kaan Korsanım
*

C. G.

« Yanıtla #10 : Kasım 13, 2012, 00:44:02 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hayırlı olsun. Hem İsmail Kardeşime hem de Türkiye amatör denizcilerine.

Genel olarak biz millet olarak "takipçi"yizdir. Yeni bir şeyi alıp denemekten / deneyimlemekten şeytandan korkarcasına çekiniriz.Oysa İsmail cesurca bu plana inandı ve satın aldı.

Pekçok yerden bana "neden bu planı önerdin? -Neden bu planı bu tekneyi seçti?" diye sorular geliyor.
En doğrusu İsmail'in neden bu planı seçtiğini kendisinin açıklaması ve anlatması olduğuna inanıyorum.

Benim argümanlarım başka onunkiler başka olacaktır. Ama çakışacak pek çok ortak nokta da vardır.
*

H. M.

« Yanıtla #11 : Kasım 13, 2012, 01:14:21 »
Ebatlari cok guzel umarim cok mutlu olursunuz
*

H. E.

« Yanıtla #12 : Kasım 13, 2012, 09:27:38 »
Bana toplam yelken alanını tek bir noktaya toplamaktansa mümkün olduğunca yaymak daha mantıklı, doğal ve güvenli geliyor.
İsmail Korsan'ın hedefleri için çok uygun bir tekne olduğunu düşünüyorum.
Yapan adamlardan biri olan İsmail Korsan bunu da yapacaktır. Şimdiden tebrik ederim.
*

U. K.

« Yanıtla #13 : Kasım 13, 2012, 09:38:48 »
Bu azminizle çabucak kotaracağınıza inanıyorum.
Şimdiden kolay gelsin.
*

A. R. K.

« Yanıtla #14 : Kasım 13, 2012, 10:17:06 »
Ismail korsanım,azmini,savaşcı ve neticeci mucadeleni hep beraber takip ve takdir ediyoruz.    Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu teknenizide başarı ile yapacagınıza inanıyor ve destekliyoruz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Pendikli korsanlar olarak ,yapım esnasında destek ziyareti yapabiliriz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kolay gelsin.