0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. Ü.

Ynt: Dock and go
« Yanıtla #30 : Ocak 08, 2019, 15:34:40 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hakan korsanim bu arada sizin resmin arka fondaki muhterem photoshop mu gercek mi merak ettim de Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. O.

« Yanıtla #31 : Ocak 08, 2019, 17:04:29 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gonlum neler istiyorda cebim sacmalama 35 feet yeterde artar bile diyor, hadi bilemedin 40 feet ikinci el yeter. Aklim karisiyor sonra ise ya cezmi ne geregi var kayik mayik bu islere diyor. Ama insan 50 sini bulunca artik arada bir de gonlunu dinlemeli diyorum. Ha bu arada hanim da 50 sinden sonra aman baska seylere saracagina kayiga sarsin psikolojisiyle sanirim simdilik cok sesini cikarmiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Cezmi korsan, bende tekne olayına başlarken 35-38 arası düşünmüştüm, birkaç tekne gezip içine girince vazgeçip 44 feet aldım. Aradan geçen 3 yılda 45-50 feet arasında alsam daha iyi olurdu dediğim zamanlar oluyor.

Eğer misafirleriniz de gelecekse ve teknede 2 günden fazla zaman geçirmeyi düşünüysanız teknelerin içine girerek karar verin. Tekne boyları arttıkça iç ve dış yaşam alanları neredeyse artan boyun karesi kadar artıyor. Yeni dizayn teknelerde kullanım alanları daha geniş. Yeni tekneler 2010 öncesi modellerle karşılaştırıldığında bir üst boy'un kullanım alanına sahip.

Eğer eşiniz de beraber seyre çıkacaksanız o da mutlaka tekneyi beğenmeli. Yoksa 3-4 defadan sonra teknede yanlız kalırsınız.

Tecrübeniz her sene artsa da tekneyi her sene değiştiremiyorsunuz, alıp satarken zarar etmeniz söz konusu, yaptığınız masraflar da cabası..

Tabii herşeyin bir sınırı var. Teknede bir sürü misafiriniz olsa da çoğunlukla tek kişi kullanacağınızı unutmayın. 50 feet üstüne çıkınca tek kişilik kullanımlar zorlaşıyor, yardıma ihtiyaç duyuyorsunuz. 

Aksesuarlarda başpervane olsa iyi olur , olmasa da olur. Dock&go da öyle. İlk başta aksesuar listesinde baktığınız aircondition, jeneratör, radar gibi çoğu şey de elzem değil. Olsa senede birkaç defa kullacağınız bu aksesurlara zaman geçtikçe fazla ihtiyacınız olmadığını anlıyorsunuz. 

Bence performans beklentiniz ön planda değilse self tacking ön yelken ve sarma ana yelken daha konforlu. Yine solar paneller, 1000W üzeri inverter, otopilot, sağlam elektronikler, güçlü bir akü bankı çok daha önemli.

Eğer çalışma hayatına devam ediyor ve kısıtlı zamanda teknenize binebilecek iseniz alacağınız tekne mutlaka bakımlı ve iyi durumda olsun. Sonradan bozulan eskimiş parçaları değiştirmek daha zahmetli ve masraflı.

*

C. Ü.

« Yanıtla #32 : Ocak 08, 2019, 22:17:10 »
Emre korsanim, tesekkurler onerileriniz icin buyuk tekneye gelince, maliyet on plana cikiyor tabi, hadi kastik butceyi buyuttuk diyelim sizce temiz ve bakimli olmak kaydiyla biraz daha eski ve buyuk bir tekne mi yoksa yeni ve biraz daha kucuk bir tekne mi

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #33 : Ocak 08, 2019, 22:33:11 »
BÜYÜKKKKKKKK . Büyüğün çaresi var küçüğün yok. Alabindiğin en büyük tekneyi alacaksın.  Topigi bul incele yazdık.

*

O. E.

« Yanıtla #34 : Ocak 08, 2019, 22:49:51 »
Hocam Sen mikrobu kaptın artık....
Bu Büyük mü ,Küçük mü
Yeni mi ,yoksa bakımlı 2. el mi lafları hayra alamet değil...
Baharda Göcek bekliyoruz seni....
Bir hafta sonu misafir edelim ,hem yelkene aşina olursun. ...
Hemde orada bakınırız...
Elimizden geldiği kadar gösteririz yelkeni, sende bize Beyin ameliyatı nasıl yapılıyor onu öğretirsin ben karar verdim Amatör Doktor olucam emekli olunca ....
Tekne sahibi olunca amatör Denizci olunuyormuş madem ,bende beyaz önlük diktirecem Amatör Doktor olucam..

Şaka bir yana bir hafta sonu müsait olduğunuzuda bekliyoruz efendim...

Kendisi Burada korsan Ali Aygın , aynı zamanda iyi arkadaşımdır,
O da yeni mi alayım eski mi ,küçük mü büyük mü diye dönüp dururken
Bir hafta sonu Göcekte bizim külüstüre misafir oldu .
Gitti Düseldorftan 41.2 Benatau aldı
Davetim geçerlidir en yakın zamanda planlayalım
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2019, 22:53:08 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

M. C.

« Yanıtla #35 : Ocak 08, 2019, 22:57:59 »

Bence de ; Tek kişi kullanabileceğiniz büyüklükte.
40 feet ile 50 feet yelkenli teknelerin  yıllık bakım tutum masrafı farkı 3500 -4000 € civarını geçmez.
Kullanım da ciddi konfor farkı olur .
Bütçe uygunsa  en az 10 yıl kullanılabilecek tekne almak iyi bir tercih olur.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #36 : Ocak 08, 2019, 22:59:56 »
Bu Büyük mü ,Küçük mü
Hemde orada bakınırız...
Elimizden geldiği kadar gösteririz yelkeni, sende bize Beyin ameliyatı nasıl yapılıyor onu öğretirsin ben karar verdim Amatör Doktor olucam emekli olunca ....
Tekne sahibi olunca amatör Denizci olunuyormuş madem ,bende beyaz önlük diktirecem Amatör Doktor olucam..

Bende yelkenci olabilirim gibime geliyor ama birisinin beni 5-10 hafta sonu ağırlaması lazım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

« Yanıtla #37 : Ocak 08, 2019, 23:11:36 »
Bu Büyük mü ,Küçük mü
Hemde orada bakınırız...

Bende yelkenci olabilirim gibime geliyor ama birisinin beni 5-10 hafta sonu ağırlaması lazım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hocam Programı öyle yapalım
Cezmi hoca ile birlikte şeref verirsiniz....
*

O. E.

« Yanıtla #38 : Ocak 08, 2019, 23:14:32 »

Bence de ; Tek kişi kullanabileceğiniz büyüklükte.
40 feet ile 50 feet yelkenli teknelerin  yıllık bakım tutum masrafı farkı 3500 -4000 € civarını geçmez.
Kullanım da ciddi konfor farkı olur .
Bütçe uygunsa  en az 10 yıl kullanılabilecek tekne almak iyi bir tercih olur.

Mehmet Kaptan
4000 Eurodan fazla olur , diye düşünüyorum...

« Son Düzenleme: Ocak 08, 2019, 23:16:57 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

C. Ü.

« Yanıtla #39 : Ocak 08, 2019, 23:16:01 »
Buy Bigger Than You Had Planned  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
mesaj alinmistir  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Nazik davetiniz icin cok tesekkurler. Aslinda kisa sure once gocekteydim. Adb yi fethiyeden aldim da. Bu arada insallah bahar aylarinda tekrar gelmek isterim o taraflara isim olmasa bile sirf sizlerle tanismak icin yine de gelirim. Hem size onlukle steteskop ta getiririm  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap . Bu arada antep davetim de gecerlidir size ve tum korsanlarimiza
*

C. Ü.

« Yanıtla #40 : Ocak 08, 2019, 23:27:27 »

cidden 6-7.000 euro fark var  m2 de 200 euro atiyor fiyat Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #41 : Ocak 08, 2019, 23:28:47 »
Buy Bigger Than You Had Planned  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
mesaj alinmistir  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Nazik davetiniz icin cok tesekkurler. Aslinda kisa sure once gocekteydim. Adb yi fethiyeden aldim da. Bu arada insallah bahar aylarinda tekrar gelmek isterim o taraflara isim olmasa bile sirf sizlerle tanismak icin yine de gelirim. Hem size onlukle steteskop ta getiririm  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap . Bu arada antep davetim de gecerlidir size ve tum korsanlarimiza

Cezmi bey siz tekne konusunda bakir sayılabilecek bir adaysınız . O nedenle öncelikle teknenin boyundan once tipine karar vermeden kesinlikle alım yapmayın lütfen.  Göcek sonrası Didime uğrayın bir de motoryat seyri yapalım.  Eminim fikriniz değişecektir. 
*

C. Ü.

« Yanıtla #42 : Ocak 08, 2019, 23:37:08 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Desenize yaz tatili bedavaya geliyor ufak ufak .hepinize cok tesekkur ederim. Zaten dun de Tunc korsanimla gorustum o da dock and go 45 feet den asagida yok dediydi. Hayirlisi bakalim hele su fuara bir gidelim bakalim. Anlasilan bu iste buyukluk onemli  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. C.

« Yanıtla #43 : Ocak 08, 2019, 23:37:42 »

Mehmet Kaptan

Mehmet Kaptan

Oktay kaptan;
paçal olarak marina farkı 1780 € civarı tutuyor özel bir marina değilse sizin Göcek , Marmaris Netsel ,
Fenerbahçe  Kalamış gibi yerler  dışında şu anki fiatlarını bilmediğim için oralarda belki artabilir.
motor yağı filitre farkı , zehirli farkı ,10 yılda yelken değiştirme farkı  ,da 2000 € tutsun dedim.
Özet olarak bakım farkı alım farkı kadar açık ara olmuyor.

*

O. E.

« Yanıtla #44 : Ocak 08, 2019, 23:38:03 »
Olmaz Walla olmaz...
Haksız rekabet bu...

Hayatta kabul etmem , Senin Tekneyi gördükten sonra şansımız olmaz ki...
Cezmi kaptan motoryatçı olur...