0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. B.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Optimist olmak iyidir..
Bozgunculuk yapmak istemem ama, yazının yayınlandığı  derginin adı bu "Practical boat owner"

Yazının başlığıda şu:
"New Greek tax will hit all boat owners" Neymiş ? Yeni yunan vergisi tüm tekne sahiplerini vuracakmış..

"The new tax means all boats over 7m used for leisure activities in Greece will have to pay up."  Cümlesinden nasıl sadece ticariler anlamı çıkar anlamadım. Bence herkes ödeyecek ticarilerde dahil diyor..

Ama ben İngilizceden anlamam..

Ayrıca bana ne aldıkları vergi haram olsun adamlara..
Yaşasın tekneci yatçı tayfasının özgürce denizlerde gezme hakkı..

Cüneyt korsanım, insanı bir gece bile rahat uyutmuyorsun. Benim gözlüğüm pembe, Mahir korsanın tecümesinin doğru olduğuna inanıyorum. Korsanlar içinde ingilizcesi iyi , gözlüğü pembe olan yokmudur.

Üzgünüm leyla..

*

H. A.

Cüneyt korsanım üzülme, bizde Yunanistanda aylarca kalır, ortalamayı düşürürüz.

*

C. B.

Ehe heh eh!! iyi çözüm kaptanım..Batırdın Yunanı..Artık bu darbeyi kaldıramazlar..

*

M. D.

Yunan adaları mı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ora da nire ki  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Zaten o adaları hiç sevmemiştim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. B.

Bu konu beni şu açıdan ilgilendiriyor (mu acaba?):

Yabancı bayraklı teknemizi beş yıl içinde yurt dışına çıkarmamız gerekiyor ve bu süre bu yıl doluyor.
Yurt dışı deyince Cezayir'e çıkaracak halimiz yok.
Yunan Adaları konusu tartışıldıkça "ille de oralara gitmek şart mı?" yani bir başka ülkeye giriş yaptığımı belgelemek şart mı? Sadece Türkiye'den çıkış yapıp, yine Türkiye'ye giriş yapsam olmuyor mu?

*

M. T.

Türkiye'den çıkış yapıp, yine Türkiye'ye giriş yapsam olmuyor mu?
Bu konuyu burada açıkça yazacak kimse yoktur sanırım Güven abi
*

E. Y.

Türkiye'den çıkış yapıp, yine Türkiye'ye giriş yapsam olmuyor mu?
Bu konuyu burada açıkça yazacak kimse yoktur sanırım Güven abi
Duygusal bir çözümü mutlaka vardır. Önemli olan o romantizmi yaşatacak kişiyi bulmak  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. Ç.

Duygusal bir çözümü mutlaka vardır. Önemli olan o romantizmi yaşatacak kişiyi bulmak  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
[/quote]

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

G. B.

"Duygusal bir çözümü mutlaka vardır. Önemli olan o romantizmi yaşatacak kişiyi bulmak"

Evet günümüzde her şey "duygusal" oldu. Bir "romantizm"dir gidiyor.
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2014, 10:43:17 Gönderen: Güven Birkan »
*

S. Z.

Yabancı bayraklı teknemizi beş yıl içinde yurt dışına çıkarmamız gerekiyor ve bu süre bu yıl doluyor.
Yunan Adaları konusu tartışıldıkça "ille de oralara gitmek şart mı?" yani bir başka ülkeye giriş yaptığımı belgelemek şart mı? Sadece Türkiye'den çıkış yapıp, yine Türkiye'ye giriş yapsam olmuyor mu?

Güven korsanım,
Bir de şöyle bir durum var;
aynı uygulamanın bir başka modelasyonu da ülkemiz tarafından çalışılmakta olup, bir kez daha T.C. Bayrağına geçiş için hazırlıklar tamamlanır tamamlanmaz geçmeyenleri ve tüm yabancı bayrakları cezalandırma adına (bu tamamen benim fikrim) komşudaki vergiler veya benzerleri bizde de uygulanacak gibi görünüyor.
*

C. E.

Sanıyorum komşu vergiyi kendi vatandaşına da uygulayacak.
*

B. B.

Güven korsanım,
aynı uygulamanın bir başka modelasyonu da ülkemiz tarafından çalışılmakta olup, bir kez daha T.C. Bayrağına geçiş için hazırlıklar tamamlanır tamamlanmaz geçmeyenleri ve tüm yabancı bayrakları cezalandırma adına (bu tamamen benim fikrim) komşudaki vergiler veya benzerleri bizde de uygulanacak gibi görünüyor.
Yine ilkinde olduğu gibi yaş sınırlaması getireceklerse fena! Kaldık demektir. Bilgisi olan var mı? Gerçi şimdi düzenleme yapacak takat yok kimse de ama, kör bu işte...
*

A. Ç.

Tedbirler alınmaya başladı. Örneğin yabancı bayraklı tekneler, teknedenkatrayabir şey çıkaracaklarsa gümrükten geçirmeleri gerekiyor.  Örneğin motorun sökülüp onarıma gitmesi gerekiyorsa marinaya haber verip gümrükten geçmesini sağlayacaksınız.Sanırım bu tür bazı zorluklar artacak. Kişilerin yurt dışınaçıkıştan sonra dönüşlerinde pasaportta sadece çıkış damgasına bakılıyor.  Diğer ülkeygiriş damgası aranmıyor. Bazı ülklerde zaten giriş veçıkış damgası basmıyor, elektronik ortamda takip ediyor.  Tekne için de yabancılar belge vermediğine göre nasıl denetlenecek çok kolay değil ama büyükçe bir yatın Yunanistan olmaz, İtalya veya  Maltaya kadar  gitmeniz lazım dendiğini ve Maltaya gittiğini biliyorum.
*

E. Y.

ama büyükçe bir yatın Yunanistan olmaz, İtalya veya  Maltaya kadar  gitmeniz lazım dendiğini ve Maltaya gittiğini biliyorum.
Taabii taabii, Yunanistan aynı apartmanda kapı komşumuz ya, binadan çıkmış sayılmıyoruz. Tööbe tööbe  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Zannımca beyefendi egosunu tatmin etmiş. Tipik bir Çingeneye beylik vermişler, önce babasını kesmiş örneği Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ya da Kanun var, Kanun benim var. Hangisini yakıştırırsanız. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

G. B.

Güven korsanım,

Sağolun, içime SU serptiniz!!!!