0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. B.

Bir Nauticat macerası
« : Mayıs 03, 2010, 22:25:33 »
Alıntı
Sevgili korsanlar,

Bugün itibariyle teknem Bugula'yı satılığa çıkarttım
İnanın kolay değil ama başka bir tekneye sevdalandığım için böyle olmak zorunda.
İlan sahibinden.com'da  bu akşam aktif olacak.

Diğer tekneyle ilgili haberleri umarım yakında sizlerle paylaşırım

Sağlıkla, sevgiyle

Demiştim hatırlarsanız. Aslında ben teknem Bugula'yı geçen Eylül'de satınaldım. Geçen bu kısa sürede bana en uygun olan ve gerçekten sevebileceğim tekne tipinin motor sailor olabileceğine ikna oldum. Haftalarca süren internet araştırmalarında birçok seçenek arasında Nauticat hem dizaynı hem de tüm diğer özellikleriyle gönlümde ilk sırayı aldı. Araştırmalar sonunda aşağıda resmini gördüğünüz tekneyi görmeye karar verdimResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kayık Hırvatya Punat /Krk adasında bağlıydı. Yukaridaki ve diğer resimlerden iyi bir tekne olduğu fikri oluştu. Böylece 28 Nisan tarihinde Cem Abi (Gür) ile beraber Zagreb'e uçtuk. Havaalanında Macar eski bir arkadaşım bizi aldı ve Punat'a doğru yola çıktık.

Devam edecek

*

H. Z.

Ynt: Bir Nauticat macerası
« Yanıtla #1 : Mayıs 03, 2010, 22:37:55 »
İzmit'in Pişmaniyesi, Kayseri'nin pastırması gibi Hırvatya Punat /Krk adasının Nauticat'i meşhurmuş araştırdım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. Y.

« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2010, 22:38:27 »

Bu mu Necip Korsanım?..Harika... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2010, 22:39:37 Gönderen: Nedim Yıldız »

*

N. B.

« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2010, 23:19:35 »
Evet Nedim Korsan, aynen o.  Bende harika dedim kendi kendime. Neyse yaklaşık 2 saat sonra nefis menzaralı yollardan döne dolaşa Punat'a ulaştık. Saat 18:00 civarıydı ve tekne sahibiyle ertesi sabah için sözleşmiştik. Ama dayanamayıp bir dışardan görelim deyip kendimizi marinaya attık. Tekneyi bulduk.
Ama heyhat , tekneyi gördüğümde içim buruldu. Adamlar güzelim tik güverteyi kahverengiye boyamışlar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Hayal kırıklığı no 1.
Otelimize gittik, değişik Hırvat şaraplarını mecburen tattık ve sabah tekneye gittik. Tekne sahibi dünya tatlısı bir adam. Ne dediysek yapıyor. Cem abi orayı burayı karıştırıyor, surveyini yapmaya çalışıyor. Yaklaşık 1 saat sonra resim tüm çıplaklığıyla ortaya çıkıyor ve fakat güzel değil Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Zaten kıl olmuşum tiklere , üstüne bir de adamın son 8 senedir tekneye yazlık en muamelesi yaptığı, motorun problemli olduğu , yelkenlerin bilmem kaç senedir direk üstünü görmediği, sintinenin nedeni belirsiz sulardan muzdarip olduğu, vinçlerin dekoratif kullanıldığı vs. vs . gibi gerçekler ortaya çıkıyor ki, o andan sonra tekne üzerinde kalmak sadece tatsız bir toplantıyı nihayete erdirmek amacını taşıyor.

Kayık bir Nauticat 44, ama Adriyatik'te erken emeklilik günlerini yaşıyor. Daha ilk akşamdan başlayan 'sıtkımızın sıyrılması' durumuyla ortamı terkediyor ve kendimizi adını hatırlamadığım Hırvatska biralara veriyoruz.

Arkası yarın

*

N. Y.

« Yanıtla #4 : Mayıs 03, 2010, 23:23:25 »
Hayırlısı olsun,Hazır oralara kadar gitmişken,başka baksaydınız...

*

H. Z.

« Yanıtla #5 : Mayıs 04, 2010, 02:28:09 »
Sevgili Necip,

Yazayım mı yazmayayım mı diye düşünürken... Eh yazmadan uymayayım dedim.

Sene 2004 Maşallah'ı alış hikayem gibi. Şartlar aynı, bitik bir tekne ama neredeyse durumlarımız aynı. Senden tek artı noktam benimalacağım teknenin sahibi bir Türk ve teknesine aşık. Ben sınırlı bütçe ile aman masrafı, "marina kirasını nasıl öderiz, bu tekneyi nasıl canlandırırız" derken teknemin eski sahibi Selahattin abi çıkıp "Nasılsa marina kirası gelecekti ve al sana bu kadar bakım masrafı" deyip tekne rakkamından indirim yapıp hayalimi gerçekleştirmeme sebep olmuştu.

Tabi ki ben burada bir sıfır öndeyim tekne sahibim Türk, halden anlar...

Şimdiiii, yazından anladığım kadarıyla sen bu tekneyi beğenmiş içine sindirmiş ama masraflarına kafayı takmışsın. (tıpkı benim Maşallah'ı ilk gördüğüm gibi) Sonuçta bir matematik oyunu yapalım.

Şimdi diyelim ki, 10 birim paramız var ve istediğimiz tekneye istenen para da 10 birim. Tikleri boyanmış, makinası bitik, yelkenleri yok. Bunları birim olarak toplayalım. Diyelim ki 3 birim etti. %10 da bilinmeyen risk leri koyalım. Hadi fazlasını koyalım etti 4 birim.

Diyorum ki. Bu teknenin sahibi abiye 10 birimin 6 sını teklif etsen? Eminim ki istediği fiyatın %40 rakkamına o teknenin kahve rengi tiklerini zımparalamyı bırak yeniden yapılır yeni motor bile atılır. Eğer sevdiysen tekneyi viya böyle. Sen teklif et kabul ederse senden iyisi yok. Etmezse işteo zaman unut gitsin. Ama şunu bilmek lazım ki; alacağın tekne bir Nauticat. Ne kadar sorun olursa olsun bedelinin % 40 ı ile adam olmaması mümkün mü?

Dedim ya, madembu kadar aklında kalmış sonuna kadar git, olursa olur olmazsa olmaz. Ama olursa mutlu olursun inan. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M.

« Yanıtla #6 : Mayıs 04, 2010, 08:50:06 »
Korsanlar,

Hikaye orada bitmemiş ki...
Arkası yarın diyerek, kahvaltıda ne yediklerini ve havaalanına gidişlerini anlatmayacaklar herhalde...
Olmuş bir şeyler belli...
*

N. B.

« Yanıtla #7 : Mayıs 04, 2010, 09:41:22 »
sen bu tekneyi beğenmiş içine sindirmiş ama masraflarına kafayı takmışsın

Hakan'cım, mevzu o değil. Bahsettiğim gibi tekneden 'sıtkım sıyrıldı'. Üstelik the sahip teknesini yere göğe sığdıramıyor ve ancak 12 birimden belki 2 birim inmeye razı. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap O da net değil. Ve fakat tüm resme bakınca (elektronikler vs de dahil) ancak 7 birim vermek mantıklı.

Ben bu tekneyi kesin almayacağım. Ama başka bir güzel bulma niyeti ve azmindeyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. B.

« Yanıtla #8 : Mayıs 04, 2010, 09:55:41 »
E bira bu bitiyor. Marina ofis yardımıyla bazı brokerlere ulaşıyor ve görüşüyoruz. Dürüst olanları yok abi elimizde diyor, olmayanı ve biraz da likit gölgesinde kalmış olanı var diyor, geliyor hesapta beraber kayığa gidiyoruz. Ama kayık yok, satılmış herhal diyor. Herifçioglu'nda ciddiyet tavan yapmış yani.

Dolaşırken gördüğümüz dıştan biraz hüzünlü bir 38 'in Avusturya'lı sahibine ulaşıyoruz ve marina ofisi yardımıyla tekneyi geziyoruz. Bu kayıkta 44 aramama rağmen 38'inde oldukça kifayetli olduğunu anlıyorum. Genel yapı olarak diğerinden oldukça iyi görünüyor ancak 76 model Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Ve %25 x satış fiyatı kadar masrafı var. Viyana'ya ses yolluyorum, ey abi % 25 eksiğine ok dersen alır giderim diyorum. Nein diyor ve hikaye burada bitiyor.

Split'e inelim bakalım diyoruz ancak mesafe 370 km civarı ve dönüş uçağını yakalamak çok zor. Ezcümle macera burada sona eriyor.

Aramalar devam ediyor, er ya da geç  38/44 arası bir Nauticat alınacak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. S.

« Yanıtla #9 : Mayıs 04, 2010, 11:23:30 »
Necip korsanım
Bu nauticat benzer Fanaoe diye bir danimarka markası var ,ben nelea yı almadan bakmıştım ,çok iyi bir tekneydi hala satılık galiba,ben pazarlık ederkende sahibi nein demişti şimdi ne der bilemiyorum,Çakır korsanım sana hemen bulur ilgilenirsen   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. T.

« Yanıtla #10 : Mayıs 04, 2010, 11:25:55 »
Necip Korsanım,

Bakmışsındır diye tahmin ediyorum ama Fethiye Ecesaray, Finike, Marmaris Yatmarinde aradığını bulma ihtimalin var. Hemide Türk karasularında....Gönlünde yatan Nauticati taa oralarda aramana gerek yok...
*

E. Ç.

« Yanıtla #11 : Mayıs 04, 2010, 11:50:52 »
Necip korsanım
Bu nauticat benzer Fanaoe diye bir danimarka markası var ,ben nelea yı almadan bakmıştım ,çok iyi bir tekneydi hala satılık galiba,ben pazarlık ederkende sahibi nein demişti şimdi ne der bilemiyorum,Çakır korsanım sana hemen bulur ilgilenirsen   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ahmet abi bahsettiğin tekneyi bilmiyorum ama Lefkas'ta bir tane Faenoe 42 varmış.Fiyatıda 100bin Kraliçe parası.

1982 42' Faenoe Yachts Motor Sailor

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yelken Donanımı

•   Genoa – roller furled, 2007
•   Staysail – roller furled, 2007
•   Mainsail new 2004 roller furled
•   Mizzen – roller furled, 2007
•   Cruising chute with snuffer
•   Spinnaker pole

Diğer Donanımlar

•   Perkins M135 125hp diesel engine,1993.
•   4 person canister liferaft -serviced 2007.
•   Onan MDKBG 7.0Kva 50hz generator new Aug 2005 (380) hrs since new).
•   Vetus 95KGF bowthruster new 2004.

Linki: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. B.

« Yanıtla #12 : Mayıs 04, 2010, 22:17:57 »
Necip korsanım

Ahmet korsanım, teşekkürler. Bu teknelere daha önce bakmış fakat fazla ilgilenmemiştim. Nauticat ile aynı kalıptan çıkmış gibiler.
Tekrar bakacağım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. B.

« Yanıtla #13 : Mayıs 04, 2010, 22:20:24 »
Necip Korsanım,

Bakmışsındır diye tahmin ediyorum ama Fethiye Ecesaray, Finike, Marmaris Yatmarinde aradığını bulma ihtimalin var. Hemide Türk karasularında....Gönlünde yatan Nauticati taa oralarda aramana gerek yok...

Baktım bakmasına da sadece brokerler yoluyla. Oralara gidip gezmişliğim yok. Nete düşmemiş birşeyler varmıdır dersin ??
*

H. K.

« Yanıtla #14 : Mayıs 04, 2010, 22:28:53 »
Necip korsan'ım umarım istediğin tekneyi bir an önce bulursun..