0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

U. U.

Ynt: Scorcher mı? Rota Princess 5.75 mi??
« Yanıtla #30 : Mart 27, 2015, 17:00:32 »
Yazmayayım dedikçe konu tekrar tekrar okunmadıklarıma geliyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Daha evvel de bu konu tartışılırken teknelere sahip olanlar incinmiş idi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Scorcher küçük bir yelkenlidir.

Öteki ise kayıktır ve yelken yapılmaya çalışılmıştır.

İşin en kısa açıklaması budur.

Yıllar önce tekne almak için Ali San korsana danışmıştım   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

''Alırken marka bir tekne alın satarken  kolay satarsınız'' diye akıl verdi.

Öyle bir marka aldım ki bir türlü satamıyorum,kıyıp da marina dışında da bırakamıyorum.

Masalcı (Moody man) dede  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. A.

« Yanıtla #31 : Mart 27, 2015, 17:13:15 »
Kesinlikle scorcher dıyorum.

Forumdaki foça Mudanya seyri ni okuyabılırsınız.ıstanbuldan scorcher ile çok rahat izmir e denizden gidersiniz.

Çok keyifli ve denizci bir yelkenlıdır.

*

M. B.

« Yanıtla #32 : Mart 27, 2015, 17:15:19 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Mert korsan,
dediklerinizin hepsine katılıyorum.
4. madde Schorcher da da benzer, havuzuk tabanı su sevyesinin çok az üzerinde bu sebeple doğal tahliye olanağı olmadığı için havuzluğun su tahliyesi için su altına açılan bir gider var, tekneye bindiğinizde bunun vanasını kapatıyorsunuz.  havuzlukta 2 kişi bile olsanız havuzluğun tabanı su hattının altına iniyor ve bu vanayı kapatmamış iseniz içeri su giriyor. 
tekneyi terk ederken bu vanayı açmak lazım zira vana kapalıyken yağmur yağdığında havuzluk doluyor, burada yükselen su bir sevyeden sonra havuzluk portuçlarından sintineye akmaya başlıyor ve teknenin içerisine doluyor.  marinada bakımsız bırakılan komşu teknem (o da Scorcher idi, ama bora Bora 1 değil) bu şekilde zamanla biriken sular sebebiyle az daha batıyordu.
bizim de başımıza daha hafifi geldi ama vanayı kapalı unuttuğumuz için değil, kargaların getirdiği pisliklerden giderin süzgeci tıkandığı için.  teknenin içinde 2 parmak su girdiği ile kurtardık.

Rota'da da aynı muhabbet var. Havuzluktan direk tahliye vanası yapmışlar, su seviyesinin 1-2 cm üzerinde hemen. Tekneden ayrılırken çıkartıp gidiyoruz ki havuzlukta biriken su tahliye olsun diye. Fakat binince kapatmayı unutamıyorsun zaten foşur foşur su geliyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap (3 kişiye kadar su girmiyor)

*

C. E.

« Yanıtla #33 : Mart 27, 2015, 20:53:22 »
herkese kıymetli yardımlarından ve ilginizden dolayı tesekür ederim, iyi akşamlar herkese

*

A. F. B.

« Yanıtla #34 : Mart 28, 2015, 01:14:31 »
Merhaba Can korsan foruma hoş geldiniz.  kendimi bu iki tekne konusunda karar verme durumuna getirip yorum yapıyorum:)
Scorcher'da ufacık bir havuzluk var. arkadaşlarınızla balığa çıkmaya uygun değil.  Diğer markada fiyat uygun ama denizciliği ve malzemesi konusunda çok eleştiri duydum. . o yüzden ikisini de almam ben olsam..yelkenliye karar verecek olsam daha büyüğünü araştırırdım..
zaten çoğunlukla motor seyri yaparsınız.
 ama benim hedefim yelken yapmak ama çok da para veremem bu işlere, balık avı sevmem zaten. motor gürültüsü çekemem derseniz Scorcher alın derim.. Aliağa Şakran'da barınak yok. köyün içinden geçen bir dere full balıkçı kayıklarıyla dolu ben yer bulamamıştım.

*

C. E.

« Yanıtla #35 : Mart 28, 2015, 04:04:01 »
Aziz korsan dediğin dogru
*

C. E.

« Yanıtla #36 : Mart 28, 2015, 04:24:26 »
aziz korsan dediğin doğru,sakrandaki barınakta yer olmayabilir,olsada onun girişindeki köprü yelkenli geçişine müsade etmez büyük ihtimal. Sakrandan 10 km dışında kardeşim oturuyo küçük bi mahallede. eniştem balıkçılık yapıyor. onların evin önüne bırakcam, cok sığ oldugu içinde biraz derine 2 kazık cakıp bağlıycaz nasipse..

bu arada çok düşündüm,sizlerinde görüş,tecrübe ve tavsiyelerinizi de göz önünde tutarak, uykularımı da kaçırarak :-) scorcher da karar kıldım. acele edip sonrasında pişmanlık duymaktansa biraz daha sabredip scorcherla baslamak daha mantıklı geliyor..
Karar vermeme yardımcı olduğunuz için hepinize tesekkür ederim.
*

T. A.

« Yanıtla #37 : Mart 28, 2015, 05:28:19 »
Her ikisinide kullandım direk olarak Scorcer istisnasız...
*

T. A.

« Yanıtla #38 : Mart 28, 2015, 05:29:52 »
En büyük handikap 575 te salma yok 50 cm konra omurga var buda iş görmez armada  palavra direkten içeri su alır
*

Y. T.

« Yanıtla #39 : Mart 31, 2015, 00:03:58 »
Ailenizle 1-2 gece kalalım derseniz bence gofi . İkinci eli hızlı bakımı kolay genişliği yeterli en önemlisi tuvaleti ayrı. Diğer bahsettiğiniz teknelerden scorcher derim ancak çok kısıtlı alanı var.selamlar
*

R. Z.

« Yanıtla #40 : Ocak 26, 2016, 11:49:15 »
Her türlü scorcher derim bizim korkup dondugumuz havada bu tekne denize acılıyordu

*

H. K.

« Yanıtla #41 : Ocak 26, 2016, 13:53:53 »
Bence Gofi düşünün.Her ikidine de çok üstün.
*

C. Ç.

« Yanıtla #42 : Ocak 26, 2016, 20:29:20 »
Konu yeniden hortlamış şuan bende araştırma sürecindeyim. Baktım ve gördüm ki balık vs daha çok olacaksa rota belki scorcher evet denizci ama gofi 21 daha bir hoşuma gitti. O bu şu derken kafamda madem alacaksın 26 feet olsun be koçum dedim. Amacım yelken yapmak zaten Marmara'nın anası öle balık yok hem ileride sıcak denizlere 26 lık bir tekne akar gider bir Kuğu misali  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. Ç.

« Yanıtla #43 : Ocak 26, 2016, 20:32:28 »
3 senedir scorcher fiyatlarını takip ederim ilandaki tekne en temizi belki ama 25 de çok değil mi! bir korsanımızın tabiri ile plastik gayığa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. G.

« Yanıtla #44 : Ocak 26, 2016, 21:12:30 »
3 senedir scorcher fiyatlarını takip ederim ilandaki tekne en temizi belki ama 25 de çok değil mi! bir korsanımızın tabiri ile plastik gayığa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Degil.