0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. B. A.

Sevgili teknem S/Y EKO'yu satıyorum
« : Ağustos 08, 2017, 10:30:04 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Değerli korsanlar,

Özetle;

Çok severek kullandığımız, şu dakika itibarıyla dahi seyir yapmaya hazır olan teknemiz EKO'yu, büyüyen ailemizin ihtiyaçlarına yanıt vermek için yeni bir tekne aldığımızdan dolayı (bkz. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) satmaya karar verdik... Fiyatımız 35 bin Euro. Teknemiz Gezgin Korsan içerisinde kalsın istediğim için şimdilik Sahibinden veya başka bir yere ilan vermedim.

Detaylara gelirsek;

EKO, Marina Dragos Yelken Kulübü üyelerinden gelen talep üzerine dünyaca ünlü tekne tasarımcımız O. Tanju Kalaycıoğlu tarafından tasarlanan, Tuzla Neva Yat tersanesinde bir düzine kadar üretilen bir TaKa 800 (ilk örneğin adı Yamaraz'dır. Bkz. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

EKO, modern gövde yapısına sahip, sloop arma bir yelkenli. Ana yelkeni klasik, flok'u sarma. Dört kişilik yatak kapasitesi, küçük bir kuzinesi, kapalı ve tekne boyuna göre ferah bir tuvaleti var.

Teknemiz bir aile teknesi olarak tasarlanmasının yanı sıra yarışçı, performanslı bir karaktere sahip (bunu yakından bilen çok sayıda korsanımız var...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

EKO son olarak (satış düşünülmeden) 2017 Mayıs ayında Ayvalık Setur Marina'da karaya alındı. Pik döküm salma, metale kadar zımparalanarak çift komponentli epoksi astar ile kaplandı. Su kesimi jelkota dokunulmadan zımparalandı, international zehirli astarı ve üç kat international zehirli ile boyandı. Motor ve saildrive bakımları yapıldı, yağları ve filtreleri değişti. Tuvalet Y vanası metal olanıyla değiştirildi vs. vs. (bkz. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

Temel özellikler:

Tip: Sloop Arma Yelkenli Tekne
Tasarım: O. Tanju Kalaycıoğlu
Tersane: Tuzla Neva Yat
Bayrak: Türk Bayraklı (L.İSTANBUL)
Gövde: CTP
Dümen: Yeke + Teleskopik yeke uzatması
Üretim Yılı: 2006
Tam Boyu: 7.93 m
Su hattı: 7.88 m
Genişlik: 2.8 m
Su çekimi: 1.74 m
Net Ağırlık: 3.2 ton
Balast: 0.58 ton
Motor: Yanmar 10 HP saildrive + katlanır pervane
Direk boyu (kamara üstünden): 10.55 m
Ana yelken alanı: 19.3 m2
Flok alanı: 14.9 m2
Bumba uzunluğu: 3.74 m
Tuvalet: Marin tip tuvalet + pis su deposu
Yakıt deposu: 40 lt
Su deposu: 40 lt
Yatak: Bir adet iki kişilik (başaltı) ve iki adet tek kişilik

Donanım ve Konfor:

Demirleme: Havuzluktan kontrol edilen Maxwell ırgat, Ultra Çapa, Ultra Fırdöndü, 50 metre Atlı marka zincir (bu teknelerin ilk imalatında demirleme donanımı yoktu tüm bu ekipman 2012 yılında tedarik edildi ve 2013 yılında monte edildi)
Yelkenler: Tam boy bir anayelken arabasına sahip klasik anayelken, sarma flok (yelkenler 2013 yılında QSails tarafından yeni yapıldı, eski North Sails yelkenler de sağlam ve yedek olarak duruyor), asimetrik balon ve balon donanımı
Vinçler: 2 adet Antal vinç
Tuvalet: Kapalı tuvalet,deniz suyu bağlantılı jabsco manuel tuvalet
Konaklama: Baş tarafta açık kamara (2 kişilik), iskele ve sancakta tek kişilik yatak olarak kullanılabilen oturma grupları, ortada katlanır masa
Elektrik: 1 adet motor, 1 adet servis için 2 adet EAS Marin Akü (iyi durumda), akü izolatörü, sahil beslemesi, redresör sistemi, seyir fenerleri, LED iç aydınlatmalar, USB ve Bluetooth özellikli müzik sistemi (2017 yılında takıldı)
Kuzine: Lavabo, büyükçe bir "termos" dolap, seyyar ocak (küçük tüp)

Tekne ile birlikte teslim edilecek ekipmanlar:

1 adet derinlik, dip ve akü seviye göstergeli balık bulucu (Eagle Cuda, hikayesi için bkz. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
1 adet ışıklı at nalı can simidi (sıfır ambalajında)
2 adet yetişkin can yeleği
2 adet vinç kolu
1 adet teleskopik kakıç
1 adet yedek impeller
1 kutu yedek yağ
1 adet el feneri
1 adet sahil besleme kablosu
1 adet asimetrik balon ve balon donanımı
1 adet ocaklı küçük tüp
6 adet usturmaça
Muhtelif mutfak malzemesi

Tekne Edremit Altınoluk Balıkçı Barınağındadır. Boyutları nedeniyle barınak ve marinalarda bağlanma ücretleri düşüktür.

Bir seyir videosu:

Bir iki gezi anısı:

Teknemizin kızkardeşlerinden İRİS'in tanıtımı: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hızır Kurtel korsanımızın, bir diğer kızkardeşimiz TANGAROA'yı tanıttığı sayfadan (bkz. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bir alıntı:

Alıntı
...
Bildiğiniz gibi Taka 800 ler Sevgili Tanju Kalaycıoğlu tarafından çizilen bir teknedir. Tanju’ nun yaptığı ilk Taka (Yamaraz) CTP değildi, bu tekne bittikten sonra kalıbı alınıp seri üretime geçilecekti. Tanju Yamaraz’ı çizerken çok emek verdi (kendisini biraz tanıyanlar ne kadar mükemmeliyetçi olduğunu bilirler) çizimi bitirdikten sonra birçok tecrübeli denizciye danışıldı hatta birkaç kez yurtdışına yollandı o sırada orada tanınmış yarış ekiplerine çizim yapan Türk gemi mühendislerine gösterildi. Her seferinde ufak tefek değişiklikler yapıldı vb. En sonunda Yamaraz bittikten sonra denizde denendi yarışa girildi ve Tanju yine tam olarak tatmin olmadı ufak tefek değişiklikler istedi. Bunlardan birisi boyunun 15 cm uzaması diğeri de güverte eğiminin biraz düzleştirilmesiydi (kamara yükselmedi). Bu işlem güvertede biraz daha rahat yürünsün diye yapıldı. Aslında biz aylar süren çizim işi nedeniyle iyice sabırsızlanmıştık, bir an önce artık kalıp alınsın istiyorduk ama yapımcıya bir sürü ek maliyetler getireceği bilindiği halde alt tarafın kalıbı alındıktan sonra üst için tekrardan yeni kalıp yapıldı. İsteselerdi çok güzel olmuş deyip hemen kalıp aşamasına geçebilirlerdi ama yapmadılar. Çok minimal bir değişiklik için üst taraf yeniden yapıldı. Tekne işinde olanlar bunun ne kadar maliyetli bir iş olduğunu bilebilirler. Sonuçta modern, kimin çizdiği belli, günün şartlarına, bilgi birikimine uygun bir tekne ortaya çıktı.
...

Not: Teknenin iç fotoğraflarını çektiğimde konuya ekleyeceğim...

*

S. Ş.

Ynt: Sevgili teknem S/Y EKO'yu satıyorum
« Yanıtla #1 : Ağustos 08, 2017, 16:54:24 »
Yeni tekne nasıl birsey Mahir korsan

*

M. B. A.

« Yanıtla #2 : Ağustos 08, 2017, 17:48:29 »
Yeni tekne nasıl birsey Mahir korsan

Budur; Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. S.

« Yanıtla #3 : Ağustos 08, 2017, 18:05:07 »
Yeni tekneniz Hayırlı olsun Mahir bey. Kazasız belasız, keyifle kullanın.

*

M. B. A.

« Yanıtla #4 : Ağustos 08, 2017, 18:23:53 »
Teşekkürler Özcan bey...

*

M. B. A.

« Yanıtla #5 : Ağustos 25, 2017, 15:20:45 »
Değerli korsanlar,

Özel bir konu nedeniyle satışı hızlandırmam gerekiyor. Bugün veya yarın malum sitelerde ilana çıkmayı planlıyorum. Fiyatı da aşağı çekeceğim. İlgilenenler kişisel mesaj yazabilir...
*

M. B. A.

« Yanıtla #6 : Mart 05, 2018, 15:19:50 »
Değerli korsanlar,

Aciliyet kalktıktan sonra bugüne kadar bekleyip ilanımı sahibinden sitesine girdim. İlandaki tüm detay sayfanın başındaki içerikte de mevcut aslında...

*

M. B. A.

« Yanıtla #7 : Nisan 27, 2018, 23:13:11 »
Değerli korsanlar ilan halen günceldir...
*

M. B. A.

« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2018, 22:29:49 »
Değerli korsanlar, teknemin fiyatını sezon öncesi yeni sahibini bulabilmesi amacıyla € 22,500 olarak son kez güncelledim

Not:  İlk talip olan tekneyi alır. Bu fiyatın bir lira bile altına inmeyeceğim, bir iki ay içerisinde satılmazsa gelecek sezon tekrar ilana çıkacağım.
« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2018, 22:34:14 Gönderen: Mahir B. Aşut »
*

H. K.

« Yanıtla #9 : Mayıs 09, 2018, 22:41:50 »
35000 den 22500 e iyi indirim. İyi satışlar! Umarım kısa zamanda satılır. Rastgele.
*

M. B. A.

« Yanıtla #10 : Mayıs 10, 2018, 22:09:53 »
sildim... mükerrer olmuş?
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2018, 22:20:35 Gönderen: Mahir B. Aşut »
*

M. B. A.

« Yanıtla #11 : Mayıs 10, 2018, 22:12:14 »
35000 den 22500 e iyi indirim. ...

Haluk korsanım tekneden ayrılmak çok zor oluyor, insan bağlanıyor. O fiyat tekneyi "satamama" fiyatıydı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap (tekneyi aldıktan sonra yaptığım ilave ve yenilemelerle birlikte aslında gerçek maliyetim odur...)

Geçen Ağustos ayında bir tonoz mevzu nedeniyle limancılarla birbirimize girdik. Tekneyi bir an evvel satayım ya da gidip başka bir yere bağlayayım diye düşündüm o nedenle sahibinden ilanında fiyatı 26500'e çektim. Sonra zamanla mevzu kapandı, sinirim yatıştı gerçi ama fiyat kaldı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

22500 avroluk fiyat benim teknem için kelepir. Tekneyi bilen, tanıyan, kızkardeşlerine sahip olup keyfini süren korsanlarımız var. Her havada gözümü kırpmadan güvenebildiğim bir teknedir.  Hiç satasım yok ama iki tekneyle birden ilgilenmek zor oluyor.

Zaten bu fiyata da satılmazsa kalsın, zararı yok. Daha yüksek bir fiyat yazıp beklerim... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. B. A.

« Yanıtla #12 : Ağustos 29, 2018, 09:20:33 »
Değerli korsanlar, fiyatı TL'ye çevirdim güncelledim. 119 bin TL.

*

M. B. A.

« Yanıtla #13 : Ekim 11, 2018, 17:27:41 »
Değerli korsanlar,

Fiyatı 99 bin TL olarak revize ettim... Bir başka acil ihtiyaç belirdi, Kasım ayı sonuna dek bu fiyat geçerli, sonrasına bakacağız artık...

*

M. B. A.

« Yanıtla #14 : Ekim 15, 2018, 07:07:14 »
Değerli korsanlar, ilana teknenin iç fotoları eklenmiştir...