0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ü. Ö.

Ynt: Wakeboard yapmak icin
« Yanıtla #15 : Mayıs 10, 2018, 23:43:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hüsnü korsanim ben 15 veya 20 hp almaya karar verdim

15 ilen 20 arasinda 2-3 kilo oynuyor 50 kilo 15   
52 kilo 20 hp ikiside isimi görecek gibi

Elimdeki 6 hp yamaha ve 2.5 hp selvayi yi satip birtane 15-20 hp lacagim gibi görünüyor

Bot aynı mı kalıyor, o da mı değişecek?

*

A. D.

« Yanıtla #16 : Mayıs 11, 2018, 00:04:01 »
Nedim korsanım ben 99 yılından 2008 yılına kadar 4,5m sandal ve arkasında 40hp iki zamanlı remote trimli Johnsson tekne ile wakeboard yaptım. Arkadaşımda aynı teknenin 4 zamanlı 25hp Hondası vardı. Planning e geçene kadar arkada çektiğiniz kişi ızdırap çekio.Uygun wakeboard hızı 17Knot civarında. Benim tekne tek kişi 41knot gidebiliyordu düz suda. Wakeboard teknelerinin özelliği altlarında dalga yaratmak için flap olması. O flapların açısı ile arkadaki dalga boyutunu ayarlayabiliyorsunuz. Motorlar çok yüksek torklu olduğu için rahat gidiyor o hızlarda flapla.
Şunu unutmayın düşük torklu makine ile wakeboard çekmek motoru ciddi anlamda yoracaktır. Ayrıca tavsiyemdir bu gibi kullanımlarda kuyruk yağları çok daha fazla ısındığı için özelliğini daha çabuk kaybediyor o nedenlede kuyruk yağlarını biraz daha erken sürede değiştirin.

*

A. D.

« Yanıtla #17 : Mayıs 11, 2018, 00:07:40 »

*

H. H. A.

« Yanıtla #18 : Mayıs 11, 2018, 08:53:17 »
Nedim Korsan,siz bütün işleri wakeboard'a göre ayarlamaya karar vermişsiniz bir kere.. Artık bize ancak sağlıkla ve keyifle kullanmanızı dilemek düşer.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap