0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. K.

Chartplotter
« : Ekim 16, 2017, 09:19:35 »
Merhabalar ,

İlk  teknemize  cok  yaklaştık .  Bavaria33  cruiser ,  2014  model ..  Bir  konuda ,  yorumlarınıza  cok  ihtiyacımız  var ..  Bu  teknede  chartplotter  içerde .  Ben  dümen üstünde  olmasını  tercih  ediyorum ( çoğunlukla kokpitte gördüğüm  için sanırım bu  şekilde olması bana  doğru  geliyor )  .Bu  arada  tekne kiralamalarda   bugüne  kadar  hep navionics  kullandım  ve  hiç  sorun  olmadı ..  Acaba  satın  aldıktan  sonra  chartplotter'ı  kokpite  monte ettirebilirmiyim ? Yada  hiç  bir  yer  değişikliği  yapmasam    ,  navionics  ile  devam  etsem  nasıl  olur .
Teşekkürler

*

H. E.

Ynt: Chartplotter
« Yanıtla #1 : Ekim 16, 2017, 10:46:08 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar ,

İlk  teknemize  cok  yaklaştık .  Bavaria33  cruiser ,  2014  model ..  Bir  konuda ,  yorumlarınıza  cok  ihtiyacımız  var ..  Bu  teknede  chartplotter  içerde .  Ben  dümen üstünde  olmasını  tercih  ediyorum ( çoğunlukla kokpitte gördüğüm  için sanırım bu  şekilde olması bana  doğru  geliyor )  .Bu  arada  tekne kiralamalarda   bugüne  kadar  hep navionics  kullandım  ve  hiç  sorun  olmadı ..  Acaba  satın  aldıktan  sonra  chartplotter'ı  kokpite  monte ettirebilirmiyim ? Yada  hiç  bir  yer  değişikliği  yapmasam    ,  navionics  ile  devam  etsem  nasıl  olur .
Teşekkürler

1- Kıça taşıyabilirsiniz.
2- İkinci bir ekranı kokpite koyabilirsiniz.
3- Navionics ile devam edebilirsiniz.

*

S. B.

« Yanıtla #2 : Ekim 16, 2017, 11:26:31 »
Chartplotterın su nem geçirmez kabı var mı kontrol edin. İçeriye takılan modüller dışarıdakiler gibi olmayabiliyor.

Tabletler de neme ıslanmaya karşı daha dayanıksız, şarj problemi de cabası. Güneş üstüne vurunca ekran iyi görülmüyor.

Benim tercihim dış mekan için tasarlanmış chartplotter. Tablet yedek olarak olabilir.

*

M. G.

« Yanıtla #3 : Ekim 16, 2017, 11:38:20 »
Ben bu sene yeni aldığım chartplotterı, uzun süre teknede olmayacaksam çıkartabilir bir montaj ile kokpite monte ettim, çok rahat ettim; çok kullanışlı olduğu düşüncesindeyim.
Herhangi bir kutu gerekmeden montaj yapılırsa suya dayanıklılığına bakmalısınız tabii. Eğer dayanıklı değilse orjinal kutular oldukça pahalı.

*

S. B.

« Yanıtla #4 : Ekim 16, 2017, 12:30:34 »
Benimki yekpare metal bir kasa içinde. Önde de su ve nem geçirmeyen bir kapakla monte edilmiş.

Öteki markaları incelemedim ama benzer olması kazım.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2017, 12:34:05 Gönderen: Sinan Bozkurt »

*

S. Ş.

« Yanıtla #5 : Ekim 16, 2017, 12:43:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar ,

Teşekkürler

Dumende göz hızana alabilirsin ,bakarken eğilmemelisin ,en verimilisi  o...
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2017, 12:44:16 Gönderen: Semih Sener »
*

K. K.

« Yanıtla #6 : Ekim 16, 2017, 13:48:24 »
Cok  teşekkür  ederim  yorumlarınız  için