0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Telefonu dik tutarak çekilen videolar...
« : Mart 07, 2017, 16:26:05 »
Anlamıyorum neden basit bir sistem ayarıyla bu önlenmiyor. Android veya iOS, telefon işletim sistemine konacak bir satırlık kod işi çözecek. Video kayıt düğmesine bastığında telefon dik pozisyondaysa kayıt başlamayacak, telefonu yan çevirmenizi isteyen bir uyarı çıkacak. Bu kadar zor mu bunu yapmak?

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. Ç.

Ynt: Telefonu dik tutarak çekilen videolar...
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2017, 19:36:44 »
Ya da çekime başlayınca bir uyarı çıkar, kardeşim televizyonu dik mi izliyorsun da dik çekim yapıyorsun diye sorar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Yine de seçimi çekene bırakır.

*

T. A.

« Yanıtla #2 : Mart 07, 2017, 19:42:20 »
Mesela şimdi eyfel kulesini çekiyorsak ne yapacağız, alt taraf geniş yan çekip yukarılara çıktıkça telefonu dik konuma mı getireceğiz. Bilemedim..
😂

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

E. A. A.

« Yanıtla #3 : Mart 07, 2017, 20:19:09 »
Ya bi de bunun konvertörleri doğru dürüst çalışmaz adamı deli ederler.

*

E. Ç.

« Yanıtla #4 : Mart 07, 2017, 22:14:18 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Mesela şimdi eyfel kulesini çekiyorsak ne yapacağız, alt taraf geniş yan çekip yukarılara çıktıkça telefonu dik konuma mı getireceğiz. Bilemedim..
😂

Eyfel kulesini dik çekerseniz izlemek için televizyonunuzu dik hale mi getireceksiniz bu durumda. Sadece telefonda izleyecekseniz sorun yok tabi.

*

H. E.

« Yanıtla #5 : Mart 07, 2017, 23:05:05 »
😂

Eyfel kulesini dik çekerseniz izlemek için televizyonunuzu dik hale mi getireceksiniz bu durumda. Sadece telefonda izleyecekseniz sorun yok tabi.

Eyfel Kulesini hangi kameraman dik çekiyor? Bütün kameralar yatay oranlarda çekim yapar.
*

D. U.

« Yanıtla #6 : Mart 08, 2017, 23:10:29 »
Dik çekilsin, yan çekilsin. İster telefonla, ister video kamera ile çekilsin. Çekimler genellikle o kadar kötü oluyor ki beni hiç deniz tutmaz satılık tekne yutub vidosu izleyince tutmuş gibi oluyorum yani.
Hem telefonu yatık tutmak, hem de mümkün olduğuca ağır hareket ettirmek lazım. Üçayak gibi bir düzenek üzerindeyse daha da iyi olur.