0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

D. E.

Değerli Korsanlar,

Gülümser Özharar Gezgin Korsan'ın anlamını soran birine ''Korsanlığın gezen en güzel hali'' diye cevap vermişti..

Herhalde şu ana kadar gerek yapılan organizasyonlarla, gerekse toplu yapılan yardımlaşma etkinlikleri ile bunu en güzel şekilde başardık.

Şimdi ise önümüzde uzun bir yolculuk var. Bu seyir esnasında; maddi, manevi yanımızda olan ve olacak dostlara şimdiden teşekkür ederiz.

Projemizin ''Genel Müdürü'' olarak sizlere son durum raporlarını buradan ileteceğim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Öncelikle Aşina 2' yi geçen hafta ziyaret ettim. Habib ağabey'in kızkardeşi ve eşi Şile'de oturdukları evin bahçesinde korumuşlar. Teknenin genel durumu iyi. Elbette arma elden geçmeli ve bazı bakımları yapılmalı. Bu durumda deniz yolu yerine, kara yolu ile getirmeyi tercih ettik. Küçükyalı Balıkçı Barınağı'nda önce karaya alacağız ve Ömer Kırcal, Erol Şar öncülüğünde el verecek tüm diğer dostlar ile birlikte bakımları, değişimleri yapılacak. 29 Temmuz 2017 Cumartesi günü sabah erken İclal - Ümit Sarp eşliğinde Aşina 2 Şile'den Küçükyalı barınakta ki yeni evine doğru yola çıkacak. Buradan tekrar duyuracağız. İclal Sarp tehdit ediyor.. O kadar çok genç varmış ki denize çıkacak..başınızı kaşımaya vaktiniz olmayacak diyor.. Umuyorum öyle olur. Ümit Ağabey sağ olsun şimdiden Albay Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap lığa başladı... İnanılmaz sayıda soru ile planlamanın en güzel ve seçkin örneğini vererek aldığı önemli göreve başladı bile.. Kolay değil Aşina 2 büyük emanet..

Ziyaret gününden fotoğraf çekmedim.. çekemedim..beni affedin.. Tekneye girdiğimde bir köşede Atatürk resmi, rakı kadehleri, traş bıçağı..5 yıldır karada ama en ufak nem yok.. koku yok.. her yerde anılar.. sesler.. sesler.. seslerin fotoğrafını nasıl çekeceğimi bilemedim. Zaten sevmem fotoğraf çekmeyi.. O nedenle o görev de İclal Sarp korsanda.. Aşina'yı ziyarete gittiğimde aynı gün Habib Ağabey'in doğum günüymüş. Eşi Sevgili Nurgün Korsan kabrine gitmişti..

Bana mesaj attı..

Habib'le konuştum.. çok sevindi.. diyor..

Sevgi nedir? Sevgi emektir.. Emek vereceğiz el birliği ile..

Sevgi ve Saygılarımla,
Dilek Ergül

*

A. Ü.

Dilek korsanım,kamyonet konusunda araştırma yapa bilirim,eğer siz ayarlama yapmadıysanız,kamyonet vinçli olursa daha iyi olur diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2017, 12:18:32 Gönderen: Ali Ünalan »

*

D. E.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Dilek korsanım,kamyonet konusunda araştırma yapa bilirim,eğer siz ayarlama yapmadıysanız,kamyonet vinçli olursa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Ali Korsan, çok sağol.. Daha evvel taşıyan firma ile konuştuk..Şile'de.. İyi de fiyat verdiler vinçli kamyona.. Şimdilik durum bu minvalde.. Ama ola ki ihityaç olur ise not ettim, ararız..

*

A. Ü.

Ali Korsan, çok sağol.. Daha evvel taşıyan firma ile konuştuk..Şile'de.. İyi de fiyat verdiler vinçli kamyona.. Şimdilik durum bu minvalde.. Ama ola ki ihityaç olur ise not ettim, ararız..
Tamam Dilek korsanım..

*

M. A.

Muhteşem, tekrar ellerinize, emeğinize sağlık... Deniz kültürüne en etkili ve sürekli katkının bunun gibi çalışmalarla yapılabileceğini düşünüyorum, ve gurur duyuyorum, umarım benim de biraz olsun katkım olur  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Dilek bir sorum var; çalışma planına göre, uygun olduğunda öğrencilerimden isteyenleri yardım için ekibe yönlendirmemde sakınca olur mu? illa denize açılmak gerekmez, tamir ve bakım çalışmalarıyla da atölye ortamında çok şey öğrenilir, çok istekli olacağını düşünüyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

tüm ekibe sevgiler ve kolaylıklar...

*

D. E.

Muhteşem, tekrar ellerinize, emeğinize sağlık... Deniz kültürüne en etkili ve sürekli katkının bunun gibi çalışmalarla yapılabileceğini düşünüyorum, ve gurur duyuyorum, umarım benim de biraz olsun katkım olur  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Dilek bir sorum var; çalışma planına göre, uygun olduğunda öğrencilerimden isteyenleri yardım için ekibe yönlendirmemde sakınca olur mu? illa denize açılmak gerekmez, tamir ve bakım çalışmalarıyla da atölye ortamında çok şey öğrenilir, çok istekli olacağını düşünüyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu konuyu mutlaka haftaya Cumartesi gelebilirsen görüşelim. Çok da iyi olur aslında. Ömer Kırcal korsana da danışmak gerek..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

Bu konuyu mutlaka haftaya Cumartesi gelebilirsen görüşelim. Çok da iyi olur aslında. Ömer Kırcal korsana da danışmak gerek..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Cumartesi gelemiyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap günü kesin değil o sıralarda Çanakkale'ye gitmem gerek... Kastettiğim tanıdığım, beraber çalıştığım öğrenciler, bir iki kişilik gruplar olarak katılabilirler (büyük sayılar değil) yardım etmekten mutlu olacaklarını düşünüyorum... Tabi bunlar şimdilik benim de olsa iyi olur düşüncelerim... Aşina 2 merkezden haber bekliyorum (acil değil)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sevgiler
*

H. E.

Ya Dilek bi git!

Böyle yazarsan... salya sümük... hiçbir iş yapamayız.

İngiliz gibi yaz biraz.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

D. E.

Ya Dilek bi git!

Böyle yazarsan... salya sümük... hiçbir iş yapamayız.

İngiliz gibi yaz biraz.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yaşlandın sen..duygusallaştın..
*

C. G.

Offf kotu oldum,

Dilek sagol yani.
*

D. E.

Ya ben size diyeyim mi.. çok az nesne yaşıyor hissi uyandırıyor bende.. teknelerin sonuçta alınan satılan mal olduğunu söyleriz ya hep.. o öyle değildi.. bi başkaydı.. garip sanki zamanın bir yeri ile irtibata geçmek gibi.. çok sevmek.. çok istemek.. son zamanlarında oturduğu yerden kalkamadığında dürbünle seyretmiş teknesini.. yaşamak, her anını kutsamak gerek.. elerimizle temizlemeli, yüreğimizle denize çıkmalıyız.. hepimizin yürekten taşıyacağı harika bir yük.. yorulur mu insan..? Bence hayır..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

D. E.

Arkadaşlar,

29 Temmuz Cumartesi saat 13.00'den itibaren Küçükyalı Barınak'da buluşalım.. AŞİNA 2 Geliyor!

Sevgi ve Saygılarımla,
Dilek Ergül
*

M. Ç.

Harikasınız, emeği geçenlerden,   geçeceklerden Allah razı olsun. Eminim Sevgili Habib keyifle seyrediyordur, gelişmeleri. Proje bütçesine katkıda bulunmayı çok isterdim. Selamlar
*

D. E.

Metin Bey teşekkür ediyorum tüm dostlar adına.. Herkesin madde manevi katkısı var ve olacaktır. Elbette maddi ihtiyaç su götürmez.. Barınağa bir miktar ödenecek ki henüz belli değil hafta sonu konuşacağım. Bakımı için bazı malzemelerin alınması gerekecek. Bu konuda Mahir Aşut korsana iş düşecek. Onda toplanacak paramız. Gönüllü bir grup arkadaşımız ayda belli bir miktar aktarıyorlar sağ olsunlar. Bu arada eğitim adına katkıda bulunacaklar olacak.. En zor kısım Ömer ve Erol ağabey'in el emekleri olacak.. İclal Sarp korsan'ı konuyu başlatan ve kuyuya taşı atan olarak anmadan geçemeyeceğim. Bakalım taşı bizler çıkarabilecek miyiz?

CUMARTESİ 12.30 CİVARI BEKLERİİİZZZZZZZZ  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

D. E.

KONU ARADA KAYNIYOR Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

12.30 KÜÇÜKYALI BARINAK CUMARTESİ BULUŞUYORUZ.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

AŞİNA 2 GELİYOR  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap