0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

D. E.

Bravo...Sahip çıkalım, yelken yapalım, yaşatalım.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bakalım gençlerden kim çıkacak ilk. yoksa iş gene biz ihtiyarlara mı kalacak  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Burada tayfa arayan var mı diye yazan dostlara sesleniyorum... ADB var ise elinizde lütfen ihmal etmeden acilen Aşina 2 ile denize çıkınız..

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Haydi bakalım.. Ve tabi teknesi olan dostlar.. genç tayfalarınızın denize daha yakın deneyimler kazanmasını istemez misiniz?

Güzel anılar biriktirmeye başlamak için en güzel zaman ve tekne..

*

M. B. A.

Vayyy... İstanbul'a bir geldiğimde kaçıracağımdır AŞİNA 2'yi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

Biz de Hakan’la sırada bir yerdeyiz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap güzel bir kış günü Aşina II çıkarması yaparız  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ekim 27, 2017, 16:44:45 Gönderen: Meltem Anay »

*

D. E.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Biz de Hakan’la sırada bir yerdeyiz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap güzel bir kış günü Aşina II çıkarması yaparız  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Lafta değil arkadaş.. aktivite gerek bize   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

Lafta değil arkadaş.. aktivite gerek bize   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ama yaa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Zaten yazdıklarımı yeniden okuyunca geliyoruzdan çok, gelemeyiz anlamı çıkıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

... ortama sürekli dilek/dilekçe/mektup/... gibi şeyler gönderiyorum, şartlar değişir de yapabilirsem(k) diye  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Not: Mart'la birlikte Küçükyalı ve Aşina II'nin çevresinde olmak üzere alttan alta daha radikal planlar yapıyorum, mörfi ne dicek bilmiyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

D. E.

Döverim ben mörfiyi..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

M. A.

Döverim ben mörfiyi..

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. U.

Yakında biz de bir ziyaret etmeyi planlıyoruz. Seyahat, çoluk çocuk, iş değişikliği vs derken fırsat bulamadık ama en yakın zamanda bir kaçırmak niyetimiz var.
*

D. E.

Valla Omer korsan orada..anahtari alin cikin Ali korsanin..bir de bir kova su ile bir temizlik olur ise mis olur

*

Ö. Y.

Bir İstanbul seyahatimde ben de  çıkarmak isterim yelken keyfini Aşina2'yle Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

Sent from my iPhone using Tapatalk
*

N. A.

Sevgili Dostlar ;

31 Ekim 2017 (Salı) günü Aşina2,  kadim dostlarla (411) seyir hazırlığı içinde.

Habib'ciğimle ortak dostlarımız olan ve  4 yıldır yurt dışında yaşayan  Mustafa ve Oktay arkadaşımızın 
bu döneme denk gelen İstanbul'da olma hallerinden doğan mutlu tesadüfle,  yarınki Aşina2 "kadim dostlardan
kaptana selam olsun" temalı seyir planı oluşturulmuştur  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) Mahşerin 4 atlısından sonra tabiri caizse "Mavi Suların 4 Kaptanı" yarın Aşina2' yle kaptanlarını selamlayacaklar.. Yurt dışından gelen arkadaşlarımıza projeyi anlattığımda
duydukları memnuniyeti, saygı ve teşekkürlerini aracılığımla siz değerli gezgin korsan dostlarımla paylaşmak
benim için  kaçınılmazdı.. Şartlarda bir değişiklik olmaz ise yarın Aşina2 (411)  yelken seyrine çıkıyor..
Kaptanın seyir defterindeki bu sayfayı sizlerle ayrıca paylaşacağım..Sevgilerimle..
*

N. A.

Sevgili Dostlar,
Aşina2,  Habib'in denize ve amatör denizciğ  yakın ilgileri olan,  pek sevdiği,  uzun yıllar
Rusya da -  Kazakistan; da  çalışan ve yaşayan iki yakın  ve onların  ortak  diğer iki  dostunu  birlilkte
misafir  etti.  Bu dostlardan  Oktay-Yusuf “ahşap Güllük”    tek tip olarak yapılmış ve bugün hala sularda gezmekte olan ''Son Karga'' nın eski sahipleriydi.  Bu 4 kadim dostun bu günkü  sıcak sohpetlerinde   anımsadıkları, bana anlattıkları  ve benden özellikle paylaşmamı  istedikleri  anıyı aktarmak isterim..

Sene 1995..Oktay-Yusuf Rusya’da üç yıl sürecek olan çalışma dönemlerinde tekneleri
“Son Karga”yı Fenerbahçe marinaya bağlamışlardır..Emanet ettikleri yakın bir arkadaşları 
Kadıköy’de çalışıyor ancak Avrupa yakasında ikamet etmektedir.  Bir denizci ve tekne sahibi olmanın yegane koşulu İstanbul’un sürpriz Lodoslarına karşı o yıllardaki marina koşullarınında gözönünde bulundurulmasıyla birlikte “teyakkuzda” olunması kaçınılmazdır..

Aynı yıllarda Habib-Yalçın İki yakın dostun, tuzla tersaneden çok cüzzi bir bedelle satın aldıkları  atıl ahşap bir filikadan emekleriyle yaptıkları “Aşina” da Fenerbahçe’de bağlıdır..  Gece gündüz kontrolleri hiç eksik etmeyen Habib, bir gece yarısı patlayan Lodosla birlikte soluğu Fenerbahçe’de almış Aşina’nın emniyetinden emin olduktan sonra tehlikede olabilecek diğer teknelerede elinden geldiği kadar bakmaya çalışmış, telefonla ulaşabildiği birkaç tekne sahibine ulaşmış..
Aynı esnada  halatlarının koptuğunu  farkettiği “Son Karga”yı yelken, kürek derken yakalayıp
marinanın içine çekip korunaklı bir yere demirlemiştir. Ertesi gün “Son Karga’nın” emanet edildiği
arkadaşları ile birlikte  tüm halatları yeniden elden geçirip tekneyi marinaya baştan kara etmişlerdir.

Yaşanan bu anının  kendileri için unutulmaz olduğunu söyleyen,   yaş ortalamaları neredeyse  yetmişe yaklaşmakta olan bu deniz sever kaptanlar, Habib’in o zamanlar “birimiz  hepimiz, hepimiz birimiz  için” hayat düsturunun,  bu kez 5 yıl karada kalan kendi kıymetlisi Aşina2 si için bir araya gelen
siz değerli korsan dostların emekleriyle hayata geçirilme öyküsünü benden dinlediler..
 Aracılığımla  tüm bu deniz sevdalılarını bu emekten dolayı kutladırlar.

Tekne, deniz ve anıların eşlik ettiği Aşina’2 (411) seyir böylece tamamlanmış oldu.

Kadim dostları Habib’e , anılara, denize olan sevdaya dair kaldırılacak kadeh  karadaki (Bostancı)
Bir  mekanda son buldu..

Yeni seyirlerde buluşmak dileğiyle..Sevgiler..

Nurgün

(Fotoğraf yükleme yönergelerinden ilerledim ancak fotoları paylaşmada başarılı olamadım)  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

Çok güzel anılar. "İyilik yap, at denize..." deyişinin  gerçek olduğunu kanıtlayan sayısız örneklerden biri daha...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu arada bu fotoğraf yükleme yönergelerini tekrar bir elden geçirmek gerekiyor sanırım.
*

N. A.

Dilerim Aşina2, yeni anılar biriktirmek üzere deniz dostlarıyla yola devam edecektir..⛵⚓⛵
*

İ. E. S.

Sevgili Korsan Kardeşlerim,

2 yıl önce 5 Ağustos 2017’de büyük bir heyecanla ve çabayla bir Geko projesi kapsamında sevgili Habib Atınç’ın emeği, göz nuru Aşina2 teknesini boynu bükük kalakaldığı Şile ormanlarındaki yerinden alıp Küçükyalı Barınağa getirmiştik. 11 Eylül 2017’de de coşkuyla bir bayram havasıyla denize imdirmiştik. Projeye bir çok dostumuz maddi manevi gönülden destek vermişti. Bizzat emeği ile girişenler, bağışta bulunanlar, teknik destek verenler veya iyi dilekleriyle yanımızda olanlarla giriştiğimiz bu macerada hedefimiz, Habib’in kendi elleriyle kapattığı naylon örtünün altında kalan Aşina2’nin 5 yıl sonra açılmasıyla beraber, hakettiği tuzlu sulara yeniden kavuşması ve bir eğitim teknesi olarak hayatına anlamlı bir şekilde devam etmesiydi. İlk aşamayı elbirliğiyle, gözyaşları ve haklı gurur duygularıyla başardık. Tekneyi kazıyıp pırıl pırıl yapan ekibe bir kez daha minnettarlığımı iletmek isterim. Burada özellikle isimlerden bahsetmiyorum. Öne çıkarılan, arkada kalan, unutulan isimler olursa çok mahçup olurum diye… Ama hepsinin gönlümdeki/gönlümüzdeki yerleri ayrıdır… Hakları ödenemez…
Proje ekibinde bir de sembolik hisse sahipleri vardı. Para koyarak sembolik hisseler satın alınmış ve toplanan para Sevgili Nurgün Atınç’a ödenerek (3.000 TL eksik ödeme ile) tekne Gezgin Korsanlara mal edilmişti. Fakat hukuki sebeplerle legal bir kimliği olmayan Gezgin Korsanlara devri yapılamamıştı. Kime devredilecek, nasıl olacak konuları da birazcık rafa kaldırılmıştı. Öncelik Aşina2’nin eğitim teknesi olarak yaşamının organize edilmesiydi…
Fakat bu ikinci aşamada maalesef aynı başarıyı gösteremedik. Tuzlu suya kavuşan Aşina2’nin nasıl değerlendirileceği, kimlerin sorumlu olacağı, kimlerin gözünün üstünde olacağı konuları muallakta kaldı. Kimseyi suçlamıyorum yanlış anlaşılmasın. Kollektif işlerin hazin sonu böyle oluyor maalesef. Şimdi önümüzde önemli bir soru duruyor:
-   Ne Yapmalı?
Alternatif 1: İlk amaca sadık kalıp, bu şekliyle idame ettirip, eğitim projeleri geliştirebiliriz.
   Bu durumda bir kaç önemli sorunun cevap bulması gerekiyor;
1.   Masrafların altından nasıl kalkarız?
İki yıldır ücretsiz barınmasını üstlenen Küçükyalı barınak artık yıllık bağlama parası istemekte ve bu meblağ bugün için 5.000 TL tutmakta. Ayrıca bakım onarım giderleri unutulmamalı. Sigorta giderleri başlangıçta sponsorla halledilmişti ama devam eden yıllar hesap edilmeli.
Nurgün’e ödenecek bakiye (geçen süre nedeniyle mali kaybını da düşünerek)... Ve aklıma gelmeyen diğer giderler...
2.   Ruhsatın yasal olarak üzerimize alınması nasıl ve hangi koşullarda mümkün olabilir?
Çoklu kullanıcın olduğu bir ortamda Nurgün’ün üzerinde kalması pek uygun ve Nurgün tarafından da tercih edilen bir durum değil.
3.   Aramızda Eğitim projeleri geliştirip bire bir emek verebilecek kimse/kimseler var mı?
Alternatif 2: Aşina2 nin değerini bilip onu boynu bükük bırakmayacak birine satabiliriz.
   Bu durumda cevaplanması gereken sorular ise şunlar;
1.   Öncelikle sembolik satın alma sırasında para ödemiş kişilerin onayı var mı?
2.   Onay var ise parayı geri mi isterler Gezgin Korsan kasasına mı bağışlarlar?
3.   Diğer Gezgin Korsanlar böyle bir satış için rıza gösteriyor mu?
4.   Fiyatlandırma, ilan çıkma, tekneyi gösterme gibi alıcı ile ilişkileri kimler yürütür?
5.   Akçeli iş olması açısından hassas olacağı için sürecin şeffaf ve herkes açısından sağlıklı yürümesini sağlamak adına Gekoyu bilgilendirme, iletişim konularını kim veya kimler üstlenir?

Benim aklıma gelenler bunlar...
Keşke buraya yine başarı öyküsü içeren bir şeyler yazıyor olsaydım ama gerçekçi olmak ve daha çetrefil sonuçlar doğurmadan Aşina2’nin kaderini belirlememiz gerekiyor.
İlham verici önerilerinize de açık bir başlık olarak konuyu tartışmaya açıyorum.
Sevgiyle kalın...

Not: Konuyu bilmeyenler için önceki linkleri buraya ekliyorum.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap