0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ü. Ö.

Ynt: 2016 Bavariva 46 CR veya 2013 Beneteau Oceanis 45
« Yanıtla #15 : Eylül 06, 2018, 15:53:00 »
Daha geçen sene sıfır tekne almış biri olarak yaptığım araştırmalarda, bu daha kaliteli, bu daha uygun fiyatlı algısını yaratacak önemli bir durum görmedim ben iki tekne markası arasında.

Herhangi bir taşıt sıfır alındığında, ruhsatı çıkar çıkmaz adı ikinci ele çıkar ve değer kaybeder. Üzerine binen her yıl daha fazla değer kaybettirir. Özetle bu iki teknenin fiyatı gerçekten aynı ise ben Bavaria'nın açık ara diğerinden uygun fiyatlı olduğunu düşünüyorum. Bence 3 yıllık bir farkta iki teknenin aynı fiyatlı olması için en az bir boy büyük olması lazım eski olanın. Bavaria'nın piyasa algısı sebebiyle bir tık düşük kalite olduğunu varsaysak bile bence durum bu.

Ben de bütün ikinci el Benetau'lara, Jeneau'lara, Bavaria'lara baktım durdum tekne almadan önce. İlanları aratırken hep bir yaş sınırım oldu. Belki pek çok kaliteli ve temiz tekne ilanını sırf yaşı yüzünden görmedim bile. İleride satmak isterseniz 3 yıl önemli bir fark bu anlamda.

Ha, ben sonunda gittim baktığımın bir boy küçüğü de olsa, sıfır Dufour aldım... Tekne mantık değil Aşk İşi.

*

O. E.

« Yanıtla #16 : Eylül 06, 2018, 16:35:43 »
Bu tekne işi tamamen Kısmet meselesi..
Ben her zaman şuna inanıyorum...
İyi tekne - Kötü tekne , Eski tekne - Yeni tekne yok
Bakımlı tekne - Bakımsız Tekne var

Son seyahatimde Eski bir tekne gördüm muhtemel Ağaçtan yapılmış Hayranlıkla 10 Dakika inceledim.
Bu kadar mı Güzel olur , Bu kadar mı bakımlı olur....

Çok Arkadaşımızın  Baveria Teknesi var hepsi çok memnun
Ortalıkta herkes bir şey söylüyor işte...

Sonuç Keyif Padişah...

*

S. Ş.

« Yanıtla #17 : Eylül 06, 2018, 19:41:59 »
Valla ben Amelimden cok memnunum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. B.

« Yanıtla #18 : Eylül 06, 2018, 21:18:48 »
Çok güzel bilgiler ile besleniyoruz. Tekrar teşekkürler.

*

N. A.

« Yanıtla #19 : Eylül 06, 2018, 21:35:12 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Daha geçen sene sıfır tekne almış biri olarak yaptığım araştırmalarda, bu daha kaliteli, bu daha uygun fiyatlı algısını yaratacak önemli bir durum görmedim ben iki tekne markası arasında.

Herhangi bir taşıt sıfır alındığında, ruhsatı çıkar çıkmaz adı ikinci ele çıkar ve değer kaybeder. Üzerine binen her yıl daha fazla değer kaybettirir. Özetle bu iki teknenin fiyatı gerçekten aynı ise ben Bavaria'nın açık ara diğerinden uygun fiyatlı olduğunu düşünüyorum. Bence 3 yıllık bir farkta iki teknenin aynı fiyatlı olması için en az bir boy büyük olması lazım eski olanın. Bavaria'nın piyasa algısı sebebiyle bir tık düşük kalite olduğunu varsaysak bile bence durum bu.

Ben de bütün ikinci el Benetau'lara, Jeneau'lara, Bavaria'lara baktım durdum tekne almadan önce. İlanları aratırken hep bir yaş sınırım oldu. Belki pek çok kaliteli ve temiz tekne ilanını sırf yaşı yüzünden görmedim bile. İleride satmak isterseniz 3 yıl önemli bir fark bu anlamda.

Ha, ben sonunda gittim baktığımın bir boy küçüğü de olsa, sıfır Dufour aldım... Tekne mantık değil Aşk İşi.

82 model HR 42 için 110 bin Euro istenmesini nasıl açıklarsınız?

*

E. S.

« Yanıtla #20 : Eylül 07, 2018, 13:29:05 »
Alıntı

Niyazi Korsanım konu HR, Nautor's Swan, Amel gibi markalar olunca fiyat/performans oranı, marjinal fayda gibi kavramlar boşa çıkıyor.
*

O. E.

« Yanıtla #21 : Eylül 07, 2018, 13:49:09 »
Alıntı

Niyazi Korsanım konu HR, Nautor's Swan, Amel gibi markalar olunca fiyat/performans oranı, marjinal fayda gibi kavramlar boşa çıkıyor.

Diğerleri Ne isede HR çok güzel tekne olmasına rağmen asla Türkiye'de kullanılacak tekne değil bence
Soğuk yerlerin Arslanı
*

E. S.

« Yanıtla #22 : Eylül 07, 2018, 13:59:16 »
Alıntı

Diğerleri Ne isede HR çok güzel tekne olmasına rağmen asla Türkiye'de kullanılacak tekne değil bence
Soğuk yerlerin Arslanı

Haklısınız Oktay Korsanım. Kuzey Avrupa teknelerinin bilinen sağlamlık ve estetetik tasarımları haricinde genel özelliği küçük havuzluk maalesef.  Pek çoğuda teknenin merkezinde, kıça kadar devam etmeyen yapıda. Kaptan harici yolcular Sert denizlerde seyir esnasında kamarada kalmayı tercih ediyorlar sanırım. Bu sebeple Akdeniz Teknesi değiller. Fransızların bizim coğrafyada bu kadar tutulmasının sebebi de herhalde büyük havuzlukları.
*

Ü. Ö.

« Yanıtla #23 : Eylül 07, 2018, 14:16:58 »

HRnin sıfır fiyatı Bavaria ve Beneteau ile aynı mı ben bilmiyorum. Elma ile elmayı kıyaslamak lazım.

82 model HR ile ne biliim 88 modeli kıyaslamak lazim.

Ayrica 82 model dediğiniz tekne 36 yıllık olunca clasic, antika, zor bulunabilir kapsamına girip eskidikçe fiyati artabilir bile.

Benim yazdiklarim konu başlığindaki seri üretim ve başlıktaki yıllar için olan görüşüm.
*

M. S.

« Yanıtla #24 : Eylül 07, 2018, 18:33:26 »
Mehmet kaptan bu arada fiyatlar aynı demişsiniz.
Piyasayı öğrenmemiz açısından fiyatı da vermeniz mümkün mü?