0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. Y.

Ynt: GEKOREHBER, Gezgin Korsan - Amatör Denizcilik İletişim Rehberi
« Yanıtla #225 : Haziran 16, 2018, 23:17:16 »
Bu arada 2 hafta önce Paros Aliki'de self tracking jib iskotası sıkıştı ve floğu çok zor kapatabildim. Zincirlikte sarma tambura baktık ancak sorunu çözemedik. Ertesi sabah Sifnos'a yola koyulmamız gerektiği için bayağı stres olduk tabii. Netten Parikia'da bulduğum Selden servisi yarım saat içinde Aliki'ye geldi. Paros'da yaşayan İngiliz bir yelkenci George.

20 dakika içinde halletti sorunu ve 40 euro ücret aldı. Düşündüm de bizim ülkemizde bu sorunu yaşasam ve servis elemanı arabasıyla bir yere gelse falan acaba kaç euroluk olurdum. Adamlar bizde en küçük şeye sanki Avrupa'da çalışıyormuş gibi 100-150 euro servis ücreti istiyorlar zaten işçilik için istenen euro ücretleri hiç anlamıyorum.

Hiçbir sorun yaşanmaması dileğiyle:

Paros Afros Yacht George +306944209624

*

H. E.

« Yanıtla #226 : Haziran 19, 2018, 08:58:43 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Rehberde yeni giriş nasıl yapılıyor bilemediğim için ben de buraya yazayım.

...

Tam da böyle yapılıyor. Bildiğiniz, önerdiğiniz yerleri buraya yazıyorsunuz. Gezgin Korsan Rehber'e sizin referansınız belirtilerek teknik ekip tarafından giriliyor.

Bu arada rehberdeki her kayıt için yourumda bulunabilir, yıldız ile oylayabilirsiniz. Satınalma sitelerindeki satıcı yorumları gibi.

*

H. H. A.

« Yanıtla #227 : Haziran 26, 2018, 09:00:21 »
Benim teknede 360 derece docking sistem var.Birkaç defadır motorla seyir halindeyken bir anda şanzıman (zf) devreden çıkıp motor rölantide çalışmaya başlıyor.Hernekadar vitesi boşa alıp tekrar motora yol vermeye çalışsamda,kesinlikle tepki vermiyor.Çözümü motoru tamamen stop edip sonra tekrar çalıştırmakta buldum. (bir tür reset etmek) Sonradan problemin teknenin sintinesinde kablolamanın iyi yapılmadığından (orijinal fabrikasyon) kaynaklandığını ve rutubetin komünikasyonu bozduğu anlaşıldı (bilgisayarı bağlayınca çıkan arıza kaydından)

Eğer Marmaris'te ZF şanzıman problemi olan korsanlarımız varsa ;

AEG Marin, Adem Gökçen , tel:0507 3757777 ile temasa geçebilirler.

Bilgilerinize

*

T. A.

« Yanıtla #228 : Haziran 26, 2018, 10:25:57 »
Benim teknede 360 derece docking sistem var.Birkaç defadır motorla seyir halindeyken bir anda şanzıman (zf) devreden çıkıp motor rölantide çalışmaya başlıyor.Hernekadar vitesi boşa alıp tekrar motora yol vermeye çalışsamda,kesinlikle tepki vermiyor.Çözümü motoru tamamen stop edip sonra tekrar çalıştırmakta buldum. (bir tür reset etmek) Sonradan problemin teknenin sintinesinde kablolamanın iyi yapılmadığından (orijinal fabrikasyon) kaynaklandığını ve rutubetin komünikasyonu bozduğu anlaşıldı (bilgisayarı bağlayınca çıkan arıza kaydından)

Bilgilerinize
Hüsnü korsan merhaba
Aynı sistem bende de var. 2011den beri birçok parça fabrika tarafından değiştirilerek  sistemin tüm sorunları çözüldü. Örneğin ilk 2 sene çıkan sistemlerde joystick indoor du. Outdoor olanıyla değiştirildi (outdoor olanın kol çevresinde metal bir parça var, oradan farkı görebilirsiniz). Her tekneye her parça için ulaşamadıklarını biliyorum. Eğer teknenizin ilk sahibi değilseniz hem software hem hardware tüm güzellemelerin yapıldığına emin olun. Tam resetleme motor veya sistem aküsünü şalterden açıp kapayarak yapılıyor. Bilginize
Konuyu dağıtımayalım. Bir sorunuz olursa bana özelden yapabilirsiniz.

*

G. Ö.

« Yanıtla #229 : Haziran 26, 2018, 13:05:14 »

Bilgilerinize

Hüsnü Korsan, tavsiyeniz GeKoRehber'de yerini aldı. 'Elektrik-Elektronik' üst başlığı altında. Teşekkür ederiz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. A.

« Yanıtla #230 : Temmuz 07, 2018, 14:03:36 »
Marmaris / Selimiye Belediye İskelesi
Emrah gsm: +90 531 598 05 76
*

G. Ö.

« Yanıtla #231 : Temmuz 13, 2018, 16:36:25 »
Sezon çoktan başladı.

Gezgin Korsanlardan tavsiyeler, yeni iletişim bilgileri ve tespit ettikleri değişen iletişim bilgilerini bekliyoruz. 
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Gezgin Korsan Amatör Denizcilik İletişim Rehberi kısaca GeKoRehber, forumda 'Tersane' bölüm başlığı altında yer almaktadır.

Rehberi tetkik ettiğinizde göreceğiniz gibi, rehberde yer alan bilgiler iki ayrı liste altında aktarılmıştır.

1-Bölgelere Göre Listeleme

2-Kategorilere Göre Listeleme

GeKoRehber, büyük oranda korsanların referanslarıyla oluşturulmuştur. Yaptığınız iş dolayısıyla kendinizi veya firmanızı tavsiye etmediğiniz sürece,  tavsiyelerinizi reklam olur endişesi olmadan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Korsanlar kategorileri tetkik ederek memnun kaldıkları usta, malzemeci, restoran, acente vs. bilgilerini paylaşabilecekleri gibi, rehberde yer almayan ya da değiştiğini öğrendikleri ( mesela; barınak, bağlama yeri irtibat numaraları vs.) telefon numaralarını ve bilgileri de paylaşabilirler.

Paylaşmak için;

- Buraya yazabilirsiniz.

- Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap'a mail atabilirsiniz.

- Moderasyona bildirebilirsiniz
.
- Facebook'taki Gezgin Korsan grubuna yazabilirsiniz.

Rehbere girebilecek tavsiyelerinizi Sohbet Kutusu veya konu aralarına yazdığınızda da  atlanmazsa alıp sizin tavsiyeniz olarak rehbere koyuyoruz. Gözümüzden de kaçabilir . Bu nedenle, lütfen, yukarıda belirttiğimiz yolları kullanarak da rehbere katkıda bulunun.

Rehberde, Türkiye bilgileri yanında Yunanistan ve adalarına, Hırvatistan, KKTC, Karadağ'a ait bilgiler de yer almaktadır. Rehberin, bu yönden de kapsamının genişletilmesine devam edilmektedir.

Gezgin Korsan REHBER'e, yıldız verme ve yorum seçeneği de eklendi.

Gezgin Korsan Rehber'in yeni düzenlemesini görmediyseniz, mutlaka göz gezdirin.

*

Y. U.

« Yanıtla #232 : Temmuz 18, 2018, 00:05:39 »
Teşekkür ederim
*

M. M. K.

« Yanıtla #233 : Eylül 13, 2018, 20:26:20 »

Selamlar, benim yelken eğitimimi  ve  YY1 sertifikamı  veren ayrıca amatörce yelken yarışmalarına  adayların katılımını sağlayan OMERTA YELKEN OKULU 'nu  ilgilenen korsan arkadaşlarıma  tavsiye ederim.  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.  Burhan Kaptan tlf: 0532 3367867.
*

G. Ö.

« Yanıtla #234 : Eylül 13, 2018, 20:52:58 »

Selamlar, benim yelken eğitimimi  ve  YY1 sertifikamı  veren ayrıca amatörce yelken yarışmalarına  adayların katılımını sağlayan OMERTA YELKEN OKULU 'nu  ilgilenen korsan arkadaşlarıma  tavsiye ederim.  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.  Burhan Kaptan tlf: 0532 3367867.

Teşekkür ederiz. Rehberde yerini aldı. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #235 : Eylül 14, 2018, 09:21:31 »
Bu "OMERTA"'yı da denizle ilgili işlerde kullanılmayacak kelimeler listeme ekledim.
*

M. A.

« Yanıtla #236 : Eylül 14, 2018, 10:36:14 »
Küçükyalı Balıkçı Barınağı rehberde yok sanırım;

değişmediyse ilgili kişi: Atilla Aktürk 5332071083

not: forumda rehberi bulmak biraz zor sanki, adı GeKoREHBER akılda kalıcı bu ama forumdaki başlığı;

"Gezgin Korsan Amatör Denizcilik İletişim Rehberi" bu başlık kalınlaştırılmış olsa da diğer başlıkların arasında kaynıyor bence, bu açıklamalı başlık olsun ama ayrıca GeKoRehber olarak "Ana Sayfa"da soldaki düşey menüde ve "Forum" sayfasında yukardaki yatay menüde yer alsa  mı?
*

H. E.

« Yanıtla #237 : Eylül 14, 2018, 10:54:09 »
...

"Gezgin Korsan Amatör Denizcilik İletişim Rehberi" bu başlık kalınlaştırılmış olsa da diğer başlıkların arasında kaynıyor bence, bu açıklamalı başlık olsun ama ayrıca GeKoRehber olarak "Ana Sayfa"da soldaki düşey menüde ve "Forum" sayfasında yukardaki yatay menüde yer alsa  mı?

Biz de çok istiyoruz bunu ama "Teknik Ekip" beceremiyor. İlerde bir gün, belki bir şeyler öğrenirlerse...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #238 : Eylül 14, 2018, 11:19:25 »
Biz de çok istiyoruz bunu ama "Teknik Ekip" beceremiyor. İlerde bir gün, belki bir şeyler öğrenirlerse...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben inanıyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Teknik Ekip e sevgiler, saygılar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

G. Ö.

« Yanıtla #239 : Eylül 14, 2018, 20:50:57 »
Küçükyalı Balıkçı Barınağı rehberde yok sanırım;

değişmediyse ilgili kişi: Atilla Aktürk 5332071083

not: forumda rehberi bulmak biraz zor sanki, adı GeKoREHBER akılda kalıcı bu ama forumdaki başlığı;

Teşekkürler Meltem Korsan. Barınak bilgilerini hemen ekleyelim. 
Ben de inanıyorum... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap