0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ö. A.

otopilot hidroliği
« : Aralık 14, 2017, 11:28:39 »
Sevgili korsanlar merhaba,

41 fit beneteau'da otopilot hidroliği nerededir? Hidrolik yağını kontrol etmek istiyorum ancak orayı kurcala burayı deş göremedim. Yardım lütfen...

*

Ö. Ö.

Ynt: otopilot hidroliği
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2017, 15:47:13 »
Muhtemelen teknenizin otopilotu hidrolik değil elektrik motorludur.

Örnek aşağıdaki modeller gibi;
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aşağıdaki hidrolik modellerde ise yağ rezervuarı sistemin en yüksek noktasındaki dümen pompasında olur. (Bazı modellerde pompa üstünde/yakınında da rezervuar olabilir.)

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aşağıda da hidrolik pompa ve piston görev yerlerinde görünüyor;

Klasik hidrolik dümen+otopilot diagramı böyle;

öZgür (tapatalk)

*

A. Ö. A.

« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2017, 20:57:17 »
Zahmetli ve değerli bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim hocam... Sevgiler...

*

İ. İ.

« Yanıtla #3 : Aralık 14, 2017, 22:46:42 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Muhtemelen teknenizin otopilotu hidrolik değil elektrik motorludur.

Örnek aşağıdaki modeller gibi;
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aşağıdaki hidrolik modellerde ise yağ rezervuarı sistemin en yüksek noktasındaki dümen pompasında olur. (Bazı modellerde pompa üstünde/yakınında da rezervuar olabilir.)

Aşağıda da hidrolik pompa ve piston görev yerlerinde görünüyor;

Klasik hidrolik dümen+otopilot diagramı böyle;

öZgür (tapatalk)

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #4 : Aralık 15, 2017, 10:13:14 »
Zahmetli ve değerli bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim hocam... Sevgiler...
Baktınız mı otopilotunuza?
Seri üretim yelkenlide hidrolik dümen duymadım çünkü. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

öZgür (tapatalk)

*

A. Ö. A.

« Yanıtla #5 : Aralık 15, 2017, 18:14:58 »
yarın gidince bakacağım yeniden. problem şu ki bugüne kadar hep ahşap tekne kullandım. bu yüzden yabancılık çekiyorum. mesela eski teknemde senede bir kez mutlaka sintine pompasının gider çek valflerini değiştirirdim. bunda öyle bir şey de göremedim. zamanla tanışacağız umarım.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #6 : Aralık 15, 2017, 18:53:18 »
yarın gidince bakacağım yeniden. problem şu ki bugüne kadar hep ahşap tekne kullandım. bu yüzden yabancılık çekiyorum. mesela eski teknemde senede bir kez mutlaka sintine pompasının gider çek valflerini değiştirirdim. bunda öyle bir şey de göremedim. zamanla tanışacağız umarım.
Teknenizin modeline göre kullanıcı kılavuzunu bulmanızı öneririm.
Internette bulamazsanız forumda yeni bir konu açıp sorun, mutlaka bir bilen, bulan çıkar.

Orada tüm teknik aksam (elektrik, pis/temiz su, yakıt vb.) ile ilgili çizimler ve şemalar vardır.
Ayrıca yapılması gereken bakımlar vb. ile ilgili en doğru bilgiyi de orada bulacaksınız.

Keşfetmek güzeldir!
Kolay gelsin!.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap