0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Karavan Tuvalet Çözümü
« : Aralık 21, 2015, 00:36:40 »
Bizim çekme karavanın tuvalet sorununu kafamda çözemedim.

Teknedeki tuvaletlerde su çekme sorunu yok, kolu sağa çektiğinizde genelde denizden su alır, pompalarsınız ve pislik ya pis su tankı ya da denize tahliye edilir. Karavanda su sınırlı oluğu için bu sistemden endişeliyim. Aklımda üç fikir var. Sırasıyla;

1- Kimyasal bir tuvalet al, ama miden kaldırmaz boşaltırken, öğüre öğüre boşalt.
2- Kimyasal tuvaleti pis su tankına monte et, kimyasal tuvalet ilacı kullan. Pis su tankının çıkışına maceratör bağla ve bir kanalizasyon anında bas pisliği.
3- Tekne tuvaleti al, pis su tankına bağla, bis su tankıyla tuvalet arasına bir vana koy ve kullanmadığında o vanayı kapa ki koku gelmesin. Yine maceratör yardımı ile uygun bir kanalizasyon bulduğunda boşalt.

Ne dersiniz?

*

A. Ü.

Ynt: Karavan Tuvalet Çözümü
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2015, 00:55:32 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teknedeki tuvaletlerde su çekme sorunu yok, kolu sağa çektiğinizde genelde denizden su alır, pompalarsınız ve pislik ya pis su tankı ya da denize tahliye edilir. Karavanda su sınırlı oluğu için bu sistemden endişeliyim. Aklımda üç fikir var. Sırasıyla;

1- Kimyasal bir tuvalet al, ama miden kaldırmaz boşaltırken, öğüre öğüre boşalt.
2- Kimyasal tuvaleti pis su tankına monte et, kimyasal tuvalet ilacı kullan. Pis su tankının çıkışına maceratör bağla ve bir kanalizasyon anında bas pisliği.
3- Tekne tuvaleti al, pis su tankına bağla, bis su tankıyla tuvalet arasına bir vana koy ve kullanmadığında o vanayı kapa ki koku gelmesin. Yine maceratör yardımı ile uygun bir kanalizasyon bulduğunda boşalt.

Ne dersiniz?
Merhaba Hakan korsanım.Karavancı biri olarak söylediğiniz 3 şık da yanlış:) 4 şık ormanlık açık arazi tepki toplayacağımı biliyorum ama acı gerçekler böyle:)
İp ucu . 1-Peçeteyi cebine sakla. 2- 1.5 Lt pet Şişeyle git.3- 5 lt damaca gidersen dikkat çekersin:)
İşlem bitiğinde geri dönerken ıslık çalarak dön kimse çakmasın durumu:)
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2015, 01:10:03 Gönderen: Ali Ünalan »

*

R. E.

« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2015, 01:02:24 »

Karavanda her zaman ve her şekilde sorundur tuvalet.. mümkün olduğunca az kullanacaksın. ama başka bir yere ve şeye bağlama. tuvalet, tuvalet olarak kalsın. kimyasal koy deposuna her daim. yoksa bir şekilde koku yapar. kimyasal koyduğunda sorun olmaz. uygun bulduğun yerde de dökersin. portatif de olabilir. ayrı depolu tuvalet de.. kimyasal ucuzdur. çamaşır suyu türevleri kimyasal işini çözer. başka bir şeye gerek yok. (emir kip'li gibi oldu sanki, ama oyle bir kasıt aramayın lütfen)..

bu son çıkan kurutmalı tuvaletleri görmediğimden bilmiyorum. ama muhtemelen belli bir elektrik harcaması vardır.

*

H. Z.

« Yanıtla #3 : Aralık 21, 2015, 01:05:43 »

Merhaba Hakan korsanım.Karavancı biri olarak söylediğiniz 3 şık da yanlış:) 4 şık ormanlık açık arazi tepki toplayacağımı biliyorum ama acı gerçekler böyle:)

Abi diken batar kurbağa çıkar, böcek ısırır, hazırlıksız yapan eğilerek taş arar davası var  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Recep korsanım teşekkürler, hiç de emir kipi algılanmıyor, aksine çok samimice yazmışsınız.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #4 : Aralık 21, 2015, 01:18:40 »
Kuru Kompost Tuvalet en çevreci, pratik ve kokusuz çözüm.
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2015, 01:22:35 Gönderen: Özgür Ökten »

*

A. Ü.

« Yanıtla #5 : Aralık 21, 2015, 01:22:32 »

Hakan korsanım o zaman. 5 ci şık devreye girer.Kaba bir tabir özd donuna mıç:) Tercihini kendin belirle:))

Abi diken batar kurbağa çıkar, böcek ısırır, hazırlıksız yapan eğilerek taş arar davası var  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Recep korsanım teşekkürler, hiç de emir kipi algılanmıyor, aksine çok samimice yazmışsınız.
*

R. E.

« Yanıtla #6 : Aralık 21, 2015, 01:24:18 »
Teşekkür ederim..
"kimsayal ucuzdur" yazmışım. portatif tuvalet ucuzdur yazacaktım. "kimyasal" diye içine konan şey bildiğiniz parfümlü çamaşır suyu. ilk alırken bir sıvı verirler. sonra parfümlü çamaşır suyuna devam. o sıvıdan aramanıza gerek olduğunu sanmıyorum. ayrıca parfümlü çamaşır suyu içine düşen her şeyi eritiyor. öğürecek bir şey olmuyor ortalıkta..

tecrübeyle sabit  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ü.

« Yanıtla #7 : Aralık 21, 2015, 01:27:33 »

Ne dersiniz?
İp ucu . 1-Peçeteyi cebine sakla. 2- 1.5 Lt pet Şişeyle git.3- 5 lt damacana gidersen dikkat çekersin:)
İşlem bitiğinde geri dönerken ıslık çalarak dön kimse çakmasın durumu:)
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #8 : Aralık 21, 2015, 01:31:02 »
Örnek bir tanıtım;

Kağan Aybudak karavanında memnuniyetle kullanıyor. Mesajla ona direk herşeyi sorabilirsin.
*

S. T.

« Yanıtla #9 : Aralık 21, 2015, 01:35:26 »
ilk defa  duydum,googlede söyle bir sayfa buldum ilginçmiş gerçekten..
*

A. Ü.

« Yanıtla #10 : Aralık 21, 2015, 01:40:52 »
Örnek bir tanıtım;

Kağan Aybudak karavanında memnuniyetle kullanıyor. Mesajla ona direk herşeyi sorabilirsin.
Özgür korsanım.Karavan konusunda deneyimli biri olarak.Finalde dışkıyı boşalırken ki  psikoloji anlatamam Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) neticede gül yapraklarını boşaltmıyorsun:)
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #11 : Aralık 21, 2015, 02:14:52 »
Kuru kompostta boşaltılan kuru toprak gibi bişey..
İstersen saksıya dök maydanoz roka yetiştir..

Örnek:

Gugıla "dry composting toilet" diye sorarsınız yüzlerce örnek göreceksiniz.

Dağda bayırda kendiniz de yapabilirsiniz, çok basit ve doğal ama tekne veya karavanda biraz daha eliyüzü düzgün ve hacmen küçük olması için hazır bişey almak mantıklı olur.

Kağan'ın karavandaki de böyle küçük sevimli bişey;

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2015, 02:17:36 Gönderen: Özgür Ökten »
*

H. D.

« Yanıtla #12 : Aralık 21, 2015, 08:27:49 »
Yahu memelekette heladan bol ne var? Her yerde Benzinlik var,her yerde Cami var.
*

K. T.

« Yanıtla #13 : Aralık 21, 2015, 09:07:40 »
''çöydür gitsin'' deriz ya biz hani bence durum bundan ibaret...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ü.

« Yanıtla #14 : Aralık 21, 2015, 10:27:08 »
Yahu memelekette heladan bol ne var? Her yerde Benzinlik var,her yerde Cami var.
Hüseyin ağbi doğru söylüyor.Hakan korsanım örneğin kampa gittin ormanlık bir yere,Adı üstünde çekme karavan.Hakan korsanım tembellik yapma.Gecenin üçünde kalk tenteyi sök denge krikolarını kaldır,dua etki en yakın benzinlik en yakın cami 25 30 km yakınında olsun:)gidip geliver ne Ne olacak ki:)) Yıllardır karavancı biri olarak hiç aklıma gelmemişti benzinlik camii:)