0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

G. Ö.

Hava kurutucular
« : Kasım 21, 2017, 07:59:27 »
Herhese Merhaba,

Daha once nem alicilar ile ilgili birkac yazi yazilmis ama biz teknede hemen hemen her secenegi (vebasto, havalandirma, nem alici tabletler, tuz, pirinc ve karbonat) denememize ragmen teknede olusan terlemenin onune gecemedik. Artik son care olarak hava kurutucu cihazlara yonelmeye basliyoruz. Buna gore teknelerinde nem ve terlemeye karsi hava kurutucu cihaz kullanan arkadaslar var ise tecrubelerini paylasmalarini rica ederim.

*

S. Ş.

Ynt: Hava kurutucular
« Yanıtla #1 : Kasım 21, 2017, 08:36:44 »
Nemı alırsın hava kurur ,nasıl bi alet o  Gokhan korsan

*

H. D.

« Yanıtla #2 : Kasım 21, 2017, 09:24:25 »
Teknede terlemenin önüne geçemediğinize göre demek ki ortmadaki nemi yogunlaştırıp terleme yaptıran özel soguk noktalarınız var ya bu noktaları özel olarak fazladan ısıtın ve,veya bu noktalara hava üfleyip terleme oluşmasına mani olun derim

*

M. E.

« Yanıtla #3 : Kasım 21, 2017, 09:41:32 »
Ben Trotec kullanıyorum. Memnunum.

*

Z. T.

« Yanıtla #4 : Kasım 21, 2017, 09:44:26 »
Gökhan Korsan,
Ben bu cihazı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum oldukça da memnunum. Yazın evde de klima açmak istemediğim zaman oda da bunu çalıştırıyorum en azından odadaki nemi aldığından daha rahat ediyorum. Hatta bazı tanıdığım arkadaşlarımın eşleri çamaşırlarını kuruturken bile bu veya benzerini kullanıyorlar. Sıkı reklam oldu ama ben memnunum.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. Ö.

« Yanıtla #5 : Kasım 21, 2017, 11:41:39 »

Semih Korsan, sorunumuz zaten nemi alamamak. Çok teknik olarak tanımını yapamayacağım ama ortam içindeki nemi (nem alıcı tabletler gibi) çekip içerisindeki haznede biriktiriyor.
*

G. Ö.

« Yanıtla #6 : Kasım 21, 2017, 11:47:18 »

Teknenizin boyutu ve kullandığınız makinenin kapasitesi kaç m2 için uydun söyleyebilir misiniz? Anladığım kadarıyla makinenin etkili çalışabilmesi için tekne boyuna uygun kapasiteli bir cihaz almam lazım.
*

G. Ö.

« Yanıtla #7 : Kasım 21, 2017, 11:48:32 »
Gökhan Korsan,
Ben bu cihazı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum oldukça da memnunum. Yazın evde de klima açmak istemediğim zaman oda da bunu çalıştırıyorum en azından odadaki nemi aldığından daha rahat ediyorum. Hatta bazı tanıdığım arkadaşlarımın eşleri çamaşırlarını kuruturken bile bu veya benzerini kullanıyorlar. Sıkı reklam oldu ama ben memnunum.

Teşekkürler Zafer Korsan,

teknenizin boyu nedir acaba? bu cihaz biraz büyük gibi geldi bana.
*

S. Ş.

« Yanıtla #8 : Kasım 21, 2017, 11:58:43 »

Semih Korsan, sorunumuz zaten nemi alamamak. Çok teknik olarak tanımını yapamayacağım ama ortam içindeki nemi (nem alıcı tabletler gibi) çekip içerisindeki haznede biriktiriyor.

havayı kurutmak amacıyla nem alıcı cihazlar var ,burada tartışılmıştı.

Gayet güzel alıyormuş, bende yenı kullanmaya başladım . Zafer korsanın önerisi  gibi ...

*

N. D.

« Yanıtla #9 : Kasım 21, 2017, 11:59:15 »
Zafer korsanim 20 Litre havzasi var deniyor, onu zaman zaman gidip basaltiyormusunuz, yoksa nasil yapiyorsunuz?

bu biriken su tekrar nem yapmamasi icin kapali bir haznesi olmasi gerekmiyormu, veya öylemi?
Ben bu sene cesitli kimyasal maddeler aldim torbalar seklinde falan onlar icine su topluyorlar, böyle bir alet daha kalici cözüm olabilir belkide.
*

S. Ş.

« Yanıtla #10 : Kasım 21, 2017, 12:07:44 »
Zafer korsanim 20 Litre havzasi var deniyor, onu zaman zaman gidip basaltiyormusunuz, yoksa nasil yapiyorsunuz?

bu biriken su tekrar nem yapmamasi icin kapali bir haznesi olmasi gerekmiyormu, veya öylemi?
Ben bu sene cesitli kimyasal maddeler aldim torbalar seklinde falan onlar icine su topluyorlar, böyle bir alet daha kalici cözüm olabilir belkide.

ortamda tutmuyrosun Nedim , lavabodan dışarı hortum takıyorsun boşaltmaya ...

gecen haftaki durumu soyleyım bir haftalık kullanıcıyım  hazne yarısına kadar dolmuştu sanırım 1litre gibi
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2017, 12:09:13 Gönderen: Semih Sener »
*

Z. T.

« Yanıtla #11 : Kasım 21, 2017, 12:52:05 »
Gökhan Korsan ,
Teknemin boyu yaklaşık 11m eni 4m.Bu tip ürünlerde 15 m2 nem alma özelliğinden den başlayan ve nem alma kapasitesine göre tercih edeceğiniz bir sürü alternatifiniz var. Ben özellikle biraz büyük aldım evde de kullanabileyim diye.
Nedim Korsan ,
Semih korsanın da belirttiği gibi cihazın arkasında bir çıkış var isterseniz hortum ile lavaboya çıkış verebiliyorsunuz.
Aynı zamanda teknede bir higrometre bulundurursanız cihazın çalışma kapasitesini ve ortamdaki nem miktarını izleyebilirsiniz.

*

S. Ş.

« Yanıtla #12 : Kasım 21, 2017, 12:54:47 »
Gökhan Korsan ,
Teknemin boyu yaklaşık 11m eni 4m.Bu tip ürünlerde 15 m2 nem alma özelliğinden den başlayan ve nem alma kapasitesine göre tercih edeceğiniz bir sürü alternatifiniz var. Ben özellikle biraz büyük aldım evde de kullanabileyim diye.
Nedim Korsan ,
Semih korsanın da belirttiği gibi cihazın arkasında bir çıkış var isterseniz hortum ile lavaboya çıkış verebiliyorsunuz.
Aynı zamanda teknede bir higrometre bulundurursanız cihazın çalışma kapasitesini ve ortamdaki nem miktarını izleyebilirsiniz.

ilave
Kullandığım cıhazda nem anlık olarak gorunuyor
*

Y. D.

« Yanıtla #13 : Kasım 21, 2017, 14:24:33 »
Gökhan Korsan,

Mehmet Erem Korsan, Zafer Korsan, ürünü inceledim ama marin olarak uyumlu mudur göremedim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aile şirketimiz soğutma ve iklimlendirme ürünleri ithalat ve satışı üzerine. Bizde de İtalyan bir markanın ev tipi nem alma cihazları mevcut, burada paylaşılan ürünlere çok benzer, ancak marin uygulamalarda kullanımı doğru olur mu bilemedim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Teknemde de kamara veya elektrik olmayınca ihtiyacım ve denemek için imkanım olmadı.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Nem alma cihazları içlerindeki küçük soğutma çevrimi ile çalışırlar ve kondenserin lamelleri alüminyumdur. Hatta marin klimalarda, karadan farklı olarak bafon boru kondenser kullanılır. Eğer epoksi kaplanmış alimünyum, yani marin tipi kullanılmaz ise korozyona açıktır. Bu sebepten dolayı bizim ev tipi nem alıcıyı teknedeki rutubet konusunda önermek hiç aklıma gelmedi.

Kullanan korsanlar bu konuda  bilgi verebilirlerse sevinirim. Belki de biz korozyon konusunda fazla temkinliyizdir. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #14 : Kasım 21, 2017, 15:31:30 »
Marin klimaların kondanseleri farklı malzemeden yapılır tabi, çünkü içinden deniz suyu geçiyor. Ancak salona koyulan nem alıcı içinden geçen nem, örnek vereceğim evin bodrumundaki nemden farklı mı ki?
Nem alıcı cihazın marin tipi var mı hiç bilmiyorum. Biz yaklaşık 4 yıldır kullanıyoruz-devamlı değil gerçi ama- gemel olarak memnunuz.Ama tabi 220V elektrik istiyor...