0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. D.

İmge ile yaşadıklarımız.
« : Mart 17, 2013, 23:31:08 »

12 Mart Cumartesi. Suratı gittikçe asılan bir gökyüzünün altında otobüs durağında bekliyorum.  Elimde şemsiyem ve çantamda pişireceğim yiyecekler..
   Birinci aktarma yerinde trene koştururken yağmur başlıyor. “Ne yağdırırsan yağdır beni  yolumdan alıkoyamazsın !” diye çıkışıyorum yukarıya. Ohh! Trende oturacak yer de bulduk. Daha ne olsun. Şimdi yağmur damlaları trenin camlarına yaklaşık 45 derecelik bir açıyla vurmaya başlıyorlar. Camda bıraktıkları izi orsada bayılan ‘İmge’min direğine benzetiyorum.  Hayali yolculuğum başlıyor. Harika bir duygu bu. “Gelecek istasyon Hatundere.” anonsu ile rüzgarüstüne dönüp aceleyle yelkenleri topluyorum ve trenden inmeye hazırlanıyorum. Yağmur durmuş ama gökyüzü daha kara. Aceleyle otobüste yer kapma yarışındaki yolcuların arkasına takılıp beni Foça’ya götürecek otobüse biniyorum.
   Otobüsün camından etrafı seyrederken baharın gelmiş olduğunun ayırdına varıyorum. Çimenler büyümüş. Çiçekler doğayı coşkuya boğmaya başlamış. Ağaçlar gelinliklerini bezenmiş. Şehrin betonla kaplanmış rahminde bu tür bereketin ve doğurganlıkların olamayacağını kendi kendime belki onbininci defa tekrar edip yaşamımı hala oradan kurtaramamış olmama hayıflanıyorum. Gördüğüm yerlerin,  güneş altında nasıl göründüklerini hayalimde canlandırmaya çalışırken yeniden aklıma ‘kızım’ geliyor.” Şimdi beni limanda uslu bir çocuk gibi bekliyor.” Diye düşünüyorum. İçime bir sıcaklık yayılıyor. Az kaldı .. Birazdan otobüsten ineceğim ve yolculuğumun son kısmında beni kızıma ayaklarım taşıyacak…
   Yolda ısrarlı bir klakson sesiyle arkamı döndüğümde arabadan sallanan eli görüyorum. Eğilip baktığımda Lucky’sine giden İbrahim kaptanı görüyorum. Anlaşıldı. Yolun son birkaç yüz metresini özel otomobille gideceğiz  ne güzel…  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
   Yukarıdan limanın görünüşü beni hep heyecanlandırır. Bu sefer de gözüm hemen İmge’nin olduğu yere kayıyor. Bütün tekneler sallanıyor ama benimki daha bir nazlı.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. D.

Ynt: İmge ile yaşadıklarımız.
« Yanıtla #1 : Mart 17, 2013, 23:44:07 »
   Heyecanla arabadan iniyorum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Lodosun etkisiyle deniz yükselmiş. Tekneye binmek için yukarıya doğru hamle yapmak gerekiyor. Tam adımımı atıyorum. Teknenin başı ayağımın altından sağa doğru kaçıyor. Az daha boşluğa basacaktım. Anlaşıldı: kızımız haftada bir ziyaret edilmeyi  yetersiz buluyor ve bana bir ders vermek istedi..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Olsun biz nasıl olsa anlaşırız. Hele bir kapısını açalım, içerisini düzenleyelim, o kendine has kokusunu ciğerlerimize çekip kızımıza diller dökmeye başlayalım.. Bütün buzlar erir. Orası sıcacık bir yuvaya dönüşür o zaman..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. D.

« Yanıtla #2 : Mart 18, 2013, 08:35:11 »
Mikail korsanım
Hissetiğin duyguları yazmışsın,okuyunca ben, teknesiz garibanı yaz güneşinin sıcagı gibi yaktı geçti

*

M. D.

« Yanıtla #3 : Mart 19, 2013, 22:54:02 »
Hüseyin korsanım. Benimki acemi bir denizci ve yazıcı olarak hissettiklerimi paylaşmak. İçimden geçenler başka yüreklere dokunabiliyorsa ne güzel. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. D.

« Yanıtla #4 : Mart 19, 2013, 22:57:27 »
Eveeeeett.. Nerede kalmıştık Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ne zaman uzak kalsam duygusallaşıyorum işte böyle.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bir hafta hava durumu sitelerini her saat başı kontrol etmek ve gece rüyalarında görmek böyle bir yan etki yapıyor olmalı.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
   Kapıyı açar açmaz içerde hapsolmuş havanın ve bir hafta öncesinden kalan kokuların karışımı bayat bir yemek sevimsizliğiyle üzerime hücum ediyor. Duygusallık bitiyor. Anında realizme geçiş yapıyorum. Hemen hatchleri ve lumbozları açıp içeride bir hava akımı yaratma gayretine girişiyorum. Hava da soğuk. İçerideki sıcaklık 15 derce civarında ve hızla düşecek. Havanın kasveti insanın içini üşütüyor zaten…  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
   Havuzluğun minderlerini salona atıp gitmişiz. Kalabalık yapıyorlar. Onları arka kamaraya atıp yer açıyorum. İskele ve sancaktaki eşya koyma yerlerinde gelişi güzel bırakılmış eşyaları da yerlerine kaldırınca içerisi daha sevimli geliyor. 220 kablosunu çıkarıp elektrik alıyorum ve  seramik ısıtıcılı sobayı çalıştırıyorum. Bu Arada içerisi dışarıyla eşitlenmiş.Termometre 10 dereceyi gösteriyor. Hatchleri kapatıp kapıyı kilitliyorum ve İbrahim kaptanın Lucky’sine gidiyorum. Biraz sohbet bir kahve iyi geliyor. Yalnızlık duygusundan hızla sıyrılıyorum. İbrahim kaptan teknenin altına dalacak. Benim teknenin pervanesine de bakacak sağolsun. Planı yapıyoruz. Ben bu konuda karaya çıkmış bir fok gibi beceriksizim. O yüzden sadece gerekli edavatı İbrahim kaptana verme görevini üstleniyorum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
   İbrahim kaptan önce  İmge’nin pervanesine bakıyor. Kekamoz bağlamış. Bir palayla kazıyıp temizliyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap İşi bitince Lucky’nin altını temizlemeye gidiyor. Ben de akşam yemeğini yapmak üzere teknede kalıyorum.
   Ferruh arıyor. Geliyormuş . Bu iyi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Akşam muhabbet  ederiz. Yemek için balık alacağını da söyleyince dudaklarımın kenarı hafiften kulaklarıma doğru kıvrılıyor. (Aynen böyle ) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Akşamki menümüz de belli olduğuna göre biraz kitap okuyup keyfime bakabilirim artık. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #5 : Mart 19, 2013, 23:11:29 »
Mikail korsanım yaşadıklarınız çok güzel şeyler..

Hele bizlerle paylaşmak da yaşadıklarınızdan aldığınız hazzı tekrar hatırlamak ve tekrar yaşamak..

ee bu gün de günlerden salı....

sonuç olarak ...

biraz paylaşım

biraz tekrar

zaten hafta sonuna ne kaldı...

tekrar tekne

tekrar  deniz...

ne güzellll.... ne güzellll..
*

M. D.

« Yanıtla #6 : Mart 19, 2013, 23:14:37 »
Evet Mehmet korsanım. Yarın çarşamba ve haftanın ortası. Cumaya ne kaldı ki değil mi heytt beee !!!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. D.

« Yanıtla #7 : Mart 19, 2013, 23:18:38 »
   Tavada balık, yanında da bol salata… Keyfimiz yerinde  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap İbrahim kaptan’ın arkadaşları arıyorlar. Bir yerde balık yemeye çağırıyorlar. Şu hayatta ne şanslı adamlar var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ferruh da  oyunbozanlık yapıyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Saat 21.00 de gidiyor. Çok ısrar ediyor ama dışarısı oldukça soğuk. İçerisi sımsıcacık. Çıkmak istemiyorum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Her tarafı sıkıca kapatıp. Üzerime bir battaniye alıyorum. Radyom çalıyor. Çok güzel sohbetler ve müzikler arka planda harika bir fon şeklinde akıyorlar. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Rod Heikel üstadın kutsal kitabını alıp yaz için hayaller kurup gitmek istediğim yerleri okuyup incelemeye başlıyorum. Zamanın nasıl geçtiğini (ki çok sıradanlaşmış bir deyimdir) gerçekten anlamıyorum. Sadece gözkapaklarımın ağırlaşmaya başlaması ile saate bakma ihtiyacı duyuyorum . Ooooo.. Geceyarısını geçmiş. Artık yatmalı. Sabahın erkeninden Bülent ve Ferruh’un damlayacaklarından adım kadar eminim . Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bir arkadaş daha gelecek yelken yapacağız (hayali bile ne kadar güzel ).
   Baş altındaki kamarayı kral dairesi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap olarak kendime ayırıyorum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hatta biraz da şımarıp sünger yatağı üzerine iki kat pelüş battaniye seriyorum. Yün yorganımın sıcaklığında kendimi uykunun koynuna bırakıyorum. İçimden mutluluk çığlıkları atmak geliyor. Hayallerimi gerçekleştiriyorum. Daha ötesi var mı heyt beee !!! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. D.

« Yanıtla #8 : Mart 19, 2013, 23:35:36 »
   Sabah tulum sesiyle rüyalar görüyorum. Düğün mü var ? Bu tulum niye çalıyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Telefon bu yaaa… Tüüü senin sıfatına Büleeeeent !!! Bu kadar erken uyandırılır mı insan. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  >:
(Neymiş ? Çayı koy muş Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap İyi güzel de ocak yanmıyorrrr.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Tüpü kim kapattı laynnn.. Yok tüp kapalı değil … Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap O zaman ? Nayırrrr nolamaz .. Bitmişş Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ama olsun, bir hayırsever arkadaşımızın hediyesi yedek tüpümüz var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap… da bir de uysa…Biri milangaz, biri ipragaz. İyi güzel de bunlar standart değil miydi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Buradan sabah sabah taa oralara kadar yürüyemem. Nerde kaldınız kerkenezler Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hah bu gelen onlar. Hop durun bakalım tekneye binmeden önce şu tüp işini halledin bakalım! Kih kihh Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
   Sonunda ocağımızın yeniden tüttüğünü görmek ne güzel Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Fokurdayan çayın yaydığı buhar ve mutluluk ne güzel… Hafta içinde alelacele geçiştirilenlerden farklı, esaslı bir kahvaltı etmek ne büyük mutluluk .  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
   Günlük yaşamın hay huyu, koşuşturması içinde ne kadar çok şeyi es geçiyoruz. Güzelliklerden kendimizi mahrum ediyoruz. İTİRAZIM VARRR!!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 19, 2013, 23:36:19 Gönderen: Mikail Dağlar »
*

K. E.

« Yanıtla #9 : Mart 19, 2013, 23:59:53 »
Mikail Korsanım,
Duygularınızı ne hoş aktarmışsınız.Hep derim totosu suya değenlerden iyi yazıcılar çıkar diye.Sanırım deniz ve tekne içimizde gizli kalmış edebi yeteneklerimizi tetikliyor.
Sizin tekneye sanırım 220 V seramik ısıtıcı dışında bir de dizel kalorifer lazım.Almayı düşündüğünüzde bana alo deyin.:-)
Bursa eğitiminden döneyim fotokopilerinizi halledeceğim.Sözüm sözdür.
Tadı damağımda kalan İzmir buluşmasını denizlerde tekrarlamak arzusu ile pruvanız neta ola.
Saygı ve Selametle
*

M. D.

« Yanıtla #10 : Mart 20, 2013, 00:23:16 »
Kaan korsanım ilginize çok teşekkür ediyorum .Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Dizel ısıtıcıları çok araştırdım. Ve bu yıl tamamen duygusal nedenlerle ertelemek zorunda kaldım. Ekonomik bir çözüm bulabilirsem kendimi biraz daha sıkabilirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Görüşmek üzere.
dostlukla kalın.
*

M. D.

« Yanıtla #11 : Mart 21, 2013, 00:02:29 »
Kahvaltıdan sonra hüzünlü bir işimiz var. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Birazdan birileri gelecek ve ilk göz ağrımız HABBİT’imizi (kendileri 4.70 X 1,90 ebatlarında fiberglas bir sandal olurlar. 3 yıldır bizi denizde bir çok yere götürdü ve balıklar tutturdu. ) satın alması için tekneyi göstereceğiz. Çünkü Bülent kendi cüssesine göre bir şey almak istiyor. O da en az 7 metre olmalı. Ayrıca kamarası ve tuvaleti de olmalı. ( Tek tuvaletle yetiniyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )
Adam Habbit’e bayılıyor. Kaporasını verip satış işlemleri ne zaman yapacaklarını Bülent’le kararlaştırıyorlar.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hayat hep hüzünle yaşanmaz ya. Şimdi eğlence zamanıııı… Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hemen çıkıp dolaşmak istiyorum. Bülent İzmir’e dönüyor. Ferruhla, teknemize ilk defa konuk olan arkadaşımızı yelkene çıkaracağız. Anlayacağınız virüs bir kişiye daha bulaşmak üzere… Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Motor “İki haftadır halimi sormadın. Al sana.”  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap der gibi nazlanıyor. Ama ısrarlarıma dayanamıyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ferruh’a baştaki halatı açınca kakıçla iskeleden bizi itmesini söylüyorum. O bizi itiyor itmesine de arkasından hop hoooop feryatlarıyla suya doğru hamleler yapmaya başlıyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ne oluyor diye heyecanla yırtınıyorum. Kakıcı denize düşürdüğü anlaşılıyor. Öyle bir noktadayız ki, iki yanımızdan diğer teknelerin tonoz halatları var. En küçük bir rota değişikliğinde birine takılmamız işten bile değil. Bir taraftan becerikliliğine olan iltifatlarımı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yaparken hiç istifimi bozmadan geri geri çıkmaya devam ediyorum. Geniş yere çıkınca dönüp tekrar yerimize bağlanıp kakıcı almayı planlıyorum. Ferruh eline geçirdiği 1m uzunluğunda sapı olan balık kepçesiyle kakıcı almaya çalışacağını söylüyor. Ve dediğini yapıyor da. Ama az daha, Gezgin Korsan’a esaslı bir denizle buluşma hikayesi hediye etmesine ramak kalıyor. O,  Ulubatlı Hasan edasıyla kakıcı havaya kaldırıp zafer naraları atarken ben tornistanı basıyorum. Öğle oldu ve  birkaç saat rehabilitasyona ihtiyacım var çünkü.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Limandan çıkar çıkmaz anayelkeni 1. camadanda basıyoruz. Cenovayı yarım açıyorum. Sırtı çekeceğiz çünkü. Yavaş gitmek istiyorum.
   Yaklaşık 3 saat su ve rüzgarın sesiyle arınıp kendimize geliyoruz.  Ohh beee !!! Kuş gibiyim. Sanki kollarımı çırpmaya başlasam uçacağım. Oltalarımız balık yerine birbirlerini yakalayıp duruyorlar. Ama olsun. Balık bahaneydi zaten.
   Dönüp bağlandıktan sonra ortalığı toplayıp neta ediyoruz ve bir hafta sonra gelmek üzere limandan ayrılırken ben nedense geri geri yürüyorum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. S.

« Yanıtla #12 : Mart 21, 2013, 22:43:34 »
Hocam pek keyifli yazıyorsun
*

M. D.

« Yanıtla #13 : Mart 21, 2013, 22:46:28 »
Ahmet abi teşekkürler. Acemilikten uzaklara gidemiyoruz. İşte oturduğumuz yerde karalıyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ama hepsinin yaşanmış ve hissedilmiş olduğuna emin olabilirsin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #14 : Mart 21, 2013, 23:33:08 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
... Baş altındaki kamarayı kral dairesi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap olarak kendime ayırıyorum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hatta biraz da şımarıp sünger yatağı üzerine iki kat pelüş battaniye seriyorum. Yün yorganımın sıcaklığında kendimi uykunun koynuna bırakıyorum. İçimden mutluluk çığlıkları atmak geliyor. Hayallerimi gerçekleştiriyorum. Daha ötesi var mı heyt beee !!! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Çok güzel yazıyorsunuz ve yazmışsınız Mikail Korsan, şu "içinden mutluluk çığlığı atmak" ve hatta bazen "yüzünde sebepsiz bir gülümseme" olması meselesi teknedeyken bizim başımıza da çokça geliyor... Garip olan kamaranın konfor sıcaklığının altında olmasına, dışarda havanın karışmış, başımızı dışarı çıkaramıyor olmamıza, bit kadar yerde sıkışıp yatmaktan sırtımız tutulmuş olmasına rağmen bunu hissetmek... muhteşem birşey...