0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. B.

EBRULARIM
« : Mart 11, 2013, 14:00:00 »
Uzunca bir süre geleneksel sanatımız olan ebru ile uğraştım. Ebru teknesi üzerindeki renk coşkusundan nasiplendim. Geliri hayır işlerinde kullanılmak üzere 2 defa da sergiye katıldım. Bugünlerde tekrar ebru yapmaya başlayınca daha önce yaptığım ebruları sizlerle paylaşayım istedim. Son derece zevkli ve dinlendirici bir uğraşdır. Herkese tavsiye ederim.
İşte bazı ebrularımdan örnekler;

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hatip Ebrusu

Hatip Ebrusu

Taraklı Ebru

*

H. D.

Ynt: EBRULARIM
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2013, 14:19:35 »
Örnekler çok güzel,varsa devamınıda rica ederiz.
Ebru sanatının da yaşatılması canı gönülden dilerim
« Son Düzenleme: Mart 11, 2013, 14:20:09 Gönderen: Hüseyin Durmaz »

*

E. U.

« Yanıtla #2 : Mart 11, 2013, 15:00:55 »
Elinize sağlık Noyan Korsanım,

siz fırsat buldukça örneklerinizi izlemekten memnuniyet duyarız.

*

M. A.

« Yanıtla #3 : Mart 11, 2013, 15:07:26 »
Noyan Abi Eline Sağlık  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ne Cevherler Varmış Sende  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. Ö.

« Yanıtla #4 : Mart 11, 2013, 15:23:11 »
Noyan Abi, süper çalışmalar. Devam.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. T.

« Yanıtla #5 : Mart 11, 2013, 15:29:49 »
Özellikle 3.sü çok hoşuma gitti  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. N.

« Yanıtla #6 : Mart 11, 2013, 15:35:39 »
Koku işini nasıl çözüyorsununz Noyan Korsan?

Ona bir çare bulunduysa ben de denemek isterim.
*

N. B.

« Yanıtla #7 : Mart 11, 2013, 15:50:53 »
Hüseyin, Erkan,Murat,İsmail ve Zafer korsanlarım iyi dilekleriniz için  çok teşekkür ederim.
İlke korsan bayatlamamışsa kitre ve öd kokmuyor ki. Buzdolabında tutarak ve az miktarda asit fenik katılarak ömürleri uzatılabilir. Yine de çekinceniz varsa deniz yosunlarından elde edilen (bir nevi)         kitre ve hazır satılan yapay boyalarla çalışabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Mart 11, 2013, 16:06:30 Gönderen: Noyan Bakır »
*

H. D.

« Yanıtla #8 : Mart 11, 2013, 16:09:15 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Özellikle 3.sü çok hoşuma gitti  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
1 ve 2 dekileri yapmak 3.ye göre daha ustalık ve el becerisi ister.
*

Z. T.

« Yanıtla #9 : Mart 11, 2013, 16:20:26 »
1 ve 2 dekileri yapmak 3.ye göre daha ustalık ve el becerisi ister.

Güzel. Sorsalardı 1 ve 2 yi kolaydır derdim.

İlkokulda buna bezer ama kağıt üstünde bir şeyler yaptırırlardı. Benim yaptıklarım pek "bir şeye" benzemezdi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. B.

« Yanıtla #10 : Mart 11, 2013, 16:39:27 »
Doğrudur. 3. biraz renk uyumu ister. Tarakla kendiliğinden oluşur. Ama ona ruhunu veren ebru sanatçısıdır. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

1 ve 2 ise boyaların uygun açılmasını sağlamak ve şekilleri oluşturmak yönüyle biraz tecrübe ister.

Daha sonra buraya embed  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  etmeyi düşündüğüm şal ebrusu elliden fazla çalışmanın sonunda elde ettiğim ve çok hoşuma giden bir ebru olmuş idi.
Sanırım akşama onu da buraya koyarım.

*

V. P.

« Yanıtla #11 : Mart 11, 2013, 16:49:56 »
Çok çok güzel... Ciddi bir emek isteyen uğraş.. Acaba deniz ve denizcilik ile ilgili birşeyler denedinizmi oluyormu merak ettim...

Elinize sağlık..
*

N. Y.

« Yanıtla #12 : Mart 11, 2013, 17:00:11 »
Noyan abi, Türkçe'ye sahip çıktığın gibi ebru sanatına da sahip çıktığından dolayı tebrikler. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. N.

« Yanıtla #13 : Mart 11, 2013, 17:20:26 »
Hüseyin, Erkan,Murat,İsmail ve Zafer korsanlarım iyi dilekleriniz için  çok teşekkür ederim.
İlke korsan bayatlamamışsa kitre ve öd kokmuyor ki. Buzdolabında tutarak ve az miktarda asit fenik katılarak ömürleri uzatılabilir. Yine de çekinceniz varsa deniz yosunlarından elde edilen (bir nevi)         kitre ve hazır satılan yapay boyalarla çalışabilirsiniz.

Öd kesinlikle benim buzdolabıma giremez. Girmesi teklif dahi edilemez. Asit fenik nereden bulunur?
*

H. Z.

« Yanıtla #14 : Mart 11, 2013, 18:06:02 »
Şunu yaparken bir video çekip bizle paylaşsan ya Noyan abi.