0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. D.

Ynt: Ehliyet değişimi, yeni tip ehliyetlere geciş işlemleri.
« Yanıtla #15 : Şubat 26, 2016, 21:55:23 »
Uğur korsanım   "sınırda ödenen ehliyet parası"acaba nedir? kim alır,karşılığında verilen hizmet nedir?

*

U. K.

« Yanıtla #16 : Şubat 26, 2016, 22:46:34 »
Hüseyin bey bu yıllardır var olan bir uygulama. Şu an var olan ehliyetlerimiz, uluslararası standartlarda olmadığı için, Turing tarafından verilen ve 1 yıl gecerli olan, ehliyetinizin onaylı kopyası ile yurt dışına aracınızı çıkabiliyorsunuz. Ve tabiiki ücretli.
Yeni ehliyetler ile bu sorun ortadan kalkmıştır

*

H. D.

« Yanıtla #17 : Şubat 26, 2016, 23:25:56 »
Valla ben yıllardır yurt dışına kendi aracımla kullanarak çıkıyorum,ama hiç bir gümrük  kapısında kimse bana sürücü belgesi sormadı.

*

Ö. T.

« Yanıtla #18 : Şubat 26, 2016, 23:32:04 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Valla ben yıllardır yurt dışına kendi aracımla kullanarak çıkıyorum,ama hiç bir gümrük  kapısında kimse bana sürücü belgesi sormadı.

Yunanistan soruyordu Hüseyin abi. Bulgaristanda içeride sorabilirler ona da ehliyetin tercümesi yeterli.. Yoksa cezası 50 Leva (25 euro) .

*

H. D.

« Yanıtla #19 : Şubat 26, 2016, 23:44:54 »
Öcal korsanım Türkiyeden Yunanistana kendi aracınızla giriş yaparken sadece bir kapıdan geçiş esnasında sürücü belgesi sorulmakta, (İpsala) eh artık  o kapıdan değilde,diğerinden (pazarkule) den giriş yaparsanız bir şey sorulmamakta yani ortada sürücü belgesi sıkıntısı oluşmamaktadır.

*

U. K.

« Yanıtla #20 : Şubat 26, 2016, 23:54:57 »
Çok şaşırdım şimdi. Ben de Yunana çok sık giderim. Tek ben değil, gruptaki her araca soruyorlar.
*

Ö. T.

« Yanıtla #21 : Şubat 27, 2016, 00:34:57 »
Öcal korsanım Türkiyeden Yunanistana kendi aracınızla giriş yaparken sadece bir kapıdan geçiş esnasında sürücü belgesi sorulmakta, (İpsala) eh artık  o kapıdan değilde,diğerinden (pazarkule) den giriş yaparsanız bir şey sorulmamakta yani ortada sürücü belgesi sıkıntısı oluşmamaktadır.

Yunanistan Türk kapılarında sorar girerken abi. Ancak Kapıkule den Bulgaristan a girip ,Sivilengrad tan sola dönüp 5 km sonra Kapitan Petkova kapısından Yunanistan a girebilirsin ,orada sormazlar. Çıkarken de sormazlar.
Sana tesadüfen ya da senin yeşil pasaport hürmetine sormamışlardır.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. E.

« Yanıtla #22 : Şubat 27, 2016, 01:20:44 »
Yunanistan mutlaka  Turing in verdiği uluslararası ehliyet ister bir keresinde bir arkadaşı bu yüzden almadılar Yeni ehliyetler ile bu problem çözülecek
*

H. D.

« Yanıtla #23 : Şubat 27, 2016, 01:29:48 »
Yunanistanın "O"Türk plakalı araçların sürücülerinin ehliyetlerinin Turingli olması mutlakası Yunanistanın diğer ülkelerle olan toplam sınır kapılarından sadece bizimle olan BİR TEK kapıda oluşmaktadır,diğer hiç birinde gümrükten aracınla geçerken sürücü belgesi ne aranmaktadır nede sorulmaktadır.Tarafımdan kendi aracımla Yunanistanın bütün kapılarından hem girip hemde çıkılarak test edilmiştir.
Bahsettiğim bu durum adalara giriş çıkış bilgisini kapsamaz
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2016, 01:31:40 Gönderen: Hüseyin Durmaz »
*

İ. E.

« Yanıtla #24 : Şubat 27, 2016, 12:28:40 »
Benim belirttiğim İPSALA kapısı ,ayrıca Kos adasında araba kiralamak isteyen bir arkadaşa Uluslararası Ehliyeti olmadığı için kiralama yapmamışlardı zamanında, Diğer Avrupa ülkelerinin hiç birinde bizim ehliyetler Sorun olmuyor ancak Yunanistan'da Problem var, Allah korusun bir kaza olayında Yunanistan'da ilk baktıkları şey uluslar arası ehliyet oluyor Bilginize
*

H. D.

« Yanıtla #25 : Şubat 27, 2016, 20:26:58 »
Yunanistan karasına İllaki İPSALA dan girilecek diye bir durum yok. Pazarkule kapısı ipslaya zaten yakın.
*

S. S.

« Yanıtla #26 : Şubat 27, 2016, 22:56:34 »
Hüseyin Korsanım, pazarkulede sormuyorlar , ama soracak olurlarsa bir sonraki kapıyı denemek istemem .Birde içeride kaza yaparsak epey zor durumda kalırız. O yüzden 3-4 yıldır turinge paşa paşa yıllık raconu oderim.

Birde yeşil sigorta öpüyor. Yeşil sigorta demişken bir anım geldi aklıma,  2 yıl önce yeşil sigortayı istanbuldan kendi sigortacıma yaptırayım dedim. Avcılar'da ofisinde İnternetten düzenledi. Bana cıktı olarak A4 verdi.Ödeme makbuzuymuş meğer... Yunan gümrüğüne gelince memur yeşil sigorta istedi.Beyaz kağıdı verince bu değil dedi, Yeşil olacak dedi.Biraz tartıştık.(Türkçe biliyordu) sonra sorumluluk senin , başına bir şey gelirse sen çekersin dedi,bıraktı...
  Araştırınca haksız olduğumu anladım.Bir sonraki gidişimde duty free içinde sigorta firması vardı.Olayı ona anlattım. Bu sigorta yüzünden geri dönenler oluyormuş, yeni poliçeyide mevcut bir poliçe olduğundan kesemiyorlarmış. İyiki sizi bırakmış memur dedi.

Halkidikiyi tavsiye ederim..

Bu arada hala ehliyetim gelmedi. mevcut belge geçerli dediler. 
*

E. A. A.

« Yanıtla #27 : Şubat 27, 2016, 23:46:42 »
Bu yesil sigorta olayini anlamadim hic duymamisim nedir acaba?

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

S. S.

« Yanıtla #28 : Şubat 28, 2016, 00:24:25 »
Yurt dışına kendi aracınızla giderseniz bizdeki zorunlu trafik sigortasının yurt dışındaki versiyonu. Herhangi bir kaza durumunda karşı tarafın hasarını limit dahilinde sigorta karşılıyor. Yeşil renkte bir kağıt. Zorunlu trafik sigortası gibi bir şey. sizin aracın hasarını kapsamıyor. Onun için yurt dışı kaskonuzu ekstra yaptırmanız gerek.

Yeşil sigorta otomobil için fiyatlar.
 15 Gün 63,00€
1 Ay 78,75€
2 Ay 110,25€
3 Ay 141,75€
4 Ay 173,25€
5 Ay 204,75€
6 Ay 236,25€
1 Yıl 315,00€
*

H. T.

« Yanıtla #29 : Şubat 28, 2016, 00:25:49 »
3. Taraf Mali Mesuliyet Sigortası olmalı sanırım. ( Tekneninkinde bu yeşil benim )