0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Ynt: HEMEN Mİ .. ? BİRAZ DAHA SABIR VE DAHA İYİSİ Mİ...?
« Yanıtla #15 : Ağustos 10, 2013, 02:44:20 »
Benden evvelki hiç bir yorumu okumadan yazıyorum.

Sabırdı, iyisiydi, hasıydı yok.

HEMEN, ŞİMDİ!

Çünkü 10 saniye sonramızın garantisi yok. Belki bu yazıyı bitiremeyebilirim bile.

O yüzden ufak kayık, büyük kayık düşünmek yerine, şu anki akçe ile ne alınabilire bakıp, anında almak lazım. Yarın öbürgün satar da zarar edermiyim kaygısı olabilir Zarar akçe zararı da karı da olabilir ama en büyük kar zamanı ıskalamamaktır.

Aşağıda anlatacağım hikayeyi duyan iki kişi ki, biri GeKo'dur, anında tekne aldılar. Hatta birisi aşağıdaki olayı okuduktan 10 dakika sonra gecenin 3 ünde kaporo çıkarmıştı.

Olay şu dur;

Çok sevdiğim ve Türkiye'nin en büyük sigorta şirketlerinden birinin Gn. Md. ardımcısı oan Uğur ağabeyim bana 'Yaw ben de bi tekne alacam' derdi. 'abi hadi alalım' dediğimde,

-'Dur borsa biraz daha yükselsin, daha kar edelim' lafına karşın 'ya yükselmezse' dediğimde;
-'O zaman 50 yaşımda alırım, ohh keyfini sürerim' diye cevap verdi. Bu cevabı verdiğinde 48 yaşındaydı.

İnsan hayatı, sonra alırım gibi kavramlar borsa gibi değil ki, akla 'ya borsa yükselmezse' gibi karşı önerme gelmez ki..

50'sine iki ay kala onu kaybettik. Benim hayatımda hiç olmadığım kadar, doğaya karşı ne kadar zayıf olduğumuzu hissettiğim andı onu kaybettiğim an. Uzun süre toparlanamadım ardından.

An bizim anımız, Kısacası; KGRG. Yani şimdi bunun açıklamasını nasıl yapayım sintineye gitmemek için ama 'Koy Gözüne Rahvan Gitsin' şeklinde bir manevra ile kurtaralım durumu. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sağlık ve huzurla.

Not: Tuvalet yok veya tek ise, kimyasal tuvalet ile iş çözülebilinir. Gerçi en son HakanE' yi 3. tuvalet amaçlı pazardan plastik leğen alırken görmüşler Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2013, 02:47:02 Gönderen: Hakan Zorlu »

*

M. Ç.

« Yanıtla #16 : Ağustos 10, 2013, 10:25:54 »
Doğru tekne boyu, elindekinden 3 feet uzun olandır!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #17 : Ağustos 10, 2013, 11:44:07 »
Benden evvelki hiç bir yorumu okumadan yazıyorum.

Sabırdı, iyisiydi, hasıydı yok.

HEMEN, ŞİMDİ!

Çünkü 10 saniye sonramızın garantisi yok. Belki bu yazıyı bitiremeyebilirim bile.

O yüzden ufak kayık, büyük kayık düşünmek yerine, şu anki akçe ile ne alınabilire bakıp, anında almak lazım. Yarın öbürgün satar da zarar edermiyim kaygısı olabilir Zarar akçe zararı da karı da olabilir ama en büyük kar zamanı ıskalamamaktır.

alıntı: Hakan Zorlu

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bir korsan ancak bu kadar

motive edilebilir

teşvik edilebilir

ya da gaza getirilebilir

adı her ne olursa olsun
  çook teşekkürler
   Hakan korsanım
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2013, 11:45:42 Gönderen: Mehmet Aydemir »

*

U. K.

« Yanıtla #18 : Ağustos 10, 2013, 12:22:25 »
İki teknemiz de hiç aklımızda yokken elimize dolandı, birincisi için 20dk, ikincisi içi 5 dk falan düşündük. Alın gitsin.

HakanZ o kadar güzel ifade etmiş ki hayatımda ilk kez onun lafının üzerine söyleyecek laf bulamıyorum.

*

M. A.

HEMEN Mİ .. ? BİRAZ DAHA SABIR VE DAHA İYİSİ Mİ...?
« Yanıtla #19 : Ağustos 10, 2013, 14:36:01 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İki teknemiz de hiç aklımızda yokken elimize dolandı, birincisi için 20dk, ikincisi içi 5 dk falan düşündük. Alın gitsin.

HakanZ o kadar güzel ifade etmiş ki hayatımda ilk kez onun lafının üzerine söyleyecek laf bulamıyorum.

Umut korsanm çok haklısınız ..
Sanırım şu andan itibaren sizlere  müjdeli haberi vermek için geri sayıma başlayacağız

Zaten sonuçta herşey olacağına varacak

Hayatı ertelemeye gerek yok  ... Hem de hiç

*

İ. O.

« Yanıtla #20 : Ağustos 10, 2013, 17:34:51 »
Ben ce hemenden de daha yakın.
ger gecen saniye ömrümüzden yemiyor mu? ve biz her zaman geç kalmıyormuyuz?
Hemenden de yakın
DÜN

Hayırlı olsun. İyi seyirler Mehmet Kardeşim.
*

M. A.

« Yanıtla #21 : Ağustos 10, 2013, 20:24:13 »
Ben ce hemenden de daha yakın.
ger gecen saniye ömrümüzden yemiyor mu? ve biz her zaman geç kalmıyormuyuz?
Hemenden de yakın
DÜN

Hayırlı olsun. İyi seyirler Mehmet Kardeşim.

İsmail abim seninle yaptığımız her görüşmede  haydi artık deyip beni sürekli teşvik ediyordun
şu  anda  görüşmelerimiz devam ediyor sanırım bayramın hemen arkasında sonuç belli olacak..
Gelişmelerden haberdar edeceğim
Bu arada çalışmalrında başarılar dilerim bir an önce tekrar denizle buluşman dileğiyle..
*

G. D.

HEMEN Mİ .. ? BİRAZ DAHA SABIR VE DAHA İYİSİ Mİ...?
« Yanıtla #22 : Ağustos 10, 2013, 20:26:12 »
Mehmet Abi,

Buca'da satılık mcgregor var. Sahibinden ilanı 60.000 yazıyor. Benim gözüme temiz ve bakımlı geldi. Bir bak istersen. Hatta Buca'ya gelirsen haber ver beraber bakalım. Bence işini görür. İkinci elde de seni üzmez kanımca. Ama  bence bekleme abi!
*

M. A.

« Yanıtla #23 : Ağustos 10, 2013, 23:18:13 »
Mehmet Abi,

Buca'da satılık mcgregor var. Sahibinden ilanı 60.000 yazıyor. Benim gözüme temiz ve bakımlı geldi. Bir bak istersen. Hatta Buca'ya gelirsen haber ver beraber bakalım. Bence işini görür. İkinci elde de seni üzmez kanımca. Ama  bence bekleme abi!

Tavsiyen için  teşekkürler Gönenç korsanım. Mutlaka değerlendireceğiz bunu

Bu gün bir arkadaşımın tavsiyesi ile   bir tekne ile daha görüşmeye başladım..
 bayram ertesi buluşup tecrübe seyrine çıkacağız...

Tekne  arayışı konusunda  full motivasyon ve istekle   bir sürece girdik bakalım

Hayırlısı diyelim..
*

İ. K.

« Yanıtla #24 : Ağustos 13, 2013, 00:16:18 »
mehmet korsanım yelkenliye geçiş kararına sevindim umarım boyu boyuna huyu huyuna bulursun   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

bazı kararları geciktirmemek lazım 3 yıl tiny kullandım iyiki kücükle başlamışım herşeyi onla öğrendim büyüğe ulaşana kadar küçükle tecrübe et  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ö.

« Yanıtla #25 : Ağustos 13, 2013, 09:30:26 »
Boyu önemli değil. Çift tuvaletli olmalı.

HakanE korsanın. Diye diye sonunda maşallah çift tuvaletliyi buldun ama kesinlikle haklısın katılıyorum sana.
*

Ü. G.

« Yanıtla #26 : Ağustos 13, 2013, 11:10:08 »
Her tekne sahibine 2 metre kısa gelirmiş:)

Eldeki olanaklarla alınacak en büyük tekne alınmalıdır. Tekne satmak zor iştir.
*

M. A.

« Yanıtla #27 : Ağustos 13, 2013, 13:14:27 »
mehmet korsanım yelkenliye geçiş kararına sevindim umarım boyu boyuna huyu huyuna bulursun   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

bazı kararları geciktirmemek lazım 3 yıl tiny kullandım iyiki kücükle başlamışım herşeyi onla öğrendim büyüğe ulaşana kadar küçükle tecrübe et  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
iyi dileklerin için teşekkür ederim İbrahim korsanım..

Denize ve hayata dair tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim..
en kısa zamanda görüşmek üzere..
*

A. B.

« Yanıtla #28 : Ağustos 13, 2013, 13:27:20 »
Mehmet Bey hayırlısı olsun; kimse için yarının garantisi yok bir an önce bırakın kendinizi maviliklere.

Nereye bağlamayı düşünüyorsunuz? yer konusu en büyük sorun bana göre izmirde.
*

A. G.

« Yanıtla #29 : Ağustos 13, 2013, 14:03:30 »
7:30'luk tekne sahibi olarak:
Eksileri:
Su-benzin tankı çok küçük oluyor. Temiz suyla duş almak gibi bir olasılık söz konusu değil. Seyir hızı ortalama 4 mil. Çıkılabilecek havalar 3-4-5. Maksimum yolcu kapasitesi 4 + kaptan. Maksimum geceleme kapasitesi 2 çok samimi kişi +1 + havuzlukta uyuyan kaptan=4. Kapkacak yiyecek depolama alanı çok kısıtlı.

Artıları: Bağlanmak, yanaşmak çok kolay. Alım, tutum fiyatları nispeten ucuz. Tek kişi kolaylıkla seyir yapabiliyor. Temizlemesi, bakması nispeten kolay.

Orfoz Kaptan 7 metre (Maxi 68 sonunda buldum modelini) havuzun altına 150 litre esnek su deposu, hidrofor,2*90 Amper akü koyduk, havuzluğa duş tesisatı çektik, tuvalet için sancak döşeme altında yer vardı elektrikli büyük taş koyduk(tek sakıncası mutfakcık manzaralı oldu kapalı bölmemiz yok),iskele tüp yatağı hacimli ıvır zıvır için depo olarak kullanıyorum, sancak portuçtan içte kalan mekanı küçük bir askı sistemiyle giysi dolabı haline getirdik,iskele vasatta mutfakcığımız kıça doğru 45 lt komresörlü derin dondurucumuz,(tüp yatağa doğru) alt ve üst mutfak dolapları var. Havuzlukta kıç portuç olması büyük avantaj sanırım tüp yedek tüp (nereye gideceksek) 20+20 lt yakıt bidonları,kova içinde çıpa ve teşkilatı sancak portuçta halatlar temizlik malzemeleri pembe çiçekli kova aaa pardon o artık yok, bi de havuzluğa fişkiye yapmayı düşünüyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap