0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

U. M.

Herkese Selam,
2017 için Karaya alma etkinliği planlanıyor mu?

*

U. K.

evet, fuar sonrası Marinalarla bir ön görüşme yapıp bilgilendirme yapacağız.  Sonra her sene olduğu gibi yol haritamızı belirleriz.
Selamlar

*

U. M.

Umut Korsanım alakanız için çok teşekkür ederim. Bu aralar zaman olarak müsaitim. Elimden geldiğince size yardım edebilirim. Teşekkürler

*

O. A.

Merhaba,

Fuar bitti, başlanılan bir çalışma var mı acaba? Bu yıl sezon başlamadan kayığı karaya almaya ihtiyacım var. Teknenin altı oldukça kötü durumda. Bir çalışma olacak mı acaba?

*

U. K.

Selamlar,
malum zamanlar geldi, ufaktan tamamlamamız lazım.
Önce, geçen sene neler konuşmuşuz hatırlamakta fayda var.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu sene alternatifler de arttı.  Tuzla da tam fonksiyon ile eklendi.

Dün Setur Yalova müdürü Murat Bey ile konuştum, geçen seneki koşulların geçerli olduğunu söyledi, aşağıda iletiyorum.

3 gün kara parkı - 7 Euro/m2
7 gün kara parkı - 10 Euro/m2
10 gün kara parkı - 14,5 Euro/m2
fiyatlara  çekme-atma alt yıkama ve sezon içinde 4 gün konaklama (elektrik & su hariç) dahil.
Usta girişi ücretsiz, teknede kalmak serbest.
Karaya çıktığınız gün sayılmıyor, örneğin 3 günlükte Cuma çıktınız, Pazartesi günü deniz iniyorsunuz.  Dolayısı ile şartlar elverdiğinde Sabahtan çıkıp akşam inilirse 4 gün gibi oluyor.

geçen sene Zafer Abimin Pendik'ten aldığı fiyat, tekrar konuşulması gerekir diye düşünüyorum.

Kalamış'tan geçen sene alınan fiyat, bunu da tekrar konuşmak lazım.

bir de tablo yapmıştım

geçen sene bir form hazırlamıştım, talepleri almak için çok faydalı olmuştu.  Aşağıda linki iletiyorum.
Lütfen bu formu kullanın, telefonla veya sonradan e-mail, özel mesajla yapılan katılım bildirimlerini takip etmem çok zor oluyor, bu form harici yapılan bildirimleri dikkate alamayacağım.  Herkesten başkası aracılığı ile değil bizzat kendilerinin bildirim yapmasını rica ediyorum, geçen senelerde ciddi kopukluklar oldu. Başka korsanlara organize ederim diyen dostlar lütfen formu doldursun, doldurtsun. Formdan haberi olmayanlara lütfen haber verilsin
Ben bu bilgileri belli periyotlarda güncelleyerek firmalara ve marinalara iletiyorum

Çok önemli bir konu, özellikle hassasiyetinizi rica ediyorum. 
Bu şartlardan şu an itibarı ile Gezgin Korsan Forumu üyesi olanlar faydalanabiliyor.  Bu açıklamalar ve fiyat deklerasyonları yapıldıktan sonra üye olan dostlarımızı ancak seneye bu şartlara dahil edebileceğiz.

Marinaların özel bir isteği bu, aksi takdirde denetimlerde sıkıntı yaşayabiliyorlarmış. Tanıdıkları dostlarına bu fırsatlardan bahsedenler oluyor, bu kişiler de foruma üye olup bu koşullardan faydanalnmak istiyorlar.  Ama dahil olmayınca da hem hayal kırıklığına uğruyorlar hem de buna önayak olan forum üyesi mahçup olabiliyor.

Şimdi Usta ve Boya işlerini organize etmek lazım.
Geçen sene benim bizzat aldığım fiyatlar aşağıda, pekçok dostumuz da sağolsunlar boya işinde ellerini taşın altına koyup birçok firmayla konuştular, Jotun mesela bir alternatif olarak ortaya çıktı.  Ama şu anda bunu toparlamak mümkün değil, tekrar görüşmek gerekir.  Endikatif bilgi olsun diye aşağıda aldığım fiyatları iletiyorum.  Tercihler belli olduğunda görev dağılımı yapar boya işini de organize ederiz.

Teknomarin

Salıca Boya

International

İşçilik için de son 3-4 yıldır Lütfi Usta ile çalışıyoruz, hemen herkes çok memnun.  Lütfi ile tekrar konuşacağım, programı uygun mu diye, ama bilgi vermek açısından geçen seneki fiyatları iletiyorum.

Lütfü usta ile konuştum.  Bize 3 yıldır aynı fiyatları uyguluyor, Bkz. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
o yüzden bir düzenleme yaptık.

Aynı anda en fazla 2 tekne olacak şekilde planlama yapmak lazım, aksi takdirde işler ciddi sıkışıyor ve layığı ile olamıyor.  Bu durumda randevuları ardarda planlamamız halinde aşağıdaki fiyatlar geçerli.   Bu planlamayı da herkes Lütfü ile doğrudan yapar, araya benim girmem gereksiz karışıklığa sebep oluyor.
7-9m arası 750 TL
9-11m arası 850 TL
11-14m arası 980 TL
fiyata 3 kat boyama (astar+2 kat zehirli veya astar gerekmiyor ise 3 kat boya), borda cilası (güverte dahil değil), paslanmaz temizlik ve parlatması ve usturmaça temizliği ve bunlar için gereken her türlü sarf malzeme (boyalar hariç) dahil.
ekstra talepleri (güverte pasta-cila, zımpara, ek kat boya, vs. işleri doğrudan konuşmak gerekecek)

fakat münferiten karaya çıktığımzda ekip bu sefer bir tekne için Yalova'ya geleceği için maliyetler artıyor.  bu durumda fiyatlara 100 TL eklemek durumunda kalıyor.  Yani,
7-9m arası 850 TL
9-11m arası 950 TL
11-14m arası 1080 TL
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2017, 09:55:10 Gönderen: Umut Korkmaz »

*

U. K.

Yapılması gerekenler kısaca

- Tuzla Marina ile konuşmak
- Pendik Marina ile konuşmak
- Kalamış Marina ile konuşmak
- Westmarin Marina ile konuşmak
- İşçilik işini halletmek
- Boya işini halletmek

ben derim ki, bir hafta falan geçsin, tercihler ortaya çıkmaya başlasın sonra ufak komisyonlar oluşturup hemen halledelim.
*

Z. D.

Genelde İstanbul marinaları Mart ayı için en uygun fiyatı veriyorlar. Bu da bizlerin işine gelmiyor.

Pendik marinada teknede kalma yok.

Ustaların iş güvenliği eğitim sertifikası ve iş güvenliği malzemeleri kesinlikle isteniyor. Aksi takdirde çekek sahasına sokulmuyor.

Liste oluştuktan sonra Tuzla ,Pendik ve Kalamış marinayla görüşürüz
*

S. K.

Paylaşım için teşekkürler..   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gezgin korsana yeni katılan biri olarak ben de bu sezon katılmak isterim.. (Oceanis35)
Katkı sağlayabileceğim bir konu olursa seve seve.. Marinturk Marina Müdürü ile görüşmek vb.
Takipteyim.

*

U. K.

dostlar,
yanlış anlaşılmalar oluyor.
Setur Yalova hariç linklerdeki tüm fiyatlar geçen senenin fiyatları.
bu sene için tekrar konuşmak lazım.
özellikle belirtmek istedim.
*

U. K.

Lütfen bu formu kullanın, telefonla veya sonradan e-mail, özel mesajla yapılan katılım bildirimlerini takip etmem çok zor oluyor, bu form harici yapılan bildirimleri dikkate alamayacağım.  Herkesten başkası aracılığı ile değil bizzat kendilerinin bildirim yapmasını rica ediyorum, geçen senelerde ciddi kopukluklar oldu. Başka korsanlara organize ederim diyen dostlar lütfen formu doldursun, doldurtsun. Formdan haberi olmayanlara lütfen haber verilsin. 
Ben bu bilgileri belli periyotlarda güncelleyerek firmalara ve marinalara iletiyorum
*

O. A.

Konu hakkında sizler kadar tecrübeli değilim ama edindiğim bir kaç bilgiyi paylaşmak istedim.

Mahmut Arıkan Boya sahibi Mahmut Bey ile görüştüm. Geçen yıl forumda epey kullanılan Ecelak boya da bu yıl kıvam sorunun çözüldüğünü, boyanın çok daha iyi bir yapıya kavuşturulduğunu söyledi. Verdiği fiyata gelince gezgin korsan üyesi olduğumu söyledim. 3kg boyanın bu yıl fiyatının  KDV dahil 120 TL olduğunu söyledi. Astar da 45 TL olur imiş.

Pehlivan kardeşler de Tekno SPA Extra 079 2K Antifouling boyayı 400 TL ye verebileceğini belirtti. (kova 4 lt - 6,5 kg dır)

Ecelak, İnt Mikron ekstra ve Tekno SPA Extra 079 2K Antifouling  arasında kararsız kaldım.

Ecelak'ın fiyatı uygun ve çok memnun olan var diye okudum. Astar dahil 570 TL ye geliyor.
Tekno SPA Extra 079 2K Antifouling i de fuarda firma çok tavsiye etti. Astar dahil 800-TL ye geliyor
İnt Mikron ekstra malumunuz bir çok korsanımız tarafından kullanılıyor. Astar dahil 800-TL ye bulunabilir düşüncesindeyim. Ecelak bu iki boya kadar iyi olabilir mi?

Umut korsanımın alacağı fiyatları beklemeye çalışacağım ama yine de danışmak istedim. Kayığı erken karaya almam gerekir ise bu üçünden hangisini kullanmalıyım? Teknemin eski boyasını bilmiyorum. o nedenle yeniden astar atılacak.
*

O. A.

Umut korsanım bu yıl ayrıca bu yıl ecalak ile ilgili de fiyat alacak mısınız?
*

E. E.

Selam,
Teknem Temmuz'dan beri Tuzla Viaport karaparkta. Refit işlemi bitmek üzere. Haftanın 5-6 günü marinadayım. Teknik müdür Sinan bey de bizim okul mezunu ve dostumdur. Tuzla'da olan diğer arkadaşlarla birlikte görüşebiliriz. Mümkün olan her konuda yardımcı olacaklardır.
Zehirli konusunda da Teknomarin Nihat Bey de meslekdaşımdır. Fiyat konusunda, miktar belli olduktan sonra görüşebiliriz.
*

U. K.

Umut korsanım bu yıl ayrıca bu yıl ecalak ile ilgili de fiyat alacak mısınız?
bu kadar işin alından beni kalkmam mümkün değil.  tabii ki tüm alternatifler için fiyat alınmalı diye düşünüyorum.  fakat fiyat alınırken tüm karaya çıkacakları kapsayan bir toplu alım garantisi vermekten kaçınmalıyız zira herkesin tercihleri farklı olabiliyor, gruplar halinde toplu satın alım oluyor genelde.  geçen seneki bilgilerden de bu rahatlıkla görülebilir.
yalnız ricam önce tercihler belli olsun, sonra görev dağılımı yapalım ve grubu bağlaan münferit görüşmeler olmasın, aynı kişi ile 2-3 kişi konuşmaya başlayınca işin ciddiyeti kaçıyor.
*

O. A.

Umut korsanım acemi bir korsan olarak yapabileceğimiz bir şey olur ise elimden gelebilecek her konuda yardımcı olmak isterim.

Bu arada aman diyim, ben toplu alım garantisi vermiş, geko adına konuşmuş değilim. Yanlış anlaşılmak istemem. Sadece geko üyesi olduğumu söyledim. Kendi alacağım ürün adına bireysel bir indirim uygulanıp uygulanamayacağını sordum. Aldığım fiyatları da bilgi amaçlı fikir vermek adına sizlerle paylaştım. Aradığım kişilere de geko dan arkadaşlar toplu alım için sizinle bağlantıya geçeceklerdir, bu benim bireysel tercihim diye bilgi verdim. Yoksa kimse adına konuşmuş, pazarlık yapmış falan değilim.

Ayrıca amacım piyasa araştırması yapmak, size yol göstermek falan da değil, ne haddime.

Ben gerçekten bireysel anlamda ürün satın almak için aradım. Bu da benim özgürlüğümdür ve işin ciddiyeti ile bir ilgisi olamaz düşüncesindeyim.