0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. B.

Ynt: Su geçiren Tente :-)
« Yanıtla #30 : Kasım 09, 2010, 11:05:09 »
Bildiğim kadarıyla tekneye tente, altında oturunca güneş etkisi olmasın diye  konulur. Yağmur tekneye zarar vermez. Niye su geçirmez tente yapmaya çalışıyoruz? Yağmurda tentenin kapalı durması lazım değil mi?

*

A. Ç.

« Yanıtla #31 : Kasım 09, 2010, 11:15:08 »
Teknelerde kullanılan tenteler genellikle su geçrimezdir. Spreyhood yani tekne girişinin üstüne koyulan tente güneşten korumaktan çok tekne yol yaparken baştan sıçrayan veya aşan dalgaların havuzluğa daha da önemlisi kamaraya girmesini engeller. Diğer tenteler de denizden gelen ve yağmuran gelen ıslaklıktan korunmak için kullanılabilir ve kullanılmalıdır. Her ne kadar Akdeniz ve Ege'de sezonda yağmurla karşılaşma olasılığı çok düşükse de Marmara'da ve sezonoun başında ve sonunda Ege ve Akdeniz'de yağış oluyor ve özellikle  ben bu yağmurlara çok yakalanıyorum. Her ne kadar rüzgar nedeni ile yağmur tentenin altına giriyorsa da kuru kalan bölümler oluyor. 

*

K. K.

« Yanıtla #32 : Kasım 09, 2010, 11:21:44 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bildiğim kadarıyla tekneye tente, altında oturunca güneş etkisi olmasın diye  konulur. Yağmur tekneye zarar vermez. Niye su geçirmez tente yapmaya çalışıyoruz? Yağmurda tentenin kapalı durması lazım değil mi?

Yazın öyle ama kışında denize çıktığımızda özellikle de uzun gidiyorsak, yağmurda yağıyorsa, havuzlukta kuru kalmak için bimini tentesi ilaç gibi oluyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #33 : Kasım 09, 2010, 13:37:35 »
Orhan Korsanım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Çekmişin altına Plastik Kayığı rahat rahat konuşuyosun  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benim tekne Ahşap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Suyun Ağaca yaptığı şeyleri hayal edemezsin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
En son kamaranın önünde bir tamirat yaptım. 10luk Kontraplak şokella gibiydi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Blok kestane ağacı 10*5 oda helva gibi olmuştu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ufak bir boya çatlağının arasından su sızmış boya ile ağacın arasında kalan su bitirmiş ağacı.
Tatlı suyun ağaç teknelere ciddi zararı var.

*

A. Ç.

« Yanıtla #34 : Kasım 09, 2010, 13:48:16 »
Ahşap teknelerin de tente dışında boya, vernik ve yağlama ile korunması gerekir. Ahşap boya çatlağından sızan suyun yaptığı hasarı plastik teknelerde de yaptığını unutmayalım. Ozmoz zararı denile zarar bir çatlaktan giren su tarafından fiberde su ksiminin üstünde örneğin güvertede oluşabilir, su sandviç yapının arasına girp genelde ahşap olan kısmı çürütebilir. Bu tür hasarlar en az ahşap teknelerdeki çürümeler kadar sıktır ve onarımları da ahşaba göre daha zordur.

*

K. A.

« Yanıtla #35 : Kasım 09, 2010, 14:41:12 »
benim teknede tente yok sprayhoodda yok yağmur ve serpintide yüzüme  tokat atılmış gibi oluyor

bumba kamara girişine yakın yüksekliği yaklaşık 35 cm olduğundan sprayhood işini nasıl çözmem gerektiğini bilemiyorum
*

K. A.

« Yanıtla #36 : Kasım 09, 2010, 14:43:36 »
ama ıslanmak iyi değil birde rüzgar yüzünüze direk vurunca üşüme kaçınılmaz bence biraz su kaçağından bişey olmaz ben uzun zaman kampçılık yaptım dağlarda gezerken kullandığım 2 kişilik kamp çadırının üstüne yağmurluk kumaşı idi çadır silikon sprey sıkıyordum su geçirmemesi için şefaf olduğundan çadırın rengini etkilemiyordu
*

Ö. K.

« Yanıtla #37 : Kasım 09, 2010, 14:57:28 »
Bir kaç sprey;

*

M. A.

« Yanıtla #38 : Kasım 09, 2010, 17:22:14 »
Ömer Korsan en sağlamı bu spreyler gene galiba. Domuz yağı bütün pisliği toplar büyük ihtimal.
*

Ö. B.

« Yanıtla #39 : Kasım 09, 2010, 17:30:57 »

silikon sprey daha iyi bir çözüm olmaz mı? Würth'ten çok daha uygun fiyatlı olanları da var ayrıca.
*

M. G.

« Yanıtla #40 : Kasım 09, 2010, 18:42:56 »
3m scotch un koçtaş ta su geçirmezlik sağlayan spreyi vardı. Bana satmaya çalışmıştı ürün danışmanı. İşime yaramaz lazım değil diye geçiştirmiştim.
*

M. A.

« Yanıtla #41 : Kasım 19, 2010, 08:54:41 »
Arkadaşlar Dün Praktikerden Nano Teknoloji  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ürünü bir sprey aldım. Döşeme koruyucu diye geçiyor. Özelliklerine baktığımda su itici özelliği sayesinde sıvı dökülmeleri vs korur diyordu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Dün Uyguladım ama sonuç malesef hüsran  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap giden 20 TLnin dışında bir faydası olmadı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Gene şakır şakır su akıtıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bu tip bir sprey almadan mutlaka emin olun. Birde Aldığım sprey yaklaşık 7m2 tenteye yetmedi galiba. daha dörtte birini kullanmıştımki bir baktım yarısından çoğu gitmiş. benimki gibi bir tenteye 3 kutu kesin gider bu spreylerden.
Galiba domuz yağı en sağlam çözüm. Bayramdan sonra onuda deneyip sonucu yazarım burdan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. D.

« Yanıtla #42 : Kasım 19, 2010, 09:05:53 »
Sakal'lı bir resmimi koyayımmı profilime Murat korsanım,
Ancak sprey uygulamadığınız bir bölüme uygulayınki farkı görebilesiniz.
Bu arada bazı korsan dostlar domuz yağının toz tutacağından bahsetti.
Evet tutar, ama sustum, nedenmi?
Zaten kıyıda iken brandanız iniktir, denizde ise toz olmaz.
Sevgi ve saygıyla.

Sakalsızsakalsızortalıktadolanankorsan...
*

M. A.

« Yanıtla #43 : Kasım 19, 2010, 09:49:29 »
Haklısın Can Korsanım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Keşke Sakallı bir resim koysaydın profiline  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Boşuna demiyolar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Tecrübe yediğin kazıkların toplamıdır diye  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Denedim ve hemen yazayım dedim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Başka korsanların canı yanmasın diye  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tam olarak iş görecek bir sprey varsa bile büyük bir tenteye 3-4 kutu kesin gider. buda yaklaşık 80-100 TL ederki , çok bence.
Pişman değilim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 20 TL gibi uygun bir fiyata çok güzel bir tecrübe edinmiş oldum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sprey Uygulamasını kesinlikle tavsiye etmiyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Selam ve Sevgilerimle  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

m. b.

« Yanıtla #44 : Kasım 19, 2010, 13:55:39 »
praktikere gidip ürünün işe yaramadığını söyleyin. boş kutuyu faturasıyla iade edin.. paranızı geri alın..
 praktiker o ürünü aldığı firmaya reklamasyonunu yapıyor, fırçasını atıyor..
« Son Düzenleme: Kasım 19, 2010, 13:57:55 Gönderen: Mustafa Aziz Çınar »